Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ORE promocja "nowego" LO i kilku wybranych liceów
strony: [ 1 ]
JarTul25-03-2012 13:17:22   [#01]

Przy okazji promowania "nowego" LO ORE promuje kilka wybranych szkół:
- V LO Tarnów
- ZSO Nidzica
- III LO Ostrowiec Świętokrzyski
- XI LO Kraków

Dodatek informacyjno-promocyjny do sobotniej Gazety Wyborczej (przynajmniej na Dolnym Śląsku) - "Oświatowe ABC. Co po gimnazjum? Liceum Ogólnokształcące od nowego roku szkolnego"

Czy to jest aby etyczne? Moim zdaniem nie.
Czy to jest profesjonalne? Moim zdaniem nie.
Darmowa promocja za duże pieniądze czy za darmo?
Czy nie jest to działanie instytucji publicznej na szkodę innych szkół w/w miejscowościach/regionie?
Jaki był klucz doboru szkół do promocji?


AnJa25-03-2012 13:40:36   [#02]

W innej gazecie jest jeszcze LO nr 2 w Zamościu - to gwoli prawdzie tzw.historycznej.

Są oferty tych szkół, których dyrektorzy zgodzili się na to.

JarTul25-03-2012 14:06:14   [#03]
Też byśmy się zgodzili, tylko nas nikt nie zapytał.
AnJa25-03-2012 15:54:56   [#04]
Korzystam z bazy, która mam- na te maile wysłalem prośbę o zgodę - podeślij kontakt do ORE, przyda sięprzy innej okazji.
JarTul25-03-2012 18:11:39   [#05]

Mój e-mail znasz, ale jakby co - jartul@poczta.onet.pl
Adresy mejlowe wszystkich szkół ORE może uzyskać choćby z OKE czy kuratoriów.

Generalnie uważam, że przy takiej publikacji promocyjnej informacji o konkretnych szkołach umieszczać nie należy.

AnJa25-03-2012 18:17:53   [#06]
no to mamy odrębne zdania
JarTul25-03-2012 18:27:21   [#07]
Serio nie widzisz nic niewłaściwego w tym, że w kampanii promocyjnej wyróżnione zostają niektóre podmioty.
Jacek25-03-2012 19:39:55   [#08]

no tak.. przetarg powinno się zrobić albo losowanie spośród wszystkich szkół w Polsce wcześniej obdzwoniwszy wszystkie czy chcą. Również osoby redagujące winny być w przetargu wyłonione...robisz Jarku z igły widły..

Kampania ma promować zmiany i je przybliżyć.. nie widzę tam zachęty by te szkoły zostały wybrane.. to i tak rodzic i uczeń wybiorą i jakoś nie sądzę by walili do Krakowa z Gdańska czy tam do innych miast skąd te szkoły są tylko dlatego, że się w wyborczej ukazało jakies LO.. podobnie jak i w Krakowie nie będzie tak, że wszyscy się będą pchać drzwiami i oknami a resztę szkół szlag trafi

izael25-03-2012 19:40:45   [#09]

hmm

ani to mój etap edukacji

ani zainteresowanie ogromne

ale przejrzałam ten materiał, bo szkolę dyrektorów, więc może to ich zainteresuje

JarTul, nie mam tu żadnej szkoły z mojego miasta, ale dla mnie to nie problem

podoba mi się, że są konkretne przykłady, za którymi stoją konkretni ludzie

nie bardzo wiem, czemu to cię tak poruszyło?

a gdyby tu był twój głos, to byłoby ok? 



pisałam chyba w tym samym czasie co Jacek:) 


post został zmieniony: 25-03-2012 19:41:59
barbaras225-03-2012 19:46:13   [#10]

No nie do wszystkich wysłano, mój adres jest w bazie ORE ( w ubr współpracowałam w miarę ściśle kilka umów  zlecenie i o dzieło) a jednak ta informacja nie dotrała, więc może jakieś inne wytłumaczenie :) Ja jednak nie uważam tego aż za taką wielką promocję szkoły bo po prostu nie wierzę, żeby na stronę ORE zaglądali rodzice czy uczniowie.To jest super strona ale dla osób zaangażowanych w oświatę 


JarTul25-03-2012 19:50:24   [#11]

Nie byłoby OK

Czy sądzisz, że gdyby w prowadzonej na zlecenie państwa i ze środków finansowych państwa promocji zdrowej żywności pojawiły się wypowiedzi przedstawicieli firm, dla których właścicielem jest skarb państwa, Zakładów Mleczarskich z Pniewa, Zakładów Piekarskich "Zobżchleb" z Janikowa czy Fabryki Oleju "Kaszubiak" z Wejherówka byłoby wszystko OK?  

