Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przeniesienie pracownika samorządowego
strony: [ 1 ]
gronostaj05-02-2013 12:36:26   [#01]

Księgowa która jest u mnie zatrudniona wygrała konkurs na stanowisko głównego księgowego w innej jednostce w tym samym mieście. Poprosiła teraz o przeniesienie służbowe na mocy porozumienia zakładów. Czy w sytuacji gdy ksiegowa wygrała konkurs jest to mozliwe? a jesli tak to czy urlop zaległy za poprzedni rok musi u nas wykorzystać czy może do kolejnej jednostki przejsc z  zaległym urlopem??

EwaBe05-02-2013 15:05:49   [#02]

1. Pracownik zwraca się do Ciebie z wnioskiem o przeniesienie do placówki X.

2. Pracownik w swoim powyższym piśmie formułuje jednocześnie prośbę o przeniesienie należnego mu urlopu wypoczynkowego na nowego pracodawcę (placówkę X).

3. Odpowiadasz na wniosek pracownika, przenosząc go pismem, w którym powołasz się na art. 22 ust. ustawy o pracownikach samorządowych) i - warunkiem jest brak choćby jednodniowej przerwy w zatrudnieniu pomiędzy rozwiązaniem umowy o pracę u Ciebie a podpisaniem nowej z placówką X – możesz (nie musisz) wyrazić zgodę na przeniesienie niewykorzystanego urlopu.

4. Art. 22 ust. 2 ustawy o pracownikach samorz.: „Przeniesienia dokonuje się w drodze porozumienia pracodawców”.

5. To, że wygrał w X konkurs nie ma nic do rzeczy.

shegreta05-02-2013 16:11:39   [#03]

Miałam podobną sytuację, ale dowiedziałam się w PIP, że nie ma czegoś takiego jak przeniesienie urlopu na nowego pracodawcę i dlatego ta osoba musiała u mnie wykorzystać swój urlop. Reszta - jak wyżej

rzewa05-02-2013 16:26:19   [#04]

przy przeniesieniu urlop jak najbardziej przechodzi na nowego pracodawcę -> jest to prosta konsekwencja przeniesienia

zatem nowy dyrektor musi się z tym liczyć i ew. uzależnić swoją zgodę na przeniesienie od wykorzystania należnego urlopu u dotychczasowego pracodawcy

jeśli to są jednostki organizacyjne tej samej JST nie ma problemu, bo wszystko zostaje w rodzinie -> problem jest jeżeli jednostki mają różne organy założycielskie -> wtedy nie tylko muszą porozumieć się kierownicy jednostek organizacyjnych ale również trzeba porozumienia pomiędzy samorządami

shegreta05-02-2013 16:42:38   [#05]

Z tym, że u mnie nie zaistniał fakt przeniesienia służbowego. Z tego, co doczytałam (uchwała SN z 14.5.1971 r., III PZP 10/71, OSNC Nr 11/1971, poz. 195) - jeżeli przejście pracownika do innego zakładu pracy nastąpiło w drodze przeniesienia służbowego, zakład, do którego pracownik został przeniesiony, obowiązany jest udzielić mu urlopu przysługującego w danym roku kalendarzowym.

Wyrażając zgodę na rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron (ale nie przeniesienie służbowe) muszę rozliczyć urlop. Może się zdarzyć, że nowy pracodawca nie weźmie na siebie zobowiązania urlopowego.

Konsultując tę kwestię poinformowano mnie, że niestety, każda firma ma obowiązek rozliczenia się z przysługującego pracownikowi urlopu. Mało tego - inspekcja pracy poinformowała mnie, że mają prawo ukarać pracodawcę za zastosowanie takiego rozwiązania czyli "przeniesienia" urlopu. Tego więc się trzymałam i wybrałam opcję, o której napisałam wyżej. Ale - istotnie - nie miałam przeniesienia służbowego.

 

 


post został zmieniony: 05-02-2013 16:51:04
gronostaj05-02-2013 17:03:14   [#06]

dziekuje bardzo za wyczerpujace wskazówki

gronostaj05-02-2013 18:08:38   [#07]

Jesli ktoś z Was dysponuje takim przykładowym pismem- przeniesieniem pracownika samorządowego to bardzo proszę o taki wzór

DYREK05-02-2013 18:49:03   [#08]

http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/p
rzeniesienie-pracownika-samorzadowego-zatrudnionego-w-innym-miescie

EwaBe05-02-2013 20:50:07   [#09]

Na podstawie:

1. Otrzymanego od Pani wniosku z dnia … w sprawie przeniesienia Pani  do Szkoły X  w ...  na kierownicze stanowisko urzędnicze w związku wygranym konkursem oraz Pani prośbą o przeniesienie na nowego pracodawcę niewykorzystanego przez Panią urlopu wypoczynkowego,

2. Porozumienia  z dyrektorem Szkoły X w … z dnia …, w którym wyraził zgodę  na przeniesienie Pani na stanowisko głównego księgowego z dniem … wraz z prawem do wykorzystania zaległego urlopu wypoczynkowego w Szkole X, informuję że wyrażam zgodę na przeniesienie Pani z dniem … do Szkoły X w …

Forma pisma nieistotna, najważniejsza treść. Przypuszczam, że jeśli stanęła w X do konkursu, przeniesienie ma charakter trwały, a nie czasowy. Wtedy także trzeba to w porozumieniu z dyrektorem tamtej szkoły wpisać. Dobrze byłoby też wyszczegółowić w porozumieniu z dyr. X (mimo że akta osobowe wędrują do szkoły X), na jakim stanowisku pracownik był zatrudniony i składniki wynagrodzenia. Przeniesienie go z jego inicjatywy nie oznacza gwarancji wynagrodzenia w takiej samej wysokości. Może okazać się niższe. Dlatego pracownik jest stroną w takim postępowaniu i powinien treść porozumienia poznać.

Przenosisz go nie Ty, ale dyrektor tamtej szkoły – podobnie rzecz się ma jak w przypadku nauczycieli. Termin przeniesienia też powinien być uzgodniony z  dyr. szkoły X i określony w porozumieniu. Reasumując: najpierw podpisanie porozumienia, potem Twoja odpowiedź dla pracownika, następnie dopiero pismo dyr. szkoły X do pracownika o przeniesieniu.

I nadal uważam, że świadectwo pracy powinien otrzymać, tym bardziej że pewnie chce się przenieść na stałe, a cuda-niewidy po latach z dokumentacją przenoszonych nauczycieli powinny nas czegoś nauczyć. Wystarczy w świadectwie napisać, że stosunek pracy ustał na wniosek pracownika na podst. art. 22  ustawy o pracownikach samorządowych. Nawet jeśli ten dokument jest nie do końca formalny, to zawsze jakiś jest i pracownik ma go w ręce. Można go też nazwać zaświadczeniem, czy jak sobie kto zechce.


post został zmieniony: 05-02-2013 20:51:30
rzewa05-02-2013 20:54:31   [#10]

nie ma podstawy prawnej do wystawienia świadectwa pracy -> nie tylko nie powinien pracownik świadectwa pracy otrzymać ale takiego świadectwa wystawić po prostu nie można

można co najwyżej wypisać zaświadczenie o stażu pracy itp., tylko nie wiem po co skoro akta osobowe n-la wraz z całą inną istotną dla stosunku pracy dokumentacją zostają przekazane nowemu pracodawcy

EwaBe05-02-2013 21:26:30   [#11]

Nie wiesz? Ja wiem,  po co. Żeby za jakiś czas uniknąć płaczu i zgrzytania zębów.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]