Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Uczeń z autyzmem w szkole
strony: [ 1 ]
MMM21-07-2014 19:12:41   [#01]

Na Was zawsze można liczyć. Pomóżcie od czego rozpocząć i na co zwrócić szczególną uwagę aby niczego nie zaniedbać. Mamy ucznia, który przyszedł do naszej szkoły w styczniu tego roku do klasy I SP. Rodzice poinformowali nas, że syn jest w trakcie badań w poradni. Dzisiaj mama przyniosła orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z PPP i orzeczenie z Poradni Autyzmu. Syn ma zdiagnozowany autyzm dziecięcy atypowy F 84.1. Pierwszy raz w naszej szkole mamy dziecko z autyzmem. Bardzo Was proszę podzielcie się z nami Waszą wiedzą i doświadczeniem. Będę wdzięczna.

ataebra22-07-2014 09:26:23   [#02]

Sześć lat temu trafił do mnie chłopiec z autyzmem.  Zrobiłam szkolenie dla nauczycieli o autyźmie, aby mieli w ogóle pojęcie co to jest i jak pracować z takim dzieckiem. Otoczyliśmy go opieką, organizując dodatkowe zajęcia- rewalidacja z orzeczenia, zajęcia wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne. Kierowałam nauczycieli na oligofrenopedagogikę. Ścisle współpracujemy z rodzicami. Wychowawca w klasie pierwszej rozmawiał ze wszystkimi rodzicami na wywiadówce, jak będzą wyglądały zajęcia(nie mam nauczyciela wspomagającego), rozmawiał z dziećmi, aby nie zwracały uwagę na czasami dziwne zachowania chłopca. Udało mam się wszystko tak zorganizować, że chłopiec rozwija się, bardzo chętnie uczestniczy w zajęciach, wystepuje na forum szkoły, uczestniczy w zawodach sportowych.

ataebra22-07-2014 09:30:07   [#03]

Zapomniałam, możesz się skontaktować z Fundacją Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym " Nowa Nadzieja". fundacja@nowanadzieja.com.pl; www.nowanadzieja.com.pl

MMM22-07-2014 10:38:14   [#04]

Wielkie dzięki.
Z rodzicami mamy dobre relacje. Mama wiele nam podpowiada (ma większe doświadczenie niż my w tym zakresie).
Szkolenie zaplanowałam już we wrześniu. Zajęcia wynikające z orzeczenia będą od września. Mam nadzieję, że sprostamy wyzwaniu i Ignacy będzie mógł wszechstronnie się rozwijać. Jest bardzo mądrym chłopcem.

rzewa22-07-2014 15:55:29   [#05]

wystąp do OP o zgodę na zatrudnienie asystenta (chociaż na pół etatu) - pieniądze na to w subwencji są

MarekM29-07-2014 22:18:20   [#06]

Podam mój e-mail-  marek04@poczta.fm  prześlij mi swój. Od  trzech lat mam w szkole ucznia z autyzmem. Podzielę się swoimi spostrzeżeniami i ciekawym rozwiązaniem z którego obecnie korzystam. Uczeń otrzymał promocję do kl.III. Odpowiem dopiero 4 sierpnia. Teraz mam chwile odpoczynku poza domem. Pozdrawiam.


post został zmieniony: 29-07-2014 22:19:31

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]