JarTul25-03-2012 19:54:04   [#12]

do barbaras2
To był wydrukowany dodatek do gazety o zasięgu ogólnopolskim - Gazety Wyborczej.

Gdybym był dyrektorem szkoły w Tarnowie czy Krakowie byłbym zdecydowanie "rozgoryczony" w tej sytuacji.


post został zmieniony: 25-03-2012 19:59:37
barbaras225-03-2012 20:04:38   [#13]
no masz rację jeżeli był to dodatek do lokalnej gazety to masz rację - to promocja szkoły
Gaba26-03-2012 06:32:16   [#14]

Gdybym miała szkołę z tego zestawu, to chyba bym się zapadła z rozpaczy na takie dictum, JarTul!

Wiem, dlaczego ORE, wiedząc, na czym się trochę lepiej znam, nie chce mnie. Nie dziwię się. 

JarTul - zgłaszam się do różnych projektów konkursowych na otwartych zasadach i zapewniam Cię, że wielokrotnie odpadam, nie dlatego że jestem dobra albo robią mi na złość, ale dlatego że szukają stale nowych ludzi, innych. By nie było, że mamy układy, konszachty, adres znają - mogą zaprosić lub nie. Prawo wyboru

Gratuluję ludziom, którzy zdobyli zaufanie i pokazali konkretny kawałek swojej pracy.


Po jednej znanej mi osobie z tej listy - domyślam się, że to dobrzy dyrektorzy. 

Wczoraj był kolejny odcinek Rancza Wilkowyje - popatrzmy na sesję rady... jak w lustrze. Dedykuję ten odcinek nam na tym wątku. 

Co Ci z tego, że Twojej szkoły tam nie ma?  Myślisz, że czytają te materiały uczniowie? 


Zabieram głos w lokalnej prasie, dość często - ludzie mi przygadują, że gadam z prasą, z radiem, TV - kto broni im?

Ba, nawet przygadano mi i nazwano mnie trybuną ludową. :-))) Kto broni? 

Gadaj z prasą. Rób marketing oświatowy swojej szkoły.  






Gaba26-03-2012 06:41:40   [#15]

JarTul! jeszcze jedno (analiza przypadku) - mieszkam w Kraku i nawet nie wiem, gdzie to XI LO jest, nie znam nawet dyrektora. Gratuluję wyróżnienia. To pokazanie np. naszym władzom, że szkoły publiczne sobie radzą doskonale, te spoza 7.

W żaden sposób nie osłabi to naboru do tzw. Wielkiej Siódemki (I, II, IV, V, VI, VII, VIII). Najistotniejsza jest tzw. reklama polecana - opinia, zaufanie, rzetelność wieloletnia. 


JarTul26-03-2012 08:13:06   [#16]
Nadal uważam, że umieszczenie w tej publikacji promocyjnej informacji o konkretnej szkole jest nie na miejscu.
No chyba, że te szkoły były sponsorami tej kampanii reklamowej.
Ala26-03-2012 08:36:32   [#17]

no to mamy odmienne zdanie

można różnić się pięknie bez wydrapywania sobie oczu

pozdrawiam poniedziałkowo :-)

DYREK26-03-2012 08:39:39   [#18]

Dla mnie są to materiały informacyjne przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Umieszczenie szkół z:Tarnowa, Nidzicy, Ostrowca Świetokrzyskiego, Krakowa we wkładce do gazety ukazajacej w moim woj. kujawsko - pomorskim nie ma znaczenia "promocyjno - reklamowego" tylko znaczenie informacyjne.

 

 

Marek Pleśniar26-03-2012 12:49:08   [#19]

nie zrozumiałem sprawy. Czy to są szkoły prywatne, płatne? Czy publiczne? Jeśli prywatne, to faktycznie mogłaby to być reklama.

A jeśli publiczne to nie widzę najmniejszego cienia na wymienieniu którejś z nich. Co więcej każdy może używać informacji o instytucjach publicznych i informować o nich do woli.

