Forum OSKKO - wątek

TEMAT: badanie okresowe
strony: [ 1 ]
kaya719-08-2009 22:06:01   [#01]

Nauczyciel pracuje w dwoch szkołach, u mnie ma swoje głowne miejsce pracy, dostał skierowanie na badania lekarskie okresowe w drugim miejscu pracy, u mnie dopiero skierowanie dostanie we wrzesniu, czy moze mi przyniesc kserokopie badań lekarskich które zrobi dla tamtego miejsca pracy??

Gaba19-08-2009 22:13:34   [#02]

!. Nie ma pojęcia głównego miejsca pracy.

Badań pewnie nie musi powtórzyć (pokaże zrobione lekarzowi), ale dopuszczenie musi przynieść do Twojej szkoły, na konkretne miejsce pracy. Nie przyjmuje się kserokopii.

kaya719-08-2009 22:21:34   [#03]
Czyli musi mieć oryginal i w tej szkole i w tej szkole? bo na zaswiadczeniu musi pisac np. zdolny nauczyciel SP Nr 6 , i potem np. nauczyciel ZSO14 ??
Gaba20-08-2009 06:47:23   [#04]
tak. Badania jedne (krew, ciśnienie itp.), ale dopuszczenia do pracy na konkretne stanowisko w konkretnej szkole - dlatego daj mu lepiej i ty skierowanie, a lekarz wypisze od razu dwie zdolności. Nauczyciel skorzysta. Pamiętaj, że zawsze możesz wcześniej skierować pracownika na badania. Wyjaśnij nauczycielowi, że nie chcesz go ścigać 2 razy, a kopii sanepid przy kontroli lub PIP nie respektuje, poproś, by o tym zawsze pamiętał.  
kaya720-08-2009 09:04:47   [#05]
dziękuje ;)
DYREK20-08-2009 09:06:55   [#06]
dyrektor kieruje na badania

o zakresie badań decyduje lekarz medycyny pracy w czasie przeprowadzania badań lekarskich pracowników

obowiązkiem pracownika, zgodnie z art. 211 pkt 5 K.p. jest poddawanie się wstępnym, okresowym i kontrolnym badaniom lekarskim oraz innym zaleconym przez lekarza badaniom i stosowanie się do zaleceń lekarskich

 

art. 211 i art. 229 Kodeks pracy

http://www.pip.gov.pl/html/pl/html/k0000000.htm

i

Art. 23 Karta nauczyciela

http://prawo.vulcan.pl/przegdok.asp?qdatprz=akt&qplikid=2

5. Dyrektor szkoły może skierować nauczyciela mianowanego na badanie okresowe lub kontrolne z własnej inicjatywy w każdym czasie. W przypadku dwukrotnego nieusprawiedliwionego niezgłoszenia się nauczyciela na badanie ust. 4 pkt 2 stosuje się odpowiednio.

i

Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z 30.5.1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (Dz.U. Nr 69, poz. 332 ze zm.)

DYREK20-08-2009 09:09:46   [#07]

1

1. Skierowanie na profilaktyczne badania okresowe wystawia pracownikom pracodawca.

2. W skierowaniu na badania lekarskie pracodawca ma obowiązek podać nie tylko określenie stanowiska pracy, na którym pracownik jest (lub ma być) zatrudniony, ale także informacje o występowaniu na nim czynników szkodliwych dla zdrowia lub warunków uciążliwych.

3. Na podstawie opisu stanowiska pracy zamieszczonego w skierowaniu na badanie  i zawartych tam informacji o zagrożeniach, które występują na tym stanowisku, lekarz przeprowadzający badanie zadecyduje o jego zakresie i wystawi stosowne zaświadczenie.

4. W przypadku gdy wystawione zaświadczenie lekarskie jest zbyt ogólnikowe i nie wskazuje na czym te przeciwwskazania polegają, pracodawca może skierować pracownika ponownie na badania lub zwrócić się do lekarza w celu uzyskania precyzyjnej informacji co do zakresu przeciwwskazań (np. co do warunków, w jakich pracownikowi nie wolno wykonywać pracy).

5. Brak zdolności do pracy na dotychczasowym stanowisku może być przyczyną wypowiedzenia pracownikowi umowy o pracę, oczywiście z wyjątkiem pracowników szczególnie chronionych. Pracownikowi, który nie jest szczególnie chroniony, pracodawca nie ma obowiązku proponowania pracy na innym stanowisku pracy w związku z brakiem możliwości wykonywania dotychczasowej pracy.

 

Art. 229. (kodeks pracy)

§ 3. Okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadza się w miarę możliwości w godzinach pracy. Za czas niewykonywania pracy w związku z przeprowadzanymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, a w razie przejazdu na te badania do innej miejscowości przysługuje mu zwrot kosztów podróży według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych.

