Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkursu
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ]
Marek z Rzeszowa03-04-2002 11:09:50   [#01]

 

Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkursu
Autor: Marek z Rzeszowa (---.rzeszow.sdi.tpnet.pl)
Data:   16.04 21:31

Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję Pracy Szkoły do konkursu na dyrektora swojej budy. Mam to oddać do piątku (jeśli czywiście chcę wziąc udział w tym konkursie).
Liczę na dobre rady forumowiczów.

Przewertowałem Koncepcję HenykaB ale on ma gimnazjum, na dodatek w nowym budynku więc sporo rzeczy nie pasuje.

Co byście Wy napisali w takiej koncepcji?

Marek

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Asia (---.jeleniag.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   16.04 21:44

marku...
Uczestniczyłam w takim konkursie tylko raz i wtedy startowałam spoza szkoły
Ty masz chyba lepsza sytuację, bo jestes swietnym dyrektorem szkoły od kilku lat
na pewno nie wymyślałabym żadnych nowości tylko oparlabym sie na wypracowanych w szkole dokumentach
Opisalabym pewnie jak funkcjonowanie szkoły, oparte na wdrażaniu i ewaluacji tych dokumentów, bedzie wyglądało w przyszlości
Pewnie podobne by to bylo do programu rozwoju placowki
Jeżeli mogłabym sie oprzec na badaniach ( wewnetrznych lub zewnetrznych)- zrobilabym to, opisując sposoby niwelowania stron słabych i umacnianiu mocnych.
Może przydałaby sie analiza SWOT?
I chwaliłabym sie tym co dokonałam bez falszywej skromności.

I chyba juz skończę, bo jak sie rozpisze przeczytasz tę wiadomośc dopiero po konkursie :-)
I fajnie , że konkurs. Nie lubie powierzeń
I na pewno wygrasz!

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Zola (---.koszalin.sdi.tpnet.pl)
Data:   16.04 21:52

Marku uważam podobnie jak Asia.Należy pochwalić sie tym co dobre i sprawdzone - potraktowac to jako rzecz na której dyrektor może oprzeć się w dalszej pracy.A potem wykorzystać program rozwoju szkoły - taki plan robiłeś z rada nie na rok a na kilka lat.Został zaakceptowany,wynika z przeprowadzonych w szkole badań i będzie realizowany.Mnie też czeka konkurs i podczas oceny prowadzonej przez KO wizzytatorka również mówiła o możliwości a nawet konieczności wykorzystania programu rozwoju.Zola

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Marek z Rzeszowa (---.rzeszow.sdi.tpnet.pl)
Data:   16.04 21:54

Dzięki za ciepłe słowa i komplementy.

To już mój drugi konkurs (pięć lat temu dostałem przedłużenie-powierzenie). Ale wiesz dookoła tylu młodych, zdolnych, energicznych, przystojnych itd... A tu człowiek zramolały cokolwiek, niedługo pewnie dziadek.

Analiza SWOT to jest pomysł!
Pogrzebię w papierach pewnie coś na szybko znajdę.

Pozdrowienia,
Marek

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Asia (---.jeleniag.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   16.04 21:59

No to w maju mamy dwa święta:
DWA WYGRANE KONKURSY!
Może zrobicie wspólną imprezę?
:-)

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Marek z Rzeszowa (---.rzeszow.sdi.tpnet.pl)
Data:   16.04 22:08

Oczywiście na Zlocie!
:-))))

Dzięki Zolu za wsparcie i rady.
Za Ciebie też będę trzymał kciuki.

Marek

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Maria (---.zetosa.com.pl)
Data:   16.04 22:43

Jeśli do sz.podst.- to może współpraca z przedszkolem ~kontynuacja
programu np. nauka czytania od lat 3.........lub promocja zdrowia. W Dębicy dużo się działo wtym temacie

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Zola (---.koszalin.sdi.tpnet.pl)
Data:   16.04 23:19

Asiu dzięki za wiarę ,Marku połamania .Daj znać jak poszło.u mnie konkurs dopiero w koncu czerwca.A u Ciebie sądząc po terminie oddania koncepji tuż tuz.Zola.

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Natasza (217.97.232.---)
Data:   17.04 00:17

Widzę, Marku, Zolu, Asiu, że w święta wszyscy po bożemu pracowaliśmy. Fajnie czuć, że nie jest się osamotnionym.

