Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wezwanie do sądu
strony: [ 1 ]
MMM04-07-2011 23:23:14   [#01]

Pierwszy raz będę w sądzie. Pozew wystosowała nauczycielka, którą zwolniłam (2/18 etatu umowa na czas nieokreślony nauczyciel mianowany).
Nie miałam dla niej godzin. Te 2/18 przydzieliłam innej nauczycielce zatrudnionej na podstawie mianowania (brakowało jej do etatu). W całej szkole nie mam ani jednej nadliczbówki. Sąd wzywa mnie do niezwłocznego dostarczenia w ciągu tygodnia akt osobowych powoda i arkuszy organizacyjnych z ostatnich trzech lat. Proszę o poradę. Nigdy nie byłam w sądzie. Przecież nie dam oryginałów, może kopie, ale przez kogo mają być potwierdzone.Proszę pomóżcie. Zawsze na Was mogłam liczyć

Power404-07-2011 23:26:08   [#02]
kopię, poświadcza dyrektor
rzewa05-07-2011 00:25:57   [#03]

do sądu zanosisz oryginały - sąd wydaje Ci poświadczenie otrzymania dokumentów, po zakończeniu postępowania sąd dokumenty zwróci

jeśli coś z tych dokumentów może być Ci potrzebne, np. bieżący arkusz organizacyjny, to robisz ksero dla siebie i potwierdzenie Ci niepotrzebne

Gaba05-07-2011 05:11:05   [#04]
Możesz też zrobić kopie i wziąć koniecznie oryginały - sąd sam zadecyduje, czy sobie zrobi odpisy. 
MMM06-07-2011 08:47:18   [#05]

Dzięki.
Sąd prosi również o akta osobowe. Nie na rozprawę tylko w ramach odpowiedzi na pozew. Tak samo z arkuszami organizacyjnymi.
Wiem, ze sąd to sąd ale powiedzcie jak to jest. Nie mam doświadczenia w tych sprawach. Po rozprawie będę wiedzieć więcej:)

rzewa06-07-2011 09:05:04   [#06]

do sądu, jeśli zostałam wezwana do przedstawienia określonych dokumentów, zawsze zanosiłam je w oryginale

jeśli sama chciałam jakieś dokumenty przedstawić sądowi (bez wezwania) załączałam zawsze niepotwierdzone ksero i pisałam, że oryginały są w moim posiadaniu i okażę je na każde wezwanie sądu (zawsze miałam je przy sobie na każdej rozprawie)


post został zmieniony: 06-07-2011 09:08:45
qukosz06-07-2011 11:51:33   [#07]
Jestem świeżo po zakończeniu sprawy w sądzie. Moje doświadczenia: akta osobowe nauczyciela - zrobiłam kopię wykazu dokumentów znajdujących die w poszczególnych częściach akt, do tego pismo przewodnie, na którym biuro podawcze w sądzie dokonało potwierdzenia przekazania akt. Wcześniej zrobiłam ksero dokumentów, które moim zdaniem mogły być mi pomocne w toku rozprawy (pamięć jest zawiodła). Inne dokumenty, np. arkusze organizacyjne - przekazywałam ksero poświadczone za zgodność z oryginałem 9poswiadczałam sama). Sąd nie miał nic przeciwko. Oczywiscie na sprawach zawsze miałam ze sobą kopie arkuszy. Powodzenia.
noe1907-07-2011 13:32:16   [#08]
u mnie sąd chce tylko teczkę pracownika (oryginał), średnie wynagrodzenia i koniec. Rozprawa dopiero we wrześniu :(. Mam pytanko: czy ustosunkowywać się w piśmie przewodnim do zarzutów nauczyciela czy dopiero na rozprawie. Zwolnienie z przyczyn organizacyjnych, a nauczyciel dostał wypowiedzenie listownie na L4.
DYREK07-07-2011 14:38:00   [#09]

W/g mnie lepiej przed pierwszą rozprawą wnieść odpowiedź na pozew (nie jest to pismo przewodnie do przesyłanych dokumentów). Masz takie prawo (art. 207 par. 1 kodeksu cywilnego).

wzór (warto sprawdzić w swoim sądzie)

http://envol.pl/wzory-pism/odpowiedz-na-pozew-wzor

W odpowiedzi na pozew można przytoczyć inną niż pracownik interpretację faktów przedstawionych w pozwie i ustosunkować się do jego roszczeń.

Kopia odpowiedzi na pozew jest przesyłana powodowi (pracownikowi).

Odpowiedzi można także zgłaszać ustnie na rozprawie jak również składać wnioski i dowody na ich poparcie.


Czy sąd wezwał pozwanego (szkoła) do odpowiedzi na pozew i wyznaczył termin odpowiedzi?

Jeżeli tak, to brak odpowiedzi na pozew może mieć negatywny wpływ na wynik rozprawy.


post został zmieniony: 07-07-2011 14:41:48
noe1907-07-2011 15:43:48   [#10]

nie, wezwał tylko do dostarczenia dokumentów jak wyżej i wyznaczył termin rozprawy.

Dzięki za informacje. 

malinka12-07-2011 18:16:04   [#11]

a propos sądu

N-lka prawdopodobnie odwoła się do sądu w związku z odrzuceniem sprzeciwu od kary upomnienia.

Co w sytuacji, jeśli pismo z sądu przyjdzie do dyrektora podczas wakacji np. za tydzień, kiedy zamierzam rozpocząć urlop i np. będę za granicą?

Co wtedy?

malinka13-07-2011 08:40:02   [#12]
???
robak13-07-2011 10:16:49   [#13]

Niech sekretarka odpowie że dyr na urlopie i że odpowie na pozew po powrocie i tu okreslić termin powrotu dyra z urlopu ja to u siebie przerabiałem odpowiedziałem w sierpniu po 20 i sąd to przyjął a i tak rozprawę z września przeniósł na październik

pozdrawiam

malinka13-07-2011 15:58:43   [#14]

Mnie radca prawny odpowiedział, że sąd, to sąd i dyrektor musi opowiedzieć nawet podczas urlopu, bo "terminy są terminami nie ma wyjątków".

?!

robak13-07-2011 17:42:35   [#15]
a mój radca powiedział jak wyżej i wszsko było o.k
koala13-07-2011 18:33:28   [#16]
Ja też idę  do sadu pracy, miałam już kontrolę PIP - skargę wniósł nauczyciel. Otrzymał wypowiedzenie będąc na L4. Czy ktoś z Was już tak miał?
malinka13-07-2011 20:27:16   [#17]
Ja jeszcze nie idę, ale liczę sie z taką ewentualnością, a chcę wreszcie wyjechać!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]