Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczyciel pracujący do 67 lat?
strony: [ 1 ][ 2 ]
Adaa18-02-2012 21:53:44   [#51]


Jak pracować do 67 lat? Musimy się przekwalifikować!

Czy nauczyciel może pracować do 67 lat?

Nauczyciele mogą obecnie odchodzić na emeryturę wcześniej - rząd dał im prawo do tzw. świadczeń kompensacyjnych. Ten zawód w porównaniu z innymi nie stawia wymagań szczególnie trudnych do spełnienia wraz z rosnącym wiekiem. Oczywiście to praca odpowiedzialna, wymaga kreatywności, autorytetu u ucznia. Ale z upływem czasu ten autorytet nie musi się zmniejszać, odwrotnie. Autorytety, jakie mieliśmy w szkole, to w większości starsi nauczyciele. Z badań naszych wynika, że najbardziej zależy nauczycielom na jasnych kryteriach rozwoju zawodowego. Bardzo doceniam ten zawód. Moi rodzice byli nauczycielami.



grażka18-02-2012 22:40:52   [#52]

A na rozmowie kwalifikacyjnej 70-latek nie dałby rady w walce z kimś niewiele starszym ode mnie

I to mi się jeszcze podoba:

Panie w późniejszym wieku świetnie nadają się do gastronomii, opieki nad dziećmi czy sprzątania.


post został zmieniony: 18-02-2012 22:42:03
mariwu18-02-2012 23:21:56   [#53]

Czyli do obsługi młodszych. Losie... ;-)

Generalnie jednak optymistyczne jest to, że młodzi przewidują raczej upadek fizyczny niż intelektualny starszych. Ale nie dają im większych szans na rozmowach kwalifikacyjnych w sprawie pracy. Istnieje niestety spore prawdopodobieństwo, że za 10 - 15 - 20 lat to właśnie oni będą decydować o wyniku tych rozmów...

Czyli: pora na wyprzedzającą kampanię społeczną "Nie wiem jaki nadać jej tytuł/hasło, żeby nikogo nie urazić" i system zachęt podatkowo-składkowych dla pracodawców zatrudniających +50. I jeszcze bardziej zachęcający przy +60. Żeby nie było, jak z reformą oświaty.


post został zmieniony: 18-02-2012 23:34:37

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]