Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Odpis świadectwa ze szkoły podstawowej z 1970
strony: [ 1 ]
Zbig6026-03-2012 21:33:53   [#01]

Witam

Zwócono się do znajomego dyrektora z prośbą o wydanie odpisu świadectwa ukończenia szkoły w roku 1970. Nie ma on już takich druków świadectw i poprosił mnie o radę. Jakoś nie mogę mu pomóc, więc zwracam się tą drogą do Was koleżanki i koledzy o radę. Na jakim druku należałoby dokonać takiego odpisu.

Pozdrawiam

DYREK26-03-2012 22:21:19   [#02]

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

z dnia 28 maja 2010 r.

w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych

§ 22

4. Jeżeli szkoła, komisja okręgowa lub kurator oświaty posiada odpowiednio dokumentację przebiegu nauczania, dokumentację sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu zawodowego, egzaminów eksternistycznych lub egzaminu dojrzałości, a brak jest druku świadectwa, dyplomu lub zaświadczenia według wzoru obowiązującego w dniu wydania oryginału, duplikat wydaje się na przygotowanym przez szkołę, komisję okręgową lub kuratora oświaty formularzu zgodnym z treścią oryginału świadectwa, dyplomu lub zaświadczenia.

najlepiej zapytać znajomych

czy ktoś nie ma (np. swojego) świadectwa z 1970r. i opracować formularz

lub poprosić o pomoc KO (może mają wzór druku świadectwa)

post został zmieniony: 26-03-2012 22:22:10
Anna Foksowicz27-03-2012 08:33:52   [#03]

Ja zawsze wysyłam pismo do Kuratorium z prośbą o przesłanie wzoru druku świadectwa obowiązującego w danym roku. Zazwyczaj w ciągu tygodnia  otrzymuję odpowiedź i dzięki temu mam już spora "kolekcję" druków. Niestety moje świadectwa zaczynają się od roku 1975.

PO otrzymaniu takiego druku na komputerze zostaje sporządzony wzór zgodnie z drukiem, wydrukowany i wypełniony zgodnie z informacjami z arkusza ocen.

post został zmieniony: 27-03-2012 08:35:17

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]