Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ciekawy wywiad z p. Minister na wp.pl
strony: [ 1 ]
annamaria18-04-2011 13:44:52   [#01]
uczeń uzyskał odszkodowanie od szkoły -to ciekawe....poczytajcie
malmar1518-04-2011 17:22:25   [#02]

podświetlę tere ;-)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,130,title,Monika-Olejnik-zaskoczona-odpowiedzia-minister,wid,13330470,wiadomosc.html
Stan4618-04-2011 21:16:49   [#03]



Każdy Twój wyrok przyjmę twardy,
Przed mocą Twoją się ukorzę.
Ale chroń mnie Panie od pogardy,
Przed nienawiścią strzeż mnie Boże.



Wszak Tyś jest Niezmierzone Dobro
Którego nie wyrażą, słowa
Więc mnie od nienawiści obroń
I od pogardy mnie zachowaj.


Co postanowisz niech się ziści.
Niechaj się wola Twoja stanie
Ale zbaw mnie, od nienawiści
Ocal mnie od pogardy, Panie.


Leszek18-04-2011 21:22:02   [#04]

Stan,

zareklamuję na nowo odtworzonego Wysockiego 

(będzie podobno w maju)

też super

:-)))))

pozdrawiam

poli18-04-2011 22:06:45   [#05]
a pani Minister myślała, że to poza anteną :) tylko niepotrzebnie Monika Olejnik powiedziała, że są na internecie, może byśmy się dowiedzieli czegoś więcej o prywatnej opinii Ministra
marmar4918-04-2011 22:33:14   [#06]

p. Hall - "Dziś ona też jest. Ta opinia psychologa często leży w pokoju nauczycielskim i od – że tak powiem – kultury i taktu grona nauczycielskiego przede wszystkim zależy, czy gdzieś, ktoś tą wiedzą się podzieli".

chyba jednak nie życzę sobie aby p. minister wyrażała się w ten sposób o mojej pracy i moich nauczycieli takimi przepraszam za wyrażenie "tekstami"

Jeżeli pani jeszcze tego nie wie to może należałoby ją uświadomić, że takie dane o uczniu są chronione, a "tą wiedzą" dzielą się tylko osoby do tego upoważnione i pracujące z danym uczniem

takie dokumenty nie leżą sobie, ot tak w pokoju nauczycielskim i wiem, że tak jest nie tylko w mojej szkole

dla mnie ta wypowiedź po raz kolejny dowodzi braku wiedzy o tym jak funkcjonują szkoły

Adaa18-04-2011 22:42:41   [#07]

a niby skąd taki minister ma miec taka wiedzę?

wszak, że król jest nagi moze powiedziec tylko niewinne dziecko :-)

a doradcy ani niewinni ani tym bardziej dzieci;-)

hanabi19-04-2011 08:38:19   [#08]

Adoo

ja wiem, wiem;)

ona ma przecież swoją szkołę! a nawet kilka!

pewnie stąd ta wiedza!

dota c19-04-2011 16:38:40   [#09]

W mojej szkole też nie leżą, więc nie przypuszczam, żeby p. minister mówiła o mojej szkole.

Ale nie szłabym tak w zaparte, że w większości/części szkół nie leżą.

Chyba że macie wiedzę w tej sprawie bardziej kompletną.


Stan4619-04-2011 16:52:10   [#10]

Książę poetów polskich, biskup warmiński Ignacy Krasicki napisał piękne Bajki. Właśnie przypomniałem sobie jedną z nich. pozwólcie, że przytoczę:

"Wół minister"

"Kiedy wół był ministrem i rządził rozsądnie,
Szły prawda rzeczy z wolna, ale szły porządnie.
Jednostajność na koniec monarchę znudziła,
Dał miejsce wołu, małpie, lew, bo go bawiła.
Dwór był kontent, kontenci poddani z początku;
Ustała wkrótce radość; nie było porządku.
Pan się śmiał, śmiał minister, płakał lud ubogi.
Kiedy więc coraz większe nastawały trwogi,
Zrzucono z miejsca małpę; żeby złemu radził,
Wzięto lisa: ten pana i poddanych zdradził.
Nie osiedział się zdrajca, i ten, który bawił:
Znowu wół był ministrem i wszystko naprawił."


Tylko proszę nie miejcie żadnych skojarzeń.


hako219-04-2011 16:58:52   [#11]

"Dzisiaj ta opinia psychologa często i tak leży w pokoju nauczycielskim" - powiedziała Hall w Radiu Zet.

Nie wyobrażam sobie, aby opinia psychologiczna leżała ot tak sobie w pokoju nauczycielskim. Jestem oburzona takim stwierdzeniem.

