Forum OSKKO - wątek

TEMAT: art. 42 2012/2013
strony: [ 1 ]
wiolako218-08-2012 08:14:09   [#01]

Jak planujecie liczbę godzin do odpracowania przez nauczyciela w nadchodzącym roku? Wyliczyłam, że bez tygodni feryjnych, świątecznych  to 36 tygodni. Dolnośląskie ma ferie od 28.01,więc czy 19 tygodni w I sem (38 godzin) i 17  (34 godziny) może być?

KaPi18-08-2012 15:35:25   [#02]

 też mi tyle wyszło :) - zachodniopomorskie, więc może dobrze nam wyszło!

pozdrawiam

Liwa18-08-2012 20:59:29   [#03]

Wg moich obliczeń-SP pomorskie- 190 dni pracy dla n-la, czyli 190/5=38.

JarTul18-08-2012 21:08:44   [#04]

38 tygodni - 190 dni.

wiolako219-08-2012 10:36:21   [#05]

Hmmm.... No to radości nie będzie....

KaPi19-08-2012 17:14:58   [#06]

Czy takie dni, jak 03.09, 01.11, 01.05, 03.05, 30.05, 28.06 doliczacie do tych 190 dni?

Jakoś mi trochę brakuje do tych 190...

Jacek19-08-2012 18:38:03   [#07]

te 03.09, 28.06 oczywiście, że się dolicza bo to nie są dni wolne od pracy dla nauczyciela

KaPi19-08-2012 18:48:06   [#08]

ok, doliczyłam i mam 187... nie umiem liczyć... marudzę...?

Jacek19-08-2012 19:11:32   [#09]

dni pracy to mi wyszło 197 bo odliczam 1.11, 25-25.12, 1.01, 2 tyg ferii zimowych, 1.04, 1 i 3.05 oraz 30.05.

reszta to dni pracy dla nauczyciela

KaPi19-08-2012 19:22:06   [#10]

z tym grudniem to coś nie halo

kalendarz na MEN mówi o przerwie 23 - 31.12.2012

23.12.2012 to niedziela...

KaPi19-08-2012 19:27:57   [#11]

od tych 197 dni odjąć jeszcze trzeba 28 i 29 marca - wielki tydzień

Jacek19-08-2012 19:44:28   [#12]

28 i 29.03 to są dni pracy dla nauczyciela, podobnie jak 24, 27, 28 i 31.12

KaPi19-08-2012 23:04:55   [#13]

i na pewno wszyscy idą wtedy grzecznie do pracy... ;)

grażka20-08-2012 07:34:52   [#14]

KaPi - oczywiście, że pracują. Chyba nie lansujesz tu tezy o rażąco małym czasie pracy nauczycieli w porównaniu z innymi grupami zawodowymi?

Bo wiesz, nas - nauczycieli - obowiązuje 40 godzinny tydzień pracy.

a przy okazji - mnie jako przedszkolance zdarzyło się już być w pracy 24 grudnia do 16.30. Z jednym dzieckiem.

Bas20-08-2012 09:37:01   [#15]

Czyli ile w końcu? 190=38 tyg.?

petrus20-08-2012 13:00:59   [#16]

A może jak w ramowych planach nauczania?minimum 32 tygodnie w roku.

hako221-08-2012 12:02:48   [#17]

Też mam ten dylemat. 36, czy 38 ?

trudny wyboru między dwiema przykrymi możliwościami :-)

Maja1924-08-2012 15:34:35   [#18]

no ale czy do obliczania ilości godzin z art 42 nie bierze się pod uwagę tylko dni zajęć dydaktycznych. Przecież zajęcia z art maja być poświęcone na pracę z uczniem a nie  ma ich przecież np w przerwie świątecznej..

ja wyliczyłam w kuj - pom.

I sem - 34 godz

II sem 38 godz

śliwka g25-08-2012 19:16:27   [#19]

Wrzuciłam do wymiany (Różności) plik Excela do obliczania ilości godzin w półroczach z Art. 42 KN.

Mam wielu n-li na kilka godzin i takich z łączonym pensum. Może się komuś przyda. A przy okazji o weryfikację proszę.

Pozdrawiam

To mój pierwszy plik  w wymianie, przyjmijcie cieplutko, nawet jeśli nieudany:)))

JarTul25-08-2012 19:50:09   [#20]

Do #18.
Ustawa wyraźnie odnosi się do tygodnia pracy nauczyciela, a nie tygodnia z zajęciami dydaktycznymi. Zatem te 38 tygodni, to i tak "ukłon w stronę nauczyciela".
Art. 42. 1. Czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień.
2. W ramach czasu pracy, o którym mowa w ust. 1, oraz ustalonego wynagrodzenia nauczyciel obowiązany jest realizować:
1) [...]
2) inne zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły, w tym zajęcia opiekuńcze i wychowawcze uwzględniające potrzeby i zainteresowania uczniów, z tym że w ramach tych zajęć:
a) nauczyciel szkoły podstawowej i gimnazjum, w tym specjalnych, jest obowiązany prowadzić zajęcia opieki świetlicowej lub zajęcia w ramach godzin przeznaczonych w ramowych planach nauczania do dyspozycji dyrektora szkoły, z wyjątkiem godzin przeznaczonych na zwiększenie liczby godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych, w wymiarze 2 godzin w tygodniu,
b) nauczyciel szkoły ponadgimnazjalnej, w tym specjalnej, jest obowiązany prowadzić zajęcia w ramach godzin przeznaczonych w ramowych planach nauczania do dyspozycji dyrektora szkoły, z wyjątkiem godzin przeznaczonych na zwiększenie liczby godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych, w wymiarze 1 godziny w tygodniu;

