Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Niepełnosprawność sprzężona?
strony: [ 1 ]
Magosia09-02-2012 16:31:00   [#01]

Proszę o pomoc fachowców od nauczania specjalnego ( lub wszystkich, którzy się na tym znają)- ja nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, z ktorym się do mnie zwrócono, ( nie mam w szkole takich problemów, sprawa dotyczy gminy):

Czy orzeczenie w ktorym jest stwierdzona niepełnosprawność o symbolu 01U i 02P daje w SUMIE niepełnosprawność sprzężoną?

Z góry ogromnie dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam:-)

jedrek509-02-2012 19:42:40   [#02]

wg USO: niepełnosprawności sprzężone - należy przez to rozumieć występowanie u dziecka niesłyszącego lub słabosłyszącego, niewidomego lub słabowidzącego, z niepełnosprawnością ruchową, z upośledzeniem umysłowym albo z autyzmem co najmniej jeszcze jednej z wymienionych niepełnosprawności.

przytoczone symbole dotyczą niepełnosprawności określonych w orzeczeniu o niepełnosprawności wydanego przez Powiatowy Zespół d/s orzekania o niepełnosprawności i do celów oświatowych nie ma znaczenia (domyślam się,że chodzi o finansowanie zajęć)

jedrek509-02-2012 19:45:22   [#03]
02P oznacza choroby psychiczne a 01U - upośledzenie umyslowe
malchow09-02-2012 21:17:08   [#04]

I nawet, jeżeli uzyskasz potwierdzenie choroby psychicznej w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego

to będzie to jedynie wskazanie, że ta choroba występuje, ale nie da to orzeczenia w którym stwierdzone zostanie sprzężenie.

Wyjaśnienie w #02:)

Magosia09-02-2012 21:39:49   [#05]

Jędrku i Malchov bardzo dziękuję, problem dotyczy prawdopodobnie jakichś kwestii związanych z dowożeniem (ale nie jestem pewna). Mnie zadano tylko pytanie jak w poście pierwszym.

Czyli jeżeli występuję 01U (upośledzenie umyslowe) + 02P ( choroba psychiczna) to nie jest to  niepełnosprawność sprzężona, ponieważ choroba psychoczna nie jest wymieniona w rejestrze niepełnosprawności sprzężonych( post2)

Czy dobrze zrozumiałam?

rzewa10-02-2012 06:21:12   [#06]
owszem, dobrze zrozumiałaś, ale... jeśli nie ma orzeczenia PPP o potrzebie kształcenia specjalnego, to uczeń nie jest uczniem niepełnosprawnym (nie tylko bez sprzężenia) i zwrot kosztów dowozu mu nie przysługuje

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]