Forum OSKKO - wątek

TEMAT: SPLO - Studia dla Liderów zapraszają do kolejnej edycji
strony: [ 1 ][ 2 ]
Magosia29-09-2010 12:45:10   [#01]

Studia Podyplomowe Liderów Oświaty powstały w odpowiedzi na potrzebę doskonalenia kadr kierowniczych oświaty.

Już dwa roczniki Liderów Oświaty ukończyło te elitarne studia :-)

Trwa kolejny nabór- zapraszam, zachęcam i namawiam - naprawdę warto!

 Sprawdzilam osobiście: -)

Zalety:

  • moduły internetowe połączone ze zjazdami w Warszawie (raz na semestr),
  • rewelacyjny letni zjazd w Ustroniu (w kosztach studiów) po pierwszym roku,
  • wykłady prawdziwych osobowości - nie tylko ze świata oświaty ( np. Jacek Żakowski, prof. Blikle),
  • motywacja, inspiracja i pomoc do ZMIANY/ROZWOJU SIEBIE, SWOICH SZKÓŁ, SWOJEGO SRODOWISKA,
  • kontakty zawodowo- towarzyskie z otwartymi , niebanalnymi ludźmi z całej Polski,
  • aktualności z MENu i ORE z pierwszej ręki,  
  • wysoki poziom zajęć i możliwość spojrzenia z perspektywy na oświatę - (na XIII piętrze Pałacu Kultury i Nauki ;-)

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy na stronie:

http://www.lideroswiaty.pl/


"Polska szkoła potrzebuje przywódców - liderów oświaty, kompetentnych, wyposażonych w wiedzę i świadomych swojego znaczenia dla szkoły i dla ucznia.

 

Studia Podyplomowe Liderów Oświaty powołali czterej partnerzy: Collegium Civitas, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty."


Drogie Dyrektorki, Drodzy Dyrektorzy! Dołączcie do wyjątkowego grona Liderów Oświaty i zmieniajcie swoje szkoły. Prowadzimy nabór do IV edycji Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty. Wypełnijcie formularz zgłoszeniowy i poznajcie dyrektorów z całej Polski.

 

Czekamy na zgłoszenia do IV edycji Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty. Zajęcia rozpoczną się w listopadzie 2010 roku."

post został zmieniony: 29-09-2010 12:53:55
marekci29-09-2010 21:03:28   [#02]
Małgosiu jak miło ale zaraz, zaraz a nie na XII piętrze PKiN?  Kto by z nas na XIII wjechał :-) czarne koty, dwa słupy i te inne sprawy... Gdzie tylko jestem i widzę nowe twarze gadam jak najęty, że warto , że nie ma co się  oglądać tylko "wchodzić jak w dym" do SPLO. Pozdrawiam i do zobaczenia w grudniu :-) 
Xiga29-09-2010 21:18:38   [#03]

Pomijając wszystko to, co jakby oczywiste, a co zostało już wyłuszczone powyżej, chciałabym wyrazić się skromnie o jeszcze jednej ze sfer tych niezwykłych studiów. A jest to mianowicie ich bardzo specyficzny klimat! Tutaj wszyscy są w pełni partnerami. Uczyliśmy się od siebie wzajemnie. Nie tylko dyrektor z Mazur z dyrektorką góralką (przykład fikcyjny, ale charakterystyczny), ale i wszyscy prowadzący zajęcia podkreślali ten fakt, że bardziej znają teorię, a szczegóły praktyki czerpią właśnie od nas-dyrektorów z prowincji... ;)

Miałam nadzwyczajny zaszczyt ukończyć te studia w czerwcu i... ciągle mi ich brakuje! Chwytam się na myśleniu o osobach tutaj poznanych, sytuacjach doświadczonych i o tym czymś, czego nazwać nie umiem... Jakąś przedziwną nostalgią, żalem wręcz, że studia się skończyły.

