Forum OSKKO - wątek

TEMAT: świadczenie socjalne
strony: [ 1 ]
Ewi27-11-2013 14:33:43   [#01]

Na okres świąt wypłacać będziemy pomoc finansową z ZFŚS. Mam pracownika, który pracować będzie do końca listopada 2013 r., a wypłaty dokonywane będą ok. 10 grudnia. Czy powinnam wypłacić temu pracownikowi również? Wg mnie nie, bo w grudniu nie będzie już moim pracownikiem. Jednak pracownik przyszedł poo wniosek i twierdzi, że mu się należy... Wnioski wydaję teraz, ale wypłata będzie jak napisałam wyżej. Może ktoś miał podobny przypadek ?

shegreta27-11-2013 16:06:36   [#02]

Mam taki sam przypadek. Nie wypłacam, bo już nie będzie moim pracownikiem. Poza tym świadczenia z funduszu nie są roszczeniowe. 


post został zmieniony: 27-11-2013 16:07:15
DYREK27-11-2013 17:08:52   [#03]

Istotny nie jest termin wypłaty tylko termin rozpatrywania przez dyrektora (w porozumieniu ze ZZ) wniosków o przyznanie świadczenia z zfśs.

Mamy takie możliwości:

  • pracownik złożył wniosek do 30.11.2013r., świadczenie zostało przyznane do 30.11.2013r., nie wypłacono świadczenia w dniu 10.12.2013r. -> pracownik może dochodzić roszczeń przed sądem pracy,
  • pracownik złożył wniosek do 30.11.2013r., wnioski były rozpatrywane do 30.11.2013r., nie przyznano świadczenia ponieważ pracownik nie będzie pracował w dniu wypłaty -> pracownik może powiadomić ZZ i PIP o zastosowaniu kryterium  niezgodnego z ustawą o zfśs i Waszym regulaminem,
  • pracownik złożył wniosek do 30.11.2013r. wnioski były rozpatrywane po 30.11.2013r. (nie był już zatrudniony) -> nie ma prawa do świadczenia z zfśs.

 


świadczenia z funduszu nie są roszczeniowe

ale

jeżeli pracownik, który spełnia kryteria socjalne, zwróci się do pracodawcy o przyznanie świadczenia z ZFŚS i zostanie mu ono przyznane, wówczas świadczenie to zmienia swój uznaniowy charakter, a pracownikowi przysługuje roszczenie o wypłatę takiej pomocy

 

genia1729-11-2013 09:38:04   [#04]

ważna jest data przyznania . Jedynym wyjściem jest rozpatrzenie wniosków po 1 grudnia.

dyrlo29-11-2013 18:00:03   [#05]

A moim zdaniem ważna jest data złożenia wniosku przez pracownika.

rzewa30-11-2013 17:16:40   [#06]

też tak uważam

:-)

Skimir01-12-2013 13:12:02   [#07]

No dobrze, mamy zatem datę złożenia wniosku, datę rozpatrzenia.

Teraz ciekawostka:

Świadczenie socjalne pod tytułem dofinansowanie wypoczynku letniego w roku szkolnym 2013/14. Termin składania wniosku do 10 września 2013, termin rozpatrzenia złożonych wniosków 20 września 2013. Pracownik był zatrudniony do 31 sierpnia 2013.

Co wtedy? W okresach składania i rozpatrywania wnisoków już nie był zatrudniony ale był w okresie "przeznaczenia" wniosku.

MIwonka01-12-2013 14:46:05   [#08]

Moim zadaniem tak:

  • termin składania wniosków do 10 września, zatem jeśli złoży wniosek do 31 sierpnia (wtedy jest jeszcze pracownikiem), ma prawo do świadczenia bez względu na termin rozpatrywania wniosków,
  • jeśli złoży po 31 sierpnia - nie jest już pracownikiem i nie przyznałabym świadczenia.
DYREK01-12-2013 18:43:06   [#09]
  • prawo do świadczenia ma pracownik i (....),
  • pracownika w okresie wypowiedzenia umowy o pracę ma prawo do ubiegania się o świadczenia socjalne,
  • jeżeli świadczenie nie zostanie przyznane i wypłacone, to i tak nie rodzi to żadnych uprawnień po stronie pracownika,
  • jeżeli pracownik, który spełnia kryteria socjalne, zwróci się do pracodawcy o przyznanie świadczenia z ZFŚS i zostanie mu ono przyznane, wówczas świadczenie to zmienia swój uznaniowy charakter, a pracownikowi przysługuje roszczenie o wypłatę takiej pomocy
  • prawo do kontroli zfśs  ma OP, PIP, NIK, ZUS, ...,

