Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uprawnienia związków zawodowych w zakresie funduszu socjalnego
strony: [ 1 ]
wojciechm22-10-2010 09:45:42   [#01]
Czy ZZ-ty mogą wystąpić do dyrektora szkoły o wyciągi bankowe z konta ZFŚS z lat ubiegłych jeżeli mają podejrzenie, że w tych latach pewne kwoty z funduszu były wydatkowane niezgodnie z ustawą i regulaminem oraz bez uzgodnienia z ZZ-tami??? Proszę o ewentualną podstawę prawną.
AnJa22-10-2010 10:06:06   [#02]

w art.8 ustawy o zfśs masz uprawnienia zz, w tym odesłanie do ustawy o zz

generalnie zz to jedyna instytucja, ktora obok dyrka, ma wpływ na wydatkowanie środków funduszu

czy akurat mususz udostepniac wyciągi bankowe - nie wiem, ale jesli zz mają jakieś podejrzenia i ich nie wyjaśnisz pewnie zdecydują sięna droge sądową

wojciechm22-10-2010 10:09:48   [#03]
Ja jestem nowy dyr. Tak czy tak nie dotyczy to okresu mojego działania, ale ....lubię porządek i się zastanawiam czy dać im te wyciągi, czy samemu sprawdzic najpierw ...
ReniaB22-10-2010 10:23:30   [#04]
Według mnie nie możesz im tego udostepnić; tam są kwoty przekazywane na konta konkretnych osób, a to narusza usatwę o ochronie danych; jeżeli bardzo Ci zależy to pytaj co ich interesuje konkretnie i taką infoorację przygotuj; swoją droga jednak skoro to dotyczy kogoś kto odszedł to po co im te dane
Marek Pleśniar22-10-2010 10:55:51   [#05]

nie masz prawa udostępnić zz wyciągów z przelewami dla konkretnych ludzi

będąc w sytuacji pracownika będącego na takim wyciągu pozwałbym szkołę do sądu;-)

czy zz zawsze tak muszą? Może ich wysłać na jakieś szkolenie?

DYREK22-10-2010 11:15:50   [#06]

ZZ powinny wystąpić (mają prawo) do OP lub PIP o przeprowadzenie kontroli wydatkowania środków z zfśs.

Po przeprowadzonej kontroli (stwierdzeniu nieprawidłowości) związkom zawodowym przysługuje  prawo wystąpienia do sądu pracy z roszczeniem o zwrot funduszowi środków wydatkowanych niezgodnie z przepisami ustawy lub o przekazanie należnych środków na zfśs.

zobacz: 

http://doradca.infor.pl/dzial/likwidacja_zfss/artykuly
/97114,wspolpraca_ze_zwiazkami_zawodowymi_w_kwestiach_zwiazanych_z_zfss.html

http://www.abc.com.pl/?cmd=problem_wiecej,1835&serwis=2
Marek Pleśniar22-10-2010 12:44:12   [#07]
otóż to:-)
wojciechm22-10-2010 16:05:56   [#08]
i wszystko juz wiem

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]