Za możliwość czerpania ze zdroju wiedzy u jej źródła, za dostęp do "sanktuarium" NAUKI -

DZIĘKUJĘ!

 Zachęcając tym samym koleżanki i kolegów dyrektorów do skorzystania z możliwości niepowtarzalnej

- wdzięczna absolwentka rocznika 2008 - Jadwiga Zgliszewska


BeataD30-09-2010 09:00:18   [#04]

Dodam w takim razie i ja swoje trzy grosze. Ja absolwentka pierwszego rocznika. Wyjątkowość tych studiów polega na otwieraniu wielu drzwi, których istnienia nawet nie podejrzewałam. Z tego właśnie powodu mają one wyraźny formacyjny charakter. I w dodatku realnie wspierają planowanie zmiany, a potem pracę ze zmianą we własnej szkole.

Dla mnie to, o czym pisała Jadzia jest równie ważne. Rozmowy z innymi i wymiana doświadczeń i atmosfera budowana na każdych (wyczerpujących przecież) zajęciach, a także (a może przede wszystkim) w trakcie pięciodniowego pobytu na letnim zjeździe.

 

Wszystko to sprawia, że te studia (spośród wszystkich podyplomowych, które ukończyłam) oceniam ABSOLUTNIE NAJWYŻEJ.

Dlatego zachęcam! 

 

Podpiszę się jak Ty - Jadziu - wdzięczna absolwentka rocznika 2007 - Beata Domerecka

Xiga30-09-2010 16:31:49   [#05]

[#02]

Marku, owszem! Że "gadasz jak najęty" - wierzę!  ;)

Zobaczymy jednak, na ile efektywnie Ci ta agitacja wyjdzie... :D


Jakże miło Was tu wszystkich spotkać! :)))

AsiaJ30-09-2010 22:09:54   [#06]

Gorąco zachęcam i ja, to wyjątkowe  studia, naprawdę warto.

Tu rzeczy niemożliwe stają się możliwe i żadna zmiana nie jest straszna:-)

ReniaB01-10-2010 01:14:42   [#07]
Też polecam, wspaniali ludzie, ciekawe zajęcia. Dla mnie bardzo ważne było to poczucie, że jestem blisko tego co najważniejsze i najnowsze w oświacie, pedagogice, zarządzaniu
AnJa01-10-2010 06:37:30   [#08]

No to przyznam się i ja- tez pierwszy rocznik.

Może nieco kontestujący byłem- ale efekt odroczony- nadzwyczaj ciekawy.

To subiektywne.

A obiektywnie- nawet kontestatorom nie zaszkodzie zetknąć się z nieco inną perspektywą patrzenia na szkołę i wciąz nietypową organizacją studiów.

ankate02-10-2010 02:42:29   [#09]
Można też całkiem nieodpłatnie, jak ktoś ma niewiele środków w budżecie link usunięty

post został zmieniony: 02-10-2010 17:22:06
AsiaJ02-10-2010 10:40:40   [#10]

ale to  z pewnością nie jest to samo..:-)

a środki na mamy zapewnione w doskonaleniu.

Magosia02-10-2010 11:57:22   [#11]

Aniu, podstawowa różnica, moim zdaniem, to organizacja: studia, o których piszesz to zjazdy sobota- niedziela co najmniej dwa razy w miesiącu przez trzy semestry.

SPLO to 4 zjazdy przez dwa lata (listopad i marzec x2) +zjazd wakacyjny w  komfortowych i turystycznie atrakcyjnych warunkach.

Moduły internetowe pozwalają na dostosowanie pracy do swoich możliwości i potrzeb.

Opieka (coaching) mentorów nad każdą grupą/uczestnikiem to indywidualizacja realizowanych zadań.

I co ważne - planujemy kontakt PO UKOŃCZENIU - w grudniu pierwszy Zjazd Absolwentow SPLO.

Pozdrawiam:-)

 

grażka02-10-2010 13:43:28   [#12]

Drugą znaczącą różnicą jest to, że SPLO przeznaczone są dla dyrektorów.

