Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Poproszę o OSTATECZNĄ wersję
strony: [ 1 ]
beatazawadzka06-04-2010 10:32:43   [#01]

Kochani, dopiero drugi rok jestem wicedyrektorem niepublicznego OREW (dyrektorem ds. edukacji i rehabilitacji), ale pierwszy raz w naszym Ośrodku 4 nauczycielki (w tym nauczyciel-logopeda i nauczyciel-psycholog) w tym roku rozpoczęły i kończą staż na n-la kontraktowego. Ponieważ jest to młoda kadra i tylko ja jestem n-lem dyplomowanym a koleżanka n-lem mianowanym, obie jesteśmy opiekunkami stażu. Pytania brzmią:

1. czy ja, jako ten dyr.ds.eduk. prowadzący całą procedurę stażową, mogę być przewodniczącym komisji kwalifikacyjnej, czy też ma to być dyr. OREW (z wykształcenia n-l z 2 letnim stażem n-lskim, współmałżonek Prezesa Fundacji, będącej naszym organem prowadzącym)?

2. czy powinnam zawiadomić o takiej rozmowie kuratorium, a jeżeli tak, to kiedy?

3. czytam i czytam i właściwie to nie bardzo mogę doczytać, w jakiej kolejności i jaki dokładnie powinien być komplet dokumentów przygotowywany przez dyrektora na kontraktowego (na koniec stażu)? 

4. jeżeli w moim ośrodku jest tylko po 1 n-lu: kontraktowy, mianowany i dyplomowany, w tym dwoje są opiekunami stażu, kto powinien być członkiem komisji?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Myślę, że Wasze doświadczenie więcej mnie ukierunkuje i rozjaśni co nieco.Dzięki  

beatazawadzka06-04-2010 11:43:39   [#02]
Ludziska, dajcie radę PROSZĘ
ankate06-04-2010 12:41:26   [#03]
Druki awans na kontraktowego.zip* (77 KB)
ejrut06-04-2010 15:12:10   [#04]

Beato....spokojnie, będzie dobrze:)

Staż zazwyczaj kończy się 31.05.Wpływa do ciebie sprawozdanie i projekt oceny dorobku za okres stażu sporządzony przez opiekuna.Na tej podstawie dokonujesz oceny dorobku zawodowego.( Ja już w maju zwracam się do RR o wyrażenie opinii o pracy nauczyciela).

Na co najmniej na 14 dni przed posiedzeniem komisji kwalifikacyjnej-trzeba zawiadomić wszystkich zainteresowanych tj: n-li oraz KO.

Odnośnie twoich pytań

ad 1.Możesz być przewodniczącą komisji,

ad 2. tak

ad 3. Oprócz tego co napisałam wyżej: decyzja o powołaniu komisji,zaświadczenie dyr.................

ad 4. ty jako przewodnicząca., opiekun stażu i n-l kontraktowy.

Jeśli masz jakieś pytania to pisz na priva:)

hanabi06-04-2010 16:19:14   [#05]

ja mam wątpliwości czy opiekun stażu może być jednoczesnie przewodniczacym komisji

rzewa06-04-2010 18:28:32   [#06]

ad. 1. o tym kto będzie przewodniczył komisji decyduje dyrektor OREW: albo on albo Ty (o ile nie ma innych wicków)

ad. 4 jeśli jesteś opiekunem stażu, a dyrektor zdecyduje, że masz być przewodniczącą, to komisja będzie dwuosobowa -> każdy ze stażystów może mieć inną komisję: Twój stażysta będzie miał dwuosobową komisję, a inny stażysta normalnie, trzyosobową

......
hanabi - nie ma zapisu, że dyrektor szkoły nie może być opiekunem stażu, więc na pewno przewodniczący komisji może być jednocześnie opiekunem stażu :-))

hanabi06-04-2010 18:38:40   [#07]

rzewo nigddzie nie pisałam, że jest podobny zapis  

Beata pisała, że jest wice

głośno myślałam dlaczego ten dyrektor OREW  nie miałby być przewodniczącym

beatazawadzka06-04-2010 20:31:45   [#08]
Jak dobrze mieć życzliwych dyrektorów wokół siebie (myślę o Was kochani) - dzięki za wszystkie podpowiedzi. Czy nie wyjdę na niedouka dzwoniąc do swojego oddziału w KO, żeby tak na 100% się upewnić. Moja koleżanka (dyrektor SOSW) podpowiedziała mi, że przewodniczący komisji powinien mieć uprawnienia pedagogiczne, a nasza Naczelna w swoim zawodzie (n-l w-fu) pracowała 15 lat temu przez dwa lata, więc ponoć straciła uprawnienia pedagogiczne) i w związku z tym mogę poprosić na przewodniczącego kogoś z zewnątrz np. tę moją koleżankę (ale nie wie tego na 100%). Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam wszystkich
Adaa06-04-2010 20:38:05   [#09]

