Forum OSKKO - wątek

TEMAT: opiniowanie przez zz
strony: [ 1 ]
teka5728-01-2011 13:09:11   [#01]
Proszę o  podpowiedź.Czy ,jakikolwiek wewnątrzszkolny regulamin, a  dalej-  m.in. przyznawania  odzieży  ochronnej i okularów wystarczy,że podpisze przedstawiciel  zz wyznaczony  przez  zarząd oddziału, czy  musi   być przez zatwierdzony przez sam zarząd oddziału.
DYREK28-01-2011 13:51:45   [#02]

do uzgadniania lub opiniowania jest upoważniona komisja zakładowa ZZ (np. w ZNP jest to zarząd oddziału)

nie wszystkie regulaminy podlegają uzgodnieniu ze  ZZ (uzgodnienie musi wynikać z przepisów prawa)

Zarzad Odziału może upoważnić osobę do podpisania  (oczywiście pieczątka Zarządu Oddziału)

teka5728-01-2011 14:30:40   [#03]

No właśnie -czy ten, o którym  piszę wyżej,   ma podlegać uzgodnieniom i akceptacji zarządu zz?Czy też nie  trzeba/nie ukrywam,że do  tej pory  tego nie  stosowaliśmy,ale nie wiem  czy  dobrze./

Czy -na  wszelki  przypadek-wystarczy ,że podpisze przedstawiciel zarządu do tej  pory  upoważniony nauczyciel do  podpisywania na  szkolnych świadczeniach, zapomogach itd. , bez pieczątki zz ,bo takowej nigdy nie posiadał,jako  przedstawiciel  podpisujący ?


( ale niegramatycznie)



DYREK28-01-2011 15:03:32   [#04]

nie musisz uzgadniać ze ZZ zasad przydzielania środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia roboczego

ale zasady te podlegają konsultacji (Kodeks pracy , Rozdział XI Konsultacje ..... art. 237 (11a)

czyli

warto tak zapisać:

skonsultowano z ZNP

podpis


teka5728-01-2011 15:11:25   [#05]
bardzo ci  dziękuję za pomoc 
kagdyr30-01-2011 20:37:24   [#06]
Pytałam już o prawa ZZ gdy nie ma w szkole żadnego członka związku, ale sprawa wraca do mnie jak bumerang. Proszę zatem o kolejne rady. ZZ nadal domagają się zatwierdzania imiennych świadczeń z ZFŚS, argumentując to tym, że emeryci z naszej szkoły są związkowcami. Mają takie prawo? Wybraliśmy przedstawiciela pracowników (jest protokół z tych wyborów) i on opiniuje wszystkie sprawy związane z ZFŚS, w tym i przydzielanie świadczeń.
DYREK31-01-2011 08:57:35   [#07]

 ZZ nie mają prawa do zatwierdzania imiennych świadczeń z zfśs. Na liście mogą tylko potwierdzić fakt uzgodnienia

(świadczenia przyznano w uzgodnieniu z ......).


Czytając przepisy wprost:

Emeryt - nie jest pracownikiem. W ustawie o ZZ nie użyto pojęcia z ustawy o zfśs "osoby uprawnione".

W/g mnie ZZ nie mają racji.


ustawa o związkach zawodowych

Art. 27. [Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych] 1. Ustalanie zasad wykorzystania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, w tym podział środków z tego funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności, ustala pracodawca w regulaminie uzgodnionym z zakładową organizacją związkową.

2. Przyznawanie pracownikom świadczeń z funduszu, o którym mowa w ust. 1, dokonywane jest w uzgodnieniu z zakładową organizacją związkową.

3. Regulaminy nagród i premiowania są ustalane i zmieniane w uzgodnieniu z zakładową organizacją związkową; dotyczy to również zasad podziału środków na wynagrodzenia dla pracowników zatrudnionych w państwowej jednostce sfery budżetowej.

4. (skreślony).


i ustawa o zfśs

Art. 2.

Użyte w ustawie określenia oznaczają:

(.....)

5) osoby uprawnione do korzystania z Funduszu - pracowników i ich rodziny, emerytów i rencistów - byłych pracowników i ich rodziny oraz inne osoby, którym pracodawca przyznał, w regulaminie, o którym mowa w art. 8 ust. 2, prawo korzystania ze świadczeń socjalnych finansowanych z Funduszu,





post został zmieniony: 31-01-2011 08:58:33
pafjol31-01-2011 19:56:30   [#08]
Mam , ten sam problem .Byłam na szkoleniu ZFŚS i usłyszałam że ZZ nie mogą znać kwot przyznanych świadczeń .Mam pytanie jak to wygląda w praktyce? Prezes Zarządu twierdzi , iz zz podpisują się na decyzji  wydanej przez dyrektora . Proszę o podstawę -  jak interpretować w uzgodnieniu ? Art 27 .pkt 2 ustawy o zz .,liczę na pomoc .dziękuję 
kagdyr31-01-2011 20:37:48   [#09]
Dyrku - rozumiem, że skoro ZZ tworzą pracownicy, to prezes oddziału nie może powoływać się na istnienie związku w mojej szkole tylko na podstawie tego, że związkowcami są emeryci tej szkoły. To w konsekwencji wyklucza ZZ z opiniowania list z przyznanymi świadczeniami.
DYREK31-01-2011 21:45:19   [#10]

do związku zawodowego mogą należeć pracownicy i emeryci 

ale uzgodnienie świadczeń zfśs dotyczy tylko pracowników zatrudnionych w szkole (placówce)

np. żona pracownika (uprawniona do świadczeń) jest członkiem ZZ Policjantów, to nie uzgadniasz z tym związkiem świadczeń z zfśs

podobnie jest z emerytami





post został zmieniony: 31-01-2011 21:46:06

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]