Te wskazane przez Ankęte otwarte są także dla nauczycieli. Być może przyszłych liderów? Np. w jakimś zamienniku awansu zawodowego?

tu cytat:

Drogie Dyrektorki, Drodzy Dyrektorzy! Dołączcie do wyjątkowego grona Liderów Oświaty i zmieniajcie swoje szkoły. Prowadzimy nabór do IV edycji Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty. Wypełnijcie formularz zgłoszeniowy i poznajcie dyrektorów z całej Polski.

post został zmieniony: 02-10-2010 13:44:50
AnJa02-10-2010 13:55:23   [#13]
trzecią zasięg- UŁ chyba tylko dla jednego województwa
grażka02-10-2010 14:08:40   [#14]

Słusznie :)

Xiga02-10-2010 15:32:29   [#15]

Nawet... wizytatorzy! Więc formuła bezwzględnie inna!

Cytuję stamtąd [czyli ze strony wskazanej przez ankate linkiem]:

Kto powinien szczególnie zainteresować się nauką?

Nauką na Studiach Podyplomowych „Lider Oświaty” powinny zainteresować się nauczyciele objęci ustawą Karta Nauczyciela, zatrudnieni w jednostkach samorządu terytorialnego (organach prowadzących szkoły) i kuratoriach oraz w przedszkolach, szkołach i różnego rodzaju placówkach  na stanowiskach kierowniczych. Potencjalnymi uczestniczkami/-ami studiów są zatem:

  • Pracownicy kuratorium oświaty i ich delegatur.
  • Pracownicy organów prowadzących szkoły i placówki oświatowe.
  • Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych.
  • Nauczyciele szkół różnego typu i placówek oświatowych".

Czyli że nie ma to zbyt wiele wspólnego z "naszymi" studiami!

Ot, kolejne podyplomowe... ;)

Marek Pleśniar02-10-2010 17:21:03   [#16]
bardzo przepraszam za to co uczynię, ale żadne studium poza splo nie pytało OSKKO o zgodę na umieszczenie tu:-) Nie gniewaj się ankote:-)
Magosia02-10-2010 17:57:30   [#17]

Grażko- zdecydowanie masz rację.

To studia dla osób pełniących funkcje kierownicze w placówkach oświatowych, czyli dla dyrektorów i wicedyrektorów.

 
Jest w tym pewien konkretny zamysł: celem studiów jest także - przeprowadzenie w szkole,  którą sią zarządza ZMIANY- konkretnej, mierzalnej i co najważniejsze- mającej na celu podniesienei efektywności nauczania i uczenia się.

Czy nauczyciele takiej zmiany nie mogą przeprowqdzić? Sądze,że mogą, ale dyrektrowi łatwiej i bardziej frontalnie.  

Czy zatem na SPLO powinny być przyjmowane osoby niezależnie od aktualnego statusu?

Rzecz pewno do dyskusji. Bieżący nabór tego nie przewiduje.

Czy SPLO powinny być otwarte dla pracowników KO i organów prowadzacych?

Osobiście uważam ,że w takim ksztalcie i programie jak obecnie- nie. Bo to są studia DOSKONALĄCE dla dyrektorow właśnie, aby jak najlepiej zarządzali szkołami.

Co dla tych, którzy by być chcieli, planują w przyszłości?


Myślę ,że zdecydowanie należy zacząć od studiów podyplomowych z  zarządzania w oświacie(to chyba wciaż wymóg formalny podczas konkursów).

Potem warto zrobić studia z ewaluacji w oświacie.
Przydadzą się z zarządzania projektami, pozyskiwanie funduszy ... 

A potem to tylko konkurs i można na na SPLO :-)

Troszkę sobie żartuję, ale tak naprawde taka była moja droga. I powtórzę za Beatą: ze wszystkich studiów podyplomowych , które ukończyłam te oceniam najwyżej. A jestem wymagającym studentem.  

