Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ile można wydać świadectw?
strony: [ 1 ]
Adam N10-04-2002 15:38:18   [#01]
Czytałem sobie co nowego na MENiS-e i wpadła mi w oko strona o rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.  Napisane tam jest, że przepisy nie zabraniają składania dokumentów do więcej niż jednej szkoły.
Jeśli uczeń zdecyduje się złożyć dokumenty do 5 liceów będzie potrzebował 5 świadectw.
Pozostaje tylko życzyć szczęścia wychowawcom, którzy mają je wypisać.
A może jest jakoś inaczej?
bogna10-04-2002 15:45:36   [#02]

zobacz w wątku rekrutacja

że można skladać kserówki świadectw jakoś tam potwierdzone.

A świadectwo wydaje się chyba tylko jedno (maturalne: 1 + 1 odpis), ewentualnie jak uczeń zgubi, to mozna wystawić duplikat.

Adam N10-04-2002 16:08:48   [#03]
umknął mi wątek "rekrutacja", a przynajmniej ostatnie wypowiedzi.
Propozycja Leszka jest jak najbardziej słuszna, ale czy dyrektorzy liceów w moim mieście też na to wpadną?
Jacek10-04-2002 16:09:08   [#04]

Zgodnie z tym co napisano na stronie MENiSa mogą to być odpisy. Świadectwo jak każdy dokument jest tylko jedno natomiast odpisów może być tyle ile zapragnie petent.

Nie można potwierdzać kserówek jak pisze bogna.

Odpis to odpis, czyli na normalnym druku swiadectwa z pieczątką "ODPIS". Już widzę niektórych przedsiębiorczych gimnazjalistów jak będą chcieli po kilka sztuk odpisów.

Jak nic trzeba nowy regulamin lub choćby zarządzenie regulujące wydawanie odpisów a w nim terminy składania podań o odpis, wysokość opłaty skarbowej i termin wydania odpisu.

Mówię to poważnie bo co zrobicie jak dzień przed zakończeniem roku przyjdzie 10 rodziców i zażyczy sobie po 3-4 odpisy. Zgodnie z przepisami (tak mi sie wydaje) odpisy powinien zrobić wychowawca, a przynajmniej powinien widnieć tam jego podpis jesli jest to komputerowo robione, a duplikat może sporządzić np sekretarz szkoły.

I co Wy na nowy regulaminek Marek jeszcze nie zakończył chyba listy

Leszek10-04-2002 16:51:41   [#05]

Cześć!

Oto co opublikowano na stronie MENiSu

"Rekrutacja: oryginał czy kopia?

W związku z pytaniami, czy w świetle rozporządzenia z dnia 27 sierpnia 2001 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do publicznych przedszkoli i szkół oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. Nr 97, poz. 1054 oraz z 2002 r. Nr 14, poz. 131) w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadgimnazjalnych konieczne jest posługiwanie się wyłącznie oryginałem świadectwa. Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu informuje, że wyżej wymienione rozporządzenie w zakresie dotyczącym przedstawionego problemu nie uległo zmianie w stosunku do dotychczasowego stanu prawnego.

Zasadą jest posługiwanie się w postępowaniu rekrutacyjnym oryginałem świadectwa. Z ogólnych zasad postępowania administracyjnego wynika także możliwość posługiwania się urzędowo uwierzytelnionymi odpisami dokumentów, o ile przepis szczególny tego nie wyklucza. Przepisy prawa oświatowego nie wykluczają takiej możliwości. A zatem w postępowaniu rekrutacyjnym możliwe jest posługiwanie się także odpisami świadectw potwierdzonymi urzędowo (np. przez macierzystą szkołę ucznia, szkołę prowadzącą rekrutację, jednostkę samorządu terytorialnego ...). Przepisy prawa nie wymagają, by odpisy świadectw były poświadczone notarialnie."

A w przepisie w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności, piszą - cytuję:

"§ 11.

  1. Dyrektor szkoły może poświadczyć zgodność odpisu z oryginałem świadectwa lub dyplomu tylko w przypadku, gdy jest to niezbędne dla złożenia odpisu w aktach szkoły. Na odpisie należy umieścić adnotację "Stwierdzam zgodność z oryginałem", datę, pieczęć urzędową szkoły oraz podpis i pieczęć imienną dyrektora szkoły lub upoważnionej przez niego osoby.
  2. Przepis ust. 1 nie dotyczy odpisu świadectwa dojrzałości, o którym mowa w § 7 ust.1. "

     Pozdrawiam

Leszek

HenrykB10-04-2002 17:55:08   [#06]

Oj!

Będzie cyrk w niektórych szkołach.
bogna10-04-2002 18:02:15   [#07]

Leszek - dziekuję!

To stanowisko wielkopolskiego kuratora właściwie rozwiązuje sprawę - dla nas. Bo w gimnazjach już powinni się szykować do wypisywania odpisów świadectw - polecam program Vulcana - Świadectwa szkolne.

A tak na marginesie - masz Leszku o 21km bliżej do Poznania niż ja i stąd masz świeższe wiadomości.

bogna10-04-2002 18:24:48   [#08]

nie w tym wątku

Leszek - odpowiedziałam Ci nie w tym wątku co trzeba. To wszystko przez okropną zadyszkę, którą dostałam  na liście obecności.

przy okazji - zapraszmy tam do wyscigu o1200!

HenrykB10-04-2002 18:30:29   [#09]

W "Liście obecności"

Oczywiście!
Karolina10-04-2002 18:32:29   [#10]

:-)

ale jesteście aktywni!

