Forum OSKKO - wątek

TEMAT: blagam pomocy! dane subwencyjne a sio!!!
strony: [ 1 ]
nowa7728-12-2009 20:28:46   [#01]
Zwracam sie do panstwa z prosba o pomoc. Otoz po raz pierwszy sprawdzam dane subwencyjne przeslane z ministerstwa z danymi ktore mamy w sio. Jezeli chodzi o uczniow rozumiem i wiem o co tu chodzi, ale mam problem z nauczycielami. Czy liczba etatow nauczycieli podana w wykazie ktore mam z ministerstwa brana do wyliczenia subwencji oswiatowej powinna byc zgodna z wykazem z liczba nauczycieli wykazana w sio w zestawieniu zbiorczym dla danej jst? jaka liczbe nauczycieli, skad mam porownywac liczbe nauczycieli? z gory dziekuje za odpowiedzi.
Marek Pleśniar28-12-2009 23:04:21   [#02]
ładnie to tak na nas wołać "a sio!"??
Slawa29-12-2009 09:23:03   [#04]
U mnie liczba etatów  z SIO nie jest zgodna z MEN. KO pomogło nam weryfikować i wyjaśniono nam, które etaty nie są brane do wyliczenia subewncji, a także udostępniło  nam tabelę, w ktorej są uwidocznione etaty w danej szkole, te które nie są brane do subwencji i te które są brane.
annah04-01-2010 14:17:01   [#06]

ktróre dane nie są brane do sybwencji?

nie zgadzają się nam etaty, a KO powiedziało, że nie może nam pomóc

margoś04-01-2010 14:34:25   [#07]

Witam, ja również miałam problem z danymi SIO a subwencją. Skorzystałam z pomocy MEN pod numerem tel. 22 34 74 398.

Dan6704-01-2010 20:17:45   [#08]

Witam ciepło w Nowym Roku ! Czy ktoś może potwierdzić, że dobrze lub powiedzieć, że źle?

W roku szkolnym 2008/09 w SOSW  zatrudniłam za zgodą kuratora n-la  z wyższym wykszt. ped, ale bez kwalifikacji do szkoły specjalnej, nie uzyskała dyplomu na wrzesień, więc w roku szk. 2009/10 znowu zatrudniłam tego n-la za zgodą kuratora na podstawie umowy o pracę na czas określony /zatrudnienie na podstawie art.10 ust.9 KN/

W zestawieniu zbiorczym SIO na 30 września ujmowałam tego n-la jako z wyższym wykszt. ale bez stopnia awansu

 W danych subwencyjnych przesłanych z ministerstwa etat tego n-la nie jest objęty subwencją. Czy tak to powinno być czy coś pokręciłam. OP kazało to zweryfikować a ja zupełnie nie wiem co robić. Pomocy!
AnJa04-01-2010 20:36:28   [#09]

a ja znów zapytam, tym razem powodowany chęcią pomocy zaprzyjaźnionemu OPkowi:

jaka własciwie kwota subwencyjna przypada na nauczyciela? kiedyś liczyłem- i wychodziły mi jakieś groszówki i to jedynie w przypadku nadreprezentatywności bodajże dyplomowanych  w danej JST w stosunku do ogólnopolskiej średniej liczby dyplomowanych na 1 nauczyciela ogólem

bo ta ogólnopolska to miala byc w standard A wliczona

(jeśli tak jest to ten nauczyciel bez stopnia awansu jest bez znaczenia-liczy się go tylko przy ustalaniu wskaxnika "droższych" nauczycieli jako sztukę wpływająca na wielkośc mianownika)

wracając do pytania:

1.najpierw uwaga- absolutnie nie zachęcam do składania podpisów pod wydrukami z SIO bez weryfikacji (bo to poświadczenie nieprawdy i możliwy prokurator)

2.teraz pytania :
a) jeśli w liczbie uczniów błedów nie ma( w naszym województwie wykryto w kilku szkołach, ewidentne błedy wprowadzających dane) skąd założenie, ze u nauczycieli błędy są?
b) wiecie coś o OPkach, gdzie taki błedy tyczące nauczycieli były? 
c) jakie róznice w subwencji w efekcie wyłapania takich błedów powstały?

3.teraz pytanie retoryczne (bardzo proszę czytać łacznie z uwagą 1):
a) warto tym sobie głowe zaprzatać i czas tracić?


post został zmieniony: 04-01-2010 20:37:56
Dan6704-01-2010 22:03:13   [#10]
A ja uparcie proszę [#08] może ktoś się wypowie!
aniaB04-01-2010 22:37:00   [#11]
Taka osoba zatrudniona jest z KP i nie jest nauczycielem, tym samym nie może być na nią naliczona subwencja. Takie wyjaśnienie otrzymaliśmy z Kuratorium.
post został zmieniony: 04-01-2010 22:37:18
AnJa04-01-2010 22:54:29   [#12]

sprawdzilem ten wzór subwencyjny

wychodzi z niego, ze taki nauczyciel nie jest uwzględniany przy naliczananiu subwencji w taki sposób,  są tam bowiem wymienieni stażyści, kontraktowi, mianowani i dyplomowani

jest natomiast uwzględniony w ogólnej liczbie nauczycieli - czyli, jak pisałem w składnikach z mianownika

wydaje mi się więc, że KO niezbyt precyzyjnie, ale sens statusu tego nauczyciela dla potrzeb subwencji oddało

ja pisze oczywiście jeszcze mniej precyzyjnie - ale precyzja wymagałaby porozgryzania wzoru z załacznika do rozporządzenia w sprawie sposobu podziału subwencji

jeśłi chcesz byc przekunujący dla OP- posiedź troszkę nad nim

jeśłi nie musisz- powiedz jedynie, że w subwencji uwzględnia sie tylko nauczycieli majacych stopień awansu:-)

gregorz12-01-2019 15:27:02   [#13]

Witam

Czy etaty w świetlicy są subwencyjne? 

rzewa13-01-2019 16:44:36   [#14]

tak, ale tylko w szkole podstawowej

ReniaB14-01-2019 08:24:49   [#15]

Mieliśmy podobny problem z inaczej policzonymi nauczycielami, proszę bardzo dokładnie przeanalizować podstawę zatrudnienia; tam nawet z karty jest kafeteria 10 pp - to jak liczy MEN zależy od pp zatrudnienia

gregorz14-01-2019 10:31:54   [#16]

Dziękuje za podpowiedź. Nauczyciele zatrudnieni przez mianowanie lub umowa z karty nauczyciela na czas nieokreślony. 

Nie jak nie mogę rozgryźć etatów nie objętych subwencją. 

AnJa14-01-2019 11:05:12   [#17]

Żadne etaty nauczycielskie nie są objęte subwencją- struktura zatrudnienia liczona jako relacja liczby nauczycieli na każdym stopniu awansu zawodowego do ogólnej liczby nauczycieli ma wpływ na wskaźnik Di.

Owszem- warto te proporcje sprawdzić, ale mało prawdopodobne jest by błędy w SIO mogły w istotny sposób wpłynąć na wysokość subwencji - może poza dużymi miastami.

rzewa14-01-2019 13:15:20   [#18]

błędy w SIO mogą w istotny sposób zmienić wysokość subwencji - ale błędy dotyczące uczniów a nie drobne błędy dotyczące nauczycieli

AnJa14-01-2019 13:44:34   [#19]

dziękuję za doprecyzowanie- faktycznie 2 zdanie, bez łącznego czytania z pierwszym  mogło dawać złudne poczucie bezpieczeństwa

a przy SIO bezpiecznym nikt się czuć nie powinien

gregorz14-01-2019 14:09:39   [#20]

zgadza się błędy w sio mogą zmienić wysokość subwencji. 

Ale ja mam nadal problem w etatach. W tabelach przesłanych z MEN do organu prowadzącego w etatach jest ,,etaty nie objęte subwencją 0,52 etatu' i nie wiem z kąt to się wzięło. 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]