Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ponowne złożenie oświadczenia majątkowego.
strony: [ 1 ]
wierzołek110-06-2012 10:14:55   [#01]

Starosta powierzył mi stanowisko dyrektora szkoły na kolejną kadencję :). Czy muszę w związku z tym, składać w terminie 30 dni od powierzenia oświadczenia majątkowe, skoro złożyłem je zgodnie z przepisami do 30 kwietnia 2012 r?

Jacek10-06-2012 13:56:40   [#02]

nowa kadencja nowe oświadczenie

ddorota10-06-2012 17:07:02   [#03]

oświadczenie należy złożyć również na zakończenie kadencji, czyli na dzień 31 sierpnia (jeśli poprzednie powierzenie było do 31 sierpnia), a kolejne do 30 września (jeśli powierzenie masz od 1 września)

 

dyrlo10-06-2012 18:01:32   [#04]

Śmieszne to, trzy oświadczenia,

rozumiem, że to na dzień 31.12.2011 jest inne ale to na dzień 31.08 będzie takie samo jak na dzień 01.09 - cóż jak trza to trza. 

OLGIE10-06-2012 21:49:46   [#05]

Nie, nie składasz nowego - mnie kobitki w kadrach zabiły śmiechem. To kwietniowe wystarczy.

ddorota10-06-2012 22:22:26   [#06]

no cóż, w naszym OP wymagają właśnie trzech, głupie to ale cóż...

więc lepiej spytać u siebie

OLGIE10-06-2012 22:25:50   [#07]

fajne, nie? Co kraj...

Może by oficjalnie OSKKO zapytało Główny Urząd... bo to nawet śmieszne nie jest potem, gdy rozrabia UKS - psiapsióła przeżyła i było ohydnie.

rzewa10-06-2012 22:54:31   [#08]

Po co pytać, wystarczy przeczytać ustawę....

Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.)

art. 24h ust. 5. Zastępca wójta, sekretarz gminy, skarbnik gminy, kierownik jednostki organizacyjnej gminy, osoba zarządzająca i członek organu zarządzającego gminną osobą prawną oraz osoba wydająca decyzje administracyjne w imieniu wójta składają pierwsze oświadczenie majątkowe w terminie 30 dni od dnia powołania na stanowisko lub od dnia zatrudnienia. Do pierwszego oświadczenia majątkowego zastępca wójta, sekretarz gminy, skarbnik gminy, kierownik jednostki organizacyjnej gminy, osoba zarządzająca i członek organu zarządzającego gminną osobą prawną oraz osoba wydająca decyzje administracyjne w imieniu wójta są obowiązani dołączyć informację o sposobie i terminie zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej, jeżeli prowadzili ją przed dniem powołania lub zatrudnienia. Kolejne oświadczenia majątkowe są składane przez nich co roku do dnia 30 kwietnia, według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego, oraz w dniu odwołania ze stanowiska lub rozwiązania umowy o pracę.

zatem nie wiem z czego się te panie śmiały...

nie trzeba składać ponownie przy przedłużeniu powierzenia, ale przy powierzeniu na kolejną kadencję jak najbardziej


post został zmieniony: 10-06-2012 22:56:03
OLGIE11-06-2012 06:58:17   [#09]

Panie się śmiały nie z czego, a z sytuacji wg mnie prawidłowo  - mój konkurs wygrany, a nie kadencja z powierzenia.

Jacek11-06-2012 08:20:08   [#10]

no to właśnie przy powierzeniu po konkursie na kolejną kadencją trza składać :-)

Ala11-06-2012 20:42:18   [#11]

ja tak zrobiłam

wezwali mnie do urzędu i kazali odebrać osobiście bo nie potrzebnie złożyłam

jednak co kraj...

wierzołek112-06-2012 09:15:46   [#12]

Czyli nic nie wiadomo...

Każdy "organ" inaczej...

Jacek12-06-2012 09:17:01   [#13]

wiadomo.. ale jak OP nie chce przyjąć to już jego broszka

OLGIE12-06-2012 09:24:56   [#14]

A tam nie chce przyjąć - przyjął i kazał poprawić - hah!

Ala12-06-2012 09:27:47   [#15]

Gaba, to ty masz inny organ? a może nasz organ zmienił zdanie?

OLGIE12-06-2012 09:31:58   [#16]

Alu, złożyłam sama, podpisując sama na oświadczeniu to i tamto, poprosili o szacowne przybycie i poprawiałam napisiki, skreślając z parafami... - sama to wymyśliłam.

Ala12-06-2012 09:52:13   [#17]

ja usiłowałam złożyć dwa lata temu po konkursie

i mi się nie udało ;-)

wierzołek112-06-2012 10:45:56   [#18]

Piszę pismo do organu z prośba o wyjaśnienie , czy mam składać czy nie ...

