Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kontrola arkuszy uczniów
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ]
antek08-03-2010 21:10:46   [#251]

Jak oprawiacie arkusze, gdy jest ich np sto w danym roczniku, bo raczej nie w jedna księgę (Tom I i II, czy od A-K i L-Z) ? Pozdrawiam :)


antek08-03-2010 21:11:07   [#252]

Jak oprawiacie arkusze, gdy jest ich np sto w danym roczniku, bo raczej nie w jedna księgę (Tom I i II, czy od A-K i L-Z) ? Pozdrawiam :)


antek08-03-2010 21:11:25   [#253]

Jak oprawiacie arkusze, gdy jest ich np sto w danym roczniku, bo raczej nie w jedna księgę (Tom I i II, czy od A-K i L-Z) ? Pozdrawiam :)


antek08-03-2010 21:36:56   [#254]
Sklonowało się ;)
rzewa09-03-2010 06:21:46   [#255]

dzielę na tomy (nawet 3), ale to nadal jest jedna ksiega

zatem robię stronę tytułową i końcową całej księgi wg rozporządzenia oraz w podobny sposób strony tytułowe i końcowe poszczególnych tomów - strona tytułowa tomu zawiera wszystkie te same informacje co strona tytułowa księgi + informację o tym który to tom, oraz jaki zakres arkuszy ten tom zawiera, np: arkusze od Mer do Sak

pierwszy tom ma 2 stron tytułowe: pierwsza jest strona tytułowa całej księgi, druga jest strona tytułowa danego tomu, potem arkusze tego tomu i strona końcowa tomu I

tom ostatni ma jedna stronę tytułową (swoją), a dwie strony końcowe: najpierw strona końcowa tomu, a potem strona końcowa całej księgi

Dan6709-03-2010 07:17:55   [#256]

Wiem, że jestem nudna, ale bardzo proszę o potwierdzenie /lub zaprzeczenie/, że:

1. arkusze do czerwca 2002r. powinny być układane  według roku ukończenia szkoły,

2. od czerwca 2003 - w/g roku urodzenia

3. czy aktualny dyrektor może podpisać księgi arkuszy, jeżeli dotychczas nie były opieczętowane i podpisane księgi arkuszy z poprzednich lat?

jeszcze raz bardzo proszę o wyrozumiałość i poomc. Dziękuję!!!

rzewa09-03-2010 08:38:29   [#257]

tak, ale datą graniczną jest 1 września 2002 a nie czerwiec 2002

a oznacza to, że w roku szkolnym 2001/2002 powinnaś założyć księgi ocen wg poprzednich przepisów, a nowe zastosować do wszystkich uczniów uczęszczających do szkoły w roku szkolnym 2002/2003 i latach następnych


post został zmieniony: 09-03-2010 08:38:54
antek09-03-2010 10:29:50   [#258]
Rzewa - stokrotne dzięki :)
ewitex09-03-2010 18:27:55   [#259]
Mycha, przepraszam, że nie odpowiedziałam na twoje pytanie, ale nie zaglądałam na forum. Mam wpisane tak jak doradziła ci Natka.
Madame10-03-2010 13:10:32   [#260]

 


post został zmieniony: 10-03-2010 13:16:51
Madame10-03-2010 13:21:06   [#261]
 
Rysiu10-03-2010 13:57:02   [#262]

Cześć!

Czy wszyscy arkusze piszecie ręcznie czy komputerowo - jeśli ręcznie to ok ale komputerowo podpowiedzcie jak to robicie - nie chodzi o program tylko stronę techniczną załącznika i przechowywania w niekoniecznie oryginalnym kupionym druku - Pozdrawiam

i kd10-03-2010 14:27:59   [#263]
mam ten sam problem techniczny co Rysiu, dlatego podnoszę i proszę bardziej doświadczonych o odpowiedź bo się pogubiłam.
i kd10-03-2010 14:46:26   [#264]

jak to wygląda technicznie?

drukuję pierwsza stronę z danymi dla klasy I na początku roku potem czekam do końca roku szkolnego, nauczyciel wypełnia opisówkę i drukuje drugą stronę arkusza? i koniec dla I klasy arkusza? 

czy drukujemy na drugiej stronie pierwszej kartki czyli dwustronnie czy może być jednostronnie?

