Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przeszedł nam unijny wniosek
strony: [ 1 ]
annamaria02-07-2010 08:45:58   [#01]
przeszedł nam unijny wniosek na spore pieniądze ale mam sporo lęków jak to ogarniemy, wiele osób straszy.......licze , że sa na forum weterani i doradzą i wesprą.........
anka2802-07-2010 08:53:15   [#02]
Martwić się będziesz później. Teraz ciesz się, ponieważ to ogromny sukces. Pomożemy, wesprzemy w chwilach zwątpienia. A teraz główka do góry! Gratulacje!!!
annamaria02-07-2010 09:28:17   [#03]
dzięki, radość ogromna najbardziej boję się terminów i finansów ale..........
Natka02-07-2010 09:36:23   [#04]

dasz radę! :)

gorzej byłoby, gdybyś się nie bała - jesteś pozytywnie nastawiona do pracy, a to najważniejsze!


post został zmieniony: 02-07-2010 09:36:52
gosiaes202-07-2010 09:39:36   [#05]

tere - ja również gratuluję !!! Jestem w podobnej sytuacji, złożyliśmy wniosek i czekamy, chociaż doświadczenia żadnego, jednak od czegoś trzeba zacząć;-)))

Pozdrawiam ;-)

Lucy02-07-2010 11:01:47   [#06]

:-)))

To ja też dołączam do grona unijnych nowalijek:-))))

aniaB02-07-2010 11:37:38   [#07]
Gratulacje i powodzenia w realizacji.
hania103-07-2010 16:31:42   [#08]

Dacie radę. Najlepiej przeszkolić siebie i parę najbardziej zaangażowanych osób w ROEFS, żeby wszyscy wiedzieli, co do nich należy.

Gratulacje.

camelot03-07-2010 23:00:43   [#09]
Oczywiście gratulacje! Ale jednocześnie wyrazy współczucia gdyż z doświadczeń mojej szkoły to straszna paierkowa robota, ankiety, sprawozdania, rachunki, umowy, i stale nowe wymagania itd. Jakby więcej szkół w Polsce robiło takie wnioski to pa 5 latach zabrakło by w Polsce lasów na tworzenie durnych papierów dla UE.
annamaria04-07-2010 15:39:53   [#10]
czy z upoważnienia pisemnego  dyrektora może osoba do kontaktów roboczych podpisac umowę i negocjować?wiecie coś na ten temat?
hania104-07-2010 18:50:05   [#11]

Umowę z Urzędem Marszałkowskim podpisuje wnioskodawca. Nie podlega ona negocjacji. Zmiany wprowadza się na podstawie wniosku o wprowadzenie zmian (wniosek pisze się na nowo w 2 egzemplarzach +wersja elektroniczna na płycie +wykaz zmian). Cała korespondencja z UM podpisywana jest przez dyrektora - osobę uprawnioną. 

annamaria04-07-2010 19:11:10   [#12]
dzieki haniu, chociaż ja mam wnoisek z POKL a nie z Urzędem Marszałkowskim i podlega negocjacjom bo budżet szczegółowy moga chcieć korygować 
hania104-07-2010 19:21:17   [#13]

Urząd Marszałkowski lub ewentualnie Wojewódzki Urząd Pracy jest tzw Instytucją Pośredniczącą (IP). Budżetu się nie koryguje. Jestem pewna. Jesli wniosek dostał pozytywną ocenę, to nie wolno nic w nim zmieniać w kwestiach zasadniczych - ani Tobie ani wydziałowi EFS w UM. Korekty, np. przesunięcia kwot czy terminów muszą być wprowadzane w trybie - jak pisałam wyżej. Jeżeli chcesz wprowadzać amiany, to pamiętaj o terminach. UM może odrzucić propozycje zmian i wtedy wydane pieniądze na działania niezgodne z wnioskiem są uznane jako koszty niekwalifikowane. 

annamaria04-07-2010 19:44:29   [#14]
zależy mi aby dać pełnomocnictwo osobie , która faktycznie wniosek pisała a nie wiem czy tak można ...a do jutra daleko.
malmar1504-07-2010 19:52:25   [#15]

wydaje mi się, że raczej nie może,

ale może być koordynatorem ;)

w przypadku szkoły reprezentuje ją dyrektor (czy chce, czy nie ;))


AsiaJ04-07-2010 19:57:21   [#16]

To zależy czy wnioskodawcą jest szkoła czy OP.

W pierwszym przypadku umowę podpisuje dyrektor szkoły lub koordynator upoważniony przez niego, albo dyrektor-koordynator:-)

w drugim przypadku wójt, burmistrz, prezydent.

