Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Palarnia w szkole
strony: [ 1 ]
MorskaKrystyna07-09-2010 20:41:20   [#01]
Czy coś wiadomo Wam o nowych przepisach zakazujących całkowicie palenia papierosów w szkołach? Jakiś czas temu była mowa o tym w mediach,że są takie plany i czy to już jest?
czesiak07-09-2010 21:52:26   [#02]
Ja zlikwidowałam odświeżyłam pomieszczenie i jest na "owoce w szkole".
grzezale07-09-2010 22:13:41   [#03]
Przepisy sa znane od dawna. Szczegółów Ci nie podam. Jeśli Szk dla dzieci i mł niepełnoletniej to nie pyatj!!! ZAKAZ!!!! Jeśąli dla dorosłych to gdzieś daleko wyzancz miejsce. Ale nie na terenie SZKOŁY!! Takie jest moje zdanie. Może Ktoś myśli inaczej.
DYREK08-09-2010 08:20:20   [#04]

"Palarnie obowiązkowe jeszcze tylko do połowy listopada!

Marszałek Sejmu, pełniący obowiązki Prezydenta, podpisał nowelizację ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Większość przepisów zmienionej ustawy, w tym zniesienie obowiązku tworzenia palarni przez pracodawców, wchodzi w życie 15 listopada 2010 r. 

Obecnie pracodawcy zatrudniający powyżej 20 pracowników mają obowiązek zapewnić pracownikom palarnię (zamknięte pomieszczenie, spełniające wymogi określone w przepisach bhp). Z obowiązku tego pracodawca nie może się zwolnić, np. zezwalając pracownikom palić na zewnątrz (przy wejściu do budynku). 

Od 15 listopada 2010 r. w tym zakresie obowiązywać będą bardziej liberalne przepisy - to do pracodawców będzie bowiem należał wybór, czy tworzyć palarnię w swoim zakładzie pracy. 

Podstawa prawna: ustawa z 8 kwietnia 2010 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz ustawę o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2010 r. nr 81, poz. 529).

z: http://personelodadoz.pl/
palarnie-obowiazkowe-jeszcze-tylko-do-polowy-listopada-/docs/2_1/458/View

i zmiana ustawy:

Ustawa nie przewiduje możliwości wyznaczenia palarni w innych pomieszczeniach dostępnych publicznie, takich jak placówki lecznicze, szkoły, środki transportu publicznego i pomieszczenia obiektów sportowych.

http://lex.pl/serwis/du/2010/0529.htm


post został zmieniony: 08-09-2010 08:21:38
annamaria08-09-2010 09:15:13   [#05]
z ubolewaniem stwierdzam, że to kolejny martwy zapis-uczniowie czynią palarnie z okolicznych ulic, parkingów, klatek schodowych - ja jednak wolałabym , żeby palarnia legalna była - tak udajemy, że problemu nie ma
DYREK08-09-2010 16:13:01   [#06]
"Jestem za, a nawet przeciw" ;-)
bb197508-09-2010 16:39:14   [#07]
w 100% zgadzam się z tere - możemy tworzyć, nowelizować, ewaluować programy wychowawcze, profilaktyczne, prowadzić pogadanki, uświadamiania a uczniowie i tak swoje zrobią - zastanawia mnie tylko skąd biorą na te fajki pieniądze. Od rodziców chyba nie dostają.... a może sam już nie wiem. Ale wiem jedno na fajki mają i to praktycznie niektórzy co przerwa muszą "pooddychać" a rodzice podania o zwolnienie z ucznia z ubezpieczenia przynoszą albo wręcz mówią ze nie zapłacą bo ich na to nie stać.
DYREK15-09-2010 07:54:29   [#08]

"Ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych przewiduje za jej złamanie dość surowe sankcje. Osoby, które sprzedają wyroby tytoniowe, a nie umieściły informacji o zakazie ich sprzedaży osobom poniżej 18. roku życia, podlegają karze finansowej do 2 tys. zł. Tyle samo zapłacą właściciele lub zarządzający danym obiektem, jeśli nie wywieszą informacji o zakazie. Palenie zakazane jest w środkach transportu publicznego, także w taksówkach i w samochodach służbowych. Osoby, które będą paliły tytoń w miejscach objętych zakazem, mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 500 zł."

z: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/450985,zakaz_palenia_tanszy_niz_palarnia.html

DYREK12-10-2010 08:38:26   [#09]
"Zmiana przepisów spowoduje, że palarnie w zakładach pracy mogą odejść w zapomnienie. Słynne już wyjścia na fajkę w ramach wielu przerw… mogą stać się tylko historią. Pracodawcy bowiem, nie będą już zobowiązani do wyznaczenia miejsca palenia papierosów. Palarni może nie być, a w zakładzie może obowiązywać bezwzględny zakaz palenia!

Poprzednie przepisy zobowiązywały zakłady pracy powyżej 20 osób, do wyznaczenia strefy palenia – tzw. palarni.

Warto też pamiętać, że łamanie zakazu palenia… może sporo kosztować. Nowe przepisy pozwalają bowiem Państwowej Inspekcji Sanitarnej wystawiać mandaty do 500 zł dla osoby palącej w strefie zakazu oraz do 2 tysięcy złotych dla kierowników i przełożonych – którzy zapomną o poinformowaniu pracowników o zasadach palenia papierosów w pracy."

Źródło: MP

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]