i kd10-03-2010 20:00:34   [#265]
czy nikt naprawdę nie może podzielić się swoimi uwagami w sprawie arkusza? 
Ala10-03-2010 20:17:49   [#266]
I-III drukujemy na pojedynczych kartkach i wkładamy do oryginalnego arkusza, IV - VI piszą ręcznie
Rysiu10-03-2010 21:52:38   [#267]

Cześć
W jaki sposób robicie załącznik do arkuszy w I-III jeśli jest pisany komputerowo. Czy jest wykonany w Wordzie z identycznym układem (odbiciem) jak we wzorze (podwójna robota bo w oryginale trzeba krsekować) a i tak ta luźna kartka może kiedyś  fruuu, czy może wklejacie (nie wolno bo oryginalnego druku - dokumentu nie wolno zaklejac), czy może macie każdą kartkę arkusza z programu komp.-(jakiego bo Vulc... sobie nie radzi nie przewidział takiej opcji) dokładaną co roku ale wypisywaną na kompie (praca dla sekretariatu :-( a i tak musi podpisać wypełniający - np: wychowawca, czy piszecie tylko opisowe na kompie i ...? a religie ręcznie (bo nie jest opisową) - dużo wątpliwości i wydaje się uzasadnionych chyba że NIE!, i momentami wydaje się że lepiej było jak brał wychowaca i pisał ręcznie (wszystko za jednym strzałem i w jednym miejscu i jeden zaciągany na "dywanik" za nieprawidłowości. A może jestem upierdliwy? Bo jeśli jest tyle zachodu i kłopotów to twórcy pomysłu komputerowego wypelniania dokumentacji szkolnej narobili zamieszania i dzisiaj po czsie doświadczeń wychodzi na toże najlepiej wrócic do czsów ręcznej dlłubaniny bo dla dyra i wypełnaijących oraz kontrolujących nie ma roboty bo nie ma zaleceń do poprawki (innej dla kazdego kontrolującego bo każdy z Nich ma włsny zgodny z przepisami punkt widzenia). Pozdrawiam

Ala10-03-2010 22:53:34   [#268]

ja mam program do świadectw z opcją wydruku arkusza - jest taki jak druk

chyba sobie Rysiu troche za bardzo komplikujesz albo szukasz dziury w całym ;-)

i kd11-03-2010 09:10:03   [#269]

program drukuje taki sam druk ale czy można drukować jednostronnie co roku nowa kartka czy trzeba tak jak w oryginalnym druku dwustronnie? może i komplikujemy i szukamy dziury w całym ale mamy wątpliwości więc pytamy. 

wiec zapytam kolejny raz czy zrobimy dobrze jeśli teraz założymy arkusze ocen uczniom klasy I tylko pierwsze strony a potem na koniec roku dołożymy następną kartkę z oceną opisową itd co roku kolejna kartka jednostronna z ocenami opisowymi w klasie II i III a potem oceny klasy IV, V, VI aż się zrobi cały druk oryginalnego arkusza. 

rzewa11-03-2010 09:21:54   [#270]

moim zdaniem może tak być, ale

ja drukowałam dokładnie w taki sam sposób z tą różnica, że dwustronnie

i kd11-03-2010 09:28:28   [#271]

dzięki, wiec nie będzie błędu jeśli będziemy mieli dla klasy I - w tej chwili tylko jedną kartkę arkusza, dla klasy II - jedną dwustronnie zadrukowaną a dla klasy III 2 kartki arkusza? 

przepraszam że jestem u.... ale trochę mam stresa przed poniedziałkową kontrolą wiec dlatego pytam po 150 razy

rzewa11-03-2010 09:32:05   [#272]

ja tak miałam i nikt nie kwestionował, 

ale warto bys była przekonana do tego, że tak jest dobrze, bo tyko wtedy dasz radę w razie, gdyby kontrola miała zastrzeżenia