Acha, i te studia "niczego nie dają" ;-), czyli nie dają kwalifikacji formalnych  poza wiedzą, umiejętnościami, poczuciem przynależności do Liderów, możliwość bycia na bieżąco, otwarcie na niestereotypowe i nieschematyczne spojrzenia na oswiatę (tu np., wykłady tu Grzesia Mazurkiewicza) i wiele innych...

A tak w ogóle to jestem nieobiektywna, bo mnie pomogły osobiście, na życiuowym zakręcie- bardzo mi pomogły:-)

Czy nie mają wad? Czy nie mogłyby być lepsze? Myślę ,że o tym możemy podyskutowac na Zjeżdzie Absolwentów.

Pozdrawiam serdecznie:-)

 

grażka02-10-2010 19:38:29   [#18]

Wiesz Magosiu - ja to rozumiem i nie dyskutuję z zamysłem, choć żałuję.

Bo:

ja jestem takim typem nauczyciela, które nigdy nie zechce być dyrektorem. Bo dla mnie lepiej jest być nauczycielem :)

Ale to oznacza, że nie dla mnie owe nowe perspektywy nauczania i zarządzania - a przecież OSKKO taki awans nauczycielski z delegowaniem zarządzania na liderów promuje. Warto by ich moim zdaniem wcześniej w takie umiejętności liderskie wyposażyć.

Więc trudno, nie będę liderem :)

 

ankate02-10-2010 19:47:53   [#19]

Grażko, tyś lider i bez tych wspaniałych studiów, myślę, że bycia liderem raczej trudno się nauczyć, albo się ma tę charyzmę albo nie...

link, który wkleiłam był ze strony naszego ko, przepraszam za nietakt...

a środki na mamy zapewnione w doskonaleniu pisze AsiaJ, hmm, może i tak, ale jako dyrektor staram się wyważyć, żeby zaspokoić nie tylko swoje potrzeby....dlatego szukam grantów i efs-ów

grażka02-10-2010 20:10:25   [#20]

Aniu :)

Jako nauczyciel spotkałam dziesiątki podobnych - jest ich mnóstwo w przedszkolach i szkołach. Liderów takich właśnie oświatowych społeczności.

Szkoda, że traktuje się ich tylko w kategoriach zasobu ludzkiego - to właśnie taki termin z zarządzania, prawda?

Dehumanizujący, moim zdaniem, Nie znoszę być zasobem :)

Ale nie zaśmiecam tu już więcej.

beera02-10-2010 22:31:48   [#21]

Mogłabym sobie zaś wymyslić konstruktywne podejście do problemu - zamiast krytykować, ze coś jest czerwone, a powinno być niebieskie, pozwolić czerwonemu na isnienie, działając na rzecz powstania niebieskiego.

Przemalowywanie czerwonego na niebieskie, spowoduje, ze niebieskie będzie, ale za to nie będzie czerwonego;))

i będziemy mieć ten sam problem, tylko inaczej

===

Swoją drogą - marzy mi systemowe doskonalenie dyrektorów. Marzy mi się urealnienia tego "marzy mi się"

===

i dodam:

studia są dobre, bo są dobre merytorycznie i BARDZO nietypowe:)



post został zmieniony: 02-10-2010 22:37:23
Xiga03-10-2010 21:00:42   [#22]

Asia - jak zwykle - krótko i obrazowo, a sensownie! ;)

Ja bym dodała jeszcze tylko, że po operacji takowej nie byłoby ani czerwonego, ani niebieskiego...:(

Ostałby się jeno... fiolet jakiś! ;)

Może byłoby to i nawet ciekawe, ale... czy o to chodzi?

Poprawiać coś, co jest dobre?

I niebieskie, i fioletowe nawet (a gdyby ktoś się uparł, to i zielone) - niechaj sobie powstają.