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: marek - Olsztyn (---.olsztyn.ppp.tpnet.pl)
Data:   17.04 11:27

ja pisalem o zużyciu energii, cieple, prądzie, budżecie itp. Oni to lubią.
A mała tego analiza nie zaszkodzi i tak

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Iwona (---.ciechanow.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   17.04 12:48

Marku, współczuję - przerabiałam to w wakacje.Na pewno kazda szkoła jest inna, ale warto w koncepcji uwzględnić oczekiwania poszczególnych członków komisji.Rodzice będą chcieli czegoś na temat zapewnienia ich dzieciom bezpieczeństwa (profilaktyka uzaleznień - na przykład), atrakcyjnych zajęć pozalekcyjnych, sposobów rozwiązywania problemów wychowawczych.Przedstawiciele kuratorium zainteresują się tzw. osiągnięciami - więc idź w tym kierunku (innowacje, autorskie klasy itp.).Nauczyciele zapewne zainteresują się awansem, więc może coś o motywowaniu.Przedstawiciele gminy interesują się głównie pieniędzmi, więc powinieneś mieć taką koncepcję, która ich nie zaniepokoi - nakłady - owszem - ale w ramach możliwości finansowych gminy i może coś o pozyskiwaniu środków pozabudżetowych.Przedstawiciele związków zawodowych na ogół są nieprzewidywalni, więc trudno tu coś radzić.Pisz rzeczowo i jasno - nie wszyscy członkowie komisji są pedagogami, nie wsyscy zanją specyfikę pracy szkoły.Radziłabym Ci też, żeby założenia były ambitne, ale realne.Nie planuj budowy basenu, jeśli szkoła nie ma pieniędzy na bieżące remonty.
Życzę wytrwałości! A kiedy konkurs?

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Marek z Rzeszowa (---.rzeszow.sdi.tpnet.pl)
Data:   17.04 14:32

Piszę i piszę... Wasze pomysły na bieżąco przekuwam na zapisy w "Koncepcji...". Dzięki za pomysły! Kupiłem wszystkie. Ciężko będzie niektóre pogodzić (np. oszczędności - dla organu, z nowoczesnym wyposażeniem placówki - dla rodziców i nauczycieli), ale cóż trzeba będzie coś pokombinować.

Termin jeszcze nie wyznaczony. Na razie składam papiery (do piątku). Mówi się o połowie maja.

Marek

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: anielka (217.30.133.---)
Data:   17.04 14:43

pisze pracę dyplomową "Koncepcja pracy jako jeden z wymogów na stanowisko dyrektora placówki oswiatowej" błagam o biblografię!!!!!!!!!
podziele się efektem końcowym! tzn. treścią pracy, nie dyplomem ;)

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Jola (---.chelm.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   17.04 19:20

Poza dodaniem słów otuchy, niewiele nowego można dodać. Pomysł ze SWOT trafiony, sam musisz ocenić swoją sytuację i ewentualnie "podreperować " niektóre kontakty ;-).
A najlepiej od samego rana :-)))))) do: grona, rodziców, KO, samorządu- najwięcej do tych u których "podpadłeś", to chyba Ty kiedyś pisałeś że dzień bez podlizywania jest straconym dniem.
OCZYWIŚCIE ŻARTUJĘ :-)))))))))))))))
Poważnie- może jednak warto pójść w rozwój, ukierunkowanie na COŚ np. nauka języków, informatyka od kl I czy coś takiego, ale powinno zaspokoić wszystkich klientów.
Zdecydowanie popieram "samochwałkę".
Kciuki trzymam od teraz /tak na wszelki wypadek/
Pozdrawiam Jola

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Natasza (217.97.232.---)
Data:   17.04 19:51

A to tak ?? ;-)) Marku, trzymam kciuki. Marku, a może współpracujesz z jakąś szkołą za granicą?? Przypomnij sobie, może gdzieś w Tel Awiwie na przykład ?? To dopiero historia i to wielka. ( Bez aluzji,proszę, tak częstych na Forum )

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Maria (---.zetosa.com.pl)
Data:   17.04 20:02

Anielka - www. raabe.com.pl.....Elsner Kierowanie placówką ośw...
poprawa jakosci pracy szkoły progr.SMART
M. Simm Budowanie programu wychowaw.szkoły( literatura )

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Maria (---.zetosa.com.pl)
Data:   17.04 20:16

Rozumię..............Wszyscy oglądają Big Brothera

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Asia (---.jeleniag.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   17.04 21:17

Anielko jutro dołączę się ze swoimi propozycjami literatury, bo tytuły i owszem, autorów też, ale wydawnictw...niestety.
Moja książką z której czesto korzystam jest " Zmieniam siebie i swoja szkołę" ale o szczegółach później.
Myślę też, że powinnas sięgnąć do paru ostatnich roczników
" Dyrektora szkoły" i pisma " Nowe w szkole"- tam do wkładki
" Kierowanie szkołą"

Jolu- to o czym piszesz to zdaniem prof. Pielachowskiego " HIT" szkoły
I oczywiście masz rację - o tym tez powinno się napisać w koncepcji. No, albo na tym trzeba oprzeć program rozwoju.

