Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Monitorowanie wdrażania podstawy programowej
strony: [ 1 ][ 2 ]
bogna13-06-2013 22:59:48   [#51]

coś tam sobie wstukuję

i się zastanawiam czym informatyka rozszerzona gorsza od innych przedmiotów,

że nikt nie chce wiedzieć ile takich grup jest w szkole i ile godzin nań przeznaczono

 

grażka13-06-2013 23:13:28   [#52]

AnJa - dziękuję Ci za zaangażowanie. Szukałam takiego wykazu 3 i po 3 czerwca, w tym tygodniu nie zajrzałam, fakt - i dostałam tylko pierwszy mail, taki, jak komunikat na tej stronie.

Nic to, czekam na informację.


post został zmieniony: 13-06-2013 23:17:32
grażka13-06-2013 23:30:23   [#53]

Wysłałam jeszcze raz mailem - formularz nie akceptuje adresu e-mail przedszkola - pomimo mniejszej niż dopuszczalna liczby znaków.

barwi14-06-2013 07:31:48   [#54]

1. system operacyjny AOS ( w ankiecie ! ) hahaha

2. proszę o kolejne ankiety ale nie tak pobieżne - marzy mi się 200 pytań , adekwatnych do finansowego unijnego wsparcia


post został zmieniony: 14-06-2013 07:37:39
Gaba14-06-2013 08:13:13   [#55]

Informatycy, weźcie, proszę, skopiujcie tę cudowną ankietę, bo mnie nie wpuści system - błagam. Wklejcie proszę tutaj. Nie musimy milczeć i pokornie wykonywać głupoty, by ktoś mógł zarabiać na kolejne dobra, twierdząc, że są darmowe, czesać kapustę i pakować do słoika.

Mam dość tych rozbuchanych zadufanych typów traktujących mnie jak idiotkę, mam dość pustogłowych guru - osobnym rodzajem sprawców są pomagierzy, naturszczycy, których wiedza jest powierzchowna, ale szczera.

izael14-06-2013 08:43:48   [#56]

Gabo, na wojnę wyruszasz?

:)

DMolly14-06-2013 08:52:01   [#57]

W jedności siła! 

ale żeby zachować twarz będą obstawali przy swoim, nie przyznają się, że skoncili. Przeca wizerunek zostanie nadszarpnięty. A taki zadufany typ nie pomyśli nawet, że za zmianę decyzji na naszą korzyść zyska w oczach nauczycieli....

AnJa14-06-2013 08:52:57   [#58]

ponieważ nie sądzę, by dało się tyle tu wkleić- zainteresowani mogą obejrzeć, choćby tu:

http://www.ore.edu.pl/s/661

skąd się wzią AOS już wiem , ale marna to pociecha, że wiem - bo nie ma nawet na kogo zwalić

Gaba14-06-2013 09:37:10   [#59]

Tak - ale to wojenka niewinna na żarty i śmiech - ale bardzo boli, gdy przeżyje taki ktoś i zrozumie, że nie jesteś idiotą i nie spijasz nektaru mundrości...

barwi14-06-2013 09:44:25   [#60]

#58 aaaa ... nie ma na kogo zwalić ? jak to ? przecież ktoś wykonuje "osobodni" ktoś nad nim siedzący to sprawdza, a nad siedzącym nad nim siedzący wyżej ( ten już popija kawę i zagryza ciasteczko udając , że sprawdza ) A na koniec zawsze można wytłumaczyć : no przecież literówka nam się trafiła prawda ? haha


post został zmieniony: 14-06-2013 09:47:01
izael14-06-2013 09:51:09   [#61]

Gabo, boli to chyba głównie odbiorcę, czyli Ciebie i mnie...

Jestem jak najbardziej za mówieniem STOP, ale emocji na takie rzeczy już mi szkoda.

:)

cynamonowa14-06-2013 10:11:58   [#62]

Dziś system przyjął tan sam mail ( dl asp i gim....)...ale nie chce przyjąć nazwiska tego samego dyrektora. telefony nie odpowiadają.....miał ktos taki problem i jak go ugryźć?

( teraz liczy się czas, bo już telefon groźny był, że ankiety naszej brak:) )

JarTul14-06-2013 10:29:26   [#63]

Do #55:W pełni się zgadzam.

