Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ocena pracy
strony: [ 1 ]
pretor09-01-2012 18:31:57   [#01]
Witam. Zbliża się ocena mojej pracy jako dyrektora.Do wypełnienia będzie arkusz samooceny. Czy ktoś podesłałby przykładowy wypełniony taki dokument.Będę wdzięczny.
Gaba09-01-2012 19:09:09   [#02]
Bardzo trudne, wręcz niemożliwe zadanie do wykonania - nie znam Twego arkusza, nasz OP nie posługuje się takowym. Więc?
pretor09-01-2012 19:12:57   [#03]
Część organów prowadzących korzysta z takich arkuszy m.in kuj.-pom.
post został zmieniony: 09-01-2012 19:13:31
ddorota09-01-2012 19:20:00   [#04]

popytaj dyrektorów z sąsiednich szkół,każdy OP ma jakiś swój pomysł na zebranie informacji o dyrku

Gaba09-01-2012 19:31:06   [#05]

no, właśnie... - trzeba wiedzieć, co napisać, czasem samokrytyka może być odebrana jako odznaka słabości a nie krytycznego myślenia. Tu trzeba być i taktykiem, i dyplomatą. Zależy też od wypracowanej pozycji w środowisku. 

Możesz też takowy wypełnić i wysłać do dyrektorów, których darzysz zaufaniem... - pewnie coś podpowiedzą.

pretor09-01-2012 19:59:15   [#06]
Dzięki.Może rzeczywiście jest to dobre wyjście.
link12327-01-2012 22:56:11   [#07]
Czy dyrektor składa wniosek do OP o ocenę pracy? Jak powinien wyglądać taki wniosek?
rzewa28-01-2012 08:07:57   [#08]

tak

Miejscowość, data, dane osoby wnoszącej podanie, adresat (wójt, burmistrz, prezydent, starosta, marszałek), treść podania: "Proszę o dokonanie oceny mojej pracy na stanowisku dyrektora (nazwa szkoły)" i podpis

bez jakichkolwiek pieczątek


post został zmieniony: 28-01-2012 08:08:49
AnkaWa28-01-2012 13:44:58   [#09]
Napisałam rzewo taki wniosek do OP (sugerowałam się tym o czym przeczytałam na naszym forum) i co? Dostałam reprymendę, że we wniosku powinnam zawrzeć podstawę prawną, datę ostatniej oceny i  dać do wiadomości biura edukacji. Jak widać różne OP mają swoje oczekiwania.
rzewa28-01-2012 17:36:21   [#10]

hm... to OP ma kłopot z podstawą prawną dokonania oceny dyrektora? dziwne bardzo... ;-)

a gdzie jest teczka akt osobowych dyrka? Wystarczy do niej zajrzeć by wiedzieć kiedy miała miejsce ostatnia ocena...

czy Ty również żądasz od n-la by Ci podał pp oceny pracy oraz datę ostatniej jego oceny?

AnkaWa28-01-2012 17:49:05   [#11]
Dokładnie to samo pomyślałam sobie o moim OP :) Jednak jak widać w jednym mieście w różnych dzielnicach dzieje się inaczej - wystarczy napisać wniosek tak jak Ty proponujesz i jest OK, ale nie w mojej dzielnicy niestety. Tym, którzy zastanawiają się jak taki wniosek napisać radzę jednak dowiedzieć się w swoim OP czego oczekują w takim wniosku. A tak poza wszystkim to absolutnie zgadzam się z Tobą rzewa i wniosku nie zmieniłam!
Gaba28-01-2012 19:47:59   [#12]

Kiedyś sobie z Rzewą gawędziłyśmy na ten temat, komuś dokładnie tak odpowiedziałam, bo mamy z Ewą podobne zdanie. Choć się zastanawiam, czy nie trzeba by tej pieczątki, bo ostatecznie osoba urzędująca prosi o ocenę, ale dyrektywa unijna mówi, że pisma nie muszą mieć żadnych pieczątek. Oj, byłby szok w niektórych urzędach, a jaki popłoch.


