Forum OSKKO - wątek

TEMAT: arkusze ocen
strony: [ 1 ][ 2 ]
sońka19-06-2018 21:06:37   [#51]

: )

malgala19-06-2018 22:14:10   [#52]

A na pierwszej stronie co?

Przyjęty do klasy siódmej w 2017/2018 i pod nowym numerem wpisujemy do księgi uczniów?

Ja już mam mętlik w głowie.

Jacek19-06-2018 22:48:51   [#53]

pisałem o sytuacji kiedy uczeń doszedł do 7 klasy w tym roku i dlatego ten arkusz stary zakładałem, bo nowy numer w księdze uczniów.

Ci, którzy byli już w szkole to dla nich 53b wypełniany ręcznie lub 63m wypełniany elektronicznie i dołączany do dotychczasowego arkusza.

dorotagm19-06-2018 23:10:34   [#54]

niby logiczne, Jacku, ale ja już nie wiem, co jest poprawne, a co nie.

Czy wpisujemy po raz drugi do księgi uczniów i nadajemy nowy numer uczniowi klasy VII??? Proszę, napiszcie, jeśli tak robicie.

Ja bym dołożyła stronę pierwszą jeszcze raz wypełnioną z tym samym numerem i stronę z ocenami w klasie 7. I nie nadawała nowego numeru w księdze.


post został zmieniony: 19-06-2018 23:18:13
Jacek19-06-2018 23:18:58   [#55]

kurde.. nadajemy tylko TYM co przyszli od 1 września 2017 r. do 7 klasy z innej szkoły.

Kasiao19-06-2018 23:52:11   [#56]

Jak dedukuję, MEN nie odpowiedział na zapytanie, który arkusz założyć... Myślę, że nie ma dobrego rozwiązania, ponieważ żadne nie będzie miało pp. Mogą nam się wydawać różne rzeczy, dzisiaj na przykład pomyślałam, że każdy uczeń klasy siódmej, który dochodzi do naszej szkoły, przychodzi z odpisem arkusza, czyli mogę do tej kopii dołączyć wkładkę 63m, co mi mówi rozporządzenie...Ale uczniowi mam założyć arkusz, gdzie jest data przyjęcia do szkoły, numer itp...

I czego byśmy teraz nie wymyślili i tak nie będzie to zgodne z obowiązującym dzisiaj prawem.

Jak to było? Nie mam pańskiego płaszcza i co mi Pan zrobi?

malgala20-06-2018 07:40:20   [#57]

A czy do dotychczasowego arkusza założonego w klasie pierwszej i prowadzonego ręcznie można wydrukować i dołączyć wkładkę 63m (tylko stronę z ocenami)?


post został zmieniony: 20-06-2018 07:40:41
Dan6720-06-2018 15:19:15   [#58]

witam

też bym chciała wiedzieć co #57

noe1920-06-2018 16:44:16   [#59]

ja dołączam wydrukowaną, sorry przy takim młynie przy tych arkuszach mój zdrowy rozsądek każe mi drukować :)

Marek Pleśniar24-06-2018 15:14:33   [#60]

Szanowny Panie Dyrektorze,

bardzo dziękuję za przesłaną uwagę dotyczącą § 53 ust. 4 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 kwietnia 2018 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz.U. poz. 939), zgodnie
z którym, w przypadku ucznia klasy VII szkoły podstawowej dla dzieci
i młodzieży, który przeszedł do innej szkoły w roku szkolnym 2017 - 2018, arkusz ocen zakłada się na druku według wzoru: nr 53b (wypełniany pismem ręcznym) lub 63m (wypełniany elektronicznie).

Ponieważ, jak wskazano w piśmie,  druk nr 53b oraz nr 63m nie zawierają informacji o nowej szkole, do której uczeń został przyjęty, uprzejmie wyjaśniam, że w takiej sytuacji zasadne jest skorzystanie odpowiednio ze wzoru nr 36
(MEN-I/36/1) lub 45 (MEN-I/45/1) w Załączniku nr 3 do rozporządzenia.

 

Dodatkowo uprzejmie informuję, że takie wyjaśnienie było już wcześniej  przekazywane bezpośrednio dyrektorom szkół, którzy zwracali się w tej sprawie do MEN.

 

 

Z wyrazami szacunku

 

Alina Teresa Sarnecka

Dyrektor

Departament Podręczników, Programów i Innowacji
/ – podpisany cyfrowo/

 

 

Dan6725-06-2018 20:58:43   [#61]

Witam

Mam 2  pytania:

1. czy uczniom niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym kl. IV - VII SP, GIM i Szkoły przysposabiającej do pracy można wpisać oceny opisowe w postaci załącznika do dziennika i arkusza ocen /czy jest na to pp/,

2. jeżeli do dotychczasowego arkusza dołączymy wkładkę 63m (tylko stronę z ocenami) to jak te stronę numerować

a) zmienić na  kolejny nr strony w arkuszu,

b) zostawić taki jaki jest we wzorze

 

proszę o pomoc i z góry dziękuję

Dan6726-06-2018 09:27:06   [#62]

bardzo proszę [#61]

marysia d26-06-2018 10:07:40   [#63]

Czy w arkuszu ocen, który zakładamy dla klasy IV szkoły podstawowej wpisujemy:

przyjęty do klasy pierwszej - ze starego arkusza, do którego dołączamy nowy

czy

przyjęty do klasy czwartej ?

 

alis26-06-2018 12:13:26   [#64]

U mnie przepisywali 1 stronę arkusza zakładanego w kl I, nie wiem czy tak dobrze.

Grzesiek26-06-2018 16:01:39   [#65]

#61

1. Można

Sposób prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzaje tej dokumentacji.

§ 10 ust. 4 § i 15 ust. 3 | Dz.U.2014.1170 |

Sposób prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji.

§ 8 ust. 4 i § 14 ust. 3 | Dz.U.2017.1646 |

post został zmieniony: 26-06-2018 16:02:33
malgala27-06-2018 11:03:54   [#66]

Podnoszę #61 (punkt 2) i #63.

Też jestem ciekawa.


post został zmieniony: 27-06-2018 11:04:10
uljan27-06-2018 18:31:54   [#67]

Witam

Proszę o odpowiedź

Gimnazjum włączone do szkoły podstawowej. Księga arkuszy ocen klasa III gimnazjum i Ci co opuścili szkołę np. z klasy 5? Czy oddzielnie klasy gimnazjalne (ci co ukończyli i opuścili) i klasy szkoły podstawowej (ci, którzy opuścili szkołę)?

rzewa28-06-2018 11:46:46   [#68]

oddzielnie to co dotyczy gimnazjum i oddzielnie to co dotyczy sp

uljan28-06-2018 21:24:57   [#69]

Dziękuję 

gregorz04-07-2018 12:47:14   [#70]

Czyli w sp księga arkuszy ocen w tym roku szkolnym może zawierać 1 arkusz ucznia, tego co opuścił szkołę. 

rzewa04-07-2018 20:02:52   [#71]

tak

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]