 

wg mnie należy postępować tak jak w #3 :-)

oczywiście decyzja należy do dyrektora konkretnej szkoły działającej w oparciu o swój regulamin zfśs


post został zmieniony: 01-12-2013 18:43:57
cynamonowa03-12-2013 13:54:22   [#10]

Proszę o odpowiedź na następujace pytanie. Emerytka, była nauczycielka,  od kilku lat pracuje w innej instytucji. Tam korzysta z funduszu swiadczeń socjalnych.

Czy w naszej placówce nadal jest uprawniona do korzystania z funduszu jako emerytka?

DYREK03-12-2013 14:24:21   [#11]

Posiada status emeryta, byłego pracownika szkoły. Szkoła nalicza dla niego odpis na zfśs . Ma prawo do korzystania z zfśs szkoły.

Oczywiście korzysta także z zfśs w swoim nowym zakładzie pracy.

Należy także pamiętać, że w przypadku składania wniosku wykazuje swoje wszystkie dochody (emerytura + wynagrodzenie w nowym miejscu pracy + ....).

 

 

dyrlo04-12-2013 09:18:07   [#12]

Jako emerytka czytam tego typu zapytanie z zażenowaniem. Kiedyś będąc dyrektorem bardzo dbałam o "swoich" emerytów, mając na uwadze, że ja też kiedyś będę emerytką (no i stało się, czas biegnie nieubłaganie). Sama wysyłałam pana woźnego do niektórych emerytów z wnioskiem (żeby nie zapomnieli).

Dzięki Bogu w naszej szkole pod tym względem nic się nie zmieniło. Dyrektor (a i panie z księgowości również) dzwonią, przypominają, zapraszają na wycieczki i spotkania intergracyjne. I nikt nikogo nie pyta kto sobie gdzie dorabia, ważne że uczciwie wszystkie dochody wymieni we wniosku. I tak (nawet Ci dorabiający emeryci) mają dochody bardzo niskie w porównaniu z pracującymi.

cynamonowa04-12-2013 12:18:33   [#13]

Dyrlo, przeprasza jeśli moim pytaniem wywołałam w Tobie zażenowanie....

Uwierz, jestesmy placówką bardzo dbającą o byłych pracowników. Są jednak sytuacje o których jak to mawia F. Kiepski -fizjologom się nie sniło.

W naszym przypadku nie mówimy o dorabianiu a tym samym o niskich dochodach. ....no, moze bardziej zabrakło tu wskazania wszystkich dochodów.

 

dyrlo04-12-2013 14:08:12   [#14]

Przeprosiny przyjęte :-)))

Skoro w Wasza szkoła z tych co to "fizjologom się nie śniło" to tym bardziej rozumiem.

malgala04-12-2013 16:55:10   [#15]

Mamy taki przypadek.

Pracownik zwolniony w październiku po trzymiesięcznym okresie pobierania świadczenia rehabilitacyjnego. Obecnie czeka na decyzję o przyznaniu renty. Złożył wniosek o przyznanie świadczenia z ZFŚS na święta. Czy można mu to świadczenie przyznać?
Moim zdaniem nie, bo nie jest już pracownikiem i nie jest jeszcze rencistą.

elrym04-12-2013 17:55:42   [#16]

ja bym dała

 

DYREK04-12-2013 18:34:13   [#17]

Co do zasady nie, teraz nie ma prawa do korzystania z zfśs.