I Jolu- cieszę się, że pochwalasz samochwalkę ( zamierzam ją uprawiac przy " mierzaczu")

Mario- Big się chyba juz skończył... ;-)

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: HenrykB (---.radom.ppp.tpnet.pl)
Data:   17.04 21:38

Marku!
Odbierz pocztę. Napisałem na priva.
HenrykB

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Basia (213.25.115.---)
Data:   17.04 22:18

A ja bym wykorzystała standardy i wskażniki jakości pracy szkoły, to gotowe podpowiedzi "jak ma być" + specyfika szkoły.
Standardy znajdziesz np na stronie Śląskiego Kuratorium Oświaty.
I pytanie do Asi: a jak pisać, gdy dobrze nie zna się szkoły? Skoro startowałaś "z zewnątrz" to pewnie miałaś jakiś ciekawy pomysł. Podziel się! Basia.

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Asia (---.jeleniag.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   17.04 22:39

Basiu- przede wszystkim ze strachem ;-)

A tak serio, to startowalam do szkoły na wsi . Ona siłą rzeczy ma swoja specyfikę i dość prosto bylo wstrzelic sie w oczekiwania.

Ale przyznaję, że koncepcję mialam" przeteoretyzowaną"

Basiu- ciekawa jestem...masz plany startu?
Bo jeżeli tak, i to z zewnątrz to pewne rzeczy na pewno trzeba zrobić
Po pierwsze dowiedzieć sie jaka ta szkoła jest ( w konkurencji ze startujacym poprzednim dyrektorem lub n-lem ze szkoły można wypaść gorzej). Jaka jest- to znaczy poznać jej sukcesy i klopoty i na tej kanwie snuć swoje wizje. Nie polecalabym potępiania przeszlości, raczej próbowalabym w swojej koncepcji rozbudowywać silne strony.
I tak jak pisalam wyżej warto poszukać czegoś co mogloby być Hitem szkoły .
Mniej więcej tak to zrobilam, ale przyznam, że chyba bardziej " mniej" niz "więcej"

Wiesz jak to jest...dopiero drugi dom buduje się ze świadomością jaki ma być i czemu służyć!

Życzę sukcesu :-)
Asia

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Marek z Rzeszowa (---.krakow.sdi.tpnet.pl)
Data:   17.04 23:19

Słuchajcie!
Jesteście wspaniali!
Tyle dobrych (na prawdę!) rad i tyle emalii, że serce rośnie!

Nataszo!
Owszem współpracuję ale z innymi krajami (Portugalia, Hiszpania, Włochy, Węgry, Bułgaria, Azerbejdżan - właśnie zrezygnowałem z tygodniowego wyjazdu studyjnego do Portugalii - cóż konkurs...).

Kurczę! - samochwała...

Dzięki za ciepłe słowa i rady.
Okazuje się, że nie tylko ja skorzystam.
Marek


 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Jola (---.chelm.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   17.04 23:42

Dobrze ze ta nasza "paplanina" czasem się przydaje, jest komuś pomocna.
Jak coś wymyślę natychmiast napisze- dzisiaj z moim myśleniem niezbyt:-(((
Pozdrawiam
Jola

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: hania (---.krakow.dialup.inetia.pl)
Data:   18.04 00:10

Dorzucę jeszcze jedną pozycję literatury - K. Stróżyńskiego -"Jakość szkoły - jej planowanie i diagnoza" ( Wyd . Naucz. Jelenia Góra 2000) a szczególnie rozdz 1 - zostać dyrektorem . Pozycja w ogóle dobra, na dokładkę "kieszonkowy "format. A wstępy do rozdziałów to coś dla miłośników Kubusia Puchatka
Marku, ja też trzymam kciuki!
hania

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Bożena Ż (---.olsztyn.ppp.tpnet.pl)
Data:   18.04 10:28

Marku, może przedstawisz program rozwoju szkoły uwzględniający oczekiwania "klientów" szkoły oraz standardy opracowane przez wasze kuratorium oświaty.Pokażesz co jeszcze chciałbyś zrobić w szkole. Jako wieloletni dyrektor dokładnie znasz słabe strony swojej szkoły - to właśnie one mogą być podstawą do wyznaczenia kierunków rozwoju (nie musisz ich artykuować publicznie). Koniecznie pochwal się mocnymi stronami.Życzę powodzenia.

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Jola (---.chelm.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   19.04 21:42

Zapewne już masz wszystko zapięte na ostatni guzik, tak więc ..... teraz nic dodać nic już ująć, powodzenia...

