Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o nadzorze, a boisz się zapytać
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]
rzewa03-10-2009 18:23:30   [#151]
.
Jersz04-10-2009 11:27:04   [#152]
wyżej, wyżej ... bo pojawią się oskarżenia że watek wycięto ;-)
dorotagm04-10-2009 12:12:22   [#153]

Moje pytania pewnie pojawią się później, jak do planu nadzoru usiądę, albo KO będzie mnie odwiedzać :)

Teraz pytań w głowie brak.

S Wlazło04-10-2009 13:02:29   [#154]

Pojawia sie w postach nawiązywanie do mego artykułu w "Dyrektorze Szkoły". Otóź, popelniłem tam niezręczność słownikową. Napisałem "Ministerstwo zleciło grupie ekspertów". W sensie prawnym nie zlecono, bo takiego zlecenia nie ma, powołano natomiast grupę ekspercką do opracowania projektu nowego nadzoru pedagogicznego. To jednak istotna różnica, zatem wszystkich serdecznie przepraszam za ten brak precyzji słownej. Po prostu mocno chciałem zaakcentować nową praktykę w ministerstwie, która podoba mi się bardzo, choć nie należę do PO, zresztą do żadnej partii.Można było śladem poprzedniego ministra edukacji, który w środku roku szkolnego wprowadził nowy nadzór -do stycznia - mierzenie, a od lutego diagnozowanie, przy czym procedury były diametralnie różne, wprowadzić nagle rozporządzeniem nowy nadzór. Tu zwróćcie uwagę, po 2 latach dopiero nowe ministerstwo wprowadza nowe rozporządzenie, a czas został poświęcony na prace ekspertów i róznorodne konsultacje. Podobnie działa MEN, także w innych trudnych problemach, np w niesłychanie trudnym problemie szkolnictwa zawodowego. Miłego popołudnia niedzielnego. Stefan

AsiaJ04-10-2009 13:23:20   [#155]

O właśnie i to jest wartość dodana zmian:

...powołano natomiast grupę ekspercką do opracowania projektu nowego nadzoru pedagogicznego...

i to:

...chciałem zaakcentować nową praktykę w ministerstwie.

Bo takich praktyk do ntej pory żadne MENy i MENiSy nie czyniły, jak pisze Stefan powyżej.

A reszta okaże się po roku wprowadzania zmian.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]