Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zmiana WSO w statucie szkoly - od kiedy wchodzi w zycie
strony: [ 1 ]
tomaszek14-02-2012 18:36:26   [#01]

Przed feriami zmieniliśmy nieznacznie kryteria oceniania zachowania i niektóre kryteria oceniania przedmiotowego. Czy wolno nam te zmiany stosowć od nowego semestru? Czy trzeba zapisać z zarządzeniu, że zmiany wchodzą od nowego roku szkolnego.

W przepisach nie jest nigdzie napisane, że WSO/PSO nie można zmieniać w ciągu roku szkolnego, lecz biorąc pod uwagę ogólne brzmienie "Rozporządzenia w sprawie warunków i sposobu oceniania..." wydaje mi się, że nie powinno się tak robić. Szczególnie chodzi mi o §4, który narzuca obowiązek poinformowania rodziców na początku każdego roku o wymaganiach do uzyskania oceny rocznej, ale może wystarczy tylko poinformować na najbliższym zebraniu o zmianie tych wymagań. Jak sądzicie?

ewa14-02-2012 18:47:12   [#02]

było kilkakrotnie tu na forum też o tym, że prawo nie działa wstecz, moim zdaniem zmiana reguł w trakcie roku nie powinna mieć miejsca, no bo czego w takim razie w szkole uczymy...

to co ustalono i podano na początku roku szkolnego, to prawo szkolne i...

eh :-(

olaszyma15-12-2016 13:46:04   [#03]

Wygrzebuję stary wątek bo mam zagwozdkę - nie zmieniliśmy na początku roku jednego z elementów oceniania (wagi oceny za śródroczne badanie wyników nauczania). Też uważam że nie zmienia się reguł w czasie gry, ale w sąsiedniej szkole KO nakazało zmianę niektórych zapisów statutu w październiku, po kontroli spowodowanej skargą. ( tam chodziło o udostępnianie prac uczniowskich do wglądu )

AnJa15-12-2016 15:08:06   [#04]

Sposób ustalania oceny a tryb udostępniania prac do wglądu to jednak chyba nieco inne sprawy - ta druga ma wymiar wyłącznie techniczny.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]