Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czego uczeń nie powinien na sprawdzianie, egz gimn
strony: [ 1 ]
hania05-04-2002 16:48:44   [#01]
Uczeń nie powinien:

denerwować się, myśleć o niebieskich migdałach, rozglądać wokół, wyglądać przez okno,


To nie żart, tylko wyciag z regulaminu podanego w biuletynie informacyjnym....

Dobrze, że gdy przystępowałam do matury , nie było takich zasad.. denerwowałam się jak cholera, okno było wprawdzie za wysoko - sala gimnastyczna i od ściany siedziałam. Przerwy relaksacyjne - typu "pomyślę o niebieskich migdałach" niestety na matmie sobie robiłam....
hania
Mariola05-04-2002 17:10:54   [#02]

Haniu

ja tekie przerwy robie sobie ciągle :-)

Inaczej już bym zwariowała ;-)))

Jersz05-04-2002 18:48:46   [#03]

Przenieście się do Wielkopolski

Naprawdę ciekawe, czy tylko OKE w Krakowie cos takiego wymyśliła. W Poznaniu OKE nie zabrania uczniom denerwować się i mysleć o niebieskich migdałach. Myślałem, że w mojej Pyrlandii wzorem starych pruskich czasów lokalne przepisy bywają rygorystyczne, ale w starym grodzie Franca Józefa? A może jednak ? Ciekawe co powiedziałby o tych zasadach Szwejk?
Gaba06-04-2002 05:25:25   [#04]

oj, nie tak - brak wyczucia, brak wyobraźni...

Kiedy Haniu zobaczyłam te cytowane głupoty, przewróciłam ze zdenerwowania kartkę, co ja czytam... kawał, czy żart...  To może powiedzieć matka - Piotrek, nie myśl niebieskich migdałach; to powie nauczyciel... ale taka instukcja - nie myslcie o niebieskich migdałach... każdy komunikat językowy ma swój cel, po coś został napisany i tu się komuś zapomniało; dom kogoś został napisany...

Ale to jest kretynizm, który rozśmieszył wszystkich, myślę że do teleekspresu się nadaje! Babki na odprawie chichotały!

Bo ten bidok siedzący w sali przy stoliku z testem przestaje się - denerowować, bo mu nauczycielka powie, te nie deneruwj się; przestaje myśleć niebieskich migadałach, bo przeczytasz miłe przecież napomnienia OKE? Ktos upadł na czaszkę.

Chyba powinien być liścik do nauczycieli przeprowadzających egzamin - szanowni Państwo dbajcie o atmosferę, do najczęstszych błędów należy... zachęcajcie przed egzaminiekm do... a w trakcie to...
Zola06-04-2002 22:31:22   [#05]

tu nawet o komentarz trudno

ręki i nogi opadywują

Janusz Pawłowski06-04-2002 22:39:29   [#06]

Ja nie rozumiem właściwie o co Wam chodzi ...

Hania wyraźnie napisała: to jest wyciąg z regulaminu.

Co to oznacza? Przecież to jasne!

Uczeń, który się denerwuje lub myśli o niebieskich migdałach powinien zostać usunięty z sali na zbity pysk - z niezdanym egzaminem.

Regulamin jest od tego, aby go przestrzegać i koniec!

Nie ma tu co dyskutować. ;-))

Zola06-04-2002 23:04:35   [#07]

no,no

ale ostro

juz się robi

wyrzucamy

Janusz Pawłowski06-04-2002 23:11:53   [#08]

To nie ja ostro Zolu - to OKE. ;-))

Poza tym Zolu - Ty nie musisz wyrzucać - to regulamin małopolskiego OKE - w Krakowie będą wyrzucać.

Może w zachodnio-pomorskim przynajmniej wyglądanie (choćby przez okno) jest dozwolone - musisz się upewnić. ;-))

Gaba07-04-2002 08:01:55   [#09]

Rzeczpospolita Udawczy

To jest taki nachalnie minoderyjny i modny styl - podlizywania się dzieciakom, ja ci tu takim twoim językiem powypisuję. Ale to wcale nie służy dzieciom, bo to nigdy nie może służyc dzieciom ani nikomu. Tu ważne są czyny - umiejętności nauczycieli, kontakt z uczniami przez wiele lat, ciepło, spokój, zrozumienie, przygotowanie do egzaminu - rozbudzanie nadziei ambicji, wiary w siebie, budzenie mądrej zadziorności - bycie wentylem bezpieczeństwa i buforem głupot urzędniczych.

Więc po co to ktos wypisał (tzw. intencja wypoeidzi) - by dalej udawać, że wszystko jest w porządku, ze pracował, przewidział zachowania dzieci, by się kurator nie denerwował, by prasa nie zarzuciła, ze ten egzamin jest bezduszny...

I ja mam cię z głowy, bo ci napisałem tak, że ty zrozumiesz, więc nie miej do mnie pretensji. I ty masz mnie z głowy, bo ja pisałem, a twój nauczyciel ci przeczytał, żebyś nie myslał o niebieskich migdałach.

To jest taka koszmarna wiara w moc sprawczą papierka. (To samo macie w koszmarnych poleceniach dydaktycznych w większości podręczników).

A problem i tak pozostaje - dziecko będzie się bało, będą umierać ze strachu jego rodzice, bo są tak przerażeni. I nam będzie walić serce, że oni się tak boją, że źle napiszą, że przyjdzie prasa, że zrobią ci ranking, że cię skomentują, że odejdą dzieci...

Więc nauczycielu, nie myśl o niebieskich mgidałach, nie denerwuj się, skup się...