§ 6. Badania, o których mowa w § 1, 2 i 5, są przeprowadzane na koszt pracodawcy. Pracodawca ponosi ponadto inne koszty profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami, niezbędnej z uwagi na warunki pracy.

2

"Badania okresowe wykonują wyłącznie lekarze uprawnieni do badań profilaktycznych. Muszą oni posiadać określoną specjalizację (np medycyna pracy lub transportu) oraz być wpisani do rejestru lekarzy przeprowadzających badania profilaktyczne (w wojewódzkim ośrodku medycyny pracy).

Lekarze uprawnieni do badań profilaktycznych posługują się pieczątką i wydają orzeczenia na drukach określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 30 maja 1996 r. Dz.U. Nr.69,poz. 332."

http://www.lekarzpracy.pl/badania-okresowe

Gaba20-08-2009 09:24:35   [#08]
Dyrek, nam tu wszystko przypomniał. Dzięki. Ja podpowiadałam, jak się bronić przed kserówkami i ulzyc nauczycielowi w lataniu - miałam szkolenie z taką bardzo konkretną panią z PIP. ;-)
DYREK02-09-2009 15:53:50   [#09]
Książeczki zdrowia
Zola18-10-2009 12:15:03   [#10]
A jak to wygląda w szkołach niepublicznych, też kieruje dyrektor, też można w godzinach pracy, też zwraca koszty ?
A jak brak takich badań to kto odpowiada dyrektor czy pracownik ?
BaZa18-10-2009 12:36:56   [#11]

Miałam teraz badania okresowe wszystkich pracowników szkoły - ogólne. Pani doktor powiedziała, że niedługo musimy także zrobić badania laryngologiczne. Czy za te badania też płaci pracodawca?

DYREK18-10-2009 13:50:40   [#12]

Badania dotyczą wszystkich szkół. W szkołach niepublicznych też obowiązuje Kodeks pracy.

Zakres i rodzaj badania profilaktycznego jest uzależniony od rodzaju pracy, a dokładniej od tego, jakie potencjalne zagrożenia dla zdrowia pracownik napotyka podczas wykonywania swoich obowiązków.

np. księgowa - komputer - badania okulistyczne ......

     nauczyciel - laryngologiczne .....

     nauczyciel informatyki - laryngologiczne, okulistyczne .....

     wożny pracujacy na wysokości - neurologiczne, okulistyczne, badania słuchu .....

     dyrektor nauczyciel - ekg, kardiologiczne, laryngologiczne, okulistyczne  .......

     itd.

Za badania okresowe (a w ich ramach badania laryngologiczne, kardiologiczne, okulistyczne i inne zalecone przez lekarza medycyny pracy) płaci pracodawca.

Badania laryngologiczne będzięcie robić przy następnych badaniach okresowych - jeżeli tak zadecyduje lekarz.

OP zależy jednak na tym, by za badania pracowników płacić jak najmniej i tu mamy problem.

Zdrowie pracownika czy kasa ?

U nas od dawna ośrodek medycyny pracy wykonuje dla nauczycieli badania okresowe: podstawowe i laryngologiczne. (ok. 100 zł)

 

Wkrótce

W czasie badań wstępnych i okresowych pracownic będą przeprowadzane także cytologia i mammografiaKoszt nie będzie obciążał pracodawców.

http://www.rp.pl/artykul/137396,219029_Cytologia__w_badaniach_okresowych.html


post został zmieniony: 18-10-2009 13:53:34
BaZa18-10-2009 13:56:54   [#13]
Dziękuję bardzo. Muszę uświadomić teraz panią z księgowości, bo twierdzi, że za badania laryngologiczne nie powinniśmy płacić.
DYREK19-10-2009 10:54:46   [#14]

Okresowym badaniom lekarskim podlegają wszyscy pracownicy, jednak ich częstotliwość nie jest jednakowa dla każdego zatrudnionego i zależy przede wszystkim od rodzaju wykonywanej pracy. Pracownicy przechodzą badania okresowe z częstotliwością:

• co 2 lata, jeżeli pracownik jest narażony na wdychanie szkodliwych pyłów lub oparów,

• co 3 lata, jeżeli w zakładzie pracy panuje gorący mikroklimat (po 45. roku życia badania takie muszą być wykonywane co 2 lata),

• co 4 lata, jeżeli pracownik stale korzysta z komputera,

• co 5 lat – pracownicy biura niekorzystający z komputerów.