JarTul26-03-2012 18:33:21   [#20]

Publiczne szkoły podejmują działania promocyjne (reklamowe) z własnych środków, tutaj niektórym znich dano prezent.

Zresztą jedna prosta informacja po rekrutacji zweryfikowałaby moje wątpliwości:
Ilu kandydatów składało podania do tych szkól w roku 2010, 2011, 2012? 



post został zmieniony: 26-03-2012 18:34:54
Marek Pleśniar26-03-2012 19:19:57   [#21]
no to masz problem, zaiste:-)
Jacek26-03-2012 20:06:46   [#22]

matulu...

a może zwróć się Jarku do tych szkół o udzielenie informacji publicznej o rekrutacji z tych lat a rozwiejesz może lub potwierdzisz swoje wątpliwości

hania126-03-2012 23:23:14   [#23]
Funkcjonujemy na rynku edukacyjnym i powoli zaczyna się robić gorąco. Walka o ucznia to także talka o miejsca pracy, prestiż, renomę albo po prostu byt. Niektórym się trafiło zarządzać szkołą, do której z jakichś przyczyn ciągną dzieciaki, a inni walczą o swoją pozycję. Nie dziwią mnie osobiście emocje, które temu towarzyszą. Każdy ma przecież swoje racje. Chciałam tylko nieśmiało dodać z mojego powiatowego zespołu szkół, że  to nie jest tak, że "nikt nam nie broni" występować w prasie, radiu czy telewizji, jak zachęca Gaba.
Jacek26-03-2012 23:26:15   [#24]
znaczy zabraniają Wam? bo nie wiem
Marek Pleśniar26-03-2012 23:37:52   [#25]
chciałbym pomóc ale niewiele mogę. Można i u nas zrobić takie ogłoszenia. Ale uczniowie raczej ich nie poczytają. Szkoda:-(
barwi27-03-2012 20:30:27   [#26]

W rozumieniu szkoły jako firmy na rynku edukacyjnym , firmy zabiegającej o uczniów ( "klientów subwencyjnych" ) tego rodzaju informacje o konkretnych placówkach powinny być opatrzone dopiskiem reklama bądź promocja sponsorowana to coś w rodzaju lokowania produktu. Ja nie wnikam w system pracy redaktorów tej publikacji, system wyboru szkół ( przypadkowy czy nie etc ) . Tutaj pewne zasady wymagałyby zastosownia owego nagłowka. A jeśli faktycznie nie byłoby podstaw do tego ( czyli gdyby rzeczywiście decydowała przypadkowość wyboru ) to należałoby zapytać czy nie ograniczyć preezntowanych informacji o danej szkole do minimum - minimum które w sposób jednoznaczny nie wskazywałoby na promocję konkretnej placówki i jej reklamę. Tutaj nie ma nic do rzeczy czy klienci ( w ilości kilku osób czy kilku tysięcy osób ) to przeczytają czy nie . Chodzi o sposób sformułowania owych treści promocyjnych.

Można napisać o piekarni ale też można napisać o piekarni , która z sukcesami dzięki wprowadzenia takich czy innych innowacji i pomysłów zyskuje klientów. Proste.

Zabieram głos w tej sprawie gdyż co nieco bliskie mi jest prawo prasowe . Jartul ma tu wiele racji .


post został zmieniony: 27-03-2012 20:31:57
hanabi27-03-2012 20:46:08   [#27]

AnJa, to gdzie tę listę z naszymi mejlami podesłać? do Ciebie?

:)

barwi27-03-2012 20:55:29   [#28]
Wszystko jasne :)) . To dodatek Informacyjno - PROMOCYJNY . to już mam jasność . O szczegółach rzecz jasna nie napiszę. A tak pół żartem to po co w tej sytuacji dyskusja na ten temat :)) Sposób doboru nie jest tematem moich domysłów :)) Nie przypuszczam by w opiniotówrczej gazecie dziennikarz pozwoliłby sobie na jakiekolwiek uchybienia w tej materii hehe
post został zmieniony: 27-03-2012 20:56:40
AnJa27-03-2012 21:05:59   [#29]
Mam Twój adres hanabi. Jeśli będę potrzebował pomocy dyrków z Twojej branży- będę pamiętał.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]