dzwoń do KO- jak CI tam będą umieli odpowiedzieć na to pytanie to będe mile zaskoczona:-))

a!...uprawnien Naczelna nie straciła

rzewa06-04-2010 20:43:51   [#10]

nikogo z zewnątrz nie możesz prosić na przewodniczącego

uprawnień pedagogicznych nie traci się, o ile zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami są one ok - raz zdobyte ma się póki życia (podobnie jak poziom wykształcenia :-))

beatazawadzka06-04-2010 22:23:52   [#11]

Hmm, ale mogę zaprosić do komisji, jako jej członka, nauczyciela dyplomowanego z innej szkoły i to rozwiązywałoby sprawę.

rzewa07-04-2010 09:00:13   [#12]

nie wydaje mi się...

KN art. 9g. ust. 1. Komisję kwalifikacyjną dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego powołuje dyrektor szkoły. W skład komisji wchodzą:
1) dyrektor (wicedyrektor), jako jej przewodniczący;
2) przewodniczący zespołu przedmiotowego (wychowawczego), a jeżeli zespół taki nie został w tej szkole powołany - nauczyciel mianowany lub dyplomowany zatrudniony w szkole, a w przypadku przedszkola, szkoły lub placówki, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 2, w których nie są zatrudnieni nauczyciele mianowani lub dyplomowani - nauczyciel kontraktowy;
3) opiekun stażu.

jak nie masz n-li mianowanych lub dyplomowanych, to może być kontraktowy (bo to placówka niesamorządowa)

natomiast z zewnątrz, to może być czasami opiekun stażu, a nie ten dodatkowy członek komisji

Marek Pleśniar07-04-2010 11:26:25   [#13]

masz rzewoo rację:-) ale zauważ, że właściwie to ten przepis jest nieścisły: nauczyciel mianowany lub dyplomowany zatrudniony w szkole,

w której szkole?

dyrlo07-04-2010 11:45:46   [#14]

masz Marku rację, mam wjazd na boisko ze znakiem zakazu wjazdu a pod spodem dopisane "Nie dotyczy pracowników szkoły".

Mi koledzy z innych szkół wjeżdżają bo też są pracownikami szkoły, a że nie mojej to szczegół jest :-)

Marek Pleśniar07-04-2010 13:14:11   [#15]
też tak robię:-))
beatazawadzka07-04-2010 18:56:21   [#16]

Hej-hejka, od jutra ma być ciepełko i to poprawia mój nastrój pomimo zbytniej biurokracji. Otóż zadzwoniłam dzisiaj do KO i cóż mi "ekspert" Wizytator w dziale awansów rzekła: na przewodniczącego TYLKO DYREKTOR NACZELNY (pomimo, że moja wizytatorka od specjałków na początku roku powiedziała mi, że i owszem, jestem wice, ale wyraźnie w dokumentacji i na pieczątce jest dodatkowy zapis "dyrektor ds. edukacji" więc to ja mam prowadzić awans) i poparła się KN art 9g. Taka niedouczona to znów nie jestem i znam ten artykuł, więc zwróciłam jej uwagę, że jednak nie TYLKO naczelny, bo wyraźnie w nawiasie, obok słowa "dyrektor", jest napisane "wicedyrektor". Pani jednak twardo się upierała, że ona ma rację i tylko w uzasadnionych wypadkach można scedować na wicka. Pytam się, jakież to są uzasadnione wypadki - nie odpowiedziała. Żeby sobie i innym życia nie utrudniać najlepiej chyba zrobuię, jak przewodniczącym będzie Naczelna, a ja i koleżanka pozostałą dwójką komisji. Niestey, i tak to mnie czeka wypełnianie wszelkiej dokumentacji. No cóż, taka widać moja rola - lubię swoją pracę, ale w prywatnych placówkach nie stoisz tak pewnie ....... w zawodzie na dłużej. Wiosenne i ciepłe pozdrowionka Wam ślę, a ponieważ prawie już weekend, planujmy na super zabawie spędzić go - życzę tego. Dzięki za wskazówki.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]