Termin badania okresowego powinien zawsze zostać określony w zaświadczeniu lekarskim wydanym po badaniu wstępnym lub poprzednim badaniu okresowym. W przypadku zmiany pracodawcy termin ważności zaświadczenia wydanego w czasie zatrudnienia u poprzedniego pracodawcy traci ważność.

z: http://www.pmz.pl/index/index.php?option=com_content&task=view&id=26&Itemid=60

i

może się przyda:

Badania sanitarno-epidemiologiczne

Książeczki zdrowia

kaiążeczki zdrowia "sanepidowskie"

Hm... badanie okresowe

link12306-11-2009 19:40:30   [#15]

pracodawca nie dopuszcza pracownika, który nie dostarczy aktualnych badań. sprzątaczka - l. 76, kieruję na badania. Jakie moge podjąć działania, jeżeli pracownik nie dostarczy aktualne wyniki badań.

DYREK06-11-2009 20:03:29   [#16]

Zgodnie z art. 211 pkt 5 Kodeksu pracy poddanie się okresowym i kontrolnym badaniom lekarskim jest  obowiązkiem pracownika.

Z art. 100 § 1 wynika, że pracownik obowiązany jest stosować się do poleceń przełożonych, które dotyczą pracy i nie są sprzeczne z przepisami prawa lub umowy o pracę

Brak okresowych badań lekarskich może być uznany za ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych i skutkować zwolnieniem dyscyplinarnym.

i

"Wyrok SN z dnia 10 maja 2000 r., I PKN 642/99 – „Zawinione (umyślne lub wskutek rażącego niedbalstwa) niewykonanie przez pracownika, zgodnego z prawem polecenia poddania się kontrolnym badaniom lekarskim, jako naruszające obowiązek wykonania polecenia dotyczącego pracy (art. 100 i art. 211 pkt 5 Kp.), może stanowić podstawę niezwłocznego rozwiązania umowy o pracę na podstawie art. 52 § 1 pkt 1 Kp.”

z (warto przeczytać): http://www.abc.com.pl/pytanie/887/8

link12306-11-2009 20:31:47   [#17]

Dyrek, ja poprostu nie mogę wyjść z podziwu! Kiedy ja chociaż będę wiedział 1 % tego co ty.......pozdrawiam

 

AnJa06-11-2009 20:33:37   [#18]
na emeryturze?:-)
link12306-11-2009 20:36:05   [#19]
na emeryturze to ja będę miał ...demencję :)
link12313-11-2009 12:28:00   [#20]
wysłałem pracownika na badania okresowe - sprzątaczka. Dostała: zdolna do pracy, przeciwskazania cięzka praca fizyczna, praca tylko na poziomie "0". Co wobec tego ze sprzątaniem? co z myciem okien? czy trzeba zmienić zakres czynności takiemu pracownikowi?  
DYREK13-11-2009 12:35:01   [#21]

w/g mnie

problem to praca na wysokości (jest to praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1,0 m nad poziomem podłogi lub ziemi), czyli mycie okien odpada

konieczna zmiana zakresu czynności lub stanowiska, a jeżeli nie ma takiej możliwości - rozwiązanie stosunku pracy

link12313-11-2009 12:46:24   [#22]
Dyrku bardzo dziękuję za pomoc. Napisałeś: konieczna jest zmiana zakresu czynności lub stanowiska. To sprzątaczka jedyna zatrudniona na tym stanowisku - czy muszę jakoś uzasadniać zmianę zakresu? Czy poprostu wręczam nowy zakres wyłączający mycie okien? Mam jeszcze zatrudnioną Panią na stanowisku woźna - też wysyłam ją na badania, jeżeli nie będzie przeciwskazań, czy mogę jej zmienić zakres obowiązków? Tzn wpisać konkretnie mycie okien? I jeszcze jak wygląda procedura rozwiazania stosunku pracy? 
DYREK13-11-2009 13:43:19   [#23]

Nie musisz uzasadniać zmiany zakresu czynności (o ile jest on zgodny z umową o pracę).

W tym wypadku jest zgodny, stanowiska: sprzątaczka, woźna.

zobacz: http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=92517

 

 

Wypowiedzenie umowy o pracę - w uzasadnieniu: przeciwwskazanie lekarskie do wykonywania obowiązku należącego do zakresu czynności na zajmowanym stanowisku pracy

w czasie wypowiedzenia pracownik nie wykonuje czynności zabronionych przez lekarza (najlepiej wysłać na urlop)

zobacz: http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-pracy/stosunek-pracy/odpowiedzi/
przeciwwskazania-do-wykonywania-pracy.html

Mania3613-11-2009 17:49:16   [#24]
Dlaczego nie można uwzględniać kserokopii okresowego badania lekarskiego odnośnie pracy na stanowisku nauczyciela zatrudnionego w dwóch innych placówkach (inni pracodawcy). W obu placówkach pracuje na takim samym stanowisku pracy. Skoro lekarz orzekł, że nauczyciel jest zdolny do pracy na tym stanowisku? Po co obciążać drugiego pracodawcę kosztem przeprowadzenia badań?
link12313-11-2009 18:34:33   [#25]
tyle, że wypowiedzenie oznacza: 3 miesiące /pracownik w zatrudnieniu powyżej 3 lat/, musi iść na urlop, przez 3 miesiące nie jest sprzątana szkoła, a pracownik otrzymuje pensje - dobrze rozumiem?
DYREK13-11-2009 19:52:18   [#26]

