Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czas pobytu dzieci w przedszkolu a zaj. dodatkowe
strony: [ 1 ]
mrycz03-10-2010 20:21:40   [#01]
W moim przedszkolu pojawiły się u niektórych rodziców wątpliwości odnośnie: określania w umowach czasu pobytu ich dziecka w przedszkolu. Podstawa programowa realizowana jest w godz. 8.00 do 13.00. Rodzice płacą za pobyt dziecka zależnie od czasu ich przebywania.  Twierdzą, że płacą za język angielski i dziecko jest w tym czasie pod opieką lektora. W konkretnym przypadku umowa jest do 7.30 do 13.30 (płacą za 6 godz. pobytu), dziecko zaś 2 razy w tygodniu jest na angielskim od 13.45 do 14.15. Wg mnie dziecko powinno mieć umowę na pobyt w przedszkolu, dopóki nie zostanie odebrane przez rodzica, czyli od 7.30 do 14.30 , bo u nas czas pobytu określa się jako pełne lub połówki godziny.Jak rozwiązać ten problem? Jakie są podstawy prawne?
joljol04-10-2010 13:29:44   [#02]

z zajęciami jest teraz problem, w godzinach pp być ich nie może

u mnie nie ma zajęć, bo mam problem z ich organizacją, jedna z sal zwalnia się dopiero o 14.30

poza tym rodzice płacą już okresloną w uchwale kwotę za pobyt dziecka w p-lu, więc jaka jest podstawa prawna by dokładać opłatę za np. j. angielski

ciekawi mnie jak ludzie to rozwiązali, chętnie  poczytam rozwiązania z Polski

w twoim przypadku to chyba wynajem sali i wtedy dziecko pod opieką lektora a nie przedszkola i nie ma opłaty za 6 godzinę

some04-10-2010 18:37:48   [#03]

hm.

no

u nas 6 godzin nieodpłtnych, w tym 5 na pp,

na zajęcia dodtkowe.od 6:30 do 8 lub od 14 do 17

specjaliści,ktorzy łacza koniec z koncem pracując w kilku placowkach, nie maja kiedy wypracowac godzin, bo tylko moga poza nieodpłatnymi...............

niektore przedszkola dziela realizacje pp, rodzice płaca za 2 godz. pobytu dziecka, tak w srodku dnia i tu realizują specjalistów i inne, a potem znowu pp.

ja wymiekam.....................

nie wiem jak zrobic ,zeby wszystkim pasowała

a jeszcze dzienniki..............

dostałysmy takie,że brak godzin na cały dzień pracy przedszkola, pozwalaja tylko na zapis dla potrzeb godzin płatnych

dla potzreb zywieniowych - są do nieczego, więc trzeba by inne, czyli podwojna robota

a jeszcze rodzic moze na kazdy dzień tygodnia inne godziny pobytu dziecka wybrac, a tym samym rózną w tygodniu ilośc posiłkow...................

ja wymiekam..................

joljol04-10-2010 20:08:28   [#04]

3 głosy i każdy inny,

piszcie proszę bom ciekawa

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]