Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Urlop okolicznosciowy
strony: [ 1 ]
zapolska23-07-2014 22:12:04   [#01]

Nauczyciel jest na urlopie wypoczynkowym,przedszkole,teraz zmarl mu tato'nalezy mu sie 2 dni urlopu okolicznosciowego kiedy  ma go wykorzystac,prosze o pp

Lidia123-07-2014 22:43:11   [#02]

http://www.prawo.egospodarka.pl/63254,Zasady-udzielania-urlopu-okolicznosciowego,1,34,3.html

 

Gaba23-07-2014 22:43:50   [#03]

może go wykorzystać - nie musi - w tzw. związku ze śmiercią - w związku - podkreślam - nie dlatego że umarł rodzic, ale w związku ze śmiercią.

zapolska24-07-2014 05:56:51   [#04]

No tak,ale z artykulu wynika ze urlopu wypoczynkowego przesunac nie

moze czyli tych 2 dni nie wykorzysta

DYREK25-07-2014 12:13:52   [#05]

urlop okolicznościowy udzielony być powinien w przypadku, gdy pracownik wykonuje pracę, a nie przebywa na urlopie wypoczynkowym  lub  L-4

urlopu okolicznościowego udziela się „na okoliczność”  czyli powinien być on wykorzystany wtedy, gdy dane wydarzenie ma miejsce

ale

urlop okolicznościowy nie musi pokrywać się z datą zdarzenia, które jest podstawą zwolnienia

pomiędzy zdarzeniem a terminem dnia wolnego powinien istnieć związek przyczynowy

jeżeli pracownik wykaże taki związek, to dyrektor może udzielić urlopu okolicznościowego (jeżeli dyrektor stwierdzi, że nie ma związku to nie musi udzielić)


post został zmieniony: 25-07-2014 12:14:44
link12328-02-2015 14:52:50   [#06]

podnoszę wątek dotyczący urlopu okolicznościowego. Chodzi o urlop nauczyciela związany z zawarciem związku małżeńskiego. Czy dyrektor udziale takiego urlopu  w terminie, o który wnioskuje zainteresowany, czy dyrektor może wyznaczyć dni urlopu bez porozumienia z wnioskującym?

dyrlo28-02-2015 15:10:13   [#07]

No co Ty, przecież może ten pracownik w związku ze ślubem musi pojechać coś załatwić i to właśnie w dniu o który prosi. Najczęściej ślub bierze się w sobotę no to praktycznie po co urlop okolicznościowy? Widzisz, że to absurd. Nalezy się 2 dni w związku ze ślubem to mu je trzeba dać i to w terminie o jaki prosi.

link12328-02-2015 16:55:52   [#08]

dyrlo zgoda że to absurd i zgoda ze należą się 2 dni w związku ze ślubem. Chodzi mi tylko o ustalenie, czy należy dać to pracownikowi w terminie o jaki prosi i jak to udzielenie reguluje zapis prawny. Skoro się nalezy, to na dobrą sprawę nauczyciel (nie tylko w związku ze ślubem) może napisać informacje do dyr. że w takim to a takim terminie korzysta z urlopu, bo mu się należy

dyrlo28-02-2015 18:20:18   [#09]

Nie, nie, nie -  bo jak bierze urlop na ślub to potem do wniosku dołącza akt ślubu (ja to kserowałam i oddawałam), jeśli jest już po ślubie to pisze, że w związku ze ślubem, który odbył się .... musi coś tam coś tam.... Jak wiarygodne i nie za daleko od tego ślubu wypada to w porządku, a jak przed ślubem to też dlaczego...

link123 - oczywiście Ty sama musisz wiedzieć czy to prawda czy bajer.

Należał mi się swego czasu urlop okolicznościowy z okazji ślubu mojej mamy (1 dzień). Ale go nie wzięłam bo mama świadoma moich obowiązków wzięła ślub w moje ferie zimowe. A ja nijak nie umiałabym wyjaśnić dlaczego ten urlop chcę :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]