Dopiero jak przejdzie na rentę ma prawo do korzystania ze środków zgromadzonych w ramach zfśs .

ale

Jeżeli w Waszym regulaminie zfśs rozszerzono zapis o inne osoby uprawnione

np.:

 "....... osoby pobierające świadczenie rehabilitacyjne, zasiłek przedemerytalny, świadczenie przedemerytalne lub oczekujące na przyznanie tych świadczeń, którzy przed rozwiązaniem stosunku pracy byli uprawnieni do korzystania ze świadczeń i usług ZFŚS ."

to dalej korzysta z zfśs. 

Jeżeli nie ma takiego zapisu w regulaminie, to nie korzysta.
malgala04-12-2013 18:42:15   [#18]

Świadczenia rehabilitacyjnego już nie pobiera. Obecnie czeka na decyzję dotyczącą przyznania renty, a w naszym regulaminie wśród uprawnionych są:

osoby objęte świadczeniami przedemerytalnymi, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej lub losowej, w zakresie pomocy, o której mowa w § 5, ust.1 lit. b., których ostatnim miejscem pracy przed odejściem na ww. świadczenie była Szkoła

Można to chyba  pod to podciągnąć, bo faktycznie ma teraz bardzo trudną sytuację.

cynamonowa04-12-2013 21:41:09   [#19]

Bony na swieta dajemy ( tylko) emerytom i obsłudze.....i w tym wszyscy jestesmy zgodni. ....Dlatego zapytałam, bo....no własnie, bo....

DYREK04-12-2013 21:56:33   [#20]

malgala

zapis w Waszym regulaminie dotyczy świadczenia przedemerytalnego -> wg mnie nie można podciągnąć

co zrobisz jak nie zostanie przyznana renta ?

malgala04-12-2013 22:08:17   [#21]

Czyli jednak dobrze mi się wydawało.

Dzięki.

DYREK04-12-2013 22:11:23   [#22]

cynamonowa

"Bony na święta dajemy (tylko) emerytom i obsłudze" -> takie postępowanie jest niezgodne z ustawą o zfśs

świadczenie uzależnione może być tylko od kryterium socjalnego

wg Waszego kryterium:

samotna nauczycielka z 3 dzieci - nie otrzyma świadczenia na święta

emerytka dorabiająca w dobrze prosperującej firmie męża otrzyma świadczenie

kucharka, która dodatkowo prowadzi własną firmę gastronomiczną otrzyma świadczenie

itd.

cynamonowa04-12-2013 22:22:39   [#23]

Tak się składa....ze nie mamy samotnych mam nauczycielek z dzieciaczkami ( i fajnie)...kucharki i obsługę mamy "potrzebujacą" - to i dajemy.( zgodnie z kryterium i ). Kucharki....tyrają za grosze.

Ta jedna emerytka ma ..i ma..i ma....i ma.......i chce i chce i che ......I stąd się wzięło moje pytanie.

dyrlo05-12-2013 10:00:35   [#24]

A to Ty nie wiedziałaś, że im kto ma więcej tym więcej chce?

A dodatkowo jeśli mogę Ci podpowiedzieć (chociaż pewnie to wiesz) po każdą pomoc pracownik musi wnioskować. Nie daje się tak jak leci tylko dlatego, że się święta zbliżają.

Wioleta D05-12-2013 17:52:29   [#25]

U nas pomoc dostaje każdy, kto złoży wniosek ..oczywiście zróżnicowaną..

ReniaB06-12-2013 22:40:17   [#26]

No właśnie , a co zrobić z wnioskiem umotywowanym "zbliżaniem się Świąt Bożego Narodzenie i większymi wydatkami na żywność" , najwyższa grupa dochodowa, dobra sytuacja rodzinna

elrym07-12-2013 07:47:37   [#27]

wniosek złożony

uzasadnienie prawdziwe

 

jeżeli uprawniony- przyznać i życzyć wesołych świąt ;-))

shegreta07-12-2013 15:58:59   [#28]

Cynamonowa, Dyrlo ma rację w kwestii niewłaściwego postępowania u Was, gdy świadczenie uzależnione jest nie od kryterium socjalnego a od tego, w jakiej grupie pracowniczej znajduje się dany pracownik. Nie ma nic do rzeczy, że nie macie samotnych matek z trzema dzieciaczkami. Jeśli taka pomoc jest przez zakład pracy przyznawana, to należy się każdemu pracownikowi - zgodnie z kryterium socjalnym (art. 8 ustawy o zfśs). 

kulka09-12-2013 11:25:53   [#29]

Przez ten rok nie zmieniliśmy w szkole regulaminu, chociaż wiem, że powinnam...Takie miałam zamiary. To mi się nie udało.