Dużo siły i wytrwałości życzę:-)

malmar1504-07-2010 20:01:19   [#17]
AsiaJ, miałam kilka projektów i w żadnym dokumentacji nie mógł podpisywać koordynator (owszem, opisywał np. faktury, podpisywał się pod nimi jako koordynator, a obok była pieczątka i podpis dyrektora). 
hania104-07-2010 20:28:07   [#18]

Otóż to. Dyrektor odpowiada za projekt. Może być koordynatorem jedynie w przypadku, jeżeli OP bierze projekt na siebie i OP odpowiada za całość. Tere - musisz iść na szkolenie w ROEFS i baaardzo dokładnie przeczytać umowę. Powodzenia.

malmar1504-07-2010 21:03:53   [#19]

otóż to ;-)

dobrze jest, gdy koordynuje pracę ktoś inny niż dyrek, bo ten i tak ma sporo innej pracy

masz rację haniu,

baaaaardzo dokładne czytanie umowy to podstawa do dalszych działań ;-))

AsiaJ04-07-2010 21:13:56   [#20]

Będąc koordynatorem podpisywałam faktury i setki rachunków, bo miałam do tego upoważnienie od prezydenta. A obok była tylko pieczątka księgowego;-)

Umowę o dofinansowanie i aneksy,podpisał prezydent, bo wniosek był OP, a  szkoła realizatorem.

Ale może też tak być,że koordynator dostanie upoważnienie na wszystko, wtedy może podpisać nawet umowę, choć to rzadka praktyka.

Możliwości jest wiele, gminy korzystają z niektórych rozwiązań, tych, które są dla nich najlepsze, z różnych względów;-)

anka2804-07-2010 21:19:32   [#21]

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej jeżeli koordynatorem projektu jest osoba, która pisała wniosek. Nie wszystkie zamierzone działania da się dokładnie ująć w formułę wniosku i troszkęo trudno jest realizować "cudzą wizję". Dyrektorowi trzeba zostawić jak najmniej pracy i tak wiele ma na głowie, a podsyłać do podpisania tylko odpowiednio (czytaj - dobrze) przygotowane dokumenty. A tak w ogóle przy projekcie powinien pracować zespół odpowiedzialnych ludzi, którzy sobie poradzą z niejednym problemem.

Tere-jeszcze troszkę dokumentów musisz dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego (pewnie przysłali Ci zestaw dokumentów). A potem, jak już będziesz miała papiery - za 2-3 tygodnie - uważnie przeczytaj umowę i "główka do góry". Zawsze są problemy i zawsze jakoś daje się je rozwiązać.

malmar1504-07-2010 21:22:05   [#22]

i to jest Asiu to, o czym pisze hania- wniosek OP ;-)

w przypadku projektów realizowanych na wniosek szkoły, to dyrek podpisuje to, co prezydent ;-)

pozdrawiam


wiksyd07-07-2010 23:33:39   [#23]
Wnioski z PO KL składa OP i to on podpisuje umowy. Organizuje przetarg na kierownika projektu, obsługę ekonomiczną i ew. koordynatora szkolnego, jeżeli takowy był we wniosku przewidziany. Do momentu podpisania umowy wszystko w rękach OP. Dyrektor - jeżeli nie pełni którejś z wymienionych funkcji - może wspomagać i udostępniać. Może też prowadzić zajęcia z młodzieżą, jeśli ma kwalifikacje. Warto wspomagać kierownika i koordynatora, bo wtedy wszystko gra, jak w zegarku. Rzeczywiście jest dużo pracy, dlatego nie startowałam w przetargu, bo szkoły trzeba pilnować, a doba ma tylko 24 godziny. W sobotę podsumowaliśmy realizację wniosku i okazało się, że wszystko poszło pięknie. Za 11 miesięcy wydaliśmy pół miliona; wprawiliśmy realizacją zadań w zachwyt młodzież, rodziców, OP i całe środowisko. Teraz jednak należą nam się wakacje, jak nigdy. Nasza strona - www.zpieninpomarzenia.cba.pl
hania108-07-2010 09:38:05   [#24]
Natyraliście się nieziemsko. Świetnie, że się udało. Mój wniosek po realizacji projektów - nigdy więcej z OP. Trzeba to samo robić jako stowarzyszenie/fundacja. Wtedy nie ma zamówień publicznych, obcinania wynagrodzeń na umowach - zlecenie, księgowości (jest biuro rachunkowe lub umowa z księgową). Duuużo prościej. Jedyny minus - weksel dla prezesa. 
AsiaJ08-07-2010 22:24:17   [#25]

do  [#23]

wiksyd,

Wnioski z PO KL składa OP i to on podpisuje umowy

to zależy od zapisów w SzOPie i doszczegółowieniu w ogłoszeniu konkursowym.

Np. u nas w 2009 roku mógł OP albo NGO, rok wcześniej każda szkoła, placówka, NGO, OP itp.

Gdy dyrektor koordynatorem to masa roboty, fakt, ale da się..

......................

Haniu1,

z OP jest o tyle łatwiej,że daje zabezpieczenie finansowe, gdy transze nie spływają na czas, a projekt trzeba realizować, bo gonią terminy.

....................

Pozostałe rzeczy to kwestia uzgodnień, można na wiele sposobów, byle w granicach prawa.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]