JarTul14-06-2013 10:31:03   [#64]

Do #62:
Głową muru nie przebijesz. Zachowaj spokój.

slos14-06-2013 10:37:00   [#65]

Mur trzeba cały czas nadkruszać - kiedyś runie...

barwi14-06-2013 10:39:16   [#66]

O ile sobie dobrze przypominam platforma seo2 działa chyba od dwóch albo od trzech lat i wtedy rejestracja przebiegała bez problemu. Trzeba poszukać innych prostych rozwiązań np zmienić przeglądarkę . 

Nie rozumiem potrzeby kopiowania ankiet skoro idea ich wypełniania polega na on-line a nie przesyłaniu mailem a może pocztą (?!) :)))))) , z drugiej strony każdy plik jeśli nie ma szczególnych zabezpieczeń można skopiować w tym tym te ankiety z seo2. Tylko po co ?? :)) 

To znaczy ja rozumiem , że szkoły posiadają w nadmiarze ryzy papieru do wykorzystania. Przyjmę . Proszę o kontakt na priv. 

Generalnie technicznie jest to rozwiązane w porządku. 


post został zmieniony: 14-06-2013 10:46:52
slos14-06-2013 10:44:38   [#67]

Przejrzałem te ankiety. Jakby mnie kto dał godziwą pensję (dyrektorska razy 3) i stałą dostawę co najmniej osiemnastoletniej single malt whisky, to mogę podobne ankiety produkować na wszelkie zadane tematy. A jakby Gaba jeszcze dołączyła, to byśmy zrobili instytut obejmujący cały kraj z monopolem od ankiet wszelakich. :-)))

Gaba15-06-2013 14:03:40   [#68]

ani mnie w to nie mieszaj, nawet nie myśl o mnie. 

slos15-06-2013 17:39:58   [#69]

I tak z Gaby wmieszanej wyszła Gaba wstrząśnięta (uwielbieniem dla ankiet z tezą oraz durnowatych). :-)))))))))

DMolly17-06-2013 17:09:22   [#70]

A ja dalej będę pytać, bom niedosyt czuję......

Wiem, że na stronie MEN jest informacja, że szkoły specjalne nie monitorują pp, wiem, że odpowiedź o tym się pojawiła. 

Czy forumowicze pracujący w szkołach specjalnych mogą podać przykłady z własnego podwórka, jak monitorują na potrzeby własne realizację pp? czy w ogóle monitorują? w jakiej formie?albo  w jaki sposób egzekwują od nauczycieli takie dokumenty? czy są wpisane do zadań nauczyciela w statucie? czy wchodzą zarządzeniem dyr?

 

 

AnJa17-06-2013 18:28:49   [#71]

no, niezupełnie tak

MEN nie zbiera informacji ze szkół specjalnych- dyrektorzy robią monitorowanie lub nie

po wakacjach powinniśmy mieć nieco materiałow na temat monitorowania szkolnego- na tyle uniwersalnych, że mam nadzieję, ze jeśli ktoś będzie chciał wykorzysta je w szkole, takze specjalnej

nadesłano kilka bardzo ciekawych pomysłow- teraz powstaną ich rozwinięcia

DMolly17-06-2013 19:21:57   [#72]

drążę ten temat, gdyż u nas jest to bardzo rozbudowane

jestem nauczycielem, a dyrekcja zaserwowała nam monitorowanie realizacji pp w następujący sposób:

- zliczenie liczby godzin zrealizowanych

- wpisywanie w rozkładach przy każdym temacie za pomocą symboli numerków z celów szczegółowych z pp

- rozpisanie celów szczegółowych i podanie liczby godzin, na których dany cel był realizowany

- podanie daty z dziennika, kiedy dany cel został zrealizowany

Chyba teraz nie dziwi, dlaczego dopytuję, jak to się dzieje w innych specjalnych....

AnJa17-06-2013 19:27:50   [#73]

pewnie podobnie wyglada to i w niektórych ogólnodostepnych

te koncpepcje l których pisałem wyżej są odległe od tego modelu- zakąłdają wykorzystanie tego co w szkole jest - bez tworzenia nowych bytów

ale nie chcę chwalić dnia przed zachodem- zobaczymy co wyjdzie

dosyć interesującą formę monitorowania widziałem ostatnio w formie elektronicznej- sporo z tego o czym piszesz zbierała automatycznie aplikacja na podstawie dziennika elektronicznego

ale na razie nie udało mi się jeszcze zorientować po co to i co z tego dobrego dla szkoły wynika

DMolly17-06-2013 19:38:22   [#74]

w większości szkół w moim mieście w szkołach ogólnodostępnych stosuje się pierwszy sposób przedstawiony przeze mnie. My musimy wykonać monitorowanie na wszystkie ww sposoby.

mamy dziennik elektroniczny, ale to nie argument, jak także ten, że " na górze"  nie biorą specjalnych do monitorowania

Danar17-06-2013 19:41:20   [#75]

Nadal nie mamy zarejestrowanego liceum w zespole szkół. Wysłałam trzy maile z wszystkimi danymi na wskazany adres. Pod numer podany wyżej  nie mogę się dodzwonić - nikt nie odbierał, a dzwoniłam kilkanaście razy między 9.30 a 14.00. Za to pojawiła się nam ankieta dla gimnazjum, chociaż nie zostaliśmy wylosowani.

malmar1517-06-2013 19:57:55   [#76]

Danar, ankiety się pojawiają, ale wypełniasz tylko ankietę, którą "zleciło" Ci KO

u nas konkretnie wskazywano co mamy wypełnić

pozostałe zostawiasz bez wypełnienia

przeczytaj jeszcze informację dotyczącą dodatkowej ankiety (bezpieczeństwa), bo tam jest kilka możliwości i być może musisz wypełnić i ją

 

Szanowni Państwo,

Prosimy o wypełnianie ankiet zgodnie z wytypowaniem Państwa placówki/szkoły przez Kuratorów Oświaty, tj.:.

1. W przypadku przedszkoli, punktów przedszkolnych i zespołów wychowania przedszkolnego jest to tylko Ankieta dla przedszkoli.

2. W przypadku szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi:
a) tylko Ankieta dla przedszkola jeśli do badania wytypowano tylko oddział przedszkolny w tej szkole,
b) Ankieta dla przedszkoli+ Ankieta dla szkoły podstawowej +Ankieta Bezpieczeństwo w szkole- jeśli do badania wytypowano oddział przedszkolny i szkołę podstawową.
c)Ankieta dla szkoły podstawowej +Ankieta Bezpieczeństwo w szkole -jeśli do badania wytypowano tylko szkołę podstawową.

3. W przypadku szkół podstawowych bez oddziałów przedszkolnych są to: Ankieta dla szkoły podstawowej +Ankieta Bezpieczeństwo w szkole.

4. W przypadku gimnazjów są to:Ankieta dla gimnazjum +Ankieta Bezpieczeństwo w szkole.

Do udziału w ankietowaniu Kuratorzy Oświaty zaprosili po 15% przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, punktów przedszkolnych, zespołów wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych oraz gimnazjów (dla dzieci i młodzieży, bez specjalnych).

Listy placówek i szkół zaproszonych do monitorowania posiadają wyłącznie Kuratorzy Oświaty - w przypadkach wątpliwości proszę kontaktować się z Kuratorium.

Jeśli Państwa przedszkole lub szkoła nie zostały wytypowane do udziału w badaniu- proszę nie wypełniać przypisanych do Państwa przedszkola/szkoły ankiet.

5. Liceów ogólnokształcących dotyczą: Ankieta dla liceum +Ankieta Bezpieczeństwo w szkole. Monitorowaniem objętych jest 100% liceów ogólnokształcących dla młodzieży (z wyłączeniem liceów dla dorosłych).


post został zmieniony: 17-06-2013 19:59:45
AnJa17-06-2013 20:01:34   [#77]

Wystarczyło raz - za pośrednictwem formularza. Informacja o sposobie rozwiązania problemu jest wysyłana na podany w formularzu adres- jutro będą też wysłane maile tam, gdzie rozwiązac się nie dało. Jesli ktoś ankiety nie może wypełnić mimo zgłoszenia problemu- nie wypełnia go.

Danar17-06-2013 20:26:09   [#78]

malmar15

Dziękuję, czytałam i to 100% liceów mnie gnębi.

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]