1. Mam pytanie, jak wyglądała ta reprymenda, bo i ja dostaję z rzadka pisma różne z pouczeniami, od różnych organów, bywa, że poucza się dyrektora w mojej osobie w przedmiocie, który nie dotyczy danego organu, ba, niezgodnie z prawem się coś sugeruje.

Spuszczam na to zasłonę milczenia. Zasadniczo nic nie odpowiadam. Kolekcjonuje jedynie kserokopie takich zonków. 

2. Nie ma wzoru wniosku o ocenę, w związku z czym organ nie ma prawa oczekiwać jakiejkolwiek formy.

Oczywiste jest jednak, że nie pozwolisz sobie pisać na brudnym  świstku - bo pismo świadczy o człowieku, a tam tego człowieka nazwisko się znajduje. Prawda?


AnkaWa29-01-2012 18:23:23   [#13]
Reprymenda była ustna. Zadzwoniła pani kadrowa i powiedziała, że nie tak powinien wyglądać wniosek, że trzeba było skontaktować się z nią i dopytać, że od dyrektora wymaga się czegoś więcej, coś w stylu, że takie pismo do burmistrza to wstyd. I ona mi przyśle faksem taki wniosek cobym wiedziała jak pisać. Wniosek przysłała, ale przeca mój i tak już poszedł więc tyle, że go do druków dołączyłam. Jestem już po wizycie kuratorium, organu prowadzącego, a w tygodniu ma wpaść do mnie główna księgowa i popatrzeć co ja tam u siebie mam, a czego broń Boże mi brakuje, albo co mam źle ;)
slos29-01-2012 18:30:53   [#14]
My tu konsultujemy przepisy, mamy idee itp, ale najpierw głupocie wojnę wydać trzeba i wspierać się wzajemnie. Czytam ostatnie wpisy dotyczące a to KZ, a to innych prostych spraw i widzę, że krebotyni na stanowiskach róznych bardziej szkodliwi sa od najgorszych przepisów. Coraz bardziej mnie to irytuje, zwłaszcza że w wielu wypadkach mozna sie przed tym bronić.
kohanka08-02-2012 10:50:09   [#15]

kurcze to już 5 lat mineło jak jestem z wami. Dziś dostałam arkusz samooceny z KO i..... zastanawiam się co ja tu robię, bo zaćmiło mnie że zupełnie nie wiem co i gdzie wpisywać. Taki arkusz powinni dać na starcie żeby sobie pewne działania do niego dopisywać i człowiek by wiedział czego chcą a czego nie ma. Możecie mi jakoś pomóc? 

Np. jakie działnia mozna tu wpisywać jako dyr? czy jako naucz. ? 

Opis realizacji zadań określonych w : 

- art. 6 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela – „nauczyciel obowiązany jest rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym mu stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą; wspierać każdego ucznia w jego rozwoju oraz dążyć do pełni własnego rozwoju osobowego. Nauczyciel obowiązany jest kształcić
i wychowywać młodzież w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka; dbać o kształtowanie u uczniów postaw moralnych i obywatelskich zgodnie z ideą demokracji, pokoju i przyjaźni między ludźmi różnych narodów, ras i światopoglądów”,

(tu proszę o wpisanie osiągnięć w tym zakresie)

podajcie przykłady. Albo tu:


- art. 39 ust. 1 pkt 1,3,4 i 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty – „dyrektor szkoły lub placówki w szczególności:

1) kieruje działalnością szkoły lub placówki i reprezentuje ją na zewnątrz
3) sprawuje opiekę nad uczniami oraz stwarza warunki harmonijnego rozwoju psychofizycznego poprzez aktywne działania prozdrowotne,

4) realizuje uchwały rady szkoły lub placówki oraz rady pedagogicznej, podjęte w ramach ich kompetencji stanowiących,

6) wykonuje inne zadania wynikające z przepisów szczególnych”

(tu proszę o wpisanie osiągnięć w tym zakresie)

Takich tez mam z 10 chyba. 

 

 

 


post został zmieniony: 08-02-2012 10:51:17
qukosz08-02-2012 12:06:51   [#16]
Dwa dni temu była u mnie p wizytator. Arkusz samooceny bardzo prosty i przejrzysty, głównie pytania zamknięte. Wizytę wspominam bardzo dobrze. Pani nastawiona życzliwie i przychylnie. Skontrolowała podstawowe dokumenty, obserwowała moje zajęcia i obserwację prowadzoną przeze mnie. W sumie kilka godzin w miłej atmosferze i przy sympatycznej rozmowie. 
link12320-02-2012 23:54:32   [#17]
otrzymałem odpowiedź kiedy zostanie dokonana moja ocena pracy. Jednocześnie przyszło pismo do RP o  opinię w sprawie mojej oceny. Jak to trzeba przeprowadzic na zebraniu Rady? Troche to dziwne - jak to technicznie zrobiliście - pytanie do doświadczonych:)
dyrlo21-02-2012 11:29:38   [#18]

Zwołałam Radę Pedagogiczną, przeczytałam pismo i zwróciłam się o wydanie opinii.

Po czym aby nie krępować ich opuściłam salę przekazując w tym punkcie prowadzenie mojej wicedyrektor. Wicedyrektor zarządziła wybór komisji do przeliczenia głosów i każdy oddał 1 głos (pozytywnie, negatywnie, nie mam zdania). Po przeliczeniu głosów wybrano zespół, który napisał uzasadnienie. Wszystko to zostało zaprotokołowane. Do KO (bo wtedy KO ocenę wystawiało) wysłano pismo, że RP wydaje opinię pozytywną - + uzasadnienie.

Podpisała Pani wicedyrektor.

(raz jako przewodnicząca RP, po przeprowadzeniu tak jak wyżej, podpisałam sama pismo na temat swojej opinii i mi je wrócili, więc w kolejnych takich sprawach zawsze podpisywała wicedyrektor).

joljol21-02-2012 20:42:41   [#19]

prawo w moim mieście (małym, ale mieście)

we wrześniu wystąpiłam o ocenę pracy, którą po różnych perypetiach, dostałam 29 grudnia

obecnie, na początku lutego, burmistrz zaczął mnie oceniać

w sposób taki po jego myśli

zapytałam na jakiej podstawie prawnej dokonywana jest moja ocena pracy zawodowej

dziś dostałam odpowiedź: moje działania mają umocowanie prawne w art.33 ust. 5 ustawy o samorządzie gminnym (5. Kierownik urzędu wykonuje uprawnienia zwierzchnika służbowego w stosunku do pracowników urzędu oraz kierowników gminnych jednostek organizacyjnych, z zastrzeżeniem art. 30 ust. 2 pkt 5. - to moja wklejka)


 czy ja żyję w normalnym świecie??????????????


co ja mam z tym zrobić? 


post został zmieniony: 21-02-2012 20:44:08
Gaba21-02-2012 21:49:59   [#20]
spokojnie - pozwól sobie to zrobić.
joljol21-02-2012 22:17:33   [#21]

Gabo, a w imię czego, mam na to przyzwalać?

On załatwia swoje prywatne sprawy 

izael21-02-2012 22:33:56   [#22]

mnie też ciekawi

w imię czego jolojol ma się zgodzić?

przecież to jakaś paranoja

rzewa23-02-2012 16:58:47   [#23]

KN Art. 6a. ust. 1. Praca nauczyciela, z wyjątkiem pracy nauczyciela stażysty, podlega ocenie. Ocena pracy nauczyciela może być dokonana w każdym czasie, nie wcześniej jednak niż po upływie roku od dokonania oceny poprzedniej lub oceny dorobku zawodowego, o której mowa w art. 9c ust. 6, z inicjatywy dyrektora szkoły lub na wniosek:
1) nauczyciela;
2) organu sprawującego nadzór pedagogiczny;
3) organu prowadzącego szkołę;
4) rady szkoły;
5) rady rodziców.