Henryku chyba nie pójdziesz spać tak szybko
:-)
HenrykB10-04-2002 18:35:27   [#11]

Spać, spać, spać

Jeszcze chwilę, jeszcze jeden post, jeszcze jednen wątek.

Ciach, ryczał się skończył 10 kwietnia. A co od 11 kwietnia?

SDI w szkole?

bogna10-04-2002 18:38:19   [#12]

to jest rozwiązanie

tylko domownicy - nie wiadomo dlaczego - mają pretensje!
Mariola10-04-2002 18:44:12   [#13]

a co to domownicy?

u mnie w domu tylko komp i ja
nie widzę dzieci i męża ;-))))

Karolina10-04-2002 18:56:08   [#14]

:-))

dobrze, że to rozumieją :-)
Mariola10-04-2002 20:02:09   [#15]

???

kto powiedział ,że rozumieją ;-))
Leszek10-04-2002 20:58:47   [#16]

Dzięki Bogna za podpowiedź o wyścigach.

Pozdrawiam

Leszek

Mariola10-04-2002 21:35:24   [#17]
i tak od świadectw doszliśmy do wyścigów :-)
Leszek10-04-2002 21:48:02   [#18]

Bo to wiesz Mariolu bardzo zbieżny temacik. :-)

Pozdrawiam

Leszek

Mariola10-04-2002 21:49:26   [#19]
:-)
gordon26-04-2002 08:39:08   [#20]

temat wraca

Oto treść doniesienia PAP:

Łybacka: dyrektor ma obowiązek przyjąć kopię świadectwa

(PAP) (25-04-02 13:42)



25.4.Warszawa - Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych mają obowiązek przyjęcia kopii świadectwa szkolnego od uczniów ubiegających się o przyjęcie do szkoły. Nie jest wymagany oryginał - poinformowała minister edukacji Krystyna Łybacka.

Zaznaczyła, że w razie odmowy przyjęcia kopii rodzice mają prawo odwołać się do kuratorium oświaty.

W ten sposób Łybacka odniosła się w czwartek do doniesień "Gazety Wyborczej", że niektórzy dyrektorzy nie chcą przyjmować odpisów świadectw, uniemożliwiając uczniom jednoczesne ubieganie się o przyjęcie w kilku szkołach.

Minister edukacji przypomniała, że 6 tygodni temu kuratorzy otrzymali specjalne zalecenie w tej sprawie. "Oczekuję, że kuratorzy będą wypełniali swoją rolę stosownie do nałożonych na nich zadań" - podkreśliła Łybacka.

:-)
gordon
Mariola26-04-2002 09:10:48   [#21]

słyszałam o tym wczoraj

mówił ktoś w radiu
u nas w szkole przyjmuje się ksero i uczeń ma czas (kilka dni (chyba do 3 lipca) na zdecydowanie się na szkołę)
szkoła wywiesi dwie listy:
tych którzy mogą być przyjęci
i tych którzy potwierdzili chęć uczęszczania do naszej szkoły
Konto zapomniane28-04-2002 20:23:29   [#22]
a ja bym wolała listy z 1.09.2002
... a jeżeli zbraknie mi kompletu uczniów,
...to muszę się zastanowić komu  podrzucić moich nauczycieli, a naprawdę mam wielu wspaniałych
no i znów ten uroczy urlop we śnie.....
Mariola28-04-2002 20:31:32   [#23]

a ja mam taką nadzieję

że przez ten manewr klasy będą mniej liczne :-)
w podobny sposób ja w tej chwili mam klasę 27 osobową (na początku było 32)
a reszta klas u nas w szkole jest 32 - 36 osobowe

Zola28-04-2002 21:30:04   [#24]

jak klasy mniej liczne ,to brak podziału na grupy

a u mnie nauczyciele po 18 godzin z podziałem

i kiedy mam ich zwolnić - 1 września ?

i urlop też do tyłu :-(((

Mariola28-04-2002 21:36:44   [#25]

Zola mniejsze ale nie tak małe

o tym myślałam

u nas dyrektor podzielił wszystko co możliwe
to niech takie klasy gdzie mozna grupy
no 27 osób :-)

Mariola28-04-2002 21:38:15   [#26]

Zola jest i z tego wyjście

dziel klasy na językach
ale w obrębie jednej klasy trzeba zrobić grupę zaawansowaną i niezaawansowaną
wtedy nie możesz połączyc grup niezależnie od liczby klasy
Zola28-04-2002 21:56:15   [#27]

organ nie zezwolił dzielic całosci

na 3 godzny dwie dzielę a jednej  nie i nic nie pomaga tłumaczenie,że MEN,że jężyk ,że różny poziom - forsy brak i to jest nadrzędne

bire co jest i tez się cieszę,do tej pory dziliłam z trzech tylko jedną godzinę

językowcy maja godziny i wcale nie marzą o nadgodzinach

a brak ich w innych przedmiotach

Mariola28-04-2002 22:01:36   [#28]

szczerze

to nie wiadomo jak się te nasze podziały skończą
dyrektor chyba jeszcze nie oddał arkusza :-(
ale podziały zrobił prawie wszędzie gdzie to było możliwe
łącznie z biologią i chemią
zobaczymy czy się uda?
jak się nie uda to będą zwolnienia
u nas w szkole jeszcze zrobilismy cos takiego
że TI podzieliliśmy na dwa lata
czyli po 1 godzinie wklasie I i 1 w klasie II
to już tak całkiem przyszłościowo dla nauczycieli informatyki i matematyki

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]