Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Księga protokołów Rady Pedagogicznej
strony: [ 1 ]
elnik21-04-2010 12:33:52   [#01]
Cz spsób prowadzenia księgi protokołów Rady Pedagogicznej okreslają jakieś odgórne przepisy prawa czy tylko regulamin Rady Pedagogicznej.. Chodzi mi o takie sprawy jak; przesznurowanie księgi(czy musi być), numeracja stron, opisanie itp. Czy ktoś z Was ma taką wiedzę?
AnJa21-04-2010 13:14:32   [#02]

nie ma

może być coś w instrukcji kancelaryjnej czy podobnej- ale zasadniczo regulamin RP to reguluje

LL21-04-2010 19:38:23   [#03]
U mnie w szkole protokoły z zebrań RP są pisane na komputerze i po całym roku szkolnym oprawiane w księgę protokołów( w sumie wiele rzeczy co roku się powtarza ). Strony są numerowane. Ostatnio przy okazji kontroli arkuszy zapytałem wizytatora, czy dopuszczalna jest taka forma prowadzenie księgi protokołów. Nie miał zastrzeżeń choć sugerował aby na każdej stronie postawić parafkę nauczyciela piszącego protokół i dyrektora.
kinia282029-01-2013 22:33:17   [#04]

Czy księga protokołów musi byc oprawiana po każdym roku szkolnym, czy można z 2 lat tworzyc np. jedną całośc? Do protokołów często jest wiele załączników. Czy zaraz po każdym protokole dokładac do niego załączniki, czy może najpierw wszystkie protokoły, a za nimi na końcu dołożyc stronę tytułową ZAŁĄCZNIKI i po kolei poukładac załączniki do rady pedag. nr 1/2011/2012, dalej nr 2/201/2012 itp. Mam problem techniczny. Jak Wy to robicie? Gdy pisaliśmy w zeszycie A-4 załączniki były osobno w skoroszytach. Teraz mamy wydruki komputerowe i dlatego nie wiem, jak postąpic z załącznikami.

izael29-01-2013 22:49:21   [#05]

u nas nie ma odrębnych załączników

wszystko jest w protokole

sprawozdania pisane są na szablonach, które wypracowaliśmy przez te kilka lat

:)

i stanowią część konkretnego protokołu

częstotliwość zszywania tegoż w jedną księgę od wewnętrznych ustaleń zależy

my - raz do roku

każdy protokół parafuje komisja protokolarzowa (u nas 3 osoby) i ja na końcu

 

kinia282029-01-2013 22:55:45   [#06]

Chodzi np. o listę obecności, sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego, sprawozdania z działalności zespołów przedmiotowych, analizę wyników prónnego sprawdzianu itp. Trudno to wszystko wpisac do protokołu. Dawniej te dokumenty były po każdej radzie zamieszczane w skoroszycie opisanym: Załączniki do protokołu RP nr.... Teraz nie chciałabym już tworzyc osobnych skoroszytów, a miec te dokumenty razem w księdze. Jak zrobic najlepiej i praktycznie? W dużej szkole jest tego bardzo duzo.


post został zmieniony: 29-01-2013 22:59:04
izael29-01-2013 23:02:53   [#07]

mogę wypowiadać się tylko o tym, jak my to rozwiązaliśmy:)

lista obecności pod stroną tytułową protokołu (lista ma kolejny numer strony)

wszystkie (!) sprawozdania jako część protokołu

analizy wyników sprawdzianów - tylko informacja w protokole, że były prezentowane i w protokole ewentualnie wnioski, same analizy w segregatorze gdzieś tam:)

a w waszej szkole może być inaczej :)

ReniaB30-01-2013 09:33:58   [#08]

Po to jest komputerowe protokołowanie aby nie było załączników; kiedyś gdy sprawozdania były komputerowe a protokół w księdze miało to sens; teraz nie powinno być problemu z włączaniem  ich do protokołu , tylko należy jasno określić jak piszemy protokół i sprawozdania (czcionka, wielkość czcionki, interlinia, marginesy, itp)

Ewi15-02-2013 21:08:57   [#09]

W tym wątku mam dwa pytania :

1. czy dużym niedopatrzeniem jest przyjęcie dwóch protokołów jednym głosowaniem- raz na jakiś czas zdarza mi się zrobic krótką przerwę pomiędzy radami i stąd dwa protokoły; czy powinnam to sprostowac ? (minęło już 3 m-ce)  - -

2. czy powiadomienie informacją na tablicy ogłoszeń dla nauczycieli, że w tym samym dniu odbędzie się krótka RP - np. samo zaopiniowanie aneksu- jest przez Was doraźnie stosowane, czy jest to po prostu niewskazane? Moi koledzy dyrektorzy sporadycznie jak jest taka potrzeba to sporadycznie tak robią...