Wyprostowałam parę rzeczy, które do tej pory funkcjonowały na zasadzie "bo tak zawsze było" (np. emeryci nigdy nie byli zapraszani na tzw.imprezy integracyjne typu Wigilia, obiad z okazji 14.X, wyjazdy do teatru itp.) . Teraz mam mnóstwo wrogów...Jakoż przeżyję.

Chcę wziąć się za kolejną rzecz, tzw.paczki świąteczne. Tym razem także  to będą po prostu pieniądze. Emeryci zawsze dostawali mniej niż pracownicy. Tłumaczenie:bo ich odpis jest mniejszy. Tak nie powinno być, prawda? Czy dobrze interpretuję zapis przytoczony w poprzednim poście shegrety? Nie ma znaczenia- emeryt, czy pracownik? Tylko się zastanawiam skąd te podwójne widełki osobne dla tych dwóch grup? z jakiegoś przepisu się wzięły?

I kolejne pytanie: Emeryt w naszej szkole pracuje nadal. Czy naprawdę należy mu się świadczenie "urlopowe" podwójne? Jako nauczycielowi i emerytowi?

 

 

dyrlo09-12-2013 14:22:14   [#30]

Pytanie 1. Tak nie powinno być, prawda?

Prawda.

Pytanie 2. Nie ma znaczenia - emeryt, czy pracownik?

Prawda.

Pytanie 3 i 4. Tylko się zastanawiam skąd te podwójne widełki osobne dla dwóch grup? z jakiego przepisu się wzięły?

Nie wiem o co chodzi, gdzie są te podwójne widełki?

Pytanie  6. - dotyczące pracującego emeryta w jednostce, z której przeszedł na emeryturę.

Emeryt otrzymuje jedno świadczenie bo świadczenie jest dla osoby a nie dla etatu. Nie zależy od ilości godzin etatu tylko od sytuacji materialnej pracownika.

 


post został zmieniony: 09-12-2013 14:22:43
kulka09-12-2013 18:51:36   [#31]

W pytaniu z "podwójnymi widełkami" chodziło mi  o to, że od lat osobno ustala się dofinansowanie dla pracowników, osobno dla emerytów np. dochody  od 1000 do 1500 zł/os dla pracownika to 300 zł dofinansowania, a dla emeryta 200 itd., następne widełki to dla pracownika 250, emeryta 150 dofinansowania itd. Źle jest? Czyżbym znowu miała iść na wojnę...?

dyrlo09-12-2013 19:33:10   [#32]

Jest bardzo źle.

Wszyscy uprawnieni (specjalnie nie piszę emeryci czy też pracownicy ...) z tych samych widełek :-)

DYREK09-12-2013 22:49:26   [#33]

Dla przypomnienia:

Związkom zawodowym przysługuje prawo wystąpienia do sądu pracy z roszczeniem o zwrot funduszowi środków wydatkowanych niezgodnie z przepisami ustawy lub o przekazanie należnych środków na zfśs.

i

Art. 12a.  (ustawa o zfśs)
1. Kto, będąc pracodawcą lub będąc odpowiedzialnym, w imieniu pracodawcy, za wykonywanie przepisów ustawy, nie wykonuje przepisów ustawy albo podejmuje działania niezgodne z przepisami ustawy, podlega karze grzywny.
2. W sprawach, o których mowa w ust. 1, orzeka się na podstawie wniosku pochodzącego od właściwego organu Państwowej Inspekcji Pracy w trybie określonym przepisami Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

kulka10-12-2013 06:07:53   [#34]

Ok, wszystko jasne.

Nie wiem, czy jeszcze się odezwę tu na forum. Bo może po dzisiejszym dniu nie będzie ze mnie co zbierać. Wszyscy żywo interesują się u mnie każdą złotówką z ZFŚS (co oczywiście nie znaczy, że znają przepisy).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]