Forum OSKKO - wątek

TEMAT: godnosc nauczyciela
strony: [ 1 ][ 2 ]
AnJa06-07-2009 20:36:59   [#51]

a po co?

dyrek ma kapusiem być?

bosia06-07-2009 20:45:48   [#52]

słowami klasyka

. W niedoskonałości wychowawcy tkwi z reguły przyczyna wszystkich pedagogicznych niepowodzeń

ania0306-07-2009 20:45:52   [#53]

Podatku zapłacić chyba nie musi, bo wszystko przelał na cele społeczne, więc nie osiągnął dochodu.

Lub jesli zapłaci, to mu w całości zwrócą.

Natomiast sprawa z przyjmowaniem pieniędzy jest skandaliczna.

Przeprosić powinien tylko uczeń, a rodzice powinni być powiadomieni o sprawię.

Są przecież kary dlla ucznów, jak np. NAGANA DYREKTORA SZKOŁY Z WPISANIEM DO AKT.

Dyrektor nir powinien dopuścić do pobrania piędzy przez nauczyciela.

Skoro nauczyciel to zrobił wbrew woli dyrektora, to niestety konsekwencje służbowe muszą być wyciągnięte w stosunku do nauczyciela, a krto wie czy i nie do dyrektora.

ania0306-07-2009 20:46:45   [#54]
Bosia zgadzam się z Tobą całkowicie..
bosia06-07-2009 20:47:26   [#55]

to nie ja

to Karol Kotłowski

ania0306-07-2009 20:48:41   [#56]
Ale i tak się zgadzam..
aleksandra200406-07-2009 20:49:48   [#57]

W niedoskonałości wychowawcy tkwi z reguły przyczyna wszystkich pedagogicznych niepowodzeń

rozumiem - dyrektorzy to też wychowawcy.

malgala06-07-2009 20:57:34   [#58]

"Uwagi o tych uczniach skrupulatnie zapisywaliśmy w specjalnych zeszytach uwag i pochwał."

Nie wiem skąd ta moda na zapisywanie wszystkiego?

Czy samo wpisanie uwagi coś zmieni? A nie lepiej działać? Uwagi po nich spływają.

U nas też niektórzy piszą i ciągłe problemy z uczniami mają. Inni nie piszą, bo nie mają co pisać. Reagują na bieżąco na wszelkie niewłaściwe zachowania, ustalają jasne zasady i są konsekwentni. I ci właśnie problemów z zachowaniem uczniów nie mają.
A zachowanie oceniamy tak jak na to zasługują. Obowiązuje pełna skala ocen i te najniższe też czasami są wykorzystywane. Nie ma u nas systemu punktowego, ale zasady oceniania są wyraźnie określone.


Zaobserwowałam też, że niektórzy nauczyciele w przypadku kłopotów z uczniem odsyłają go na rozmowę do dyrektora. Nawet uczeń klasy V lub VI, a co dopiero gimnazjalista, odbiera to jako bezradność nauczyciela. Za jakiś czas po takiej rozmowie zachowa się wobec tego nauczyciela podobnie, a być może nawet jeszcze gorzej.

Nie jestem dyrektorem chociaż podczas każdej nieobecności go zastępuję i takich rozmów z uczniami sporo już przeprowadzić musiałam. Nie były to łatwe rozmowy, bo i uczniowi niewłaściwość jego zachowania uświadomić należało, a i odczuć to również w jakiś sposób powinien i jednocześnie próbować wzmocnić autorytet nauczyciela. Ale co zrobić, gdy wzmacniać nie ma czego?

maros06-07-2009 22:07:45   [#59]
AnJa  [#51]
"a po co?

dyrek ma kapusiem być?"

Od 2007 roku prawo mówi że musi być.

KK art.239 bo KN Art. 63 :))

walkiria5707-07-2009 00:09:39   [#60]

Nie wiadomo, jaką sumę przyjął nauczyciel, jakaś tam kwota jest zwolniona od podatku.

Od darowizn też niektórzy nie odprowadzają podatku, wystarczy udokumentować bliski stopień pokrewieństwa, a że ostatecznie wszyscy jesteśmy dziećmi Adama i Ewy... 

A gdyby nauczyciel w ramach zadośćuczynienia przyjął jakiś przedmiot, na przykład rękawice bokserskie z autografem Claya (co by było wielce a propos) tak, jak wielu ludzi darowuje różne przedmioty innym ludziom w podzięce za wyświadczoną przysługę?


Myślę, że powiedzenie: "Idź i nie rób pan tego więcej" wystarczy. Chyba, że nie...


Marek Pleśniar07-07-2009 00:17:12   [#61]

i ten nauczyciel skorzystał z tej zasady?

"idź i uczniu nie rób tego więcej"?

czy: "pińcet sie należy za mą godność"


więc nie pitolmy:

nauczyciel i szkoła zostali ośmieszeni i nie uczeń jest temu winien

rozumiem, ze część nauczycieli tego nie dostrzega, przywykli do prowizji za podręczniki, ochrony przed światem zewnętrznym w enklawie szkolnej - poza prawem i odpowiedzialnością


pojmuję to, bo kazdy kto zna szkołę to pojmie;


ale po co się tym wszystkim chwalić? Tego nie pojmuję.

walkiria5707-07-2009 00:23:07   [#62]

To nie do mnie ta odpowiedź. Też znam takich, którzy biorą. Dyrektorów też znam, którzy biorą. 

Wygląda na to, że idzie to w strone pokazówki, że niby po tym rozpracowaniu nauczyciela, to już nikt nigdy... 

Marek Pleśniar07-07-2009 07:50:55   [#63]

no to pieniądze "pokazówke" zepsuły do imentu

albo godność albo pieniądze

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]