Ale wara im od najwspanialszego - SPLO!



post został zmieniony: 03-10-2010 21:01:23
Adaa03-10-2010 21:08:33   [#23]

Rany...normalnie standardowy obraz tego jak rodzą sie wojny;-)

1. Zaproszenie na studia SPLO
2.Wdzięczność/pochwała
3. Wdzieczność/pochwała
4.Pochwała/wdzieczność
5. Informacja o alternatywie
6. Wskazanie, że jednak jest roznica pomiedzy SPLO a alternatywą
7. Gadu, gadu
8. Gadu, gadu
9.Wara im!

Tera trza dwóch nagich mieczy:-)))


AsiaJ03-10-2010 23:24:17   [#24]

E tam Adaa, nie potrzeba mieczy;-)

Te studia są naprawdę dobre i to nie jest wazelina.

Bazia03-10-2010 23:38:19   [#25]
Jak nie wazelina, to co ;) ? Swoją drogą, zdziwiło mnie, że zniknął link wklejony przez Ankate.
Marek Pleśniar03-10-2010 23:49:46   [#26]

wyjaśnień udzieliłem w [#16] - zgodnie z zasadami forum

mam prośbę - to jest dobre forum - i niektóre słowa są na nim nie na miejscu

Bazia03-10-2010 23:52:37   [#27]
A to proszę, wyrzuć te brzydkie.
ankate04-10-2010 04:40:02   [#28]

A może warto by przemyśleć poniższe słowa, drodzy liderzy, bo jakoś tak mi się wydaje, że się rozmijają z praktyką naszego dobrego forum, hmm, a może tylko tak mi się wydaje o jesiennym poranku ;-)?

"Jacy są liderzy?

Naczelną cechą znakomitych liderów jest ich zdolność ukształtowania u współpracowników przekonań, wizji, wartości i postaw i zainspirowanie ich w ten sposób. (...). Czy jakikolwiek z wielkich przywódców zarządzeniami skłonił ludzi, by podążyli za nim? Nie! Inspirował ich, motywował, przybliżał im wizję, a więc przewodził im.
- prof. Jan Potworowski"
Magosia04-10-2010 10:29:39   [#29]

Czuje się jakoś zobowiązana jako założyciel wątku:-)

Adaa- lubię analizy- dzięki:-)
Swoją drogą, to mentalnie i funkcyjniei bardzo byś pasowała na SPLO, ale oczywiście, to nie nachalna rekrutacja tylko ukłon pod adresem:-)

Aniu- Dzięki za wklejenie słów Jana Potworowskiego. Jedne z najmądrzejszych- każdy z Liderów- aktualnych, potencjalnych powinien je sobie nad monitorem komputera.

Co to tego, czy Liderzy Forum OSKKO,   inspisują, motywują, przybliżaja wizję... ja nie mam wątpliwości.

I żeby było jasne - Wszyscy Liderzy, i Ci  którzy nadal, i Ci , którzy gdzie indziej- wszystkich szanuję i dziękuję za to,że nabrałam pewności siebie, pewności prawa, że zrozumiałam głębiej słowo empatia, tolerancja...

A wracając  do SPLO, cytat mały z siebie;-)

Październik 2008. Rozpoczynam Studia Podyplomowe Liderów Oświaty. Pytania: Jakie są Twoje oczekiwania wobec tych studiów, czego oczekujesz od siebie samego, co możesz wnieść do kursu?

 

Czego oczekuję? Rozwoju, nowych idei, inspiracji, kontaktów z mądrymi ludźmi.

 

Czego oczekuję od siebie? Utożsamiam się z wartościami, które stanowią deklaratywną podstawę tych studiów. Odpowiedzialność, pasja, jakość, współpraca – to, moim zdaniem, niezbędne cechy lidera, za którego się uważam. Chcę je nadal w sobie rozwijać. Mam nadzieję, że kolejny etap doskonalenia będzie dla mnie równie ważny jak poprzednie, że ciągle będzie mi się chciało, że wszelkie podejmowane działania będą wynikały z autentycznej potrzeby, a nie formalnego nakazu.