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Marek z Rzeszowa (---.rzeszow.sdi.tpnet.pl)
Data:   19.04 22:13

Okazuje się, że zostało mi jeszcze trochę czasu bo były święta i termin upływa dopiero w poniedziałek o 15.30. Więc nie będę się spieszył. Oddam w ostatniej chwili. Jutro umówiłem się na pierwszą przymiarkę. Czy czegoś tam nie zapomniałem, czy wszystkie załączniki mają czerwone pieczątki... ;-)
Jest już gotowy List Motywacyjny a Koncepcję jeszcze dopinam. Może w weekend mnie coś jeszcze olśni.
Jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim za rady. Pewnie prędzej czy później każdy z Was wróci na tę stronę - jak tylko przyjdzie jego czas...
Marek

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Jola (---.chelm.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   19.04 22:43

Ty chyba Marku nawet nie wiesz ILE znaczy Twoje /i nie tylko/ slowo, żeby nie pominąć: Asieńka /uwielbiam to imię,ciepło kojarzy się z moją przyjaciółką/, Natasza, Zola, Hanie, Janusz i wszyscy inni których z imienia nie wymieniam, a przede wszystkim Andrzej/którego do dziś nie potrafię zlokalizoawć na forum/.
STOP bo zbyt się rozczulę
Koncepcję oczywiście dopinaj, może jeszcze ktoś z nas też dostanie olśnienia. Na pewno natyczmiast damy znać.
Z tym nadejściem czasu to tak różnie bywa, czasem nie warto/? któż to wie/ korzystać z takich możliwości, czasem nie warto być zbyt "mądrym". - "Podwładny wobec szefa/przełożonego/ powinien mieć nieco głupkowaty wygląd /i chyba było coś o poglądach/ .... "to jakiś fragment czegoś, już nie pamiętam, gdzieś to mam zapiszane.

Pomimo wszystko uważam że zawsze trzeba być sobą kiedyś to zaprocentuje wielokrotnie.

Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam pracusia - nie daj SIĘ

Jola

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Jola (---.chelm.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   20.04 21:08

Jestem po pewnego rodzaju maratonie pracowitości , ale znalzałam to, czego wczoraj nie potrafiłam sobie przypomnieć:

Prawdopodobnie jest to zarządzenie cara Rosji Piotra I z 9 grudnia 1708 roku /"zdobycz" po jakimś kursie/

"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty. Tak by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego."

Nie biorę odpowiedzialności za te słowa i podane źródło!!!!!

Ale, chyba coś w tym jednak jest. Tak więc Marku masz co prawda niewielki, ale jednak "orzech do zgryzienia"-raz jesteś "podwładny" a raz "przełożony".

To Ty lepiej wiesz jakie są Twoje władze.

A jak po PIERWSZEJ przymiarce? ;-))))))))

Pozdrawiam

Jola

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Marek z Rzeszowa (---.krakow.sdi.tpnet.pl)
Data:   21.04 00:12

Jest OK.
Reszta w poniedziałek.

Wygląd miałem, jak Pan Bóg przykazał - lichy i durnowaty.
Przełożonego nie peszyłem.

Szef w Swojej łaskawości zamienił ze mną kilka słów.
I rękę uścisnął (jeszcze nie myłem).

Marek

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Mirek (---.jeleniag.ppp.tpnet.pl)
Data:   24.04 10:34

Dawno nie byłem na forum. Właśnie piszę koncepcję do konkursu. Myślę, że mogę jeszcze zmienić coś po Waszychpropozycjach. Ja pracuję w szkole, w której będzie konkurs na dyrektora, ale nie mam dostępu do dokumentów szkoły. Jestem młodym nauczycielem i potrzebuję Waszej pomocy. U nas konkurs w drugiej połowie maja.
Gośka

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Marek z Rzeszowa (---.rzeszow.sdi.tpnet.pl)
Data:   24.04 11:27

Dokumenty szkoły nie są tajne. Poproś o kopie lub możliwość przejrzenia. Znajomość placówki jest bardzo ważna!
Są informacje, które mają bardzo istotny wpływ na kształt koncepcji.
Przesyłam Ci na priva swoją koncepcję i list motywacyjny. Może wykorzystasz.

Marek

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Jacek (---.slupsk.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   25.04 11:47

Ludzie jestem po konkursie, nie chcę być pesymistą, ale jeżeli nie jest się ,,czarnym koniem'' gminy, to nawet najlepsza koncepcja nie pomoże.
Po co się męczyć, myśleć, wysilać mierny kandydat z układami załatwi każdego.

