Forum OSKKO - wątek

TEMAT: MEN Komunikat w sprawie sposobu wykonania przepisu art. 42 ust.
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
teka5727-09-2009 23:47:48   [#101]

 To nie  demagogia,ale kwestia  technicznych  rozwiązań-

jak  chcecie rozwiązać obecność dziecka na zajęciach-myślę w  kontekście   bezpieczeństwa.

rodzic musi wiedzieć ,że jego dz. może być w tym dniu na..   zajęciach  , w tym czasie trwają w szkole różne(jest plan zajęć) ,ale   n-l może (?!) zmienić plan,gdyż ....różne  powody,czy  musi o  zmianach  powiadamiać dyrektora?

Zbieracie zgody  na  udział w  tych  zajęciach,które  w  końcu są po lekcjach i to dobrowolne czy  też  traktować je,jak "dobrowolny przymus"dla dziecka.?

Jeśli rodzic,nie wyrazi zgody na  jego  udział,to co?

Bywa tak,że N-le będzie  nieobecny,co z  uczniem-puszczamy go  do  domu-a rodzic ,gdy się  coś stanie po drodze  powie ,że powinien być w szkole-kto odpowie za jego  bezpieczeństwo?

lub  uczeń w tym  dniu  nie  musi  w  tych  zajęciach uczestniczyć,to n-l musi dzień wcześniej -pisemnie,powiadamiać rodziców,że w tym  dniu  dziecko  nie  zostaje w szkole ?


rzewa28-09-2009 06:50:05   [#102]

o rany... a jak to do tej pory u Ciebie działało? -> dalej może działać tak samo...

i niekoniecznie muszą to być zajęcia w dotychczasowym rozumieniu - czyli grupa o mniej więcej stałym składzie, licząca kilkanaścioro uczniow, spotykająca się regularnie

to mogą być różnego rodzaju projekty (pięknie wspomagające realizację zadań szkoły), przygotowania do uroczystości, zawodów, konkursów (może być, że tylko z jednym dzieckiem!), których czas realizacji jest krótszy niż rok czy semestr, i dla których opracowywany jest doraźnie harmonogram spotkań - nie mów, że takich rzeczy się do tej pory nie robiło (i to z opisanych wyżej przez Ciebie powodów :-))

zwracam uwagę,że nareszcie mamy sposób na realizację rożnego rodzaju projektów interdyscyplinarnych, wykraczających poza podstawę programową, którym czas poświęcony może być przez n-li udokumentowany

a projekty służące realizacji podstawy też będzie coraz łatwiej realizować w ramach godzin dydaktycznych z uwagi na wchodzącą wlaśnie elastyczniejszą ramówkę

gimka30-09-2009 13:21:05   [#103]

Czy ktoś ma przekopiowaną treść tego komunikatu albo mógłby zalinkować do niego? Na stronie MENowskiej wyskakuje błąd a nie zdążyłam go sobie ściągnąć...


Już sobie poradziłam :)


post został zmieniony: 30-09-2009 13:25:41
kaka07-10-2009 12:36:09   [#104]
Dostałem z KO pismo (odpowiedź na moje pytanie), że w SOSW godziny "karciane" nie dotycza wychowawców internatu i nauczycieli proiwadzących zajęcia w grupach rewalidacyjno-wychowawczych (indywidualne z "głębokimi" tez).
grazabo07-10-2009 13:19:52   [#105]

Internat - wiadomo, ale dlaczego przy rew. - wych. nie nalezy ich realizować .

U mnie rew.-wych. są zatrudniani w szkole podstawowej.

Więć skoro n-l jest zatrudniony w sp to ?????, pisało, że ma obowiązek?????

kaka07-10-2009 14:03:32   [#106]
U mnie tez rew-wych są zatrudnieni w szkole podstawowej, dlatego miałem wątpliwości i zwróciłem sie tez z zapytanie do KO w ich sprawie. Uzasadnienie jest dosyć długi: że te zajęcia nie podlegają pod ramowe plany nauczania, że "nie wchodzą w skład organizacyjny szkoły" (to jest cytat). Nie komentuję, nie wnikam, mam papier z kuratorium więc niech nie ralizują.
Paweł6907-10-2009 14:13:44   [#107]
http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=redakcyjne.edukacja.ekspert&dep=58602&data=&_CheckSum=1958770620
kaka07-10-2009 14:21:32   [#108]
Paweł69 - A po co wstawiasz ten link przeciez wszyscy juz z nas czytali ten tekst mnóstwo razy?
marmar4907-10-2009 16:38:45   [#109]


A mnie sie nie podoba zapis

"Obowiązkowi temu nie podlegają: ..... nauczyciele szkół artystycznych i nauczyciele szkół przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych RP, a także nauczyciele centrów kształcenia praktycznego".

pytam MEN czym sobie na to zasłużyli i dlaczego nauczycieli dzieli na dwie kategorie tych co mają obowiązek i tych którzy go nie mają

uzasadnienie jeżeli w ogóle jest bardzo mnie ciekawi

ania0308-10-2009 20:38:40   [#110]

Dragon

teraz ten wątek się rozjechał....

eny08-10-2009 20:44:26   [#111]
ania widocznie tobie wybiórczą się rozjeżdżają te wątki, które już sa przebrzmiałe;)))
ania0308-10-2009 20:45:56   [#112]

Eny a u Ciebie nie jest rozjechany ?

Dla mnie nie są przebrzmiałe, bo wczoraj nie miałam czasu czytać

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]