AnJa11-03-2010 09:33:34   [#273]

ten arkusz powinien być chyba rzecywiście jakoś doprecyzowany prawnie - tzn. na ile ortodoksyjnie trzeba stosować sie do wzoru

ale co do kontroli to w arkuszu kontrolnym zdaje sie , że raczej o zawartość arkusza chodzi- nie kojarze pytać tyczących wyglądu i układu

i kd11-03-2010 09:36:50   [#274]
tak ale jest też pytanie czy arkusze są prowadzone na odpowiednich drukach? a wzór druku jest : dwie kartki A3 a nie pojedyncze co roku dodrukowywane dlatego mam wątpliwości, czy dobrze robimy, czy nie trzeba ich właśnie trzymać w tych dużych oryginalnych arkuszach. 
rzewa11-03-2010 09:39:57   [#275]

wzór druku to nie to co kupujesz w akcydensach, a to co zostało napisane w rozporządzeniu w sprawie świadectw - tam nie ma nic na temat formatu A3, jest natomiast napisane (i pokazane! :-)), że mają to byc strony formatu A4 i tylko tyle!

:-)

zatem to sobie tak drukarnie drukują na A3, ale to nie znaczy że tak być musi :-)

i kd11-03-2010 09:59:09   [#276]

hmm, no tak tylko czy ten wzór druku musi być od razu cały dla ucznia czy właśnie mogą to być drukowane co roku kartki i cały arkusz zgodny ze wzorem będzie dopiero po skończeniu 6 klasy.

Bo bez sensu byłoby drukować puste kartki żeby tylko był od razu cały druk zgodny ze wzorem 

dariuszn711-03-2010 11:43:47   [#277]

My drukujemy dwustronnie, ale dopiero przed kontrolą jesteśmy, myślę że jest w porządku, nawet gdyby nie było to i tak teraz nie zmienię tego a po kontroli zawsze się można odwołać, bo uważam że mamy dobrze, ale w naszym kraju to nigdy nie jest pewne zależy kto sprawdza :)


antek13-03-2010 18:41:35   [#278]
A jeśli ocena opisowa stanowi załącznik (na wydrukowanych kartkach, mam wszystko, co powinno być w arkuszu, ale bez tabeli i numeru strony), to co i gdzie należy wpisać w arkuszu?
antek14-03-2010 14:41:19   [#279]

Podnosze wątek raz jeszcze. Czy w arkuszu ocen wpisujemy np. "Ocena opisowa stanowi załącznik nr 1", czy też nie piszemy nic i wszystkie rubryki w arkuszu kreskujemy?

i kd22-03-2010 13:13:00   [#280]

jestem po kontroli,

ostatecznie podrukowałam wszystkie strony arkusza, nawet te puste, żeby był cały zgodny z rozporządzeniem druk i było dobrze,

zapytałam co by było jakbym miała tylko po jednej wydrukowanej kartce (tej wypiełnionej) i otrzymałam odpowiedź że źle!!!! muszą byc w całości 1 września, czy to I czy 6 klasa muszą mieć całe druki zgodne z rozporządzeniem.

księgi Arkuszy ocen nie mogą być bindowane tylko trwale oprawione.

Księga uczniów i księga ewidencji dzieci powinny być nowe. Można zakończyć obie i rozpocząć na nowych drukach ale nie można komputerowego wydruku, tylko konkretnie w trwałej kupionej, wypełnianej ręcznie księdze.

Nie będę polemizować skoro tak ma być.


beera22-03-2010 13:18:34   [#281]
moim zdaniem wizytator ma rację w świetle obecnie obowiazujących przepisów
AnJa22-03-2010 14:03:42   [#282]

mam wątpliwości, co do trwałej kupionej i wypełnianej ręczne ksiegi uczniów

i trwale oprawionej

a ksiega arkuszy zbindowana/przeszyta/przeszpilona, przesznurowana i po zalakowaniu i opieczętowaniu nie moze być?

tarek22-03-2010 14:14:49   [#283]
A jak wygląda sprawa taka: arkusz założony jako druk (z drukarni) z ręcznie wypełnianymi danymi. W trakcie nauki (powiedzmy od drugiej klasy) postanowiono wypełniać komputerowo. I teraz jest tak, że np. dane z pierwszej strony i pierwsza klasa jest ręcznie, reszta komputerowo. Ale co ze stronami z oryginalnego druku (tego do wypełniania ręcznego), które nie są wypełniane, bo dołączane są wydruki komputerowe?
i kd22-03-2010 14:17:15   [#284]

nie wiem, mam oprawić trwale w sztywną oprawę, w trwałą księgę o lakowaniu przesznurowaniu nie rozmawiałam.