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Mariia (---.zetosa.com.pl)
Data:   25.04 18:18

Jacek - nie kracz.......
Napewno znasz swoją wartość - jesli Cię nie zakontraktują -to ich strata. A Ty będziesz miał "normowany" czas pracy.a bez układów byłbyś rogaty

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Zola (---.koszalin.sdi.tpnet.pl)
Data:   25.04 23:24

A ja myślałam że szkołami to nikt nie chce zarządzać.Czy ludzie nie wiedza ,że to nie splendor a ciężka robota ;-(((((((( Zola

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Waldek (---.icm.edu.pl)
Data:   26.04 19:17

Witam.
Ja również piszę koncepcję do konkursu.Proszę Was, a w szczególności Ciebie Marku o radę. Mianowicie, chodzi o to, że piszę koncepcję obszarami i jestem już przy trzecim, a jest to już siódma strona. Jak dojdę do ostatniego obszaru to zbierze się ze trzydzieści stron. Sam sobie zadaję pytanie - kto wytrzyma taką porcję tekstu? Jednak gmina zobowiązała mnie, żebym nawiązał do starej koncepcji i wykazał zrealizowane punkty. Nie jest to głupie, ale jednak moim zdaniem, nie da się tego zmieścić w trzech stronach.
Co do wypowiedzi Jacka - ja też nie jestem "czarnym koniem" gminy. Mimo to, nie poddam się bez walki. Uważam, że zrealizowałem w 100% plany z poprzedniej koncepcji, a że dosyć często mam swoje zdanie i ostrzegam władzę, że próbuje przekraczać swoje kompetencje..., to z chęcią dołożą starań, by wygrał ich człowiek (szef Komisji Oświaty w gminie).Mam tylko cichą nadzieję, że moje pięcioletnie wysiłki docenią rodzice, nauczyciele i przedstawiciele KO.
Waldek

 
 Re: Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur
Autor: Marek z Rzeszowa (---.rzeszow.sdi.tpnet.pl)
Data:   26.04 22:46

Ciężko Ci będzie, nawet jeśli (czego Ci życzę z całego serca) wygrasz.
Musisz postawić na rodziców, grono, związki i KO.
Dla każdego coś miłego. Już tu ktoś o tym pisał. I nie rozdrabniaj się, nie przesadź z objętością. Rzeczywiście nikt tego nie przeczyta w całości (chyba, że przedstawiciel wrogiego Ci organu, by Cię przyłapać na nieścisłości, wykazać jakąś tam niekonsekwencję lub po prostu "odpytać" z tej koncepcji). Opis obszarów jak najbardziej - ale pisz to językiem dla ludzi.
Przesyłam Ci na priva swoje "wypociny". Nie są doskonałe ale mogą stanowić punkt odniesienia.
Marek

 
 Koncepcja pracy na stanowisko dyrektora szkoły
Autor: Ela (---.siedlce.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   28.04 19:32

Przygotowuję się do konkursu na stanowisko dyrektora szkoły podstawowej.Podobnie jak Marek siedzę przy komputerze i myślę lecz narazie mam pustkę w głowie.Pomysłów mam masę,lecz trudno mi je uporządkować.Będę wdzięczna za każdą pomoc.Cześć!

 
 Re: Koncepcja pracy na stanowisko dyrektora szkoły
Autor: Jurek (---.lubaczow.sdi.tpnet.pl)
Data:   16.10 23:28

Witaj Waldku. Jak widze koncepcje już na pewno masz napisaną.
Jeżeli możesz przyślij mi swoje przemyślenia na mój adres. Bedę wdzięczny - dziękuję.
Jurek
jbundz@poczta.onet.pl

Marek z Rzeszowa03-04-2002 11:13:33   [#02]
A to pamiętacie?
Marek Pleśniar03-04-2002 11:22:57   [#03]

yhm

czytałem te wszystkie, kibicowałem i nastawiałem się na ten rok - bo koniec kadencji

teraz ja: siedzę i piszę koncepcję...

:-))

stan03-04-2002 16:19:15   [#04]

.... :-(

Niestety ja też będę uczestnikiem "tej zabawy". Na razie zbieram różne materiały, liczę na zmiany w ustawie. Nie mam jeszcze wyznaczonego terminu. I za...... na bieżąco; statut, ramówki, regulaminy, ocena pracy, badanie jakości, ....
Pozdrawiam
stan
:-(

HenrykB03-04-2002 16:41:09   [#05]

To tylko mnie

udało się uniknąć zmian w pracy.

Uff...

jolkao208-03-2007 20:43:47   [#06]

i znowu

siedzę i myślę o koncepcji- nie mam pomysłu...jak to zrobić żeby było krótko, mądrze i ciekawie:-) a może ciekawie, krótko i mądrze.. nie mogę powielić poprzedniej...a może coś jutro...

Proszę pomóżcie ruszyć z miejsca

:-)

Magosia08-03-2007 21:04:14   [#07]

Jolu :-)

ja to już kiedyś to wklejalam ...ale może się przyda- to fragment ze wstępu.