Lepiej ci już, jak ci to napisałam?
Zola07-04-2002 10:02:12   [#10]

Na nową maturę mam jednego ucznia,to se myślę ,że jakby takie głupie zapisy były (procedury mam w szkole - sprawdzę w poniedziałek) to go posadzę w sali co ma okna pod sufitem. Tylko jak ja kurka sprawdzę te migdały. A może to tylko na potrzeby egzaminu gimnazjalnego wymyślili.Maturzysta to poważny człowiek ,gdzie mu tam w głowie migdały i to niebieskie i wyglądanie przez okno. A poza tym ja podlegam pod OKE w Poznaniu. Ufff,nie dotyczy.

Mnie starczy ilości procedur i papierów,które sie chyba same rozmnażają, bo człowiek nie jest w stanie tyle sam wymyśleć a co dopiero wytworzyć.

Marek z Rzeszowa08-04-2002 11:27:41   [#11]

a na przykład taki lapsus

Czy na sprawdzianie w SP mogą być w komisji nauczyciele matematyki i języka polskiego?

Moim zdaniem mogą, choć przeczy temu OKE. Powołuje się tu na § 66 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 marca 2001 r.
w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach publicznych.

Otóż należy zwrócić uwagę, że tenże § 66, jest umieszczony w części dotyczącej egzaminów maturalnych i brzmi tak:

... 

Rozdział 5

Egzamin maturalny

...

§ 66.

  1. Zorganizowanie i nadzorowanie egzaminu maturalnego w części zewnętrznej komisja okręgowa powierza przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego.
  2. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego powołuje zespoły nadzorujące przebieg egzaminu w poszczególnych salach egzaminacyjnych oraz wyznacza przewodniczących tych zespołów.
  3. W skład zespołu nadzorującego wchodzi co najmniej trzech nauczycieli, z tym że co najmniej jeden nauczyciel powinien być zatrudniony w innej szkole, wskazanej przez komisję okręgową.
  4. W skład zespołu nadzorującego nie mogą wchodzić nauczyciele danego przedmiotu oraz wychowawcy zdających.
  5. Nauczyciel zatrudniony w szkole, o której mowa w ust. 3, zostaje powołany w skład zespołu nadzorującego, w porozumieniu z dyrektorem tej szkoły.

I w związku z tym mam pytania:

1. Sprawdzian w szkole podstawowej bada poziom opanowania umiejętności, określonych w standardach wymagań. Standardy obejmują całość programu nauczania w Szkole Podstawowej. Czy należy przez to rozumieć, że żaden nauczyciel SP nie może być w komisji?

2. Czy poniższy druk wyprodukowany przez OKE ma moc prawną, skoro powołuje się na niewłasciwą podstawę prawną?

 

S–02–5

 

 

......................................................................................

miejscowość                                       data

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


............................................................

pieczęć szkoły                                                                          numer  identyfikacyjny szkoły

 

 

Ustalenie składu Zespołu Nadzorującego przebieg sprawdzianu

 

 

Na podstawie §66 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 marca 2001 r.
w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy
oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach publicznych

 (Dz.U. Nr 29, poz. 323)

 

ustalam

 

Zespół Nadzorujący sprawdzian w VI klasie szkoły podstawowej

 

·         w dniu: ........................................................................

·         w sali...........................................................................

 

w następującym składzie:

 

1.       przewodniczący: ...........................................................................................................

2.       członek zespołu: ...........................................................................................................

3.       członek zespołu: ...........................................................................................................

4.       członek zespołu: ...........................................................................................................

5.       członek zespołu: ...........................................................................................................

 

Podpisy nauczycieli wchodzących w skład

zespołu nadzorującego

 

 

1....................................................................................

 

 

2....................................................................................

 

 

3....................................................................................

 

 

4.....................................................................................

 

...............................................................................

podpis

5.....................................................................................

 

Przewodniczącego Szkolnego Zespołu Egzaminacyjnego

 

Jacek08-04-2002 12:08:46   [#12]
To tak jak z tymi migdałami nie przeczytali ze zrozumieniem przed wydrukowaniem i opublikowaniem cóż więć wymagać od ucznia
beera08-04-2002 15:24:50   [#13]

przepraszam, że nie na temat...

czy ktoś z was wie, gdzie się tu poniewierało to rozporządzenie na temat dofinansowania przez gminy uczących się belfrów?

Gdzieś mi wpadlo w oko i zniknęło :-))

 

POMOCY więc wołam

i znikam :-)

beera08-04-2002 15:31:36   [#14]

jestem sierota :-((

Znalazłam i przepraszam ...

:-))

Jacek08-04-2002 15:32:16   [#15]

Asia

Na stonie men w dziale awans zawodowy
stan08-04-2002 15:32:43   [#16]

Dla Asi

http://www.men.waw.pl/aktual/awans/rozp_142.htm
:-)
stan
Jacek08-04-2002 15:33:43   [#17]
wyprzedziłaś mnie o 1 min
beera08-04-2002 15:35:59   [#18]

:-)))

Allle fajnie być sierotą :-)))

Odnalazłam właśnie miłe aspekty onego ;-))

 

Dziękuję baaardzo :-))

Marek Pleśniar08-04-2002 20:11:48   [#19]

si

jesteś Sirotą:-)
Spayk09-04-2002 10:59:40   [#20]

kostka

Dobrze że regulamin  nie zabrania wybierania odpowiedzi za pomocą kostki do gry (mieliśmy takiego aparata) bo trzeba by go usunąć z sali, a tak to nie ma za co bo nie myśli o migdałach tylko o wyniku

gratuluję wszystkim wciągniętym na członka (komisji oczywiście) a jeszcze bardziej wciągniętym na przewodniczącego

Spayk

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]