Pracodawca – nie mogąc dopuścić pracownika do pracy dotychczasowej – musi dokonać wypowiedzenia stosunku pracy, płacąc pracownikowi wynagrodzenie za przysługujący mu okres wypowiedzenia, pomimo nieświadczenia przez niego pracy.

w/g mnie w tym wypadku:

w czasie wypowiedzenia pracownik nie wykonuje czynności zabronionych przez lekarza (np. mycie okien, dźwiganie i  przenoszenie ciężkich przedmiotów)  - inne może wykonywać

(najlepiej wysłać na urlop jeżeli ma niewykorzystany np. 15 dni + 2 dni opieki + ewentualne L-4)

 

link12313-11-2009 21:05:04   [#27]
Dyrku - posłałem coś na skrzynkę. Za pomoc z góry dziękuję
ankate14-11-2009 09:09:25   [#28]
Czy macie podpisane umowy z lekarzem, który wykonuje badania okresowe. Może ktoś ma wzór takiej umowy. Co powinna zawierać, czy ceny można negocjować. Jakie u was są stawki?
2katarzyna14-11-2009 19:31:30   [#29]

Mamy podpisane.W umowie badanie ogólne specjalisty od medycyny pracy +laryngolog. Jeśli dobrze pamiętam 55zł za całość (po negocjacjach). Lekarze przyjeżdżają razem w ustalonym dniu w ostatnim tygodniu sierpnia, przyjmują w gabinecie higienistki. 


link12312-12-2009 21:12:59   [#30]
podnoszę wątek: pracownik - sprzątaczka otrzymała skutecznie wypowiedzenie. Kobieta nie może pracować, ma brak pełnej zdolności do pracy. Okres jej wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Czy mogę takiemu pracownikowi dać nagrodę na Boże Narodzenie - chodzi o to,że zostało mi trochę grosza na obsłudze i mam zgodę OP na nagrody dla AiO. Podpowiedzcie. Za porady z góry dziękuję.
dyrlo13-12-2009 14:22:31   [#31]

Ja nie wiem, ale coś mi się kołacze, że jak nie ma zdolności do pracy to umowa rozwiązuje się z 1 dniem miesiąca, następującym po złożeniu orzeczenia lekarza. Nie 3-miesięczne wypowiedzenie.

Co ona teraz u Ciebie robi?? Tylko kurze ściera???  A jak jej się coś w pracy stanie??? Nawet ścierając te kurze???

dyrlo13-12-2009 14:23:21   [#32]
No i jak pracuje to może nagrodę dostać, tylko czy powinna jeszcze pracować?
link12313-12-2009 23:43:48   [#33]
dyrlo- to ten przypadek, o którym pisaliśmy wcześniej: przeciwskazania: ciężka praca fizyczna, praca tylko na poziomie"0". Na podtsawie takiego badania wręczyłem wypowiedzenie /3 miesięczne/. Pani jest w okresie wypowiedzenia - może dostać nagrode?
dyrlo14-12-2009 12:26:56   [#34]
Moim zdanie dopóki pracuje może, jak przestanie być pracownikiem nie może :-)
link12315-12-2009 22:56:12   [#35]
Dyrlo - dziękuję:)
link12301-03-2010 10:46:03   [#36]

jeszcze raz podnoszę wątek - pracownikowi zakończył sięokres wypowiedzenia. Następuje rozwiązanie stosunku pracy, czy w świadectwie pracy należy podać:

- stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania umowy o pracę Art. 30 par. 1, punkt 2 ??

Chodzi o badania lekarskie - niezdolność pracownika do wykonywania ciężkich prac fizycznych i praca na poziomie "0"

Dziękuję za pomoc 

malmar1522-09-2011 12:23:15   [#37]

no dobra, poczytałam,

muszę podać podstawę prawną, że nie może być kserokopia

i że na zaświadczeniu jest do konkretnej szkoły

(oczywiście  oszczędności na płaceniu)

i jak mam to wytłumaczyć?

dota c23-09-2011 13:29:19   [#38]

Komu tę podstawe prawną masz podawać???

Lekarz dopuszcza do pracy na konkretnym stanowisku. A konkretne stanowisko, to nie rodzaj wykonywanej pracy (nauczyciel j. polskiego), tylko stanowisko nauczyciela w szkole podstawowej w Mysiej Dziurze.

Oryginał lekarz wydaje dla pracodawcy, który ZLECIŁ badanie i za nie ZAPŁACIŁ. Kopię moze sobie zatrzymac pracownik.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]