jutro jadę wiec oprawiać trwale :)

z księgą uczniów i ewidencją wstrzymać się mam do września i wtedy wpisać do nich nowych uczniów, trzymając się dalszej numeracji oczywiście.

ankate22-03-2010 15:12:45   [#285]

Kupiłam nową księgę ...i okazało się, że identyczną jak moja stara, chyba jeszcze trzeba poczekać

Jak masz możliwość, to oprawiaj trwale, wszak to druk, który kilkadziesiąt lat w archiwum szkolnym przeleżeć musi ;-)

beera22-03-2010 16:38:09   [#286]

a ksiega arkuszy zbindowana/przeszyta/przeszpilona, przesznurowana i po zalakowaniu i opieczętowaniu nie moze być?

kiedyś w takiej dyskusji sięgnęłam po definicję słownikową wyrazu "księga", i mnie to przekonało

btt22-03-2010 19:28:17   [#287]
czy zdarzyło się wam , że nie sporządziliście  odpisu arkusza ocen ucznia ? Kogo to jest właściwe obowiązek, dyrektora, który przyjmuje , czy dyrektora z której uczeń odchodzi ? 
btt22-03-2010 19:32:22   [#288]

żle się wyraziłem, wiadomo, że od dyrektora, z której szkoły odchodzi. Czasami rodzic nie wskazuje do jakiej szkoły i jest pustka i nikt nie występuję o odpis arkusza, jakie przepisy wówczas regulują ?

beera22-03-2010 19:41:20   [#289]

uczeń nie może się zdematerializować.

jesli masz ucznia, który to wykonał, zaczynasz procedurę poszukiwania go. To Twój obowiazek, jesli to twój uczen obwodowy.

beera22-03-2010 19:42:06   [#290]
(rzecz jasna, jesli to uczeń, który ten obowiązek ma)
AnJa22-03-2010 20:41:45   [#291]

jesli jako księga podstawimy- ksiązka- jest niby ok

niby- bo ksiązka jest dziełem gotowym, a księga otwartym

ale jesli księga to zbiór w miare jednorodny- jak księga gosci, księga biblijna, księga wieczysta, księga jakości- to już nie bardzo

ksiązka zas też rózna byc moze w sensie strony technicznej oprawy- takze przeszyta przy pomocy zszywki biurowej szt.1 - np. ksiega humoru trzepakowego

ale ja sie tam nie upieram:-)

beera22-03-2010 20:49:56   [#292]

ja tez sie nie upieram

taka jest moja opinia:

nie ma obowiązku oprawiać tego, opisanych w oświatowych przepisach prawa

Jednak ja bym sięgnęła po wykładnię językową - bo taką się też stosuje przy analizie przepisów

ksiega to duża ksiązka

a ksiązka, to:

książka
1. «złożone i oprawione arkusze papieru, zadrukowane tekstem literackim, naukowym lub użytkowym; też: tekst wydrukowany na tych arkuszach»
2. «pewna liczba arkuszy papieru złożonych i oprawionych, przeznaczonych do jakichś zapisów»

z wykładni językowej wynika, ze należałoby oprawiać




btt22-03-2010 20:55:24   [#293]

Dziękuję bardzo, wszystko jasne - w rozporządzeniu w sprawie prowadzenia dokumentacji jest zapis - § 12. 8.  W przypadku przejścia ucznia do innej szkoły, przesyła się do tej szkoły odpis arkusza ocen ucznia lub potwierdzoną przez dyrektora szkoły za zgodność z oryginałem kopię arkusza ocen ucznia.

Jak zastosować ten przepis do takiej sytuacji?

Zdarzyło mi się, że miałem ucznia / z poza obwodu/ , który poszedł do innej szkoły / nie w swoim obwodzie/ .Rodzic jeszcze dokładnie nie wiedział - jaka dokładnie szkoła, bo się wahał  ? Czy powinienien przekazać informację tylko do szkoły obwodowej,że uczeń się przeniósł  ?  Czekam i jeszcze nie otrzymałem żadnego pisma od innego dyrektora , aby przekazać odpis arkusza ocen ?