Nie wiem dlaczego, ale źle kojarzy mi się zbieranie tych wszystkich informacji w SIO (w tym wrażliwych) o uczniach. "Trąci" mi to akcją chipowania (specjalny chip ułatwiający identyfikację).

Adaa19-04-2011 17:26:18   [#12]

nie słyszałam aby ktos protestował w tej np. sprawie :

Wolno ujawniać Kościołowi dane osobowe uczniów, ale tylko katolików – orzekł w opinii dla gdańskiej prokuratury Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Michał Serzycki. 

ewawal19-04-2011 18:10:04   [#13]
Jestem przewrotna, może chodzi o to aby rodzice nie badali dzieci i nie informowali nas o opinii PPP ????????????????????? Jaka oszczędność, poprawa statystyk????????? A  opinie nie leżą tak sobie, bo nikt z nas nie chce wylądować w sądzie i to już wiadomo od bardzo dawna.
Gaba19-04-2011 21:10:53   [#14]

1. Mnie nie obrażają słowa Pani Minister.

2. To, że u Was się tak nie dzieje, nie oznacza, że tak się nie dzieje.


Przyszli do nas do pomocy przy egzaminach, do komisji nauczyciele z pewnej szkoły średniej, mimo odprawy i udzielonych wskazówek (a podobno mają doświadczenie maturalne) mieliśmy z nimi najwięcej problemów, więcej niż z dziećmi.Właśnie piszę notatkę służbową - nie życzę sobie takich ludzi więcej. Nie życzę.

Ten musi chodzić stale sikać, drugi miał za twarde krzesło, trzecia oświadczyła, że nie będzie siedzieć przy czasie wydłużonym i wyjdzie, czwartemu zadzwonił telefon, piąta wyciągnęła kartkówki do poprawy... kolejny chciał jeść. - w ich oczach to myśmy byli debilami. Nasze nauczycielki zamiast skupić się na naszych dzieciach, skupiały się na dziecinnych zachowaniach nauczycieli.

Tak się dzieje po Polsce,  naprawdę. Niezawisły sąd wydał wyrok i trzeba z pokorą przyjąć, sprawdzić, czy u mnie w szkole się tak dzieje, jeżeli nie - to odfajkować, jeżeli tak, to cieszyć się i być dumnym.

Nie oburzajcie się. Moja była katechetka napisała mi, że ze zdziwieniem jej obecny dyrektor przyjmuje fakt wyjścia na lekcję z dzwonkiem.



dyrlo19-04-2011 21:24:26   [#15]
Matko Gaba - kto Ci podesłał tych nauczycieli????  Notatka??? To chyba za mało.... "dać na pupę i sprawdzać czy równo puchnie"
Małgosia19-04-2011 21:43:40   [#16]
Rzeczywiście, tak bywa... Na mnie długo była obrażona koleżanka, której zwróciłam uwagę, żeby schowała gazetę - postanowiła umilić sobie czas na egzaminie. Nie rozumiała, dlaczego się czepiam.
Gaba20-04-2011 05:18:10   [#17]

Moi drodzy, nie bierzcie osobiście krytycznych uwag p. Minister. To jest zawsze szansa na weryfikację - u mnie jest ok. lub sprawdzę, czy jest ok. Nie żałujcie pańci, która złamała zasady i otwarła pakiety egzaminacyjne przed 2 laty, nie żałujcie szkoły, która pokazała brak klasy i na uczniu się odgryzała/odgrywała. Brak przyzwoitości może kosztować.

 Pisząc o "mojej" wpadce, mówię o idealizmie, romantyzmie zawodu, potrzebie czujności, odpowiedzialności, może pewnej odwadze.

Notatkę spiszę i tyle, musiałam wyjaśnić wpis obserwatorki zew. z KO (chwała jej za to, że była), że dzieci wyszły po egzaminie przed zamknięciem kopert bezpiecznych w sali. Co robiła szefowa w sali? Leciała za czł. zespołu, któremu włączył się telefon. Członek nie był od nas. Brawo szefowa - ale mamy wpis, mogło być przecież gorzej Przyjmuję to z "godnościom". Reguły są i były jasne.

Szefowie zespołów nadzorujących się sprawdzili, wszystkie inne incydenciki miały miejsce przed otwarciem arkuszy. 

PS. W tym roku pójdziemy jeszcze na maturę do nich, bo umowa koalicyjna obowiązuje. Ponieważ to zachowanie jest w "mojej" szkole niedopuszczalne, na następny rok "tym Państwu dziękujemy". I jeszcze jedno, dla tych, którzy wiedzą, gdzie moja szkoła leży, nie byli to nauczyciele z zaprzyjaźnionego VLO.


Wodnik20-04-2011 10:00:54   [#18]
Opinia o ministrze jest często wyrażana w pokoju nauczycielskim i zależy  - że tak powiem - od  kultury i taktu ministerialnych wypowiedzi.
annamaria20-04-2011 10:29:56   [#19]
podejmując wątek zachowań nauczycieli wychodzi na to, że godziny wychowawcze dla nauczycieli też by się przydały. Ja mam spore doświadczenie edukatorskie i często spotykam się z radami pedagogicznymi, których nauczyciele w trakcie szkolenia robią wszystko -uzupełniaja, dzienniki, sprawdzają testy, piszą esemesy itd a dyrektor..........?przedstawia szkolącego i wychodzi do pilnych obowiązków.
AnJa20-04-2011 11:04:24   [#20]

co oznacza mniej więcej tyle, że nie powinniśmy szkolić członków rad pedagogivznych a nauczycieli

zainteresowanych

źródła zainteresowania mogąbyć rózne oczywiście:-)

to dygresja- a wracajac do tematu to  kilka razy ją słyszałem PM i wiem jaki ma talent do tworzenia skrótów myslowych

nie czuję się upoważniony do tłumaczenia PM - ale wiem, że często taka opinia sobie leży. w pokoju nauczycielskim, u dyrektora, wychowawcy, w sekretariacie- miejsce to wtórna kwestia

ważne jest to, że leży - tam pewnie leżała

inną kwestią jest jakosć takich opinii- widziałem wiele, które można było tylko połozyć

Adaa20-04-2011 11:38:21   [#21]

szkolenia rad pedagogicznych ... hm ... 

po pierwsze, gdy szkolenie ma rece i nogi to sluchacze sa zainteresowani

po drugie, szkolący tez powinien zadać sobie trochę trudu by oderwać ich od tych innych czynności - sa rożne metody na to ( pozbywamy sie stolików, zostaja tylko krzesła w kręgu , tylko notatniki, które rozdał szkolący itd.)

 zresztą, co ja będę pisać - czasami szkolenia sa tak do kitu, że aż sie prosi by wyjść grubo przed czasem, i się wychodzi często:-)

co bardziej bojący zostają ale powodowani poczuciem straty czasu chcą choć trochę go uratować- sprawdzaja zatem sprawdziany

no i kto gorszy? nauczyciel, który szanuje swój czas i wychodzi w trakcie, czy szkolący odwalający chałturę z zaangazowaniem czytajacy slajdy Power Pointa

hanabi20-04-2011 13:33:16   [#22]

to jakas nowa umiejętność?

nie tłumaczyć  tłumacząc?

;)

a na dodatek

"wiem, że często taka opinia sobie leży. w pokoju nauczycielskim, u dyrektora, wychowawcy, w sekretariacie"

to albo twoja szkoła albo znowu skrót myślowy


Marek Pleśniar20-04-2011 13:57:50   [#23]

taki mamy już kraj, że ludność się łatwo o różne rzeczy obraża, zaś politycy mają z kolei łatwość wypowiedzi

i vice versa - co się zresztą doskonale komponuje w jeden kociołek;-)

--

ja także spotkałem się z komentowaniem przez nauczycieli tych "chronionych" informacji,

a to z koleżankami w pokoju nauczycielskim, a to ku wzbogaceniu wiedzy otoczenia - na imieninach, w autobusie i w sklepie

zresztą na naszym forum wielokrotnie tę przywarę nauczycielską komentowalismy


co innego jednak jam my sobie sami komentujemy, a co innego jak ktoś z daleka, np minister

wtedy rzecz dla nas dość oczywista i niebudząca kontrowersji staje się kamieniem obrazy


to czy można mówić o pewnych sprawach nie jest wcale tak jasne dla nas, bo dysklutowaliśmy wieeele razy:

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=13492

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=34838

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=8857

i inne http://oskko.edu.pl/forum/szukaj.php?domains=oskko.edu.pl&q=tajemnic&sa=Wyszukaj&sitesearch=oskko.edu.pl&client=pub-2174058220364510&forid=1&channel=9885902834&ie=ISO-8859-2&oe=ISO-8859-2&safe=active&cof=GALT%3A%23660000%3BGL%3A1%3BDIV%3A%23660000%3BVLC%3AE1771E%3BAH%3Acenter%3BBGC%3AFFFFFF%3BLBGC%3A660000%3BALC%3A660000%3BLC%3A660000%3BT%3A000000%3BGFNT%3AA9501B%3BGIMP%3AA9501B%3BFORID%3A11&hl=pl