 

Co mogę wnieść do kursu? Swoją aktywność: lubię i potrafię pisać, łączę ścisłość myślenia z precyzją wypowiedzi; publiczne zabieranie głosu, prezentacje to moja mocna strona. Zainspirowana dyskusjami na pewno nieraz coś napiszę i opublikuję.

 Dotrzymuję słowa.

Pozdrawiam, dobrego tygodnia zyczę:-)


 


post został zmieniony: 04-10-2010 10:32:08
Adaa04-10-2010 17:02:16   [#30]

Nie wiem Magosiu, czy stwierdzenie - "mentalnie i funkcyjniei bardzo byś pasowała na SPLO" nie jest przypadkiem antyreklama SPLO:-))

zwłaszcza - mentalnie;-) ... nie mniej  dziekuję za zaproszenie, z czasem u mnie krucho więc chyba nie tym razem

..........

sie kolezanki moje zapisały na kurs tańca towarzyskiego ( tez  bardzo chciałam ) ... zachwycone - one i ich męzowie, bo mozna było sie tam zapisac tylko z partnerem - z tym miałam problem (tak jaby mentalny), bo nie tylko z czasem u mnie krucho :-))

i ten ... no ... głupi ten kurs tanca jakiś - tak uznałam i sie nie zapisalam:-))




post został zmieniony: 04-10-2010 17:03:20
Magosia04-10-2010 18:51:38   [#31]

 

Ty mnie Adaa nie prowokuj- już zaczęłam przez moment wątpić, czy użyłam słowa "mentalnie" w znaczeniu adekwatnym.

Sprawdziłam - potwierdzam- pasowałabyś:-)

Poniżej fragment mojej pracy na zaliczenie modulu internetowego w SPLO:

 Uwaga: Założenie na użytek tej pracy : Lider= Przywódca

"(...)Pytanie zakłada a’priori, że jestem przywódcą, zatem posiadam w różnym stopniu pożądane cechy i umiejętności, że spełniam oczekiwania otaczających mnie ludzi. Dla przypomnienia:

 

 Pożądane cechy przywódcy:

 

ü  pewność siebie

 

ü  ambicja, orientacja na osiągnięcia i sukces

 

ü  asertywność

 

ü  zdolność do dominacji nad innymi

 

ü  tolerancja na stres

 

ü  upór i stanowczość

 

ü  inteligencja

 

ü  odwaga

 

Pożądane umiejętności przywódcy:

 

ü  umiejętność tworzenia wizji pożądanego stanu

 

ü  kreatywność i innowacyjność

 

ü  takt i talenty dyplomatyczne

 

ü  sprawność perswazyjnego mówienia oraz słuchania

 

ü  szybkie podejmowanie decyzji

 

ü  umiejętność stawiania zadań i organizowania pracy.

 

Czego oczekują ludzie od przywódcy?

 

ü  bycia autentycznym

 

ü  umiejętności wyrażania uznanie

 

ü  zarażania entuzjazmem.  ""

Możesz się sprawdzić i odfajkować:-)

A ta szkoła tańca gupia jakaś, że nie zapewnia partnerów;-)

 

 


post został zmieniony: 04-10-2010 18:53:50
Magosia04-10-2010 18:55:00   [#32]
Uff, nie wiem czemu porobiło takie odstępy- próbowalam poprawić, ale bez efektu. Przepraszam:-)
Adaa04-10-2010 18:58:35   [#33]

No to ja jestem urodzonym przywódcą ze szczególnie umilowana skłonnoscia do dominacji;-))

czyli... dla mnie zdrowe bylyby jakies kursy karate albo co:-)

(że nie zapewniali, albo,że zapewniali takich co to po dwóch krokach tanga musieli odzipywać:-)


AnJa04-10-2010 20:11:01   [#34]

raczej dla tych, z którymi pracujesz

ale nie sądze by w SPLO taki moduł sie pojawil:-)

Fred06-10-2010 14:11:19   [#35]

Dobrze pamiętam? Na pierwszych zajęciach (wykładach, ćwiczeniach) pierwszej edycji SPLO pierwszy slaid przedstawiał taką oto ilustrację? Pamiętam na pewno, że na konferencji OSKKO w 2004 r. wykład śp. Ireny Dzierzgowskiej "Na barykady... dyrektorze" rozpoczynał się właśnie od tej ilustracji.