W arkuszu mam tylko informację ,że przeniósł się na wniosek rodzica , ale nie mam informacji o sporządzeniu odpisu arkusza. Zastanawiam sie jak wytłumaczyć sie, gdybym miał kontrolę KO - to mam luke, a jedno z pytań dotyczy,czy przesłano odpis arkusza, w przypadku przeniesienia ucznia do innej szkoły ? czy wystarczy powiadomienie szkoły obwodowej o zmianie realizacji obowiązku szkolnego ?

Jersz22-03-2010 20:55:29   [#294]

Księga uczniów, księga ewidencji dzieci, ksiega arkuszy ocen - to nazwy z rozporządzenia. Poza zawartoscią nie zostały opisane, tj nie podano jak sa zbudowane - pod wzgledem technicznym. Pozostaje więc znaczenie słownikowe słowa księga.

Wg. słownika księga to duża książka, a książka to :

Książka

książka
1. «złożone i oprawione arkusze papieru, zadrukowane tekstem literackim, naukowym lub użytkowym; też: tekst wydrukowany na tych arkuszach»
2. «pewna liczba arkuszy papieru złożonych i oprawionych, przeznaczonych do jakichś zapisów»
a co to znaczy oprawić?
oprawićoprawiać
1. «zaopatrzyć książkę, album itp. w okładkę»
Co to jest okładka?
okładka
1. «jedna z dwóch lub obie zewnętrzne karty książki, broszury, zeszytu itp.»
2. «dodatkowa osłona książki, zeszytu itp., chroniąca je przed zniszczeniem»
Nie jestem pewien czy musi mieć napewno zespolony grzbiet?? ale introligatorem nie jestem.
Co do sprawy obowiązku zakładania arkusza ocen dla nowego ucznia i trzymania razem wszystkich 4 kartek, czyli 8 stron też nie jestem przekonany, że wizytator miał racje i tylko racje, że inaczej nie można. Moim zdaniem wydrukowanie we wrzesniu strony pierwszej, a na koniec roku nadrukowanie strony 2 nie musi być błędem. Istotne jest, że gdy odłożymy arkusz z powodu ukonczenia lub opuszczenia szkoły przez ucznia , to musi on mieć 8 stron (jeśli chodzi o SP lub 6 w przypadku Gimanzjum ).
Jersz22-03-2010 20:56:37   [#295]
Czytam asiu , że idziemy podobnym tropem :-) 
beera22-03-2010 20:57:17   [#296]
to chyba dobrze:))
Jersz22-03-2010 20:59:25   [#297]

No pewnie, że to dobrze.

 

Przepisy są dla ludzi. Powinny pomagać.

AnJa22-03-2010 20:59:34   [#298]

no- ja tez z wami ide tym tropem

i sie ciesze, ze Jersz rozprawił się z oprawianiem:-)

tarek22-03-2010 23:51:34   [#299]

Teraz tak analizuję zapis o miejscu zamieszkania (zameldowania).

Na podstawie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych osoba, która przebywa w określonej miejscowości pod tym samym adresem dłużej niż trzy doby, jest obowiązana zameldować się na pobyt stały lub czasowy najpóźniej przed upływem czwartej doby, licząc od dnia przybycia. Zwalnia się od obowiązku zameldowania na pobyt czasowy dzieci do lat 7 na okres nieprzekraczający 3 miesięcy. Ale tu mamy krótkotrwałość zdarzenia, więc pomijam.

I teraz, skoro jest obowiązek meldunkowy, to czy z ustawy nie wynika, że adres zamieszkania jest w zasadzie tożsamy z adresem zameldowania. A jeśli tak, to czy w arkuszach i dziennikach powinniśmy zgodnie z literą ustawy (gdzie ponadto: pobytem stałym jest zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego przebywania/analogicznie czasowym) wpisywać inny adres niż zameldowania? Na jakiej podstawie (bo rodzic nam powiedział, gdzie mieszka)? Czy wpisując inny adres zamieszkania niż meldunek nie sankcjonujemy łamania prawa (meldunkowego)?

Dan6730-03-2010 20:25:43   [#300]
Proszę o radę! musiałam uporządkować księgi arkuszy ocen wiele lat wstecz, czy mogę jako teraźniejszy dyrektor opieczętować swoją pieczątką i podpisać księgi np, z lat '80 -tych czy '90 - tych /nie były opieczętowane, w ogóle nie było ksiąg/ proszę o wyrozumiałość.  Dziękuję!!!
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ]