Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nieobecność dyrektora podczas komisji egzaminacyjnej
strony: [ 1 ]
koala04-07-2012 11:51:53   [#01]

Dostałam pismo z OP z info. na temat posiedzenia komisji. Niestety, wyjeżdżam, zaplanowany i opłacony wyjazd. Chce wysłać wicedyrektora. Jaka pp upoważnienia dla niego?

annamaria04-07-2012 12:06:23   [#02]

ja wicka nie mam i mnie niestety nie będzie

Magdalena04-07-2012 12:09:25   [#03]

UoSO art. 39 ust. 7, w przypadku nieobecności dyrektora szkoły zastępuje go wicedyrektor, a w szkołach i placówkach, w których nie utworzono stanowiska wicedyrektora - inny nauczyciel tej szkoły lub placówki, wyznaczony przez organ prowadzący.


Ustawa nie wskazuje przyczyn nieobecności dyrektora szkoły, można chyba interpretować to tak, że każda nieobecność dyrektora w szkole powodować będzie możliwość zastępowania go przez wice. Np. powodem nieobecności może być choroba, urlop wypoczynkowy lub inna nieobecność.

stoner04-07-2012 12:18:12   [#04]

Nie musi być dyrektor. Potrzeba 2/3 składu.

§ 13. 1. Komisja kwalifikacyjna i komisja egzaminacyjna podejmują rozstrzygnięcia w obecności co najmniej 2/3 składu swoich członków.

AnJa04-07-2012 12:34:11   [#05]

nie musi- ale chce a nie może

i ma wicka- czyli nie ma sprawy

acz u nas chcieli upowaznienia od dyrka

ejrut04-07-2012 13:27:04   [#06]

Trzeba dać upoważnienie pisemne wicedyrektorowi:)

DYREK04-07-2012 14:23:55   [#07]

Gdy komisja nie może prowadzić postępowania z powodu braku quorum organ powołujacy komisję wyznacza inny termin posiedzenia (jak jest to konieczne to uzupełnia jej skład).

Dyrektor szkoły, może upoważnić wicedyrektora, aby w jego zastępstwie wziął udział w posiedzeniu komisji egzaminacyjnej.

http://www.oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/
czy-wicedyrektor-moze-uczestniczyc-w-pracach-komisji
-na-stopien-nauczyciela-mianowanego-w-razie-nieobecnosci-dyrektora-szkoly

kulka14-07-2014 17:01:11   [#08]

Czy ktoś mógłby podesłać takie upoważnienie?

Nie chodzi mi tak bardzo o treść, bo jasne, że "upoważniam Panią...... do ........" ale o podstawę prawną, na podstawie której upoważniam. Czy art. 39 ust. 7 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (w przypadku nieobecności dyrektora szkoły lub placówki zastępuje go wicedyrektor) i art. 9g KN (powołanie dyrektora szkoły w skład komisji egzaminacyjnej ). Ciężko myślę, bo nie miałam jeszcze ani pół dnia wolnego od zakończenia roku.

joszka20-07-2014 17:28:45   [#09]

Upowaznienie to jedno a decyzja o powołaniu komisji to insza inszość.Wg niektórych prawników samo pojawienie się upoważnionego wicka na egzaminie wymaga uprzedniego proceduralnego powołania go w skład zespołu-

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]