 oceny pracy dyrektora szkoły (nauczyciela) można dokonać tylko na podstawie powyższego zapisu, gdyż nie dotyczy go ocena o jakiej jest mowa w ustawie o pracownikach samorządowych - zatem wójt dokonując tej oceny teraz przekracza swoje kompetencje i dokonana w ten sposób ocena nie będzie miała żadnej mocy prawnej niezależnie od tego jaka ona  będzie

natomiast podana przez wójta podstawa nie uzasadnia w żaden sposób prawa wójta do dokonania formalnej oceny pracy - będziesz sie posługiwała tylko oceną otrzymaną w grudniu, zatem, moim zdaneim joljol powinna na oficjalne pismo wjta wszczynające procedure oceny pracy oficjalnie odpowiedzieć, z powołaniem sie ma pp, że posiada ocenę nie starszą niz rok, więc nie widzi podstaw do ponownego oceniania

jakby to nie poskutkowało, pozostanie tylko zawiadomienie kuratora o naruszaniu przez wójta prawa, a w przypadku otrzymania tak dokonanej oceny trzeba będzie odwołać się od niej do sądu pracy




joljol23-02-2012 18:46:28   [#24]

rzewo, a dlaczego akurat zawiadomić o tym fakcie kuratora

burmistrz wie doskonale, że ocenił mnie na mój wniosek w grudniu

ale to go nie obchodzi

jak również raport z ewaluacji zewnętrznej - to jest dla niego nieobiektywne, bo wg jego źródeł robiły go moje koleżanki 


joljol23-02-2012 20:33:59   [#25]


rzewo, kiedyś wkleiłaś na forum taką informację o tym, że jak jedna ustawa coś określa, np. status zawodowy n-li, to inna już tego robić nie może

to się jakoś fachowo nazywa ale nie mogę tego odnaleźć

Jeżeli mogę cię prosić o podpowiedź to z góry dziękuję 

piszę tu to masz zapełnioną skrzynkę:)) 


link12326-02-2012 19:57:05   [#26]
do wątku: #18. A jak w szkole nie ma wicedyrektora....?
dyrlo26-02-2012 20:03:54   [#27]
Nie wiem, bo zawsze miałam wicedyrektora :-)
link12327-02-2012 15:07:10   [#28]
a może ktoś pomoże, kto nie ma wice i jakoś to już przeprowadził...?
rzewa28-02-2012 07:10:06   [#29]
niech się rp uzna za niekompetentną do wydawania opinii i po sprawie (taka odpowiedź jest też opinią jeśli chodzi o stronę formalną)
ankate29-02-2012 17:58:13   [#30]

z innej beczki

Kto może zakwestionować ocenę pracy, w jakim terminie od jej wystawienia? Chodzi mi o osobę inną niż oceniany.

dyrlo29-02-2012 20:04:21   [#31]

Od wystawionej oceny (oraz od jej uzasadnienia) służy odwołanie w terminie  ....itd  osobie, która tę ocenę otrzymała.

 A kogo innego mogłoby to obchodzić??? 

 Są tutaj dwie strony - dyrektor i oceniony nauczyciel - reszta "na drzewo".

olekjurek08-03-2012 20:03:42   [#32]
Czy dyrektor otrzymuje na piśmie ocenę cząstkową z organu sprawującego nadzór, czy tylko przekazują OP?
rzewa08-03-2012 20:15:21   [#33]
tylko przekazują/uzgadniają z OP, a dyrektor otrzymuje już ostateczną ocenę z OP
olekjurek08-03-2012 20:25:02   [#34]
dziękuję za szybką odpowiedź
basias21-03-2012 14:32:12   [#35]

Poszukuję arkusza samooceny dyrektora, którym posługują się wizytatorzy w woj. kujwsko - pomorskim.

Nie mogę znaleźć na stronie KO.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]