KaPi27-08-2012 17:46:31   [#21]

witajcie,

wrócę do wątku, bo się trochę zakręciłam :)

zespół szkół, nauczycielka zatrudniona na dwie umowy: 15/18 sp i 14/18 gim

czy robi karcianki z tych dwóch umów?

15/18 * 72 godz. rocznie daje ok. 60 godz.

14/18 * 72 godz. rocznie daje ok. 56 godzin????

DorotaN27-08-2012 18:10:57   [#22]

15/18 z jednej a z drugiej 3/18 ( do etatu) - jeśli w 1 placówce; chyba??? trudno żeby wypracowywała KN z 29 godzin!

KaPi27-08-2012 18:18:21   [#23]

no właśnie z tym mam problem, bo niby karcianki z każdej umowy, ale wtedy wychodzi ich więcej, niż "normalnie"

z drugiej strony obie umowy podpisuje dyrektor zespołu... głupieję

AnJa27-08-2012 19:01:43   [#24]

nie może być tak zatrudniona

ma 29/18, może mieć max.27/18

zatrudniona w zespole, musi miec 1 umowę, realizuje karcianki  tygodniowo 2- gdzie (sp, czy gim) do decyzja dyrka

rzewa27-08-2012 19:03:31   [#25]

ta n-lka nie może mieć 2 umów - powinna mieć jedną umowę (i leży to w interesie OP, więc powinien on tego pilnować)

na tej jednej umowie może realizować max 27 godzin oraz 1 "karciankę"

takie zatrudnienie o jakim mowa w #21 jest niedopuszczalne w świetle KN i k.p.

KaPi27-08-2012 19:17:06   [#26]

ok, max może mieć 27 godzin, ale zostają jeszcze 2 godziny (wszystkich razem jest 29)

chodzi tu o język angielski, gdzie ze względu na podział na grupy w gimnazjum w tym roku wyszło nam tyle godzin

rzewa27-08-2012 19:23:14   [#27]

to trzeba zatrudnić 2 n-li - innego wyjścia nie ma

KaPi27-08-2012 19:29:01   [#28]

ups... to będą kłopoty ...

KaPi27-08-2012 19:32:29   [#29]

a jeszcze jedno

nie może być zatrudniona na zespół, bo u nas każda jednostka w zespole jest odrębnością, tzn. ma osobny NIP, REGON i te sprawy i wszyscy mamy umowy albo na szkołę albo na gimnazjum, a żeby było śmieszniej jest jeszcze przedszkole...:) i co Wy na to...? :) dodam, że to nie mój wymysł...

rzewa27-08-2012 19:50:02   [#30]

musi mieć umowę na zespół, tak jak wszyscy pozostali pracownicy bo jeśli jest zespół, to zespół jest jednostką organizacyjną gminy, a nie każda ze szkół

a plan finansowy jest dla zespołu czy dla każdej ze szkół osobno? A jak jesteś zatrudniona Ty, masz 2 umowy?

KaPi27-08-2012 20:04:42   [#31]

tak więc ja jestem tylko wickiem i mam umowę na sp z dopełnieniem w gim (matematyka)

plany są trzy, w ZUS jesteśmy jako trzy jednostki, w skarbówce i GUS też, ale w SIO jako zespół

bardziej zakręcić się nie dało ...

dodam też, że mamy dwa organy: prowadzący - archidiecezja, finansujący - gmina!

rzewa28-08-2012 19:44:09   [#32]

aaaa.... jeśli jesteście szkołą katolicką a nie samorządową, to mogą być jeszcze inne dziwne rzeczy.... w takim razie te 2 umowy dla anglisty są ok, bo w tym zakresie nie podlegacie pod KN

ale też n-le nie mają obowiązku realizowania godzin z art 42 KN, a tylko wg tego co mają wpisane w umowę o pracę lub zostało umieszczone w regulaminie wynagradzania

:-)


post został zmieniony: 28-08-2012 19:45:19
KaPi28-08-2012 23:07:23   [#33]

jesteśmy w sumie takim dziwolągiem :)

jesteśmy szkołą publiczną, bez czesnego, umowy mamy z KN i całą resztę też

traktują nas na terenie gminy jak inne szkoły

karcianki realizujemy jak wszyscy

rzewa29-08-2012 01:45:56   [#34]

możecie mieć takie warunki jak w KN, ale to wola organu prowadzącego by tak było, bo nie podlegacie pod KN w tym zakresie

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]