Bardzo proszę o odpowiedź.

Jacek W16-02-2013 10:36:56   [#10]

1. Moim zdaniem nie ma potrzeby - zastosowałaś po prostu głosowanie łączne nad przyjęciem tych protokołów (na wszelki wypadek należy zapytać, czy jest sprzeciw w sprawie głosowania łącznego).

2. Stosuję sporadycznie - jak np. piętnastego rodzic przyniesie orzeczenie o potrzebie NI od szesnastego i trzeba zaopiniować aneks. Przy czym nie stosuję samej informacji na tablicy ogłoszeń, ale przekazuję bezposrednio nauczycielom. Btw. - mam w statucie zapis: W szczególnych przypadkach dyrektor szkoły może zwołać bez zachowania tygodniowego terminu zebranie nadzwyczajne.

 

 

rzewa16-02-2013 10:52:50   [#11]

nie ma potrzeby opiniowania projektu arkusza organizacyjnego ani aneksu do niego spowodowanego np. koniecznością zorganizowania nauczania indywidualnego - wystarczy poinformowanie zainteresowanych

natomiast trzeba opiniować każda zmianę planu zajęć jak również ustalenia co do realizacji "godzin karcianych" oraz ich każdą zmianę

Jacek W16-02-2013 14:15:40   [#12]

nie ma potrzeby opiniowania projektu arkusza organizacyjnego ani aneksu do niego

Jeśli OP wymaga, to 1. jest lub 2. kopanie się z koniem.

rzewa16-02-2013 14:20:32   [#13]

hm... czyli OP narusza art 34b UoSO, bo wymaga bez podstawy prawnej

Jacek W16-02-2013 18:20:14   [#14]

Nawet jeśli tak, to dopóki uchwała OP nie zostanie uchylona, dyrek ma ja respektować.

A poza tym: art. 41 ust. 2 pkt 1 uoso: Rada pedagogiczna opiniuje w szczególności organizację pracy szkoły (...), a rozporządzenie w sprawie ramowych statutów w załączniku np. dla LO - § 12 ust. 1: Szczegółową organizację nauczania, wychowania i opieki w danym roku szkolnym określa arkusz organizacji liceum (...), więc nie dziwię się, że znaczna część OP uznaje, że dwa cytowane przepisy traktują o tej samej materii.

rzewa16-02-2013 22:27:14   [#15]

ależ jak najbardziej rp ma prawo (niezbywalne) opiniować organizację pracy szkoły w tym arkusz organizacyjny (jeśli ktoś uważa, że stanowi on część organizacji szkoły), ale nie projekt arkusza organizacyjnego

ale oczywiście to pikuś, więc nie ma o co się z koniem kopać, tylko zaopiniować, chociaż tej opinii nikt ciekawy nawet nie jest... :-(


post został zmieniony: 16-02-2013 22:31:03
Jacek W16-02-2013 22:47:27   [#16]

Ale ten projekt to Ty do dyskusji wprowadziłaś, Ewi w #09 pytała o aneks :)

izael17-02-2013 08:53:02   [#17]

ale myślenie o opiniowaniu projektu czy aneksu do arkusza organizacyjnego tą samą ścieżką idzie...

aneks dopóki nie jest podpisany jest tylko projektem zmiany

:)

Ewi17-02-2013 21:21:55   [#18]

Bardzo dziękuję wszystkim za podjęcie tematu i informacje. Pozdrawiam.

malgala30-05-2019 07:14:12   [#19]

Czy wydruki protokołów poza podpisem dyrektora i protokolanta na końcu muszą być na każdej stronie parafowane jeszcze przez jedną, wyznaczoną osobę?

izael30-05-2019 08:11:45   [#20]

musu nie ma:)

u nas określa to regulamin rady pedagogicznej i dlatego zespół protokolarzowy parafuje każdą stronę

malgala30-05-2019 12:52:54   [#21]

Nam KO zarzuciło, że nie są parafowane, ale podstawy prawnej nie podało. W regulaminie nie mamy zapisu o parafowaniu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]