Forum OSKKO - wątek

TEMAT: i znów kwalifikacje ...
strony: [ 1 ]
Mariola06-04-2002 15:19:00   [#01]

proszę powiedzcie

czy nauczyciel, mgr filologii rosyjskiej po ukończonym kolegium j. angielskiego (3 letniego) ma uprawnienia do nauczania j. angielskiego w szkole podstawowej czy musi jeszcze mieć zrobiony licencjat?

i czy są jakieś przepisy mówiące o tym ?

Leszek06-04-2002 20:57:32   [#02]

Cześć!

Zapis art 9 KN mówi m.in."1.Stanowisko nauczyciela (...)może zajmować osoba, która:

1)(...)ukończyła zakład kształcenia nauczycieli (...)"

Czyli ma kwalifikacje do nauczania j. ang. po kolegium językowym. A co będzie w przyszłym rozporządzeniu o kwalifikacjach? Tego chyba i p. MENiS nie wie...

Pozdrawiam

Leszek

Mariola06-04-2002 21:08:29   [#03]

Leszku,

ale czy musi posiadać licencjat czy może mieć tylko ukończone kolegim?
Jan z T06-04-2002 21:43:33   [#04]

Kolegium jest zakładem kształcenia nauczycieli

USTAWA

z dnia 23 sierpnia 2001 r.

o zmianie ustawy o systemie oświaty, ustawy Przepisy wprowadzające reformę ustroju szkolnego, ustawy - Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw

) w art. 9:

a) w ust. 1 w zdaniu wstępnym po wyrazie "nauczyciela" dodaje się wyrazy ", z zastrzeżeniem ust. 1a,",

b) po ust. 1 dodaje się ust. 1a w brzmieniu:

"1a. Kwalifikacje wymagane od nauczycieli zatrudnionych w publicznych i niepublicznych placówkach i ośrodkach wymienionych w art. 1 ust. 1 pkt 3 określają odrębne przepisy.",

c) w ust. 2 po wyrazach "wyższego wykształcenia" dodaje się wyrazy "lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli";

W moim przekonanie nie powinno być wątpliwości

Jan z pozdrowieniami

Mariola06-04-2002 23:19:09   [#05]

Janie, Leszku

dziękuję :-)
Leszek07-04-2002 20:30:43   [#06]

Cześć

W KN nie ma nic o licencjacie. Zatem wystarczy kolegium.

Pozdrawiam

Leszek

Mariola07-04-2002 20:43:15   [#07]

uff..

:-)))))
OLGIE07-04-2002 21:06:12   [#08]

Nie kombinujcie.

Licencjat wystarcza, by nauczać do poziomu gimnazjum, a wyżej trzeba mieć mgr!

:)
Mariola07-04-2002 21:08:30   [#09]

Gaba tu nikt nie kombinuje

gdzie jest napisane o licencjacie?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]