Od  1 września 1999 roku jestem dyrektorem Zespołu Szkół w N, a moim obecnym  celem jest kontynuacja rozpoczętego dzieła zarządzania placówką w sposób twórczy, skuteczny i zapewniający rozwój wszystkim jej podmiotom: uczniom, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym i lokalnej społeczności.

Prezentowany dokument składa się z następujących części:

Ø      Ocena realizacji założeń  koncepcji z 1999 roku

Ø      Diagnoza aktualnego stanu Zespołu Szkół w N

Ø      Kierunki i sposoby rozwoju placówki.

Ø      Organizacja pracy zespołu kierowniczego.

Ø      Rozwój osobisty i organizacja pracy własnej.

Ø      Wizja rozwoju szkoły.

Przedłożona  „Koncepcja kierowania...” została opracowana w oparciu o podstawy prawne dotyczące funkcjonowania szkoły, a w szczególności:

ü       Ustawę z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996r.nr 67, poz.329, z późniejszymi zmianami.

ü      Ustawę z dnia 8 stycznia 1999r. Przepisy wprowadzające reformę ustroju szkolnego (Dz.U. Nr 12,poz.96, z późniejszymi zmianami).

ü      Ustawę z dnia 26 stycznia 1982r. -Kartę Nauczyciela(Dz. U. z 1997 r. Nr 56,poz.357, z późniejszymi zmianami,

ü      Statut Zespołu Szkół w N oraz inne dokumenty regulujące pracę placówki.

W prezentowanym dokumencie uwzględniłam także następujące uwarunkowania:

ü      Sytuację demograficzną, kadrową i lokalową,

ü      Szanse i zagrożenia wypływające z otoczenia szkoły,

ü      Podstawowe założenia polityki oświatowej państwa,

ü      Strategię rozwoju gminy N,

ü      Oczekiwania i potrzeby społeczności szkolnej (uczniów, rodziców, pracowników),

ü      Własne możliwości i potencjał kierowniczy.

 

Marek Pleśniar08-03-2007 21:05:53   [#08]

i podobnie jak wtedy podoba mi się punkt:

Ocena realizacji założeń  koncepcji z 1999 roku

Kawa08-03-2007 21:52:59   [#09]
Ja też siedzę nad koncepcją pracy przedszkola.Jak móglby mi ktoś podesłać na emeila swoją koncepcje,będę wdzięczna.
jolkao208-03-2007 22:16:10   [#10]
kawa odbierz pocztę:-)
los08-03-2007 22:27:32   [#11]

Siedzę przy kompie i piszę Koncepcję do konkur

A ja czekam na konkurs! Konkurs w poniedziałek. Koncepcja to nie wszystko. Przekonałam się już o tym kiedyś! Teraz śledzę wasze opinie i rozmowy.
jolkao208-03-2007 22:35:54   [#12]

los masz rację, ale to początek i masz go już za sobą

:-)

los08-03-2007 22:50:33   [#13]
To prawda. uodporniłam się.
osia09-03-2007 06:36:59   [#14]
a mi podobno ze względu na sytuację mają przedłużyć. Ale usłyszałam, że też mam pisać koncepcję i tu mam pytanie, czy pisaliście koncepcję do przedłużenia kadencji???
Marek Pleśniar09-03-2007 06:38:53   [#15]
nie ma czegoś takiego:-) ale wolno mieć;-)
osia09-03-2007 06:54:22   [#16]
też tak myślałam, ale dziękuję za potwierdzenie Marku. Tym bardziej, że szkoła w obecnej formie ma przed sobą rok działania, a potem mam nadzieję - stowarzyszenie
agniśka09-03-2007 08:36:28   [#17]

Witam

 i pozdrawiam wszystkich w trakcie tworzenia koncepcji... ja mam to na szczeście za sobą i czas do 2011 ,o ile nic się nie zmieni. Może po 3 konkursach wreszcie będzie to przedłużenie.

Będę wspierać swoich kilka koleżanek ktorym kończy się kadencja przedszkolnego dyrektorowania i oczywiście innych forumowiczow.  Za wszystkich trzymam kciuki.

 Przy całym zaangażowaniu tak ważne jest pozytywne myślenie, a wiosenne podmuchy za oknem skłaniają do tego...