Na SPLO albo od tej, albo od tej.. Tak? Nie pamiętam.

Magosia06-10-2010 17:45:10   [#36]

Fred, masz dobrą pamięć :-)

Ja też jestem wzrokowiec:-)

Prezentacje Jana Potworowskiego to smak sam w sobie...

Szkoda,że czas jest nieubłagany.....

ataebra15-10-2010 15:48:07   [#37]

Do kiedytrwają zapisy?

 

ataebra15-10-2010 15:49:10   [#38]

Przepraszam, błąd - do kiedy zapisy?

 

Magosia15-10-2010 17:19:32   [#39]

Do konca października, ale im wcześniej tym pewniej:-)

Zapraszamy- jeszcze są wolne miejsca:-)

Poniżej link do informacji i formularza zgłoszeniowego:

http://www.lideroswiaty.pl/

Stan4620-10-2010 15:41:42   [#40]

Magosiu 

coś ten link nie taki :(

ReniaB25-10-2010 07:47:14   [#41]

Ależ jak najbardziej taki, po prawej stronie jest do wypełnienia kwestionariusz zgłoszenia do wypełnienia

 

dota c02-11-2010 22:38:20   [#42]
Wysłałam przed chwilą formularz. Mam nadzieję, że przyjmą jeszcze...
AsiaJ02-11-2010 22:39:37   [#43]
Dobry wybór, dota c:-)
dota c02-11-2010 22:42:29   [#44]

Dzięki, Asiaj :)

Tak też myslę, że trzeba troche swieżego powietrza łyknąć, a gdzie, jeśli nie tam :) ???

 Tylko czy przyjmą, bo nie wiem czy osiągnięcia wystarczające mam i czy, co gorsza, nabór trwa jeszcze.

AsiaJ02-11-2010 22:44:36   [#45]

łykniesz, wszak to XII piętro ;-)

przyjmą, przyjmą :-)

Magosia03-11-2010 09:54:28   [#46]

Rzutem na taśmę, ale przyjmą:-)

Dotka - cieszę się bardzo:-) To dobra decyzja.

Do zobaczenia na zjeździe:-)

dota c04-11-2010 17:13:13   [#47]

Magosiu, decyzja była juz dawno :)

Teraz doszła do tego jeszcze determinacja :)

Czekam na potwierdzenie z biura studiów i już się cieszę na internetowy moduł integracyjny :-)))

Magosia15-11-2010 22:00:51   [#48]

Uroczyście i z przyjemnością informuję, że w czwartej edycji SPLO doskonalić się będzie 55 Liderów Oświaty!

A za trzy tygodnie porozmawiamy o doświadczeniach i losach dwóch pierwszych roczników na Zjeździe Absolwentów SPLO.

:-)

beera27-11-2010 17:12:01   [#49]

no a ja już po pierwszym spotkaniu:)

dużo znajomych - to bardzo miłe

mam nadzieję, ze będziecie zadowoleni ze spotkan na SPLO

no i mam nadzieję, ze mnie Magosia wpuści na Wasze forum!

dota c27-11-2010 23:42:57   [#50]

Miło Cię było zobaczyć i posłuchać w nowej roli :)

Może ujawnią się forumowicze, którzy rozpoczęli SPLO w IV edycji? Zapraszam...

Ja jestem z grupy 7

strony: [ 1 ][ 2 ]