Gaba20-04-2011 15:56:37   [#24]
fakt, wkurza mnie medialny wizerunek nauczyciela, no, taki optyczny - jakiś babsztyl w wieku okropnym, z nieżywym kokiem na głowie i... buty przedpotopowe, woła jeszcze siusiusiusiu (i to do rytmu!), a to pierze ucznia bez łeb, a to w czymś mu wierci, a to ma paskudne szare ohydztwo na sobie. Tego zdecydowanie nie lubię, no nie lubię, ale chyba zdaję sobie sprawę z tego. U nas pracują takie fajne nauczycielki + ładne, zgrabne, modne. Takie chciałabym, by pokazywały media. A tu klops. Mogę chcieć, a stereotyp negatywny leci i się umacnia.
AnJa20-04-2011 16:43:19   [#25]

to też był skrót jakiś? bo ja akurat też takich nauczycielek nie widziałem - a przynajmniej nie zapamiętałem:-)

takich- czyli z kotem- bo te inne z postu Gaby to owszem- dopisałem

co do tłumaczenia to z oczywistych względów reygnuję- jak ostatnoi tłumaczyłem trzeba było watek czyścić

ze względu na dostrzeżony dawno temu problem- w tym największy jest ambaras...

więc ja tylko wytłumaczę- ze mną jest problem

 


post został zmieniony: 20-04-2011 16:44:32
Marek Pleśniar20-04-2011 16:57:20   [#26]

gaba łże

polskie nauczycielki są piękne i wykształcone! Zaświadczam z pieczątką.

Adaa20-04-2011 17:00:44   [#27]

sądząc po ogladalności "Włatcy Much" wizerunek nauczycielki jak z Tap Madel sie nie sprzeda;-)

a z ta "optyką" Gaba to róznie bywa

miałam nauczyciela historii, który miał aktówkę zawiązywana na drut, koslawe buty i marynarke bez guzików - ale jak on uczył! ... człowiek  na te jego mankamenty garderobiane nawet uwagi nie zwracał


Adaa20-04-2011 17:02:32   [#28]

Marek populistycznie z pieczatką:-)

Podejrzewam, że tylko takie nauczycielki wyławia z tłumu - ot taka jego optyka:-)

Gaba20-04-2011 17:28:41   [#29]

A ja Panią Frał bardzo lubię - ona buduje mój bezpieczny dystans. Marek niech wyławia te lepsze sztuki z tłumu, może być pieczątką, nawet na pupie jak w pewnym kultowym już filmie - hihihi.

Kiedy ludzie gadają ze swadą, a gadane PM ma, to można się wszystkiego czepić. 

Nie podzielam wszystkich pomysłów MEN, niektóre mnie denerwowały, a okazały się dobre,  inne zaś moją pomyłką.

Naprawdę jesteśmy tacy dobrzy i święci?

Jeżeli tak, to po co słowa o rzucaniu kamieniem osoby bez winy? Ja nie rzucę, bo wiem, że popełniam pomyłki, a ręczyć za kogoś nie będę, choćby z szacunku do siebie.

Szefowa mówi, sądzę, że dobrze wie, co mówi.



Adaa20-04-2011 18:03:33   [#30]

No dobra Gaba - mówi to mówi, wie to wie, ze swadą mówi

ale  nie jest  u cioci na imieninach tylko w mediach - rozsądek obowiązuje

nie trzeba wystrzelac wszystkich wron by spłoszyc stado

jesli PM widziała gdzies opinie leżące nie tam gdzie powinny, to nie jest na to lekarstwem tak rozbudowane SIO, które zamęczy wszystkich dyrektorów



Gaba20-04-2011 19:02:40   [#31]

a to dlatego jest rozbudowane do granic SIO, by wprowadzać dane z opinii? aha, muszę pomyśleć, bo nie widzę związku.

Święte oburzenie dotyczyło krytyki stwierdzenia, że są szkoły w Polsce, gdzie pies z kulawą nogą do papierów dzieciaka nie zajrzy. Ja się zgadzam.

Jeżeli ma SIO pomóc w czytaniu opinii, to nie pomoże.

Zajęłam tylko tym, że  są takie szkoły, gdzie jest dziwnie, a one się dziwią, że są jako dziwne postrzegane.

To i tak nic wobec naszego ZSZO z OP i karty monitoringu art. 42 ze strony KO. Ktoś monitoruje coś, co miejscami jest nam w szkole niepotrzebne, a ja muszę przeczytać 45 dzienników, by zestawić dane. Dziękuję za miły prezent na Zająca.



Adaa20-04-2011 19:49:25   [#32]

a to dlatego jest rozbudowane do granic SIO, by wprowadzać dane z opinii?

kurde, Gaba - wiadomo, że zostało rozbudowane nie tylko o informację o opiece psychologicznej (notabene nie chodzi o treść) - ale my tu gadkujemy o tym nieszczesnym " leży "

w dodatku chyba rozumianego na rózne sposoby : leży jako - pies z kulawa noga nie zajrzy i leży w konkretnym miejscu

a w ogóle to juz sie tak dyskusja wymieszała i pokickała, że nie wiadomo co komu lezy:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]