Konto zapomniane31-03-2007 22:39:39   [#18]

koncepcja na konkurs

 Witam wszystkich pocących się przy pisaniu koncepcji, ja też siedzę i piszę swoją na dyrektora przedszkola
ale idzie mi to kiepsko :(
zgredek31-03-2007 22:42:40   [#19]
myślisz, że Marek siedzi nad tą koncepcją od 5 lat?;-)
Marek Pleśniar31-03-2007 22:50:50   [#20]
wytrwały to człek - to i może siedzi:-)
jxg31-03-2007 23:27:07   [#21]
z tego co wiem, to siedzi na emeryturce...
DYREK01-04-2007 15:59:15   [#22]
emeryt też może ...:-)))
zgredek01-04-2007 16:01:55   [#23]
i ma doświadczenie:-)
Cyrenka01-04-2007 18:04:52   [#24]

do agniśki

Dzięki serdecznie agniśka za wsparcie. Dobrze wiedzieć, że chociaż ktoś wspiera biednych piszących koncepcje. Właśnie się męczę i muszę przyznać, że coś mi dzisiaj ciężko idzie! treść jest i owszem, ale forma...Pozdrawiam wszystkich przed konkursami.
zgredek01-04-2007 18:06:05   [#25]

e, tam

taki piszący koncepcję to ewentualny dyrektor szkoły - gdzie tu zatem współczucie i bieda?

;-)

jatoja01-04-2007 18:33:50   [#26]
Dług przeklęty -  jak z Żeromskiego - jak miły Bóg , Joaśka we łzach i  sosna rozdarta jeno...;-)
Gaba01-04-2007 18:35:04   [#27]
biedna sosna...
izabelamaciejka01-04-2007 18:45:53   [#28]
I ja pozdrawiam wszystkich piszących koncepcję. Też to czynię. Mam czas do końca tygodnia, bowiem ogłoszenie w prasie o konkursie ukazało się w ostatni poniedziałek. Trochę mnie to zaskoczyło, bowiem spodziewaliśmy się konkursu, ale w nieco późniejszym terminie. Nie ma co narzekać, tylko mobilizować się do pracy, bo zdaję sobie sprawę, że napisanie papierów, to dopiero pierwszy kroczek...
magdulka01-04-2007 22:41:34   [#29]
Agnisiu gratuluję,  ale mam też prośbę  ,czy mogłabym od Ciebie uzyskać pomoc w sprawie koncepcji?????Jestem na półmetku jej pisania (tak mi sie wydaje) ale cały czas mam wrażenie, że to może nie tak?Bardzo proszę cię o pomoc ,z góry dziękuję
zapomniane02-04-2007 18:11:02   [#30]

koncepcja na konkurs

Ja równiez potrzebuję koncepcji na konkurs dyrektora przedszkola. Jesli ktoś może mi pomóc będę wdzięczna
Ank03-04-2007 11:49:55   [#31]

ja tworzę już kolejną koncepcję i choć mam pomysłów sporo a nawet chyba za dużo to brakuje mi bodźca albo jakiegos fajnego szkieletu

wiem, że skopiować się nie da, szczególnie jeśli tworzy się jakąś ciągłość bo każda placówka jest inna ale podeslę swoją do poczytania i popatrzyłabym jak wyglądają inne pomysły

podrzućcie proszę jakąś koncepcję i mi

Konto zapomniane10-04-2007 17:50:00   [#32]

koncepcja na konkurs

ja też tworzę ,ale popatrzylabym jak piszą inni ,podrzućcie jakąś,blagam
Konto zapomniane10-04-2007 20:23:54   [#33]

"pocę"się nad koncepcją

Wkrótce mnie też czeka ten "casting", więc może KTOŚ dobrego serca zlituje się nad nieszczęśnikiem ? Każde zdanie, wskazówka może zmienić tory myślenia (na lepsze). Życzę wszystkim powodzenia w tej trudnej i nieprzewidywalnej konkurencji !
Gaba10-04-2007 20:32:20   [#34]
mamy wiele wskazówek, np. wpisz w szukaja np. konkurs i wtedy pojawi  ci się to, o czym marzysz - dobre rady... ;-)
Konto zapomniane10-04-2007 21:35:31   [#35]
Dzięki "gaba", na taki pomysł wpadłem już wcześnej, wiesz że nie o to chodzi. Może ci co otrzymali pomoc od innych zechcą również pomóc innym np. mnie. Pozdrawiam
Gaba10-04-2007 21:40:24   [#36]

chętnie pomogę, nie żartuję - ale podaj coś bliżej, co Cię nurtuje.

Jeżeli dydaktyka - to proszę, to mój konik, jeżeli pozyskiwanie funduszy... to mogę sie tylko oblizywać... ;-))))