Dzięki wszystkim

empe13-06-2012 17:49:35   [#19]

Jestem dyrektorem GZEAS-u, który zostanie zlikwidowany z dniem 31.08.2012 r. (RG podjęła już stosowną uchwałę). Nie dostałam wypowiedzenia umowy o pracę, bo zostanę przeniesiona do Urzędu Gminy na stanowisko inspektora ds. oświaty. Czy w związku z likwidacją mojej jednostki Wójt, pomimo przeniesienia mnie na podstawie art. 23 ustawy o pracownikach samorządowych, powinien jeszcze odwołać mnie ze stanowiska odrębnym zarządzeniem i czy w dniu odwołania ze stanowiska (31.08.2012) powinnam złożyć oświadczenie majątkowe?

rzewa13-06-2012 18:00:39   [#20]

przeniesienie = odwołanie

w świetle przytoczonych wyżej przepisów złożenie oświadczenia w dniu 31.08 obowiązkowe


post został zmieniony: 13-06-2012 18:00:56
empe13-06-2012 18:04:28   [#21]

dziękuję rzewo

malmar1530-08-2012 15:50:57   [#22]

1. czy wicek powołany od 1.09 składa oświadczenie?

2. dyrektor po konkursie? poprzednie złożone w kwietniu

dyrlo30-08-2012 16:47:17   [#23]

wicki nie składają, nie ma takiego obowiązku, dyr po nowym konkursie powinien ale może OP nie chce, trzeba u nich zapytać

rzewa30-08-2012 17:38:04   [#24]

co to znaczy nie chce? jak składa dyrek to OP przyjąć musi (można pocztą wysłać), a co z tym zrobi to sprawa OP

dla dyrka lepiej by miał dowód na to, że zlożył

dyrlo30-08-2012 17:42:41   [#25]

Wiem, ale w kwietniu złożył.... no to tak jak Gaba pisała? 3 oświadczenia? do końca kwietnia, potem 31.08 - koniec kadencji no i 1.09 albo troszeczkę później (w ciągu 30 dni) kolejne po wygranym konkursie? I wszystkie takie same?

rzewa30-08-2012 17:45:06   [#26]

no cóż... jak złoży coś niepotrzebnie, to nikt się nie doczepi, a jak nie złoży, choć formalnie powinien, to zarzut gotowy jak komuś kij potrzebny

a prawo może być i głupie, ale nawet jak głupie to obowiązuje, niestety -> można zabiegać o jego poprawienie, ale dopóki jest przestrzegać go należy


post został zmieniony: 30-08-2012 17:46:16
dyrlo30-08-2012 17:47:22   [#27]

Wiem, wiem ale dlatego napisałam, żeby zapytać

Ale jak nie będzie na piśmie to może rzeczywiście być różnie.

ola 1330-08-2012 18:53:11   [#28]

A mogę wysłać pocztą?

Obowiązuje wtedy data stempla pocztowego?

 

Bo 5 lat temu na pewno nie składałam :)


post został zmieniony: 30-08-2012 18:53:54
EwaBe30-08-2012 19:47:26   [#29]

Można pocztą, ale lepiej żeby nie był to list zwykły, bo nie będziesz miała dowodu.

Oświadczenie w ciągu 30 dni należy złożyć, ważny będzie stempel wpłynięcia na oświadczeniu, a nie data na pocztowym. Lepiej to załatwić, bo patrz # 26 (o Rzewowym kiju) :-)

Bas30-08-2012 19:58:32   [#30]

Dobrze, że pojawił się wątek, bo ja zapomniałam o oświadczeniu! Wygrzebałam w papierach wezwanie z US (z 2007 r. -poprzednia kadencja) o nakazie uzupełnienia dochodów z okresu 1 stycznia 2007 do 31 sierpnia 2007. Tylko nie pamiętam, czy chodziło o koniec kadancji czy o oświadczenia na rozpoczęcie nowej. Ale musiałm uzupełnić dane o okres od końca roku roliczeniowego do końca  kadencji. Chodzi o powierzenie po konkursach. Czy ktoś miał podobne doświadczenia?

olaszyma04-09-2017 18:09:15   [#31]

Podnoszę, bo mam wątpliwości. Jeżeli skończyła mi sie kadencja, moja szkoła została włączona do sp, to ja składam oświadczenie na dzień 31 sierpnia. Ile mam czasu na złożenie? Tyle co nowo powołany dyrek czyli do 30 września?

Jacek04-09-2017 23:16:48   [#32]

tak

rzewa05-09-2017 10:06:03   [#33]

NIE!

powinno być złożone w dniu odwołania czy zakończenia kadencji czyli w tym przypadku 31.08 - patrz #08

zatem składaj jak najszybciej

:-)

sanna05-09-2017 17:39:49   [#34]

Na koniec kadencji składam oświadczenie wgł standardowego wzoru (takie samo, jak poprzednie)? A może tylko zaświadczenie o wysokości przychodów od stycznie do sierpnia?

Nie złożyłam jeszcze...

og05-09-2017 19:49:41   [#35]

ustępujący kierownik gjb ma tylko jeden (!!!) dzień na złożenie oświadczenia majątkowego - 31 sierpnia, dzień ten przechodzi na 1 września tylko wtedy, gdy przypada na niedzielę. To absurd, ale - tak mówi głupie prawo. 

Nie składa się PiT, bo go nie ma, wypełnia się oświadczenie wg wzoru - dochody z pracy (obliczy księgowa) za I-VIII + dochody z umów, jeśli są + podaje inne składniki majątkowe powyżej 10 tys. + stan pożyczek, kredytów powyżej 10 tys. z podaniem przeznaczenia na co.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]