Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przerwa świąteczna a godziny ponadwymiarowe.
strony: [ 1 ]
AnO19-03-2013 08:31:46   [#01]

PIP każe płaci za godziny ponadwymiarowe podczas przerw świątecznych, rekolekcji itp.Czy płacicie?

Pozdrowienia AnO

JarTul19-03-2013 08:42:15   [#02]

ponadwymiarowe a kontrola PIP

PiotrekM19-03-2013 08:49:01   [#03]

jestem właśnie w trakcie finalizacji no i tak:

- po wielu pismach do PIP - próbach odwołania  nadal każe płacić za ponadwymiarowe przypadające w czasie przerw świątecznych,

- Gmina poprosiła o interpretację MEN no i przysłali: płacić!

Więc nie ma zmiłuj, no chyba, że dyrektor chce zaryzykować mandat. Oczywiście o stopniu zadowolenia OP lepiej nie wspominać.

DYREK19-03-2013 09:03:24   [#04]

może się przyda:

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/472CF26E

http://newsletter.wolterskluwer.pl/wkp/index.html?action=showNews&idn=56259#gura

http://newsletter.wolterskluwer.pl/wkp/index.html?action=showNews&idn=56699#gura

PiotrekM19-03-2013 09:45:36   [#05]

Dyrek podał ciekawe linki ale z mojego doświadczenia wiem, że zwroty typu moim zdaniem, uważam że zawarte w wyjaśnieniach Prawo Oświatowe ma się nijak do  stanowiska PIPU - oni też mają swoich prawników i uważają, że jak najbardziej płacić trzeba. Dotychczas MEN nie zajmowało jednoznacznej postawy a raczej nawet skłaniało się do płacenia tylko za godziny rzeczywiście przepracowane. W piśmie MEN do mojego OP stwierdzono jednoznacznie, że dni przerwy świątecznej,  to są dni pracy nauczyciela a nie dni wolne i kropka trzeba  płacić. Co prawda  to też tylko ich opinia. Ale czy dyrektor ma szansę na wygraną jeśli PIP i MEN mówią jednym głosem?

DYREK19-03-2013 10:00:54   [#06]

nie ma:-)

rzewa19-03-2013 10:08:17   [#07]

Dziwny ten MEN... zupełnie co innego postanowił odnośnie szkół rządowych:

Rozporządzenie MEN z dnia 3 kwietnia 2009 r. w sprawie dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez organy administracji rządowej (Dz. U. Nr 60, poz. 494)

§6 ust. 4. Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe przydzielone w planie organizacyjnym nie przysługuje za dni, w których nauczyciel nie realizuje zajęć z powodu przerw przewidzianych przepisami o organizacji roku szkolnego, rozpoczynania lub kończenia zajęć w środku tygodnia oraz za dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy.

czyli rząd nie płaci swoim n-lom, ale samorządom płacić każe... dziwne to prawo doprawdy jest, dziwne...

PiotrekM19-03-2013 12:34:55   [#08]

mój op w piśmie do MEN powoływał się na ten zapis i niekonsekwencję ale w odpowiedzi nic na ten temat nie było

rzewa19-03-2013 21:01:07   [#09]

proponuję aby Twój OP zmienił zapisy uchwały tak, aby tam nie było ani słowa na temat tego czy wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe przysługuje czy nie ani też kiedy...

powinien tylko znaleźć się w uchwale zapis jak obliczać liczbę godzin ponadwymiarowych do wypłaty (tak jak to przewiduje delegacja zawarta w art 30 ust 6 KN) i zapis ten powinien brzmieć mniej więcej tak:

Liczba godzin ponadwymiarowych nauczyciela w danym tygodniu stanowi różnicę ogólnej liczby godzin zrealizowanych przez nauczyciela w tym tygodniu i jego obowiązkowego tygodniowego wymiaru godzin pomniejszonego o 1/5 tego wymiaru za każdy dzień tygodnia, w którym nie odbywały się zajęcia lekcyjne lub nauczyciel został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. Ustalona w ten sposób liczba godzin ponadwymiarowych nie może być większa niż liczba godzin ponadwymiarowych nauczyciela ustalona w arkuszu organizacyjnym szkoły.

A na pytanie organu kontrolnego należy odpowiedzieć, że wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe przysługuje przez cały rok szkolny zgodnie z uchwałą OP oraz obowiązującymi przepisami prawa powszechnego

PiotrekM20-03-2013 08:20:11   [#10]

tylko że PIP pyta konkretnie czy w dni takie a takie dyr płaci, czy w dni takie a takie itd.

AnO20-03-2013 08:29:05   [#11]

Skutek takich działań PIP-u może być taki  że w dniach przerw świątecznych wszyscy nauczyciele będą w szkole łącznie z godzinami ponadwymiarowymi. 

Jak wygląda prawidłowy arkusz do rozliczenia godzin ponadwymiarowych?Mam stary wzór ,może jest nieaktualny?

Pozdrowienia AnO

rzewa20-03-2013 14:30:27   [#12]

nie ma czegoś takiego jak prawidłowy arkusz rozliczania godzin

Piotrek, cały wic polega na tym, że jeśli masz powyższy zapis w uchwale to informujesz kontrolę, że wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe jest płatne za wszystkie dni w roku, bo tak właśnie jest!

:-)

hania20-03-2013 15:43:46   [#13]

całe nauczycielskie życie płacono mi w takich dniach za 3,6...

i co????

jxg20-03-2013 15:56:57   [#14]

"Gmina poprosiła o interpretację MEN no i przysłali: płacić!"

MEN powinien taką interpretację wysłać do wszystkich gmin lub umieścić na swojej stronie, ale by zawrzało w całej Polsce!

Myślę, że prawie wszędzie źle płacimy od lat "wg MEN i tego PIPu"

dwalcz23-03-2013 15:48:36   [#15]

w uchwale naszego OP jest też zapis za faktycznie przepracowane

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]