Konto zapomniane10-04-2007 21:59:08   [#37]
Chętnie zobaczyłbym szablon takiej koncepcji, bez szczegółów, bo one już należą do mnie. Coś co pozwoli mi wszystko ogarnąć, usystematyzować.
Konto zapomniane10-04-2007 22:05:12   [#38]
Do alaluk -nie martw się u mnie też marnie .Idę spać.Pozdrawiam.
Gaba10-04-2007 22:14:13   [#39]
Well1 i krystynku - przesłałam Wam coś... nie marudżcie już, siusiu, paciorek i  spac, a jutro ponownie do roboty... nie wymyślajcie cudów. Wszystko na miarę placówki.
Konto zapomniane10-04-2007 22:32:15   [#40]
"Gaba" serdecznie dziękuję, Twój mail na pewno "doda mi skrzydeł". Skorzystam z Twojej rady. Raz jeszcze serdeczne dzięki za wsparcie. Życzę Ci miłych snów
magdulka10-04-2007 22:52:12   [#41]
   Gaba czy mogłabyś mi też   pomóc ???????????????????
Konto zapomniane11-04-2007 11:11:23   [#42]

konkurs

witam!

pierwszy raz zdecydowałam się napisać, chociaż czytam Was od dawna, a członkiem OSKKO jestem od dwóch lat.  A problem oczywiście ten sam: konkurs na dyrektora placówki (szkoła ponadgimnazjalna). Konkurs odbedzie sie dopiero w maju, ale ponieważ nie brałam jeszcze udziału w takim konkursie, dlatego chciałabym jak najwięcej dowiedziec sie jak powinna wyglądac koncepcja. Proszę więc szacowne grono doświadczonych konkursowiczów o przykładowe koncepcje. O placówce wiem sporo, bo zgodnie z Waszymi zaleceniami informacje na jej temat zbieram. Nie pracuję w tej szkole. Dziekuję z góry za każdą pomoc (przykładową koncepcję bądź inne dobre rady)!!!

dota200211-04-2007 15:45:32   [#43]
Pisząc koncepcję zastanawiam się nad jej formą. Czy jest jakaś norma preferowana przez komisje?  Pisanie opowiadania o moich zamierzeniach trochę mnie odstrasza. Wolałabym je wypunktować tzn. podać konkrety.
Konto zapomniane11-04-2007 16:43:11   [#44]
gaba paciorek i siusiu było wczoraj od 8 pracowałam , a teraz czytam koncepcje  od ciebie  bużka za to pozdrawiam
magdulka11-04-2007 17:12:42   [#45]
otrzymałam prawdopodobnie od gaby wiadomość ale nie mogę otworzyć koncepcji ,czy mogłabyś raz jeszcze spróbować ,z góry dziękuję
AsiaJ11-04-2007 20:28:14   [#46]
Jedyna forma preferowana przez komisje to - krótko.
Wertykal12-04-2007 01:09:35   [#47]

chwila wspomnień...

"Tak se"
czytam ten wątek od początku i łza się w oku kręci...
Asia, Marek z Rzeszowa, Marek z Olsztyna, HenrykB, hania, Jola, Janusz, Zola, Stan, Gaba, Natasza to był początek.
Jeszcze gościnnie na forum eduseka.
Który to był rok? 2001?
Później Leszek, rzewa, AnJa i wielu, wielu innych.
Część została i widzę tu Ich obecność, część jak ja, odeszła w forumowy niebyt.
Ale tematy zostają te same:

"widzimisie" władzy,
mętlik w przepisach,
konkursy,
złoty OSKKO,
no i, nieśmiertelna, piaskownica o-błednych

Macie tu kącik historyczny?
W sam raz dla emeryta.
;)
Leszek12-04-2007 10:22:45   [#48]
Dobrze, że zaglądasz Marku na forum...
I wcale ci nie czas na "niebyt forumowy"
pozdrawiam
Leszek
Koralik12-04-2007 12:16:13   [#49]

układ punktów czy palec boży

może byc całkiem politycznie - jestem juz po- wygrałam konkurs zakończył się o 18.30 ( od 13.00 - 3 kandydatów spoza "mojej" szkoły - nauczyciele)   sprowadzono komisję aż z wojewódzkiego KO pytano ponad 1g o wszystko ale dlaczego myślę, że nikogo i tak nie obchodziła moja koncepcja i to czego już dokonałam,  jest mi źle :( czekam 2 tygodnie co dalej wymyślą bo czuję, że to nie koniec tej farsy)
Ania1520-08-2008 14:49:46   [#50]
Serdecznie witam po wakacjach szanowne grono forumowiczów!

Tym razem mam problem z koncepcją funkcjonowania i rozwoju placówki. Chciałabym przystąpić do konkursu na dyrektora placówki (szkoła ponadgimnazjalna-LO). Konkurs odbędzie sie już za 5 dni , a niestety nigdy nie brałam jeszcze udziału w takim konkursie.
Dlatego chciałabym jak najwięcej dowiedziec sie jak powinna wyglądac taka mądra koncepcja.
Proszę więc szacowne grono doświadczonych konkursowiczów o przykładowe koncepcje,jakiś
szablon. Dziekuję z góry za każdą pomoc (przykładową koncepcję bądź inne dobre rady)!!!

pozdrawiam
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ]