Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Podsluchane o szkole
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]
malgala30-06-2009 22:01:09   [#152]
i nadal może być bardzo ciekawy, ale warunek - powrót do zasadniczego tematu, bo ten poboczny od wczoraj się ciągnie
Dragon30-06-2009 22:09:42   [#153]
Proponuję hasło:
"Ratujmy ciekawie zapowiadające się wątki!"
:-)

W ogóle ratujmy wszystkie wątki! Drugie hasło:
"Wszystkie wątki podkleić do góry!"
:-)
zgredek30-06-2009 22:11:36   [#155]
na razie to z nad-kreski lecą pod;-)
Adaa30-06-2009 22:14:46   [#156]

a ja proponuje hasło :

"Nie depczcie trawnikow i nie tykajcie posągów";-)

Małgorzata30-06-2009 22:16:38   [#157]
malgala - ciekawe wydają Ci się rozważania nad stereotypami, obiegowymi opiniami o nauczycielach i dyrektorach? dostrzegasz w nich coś, czego nie słyszałaś do tej pory?

Janusz - dorzuć archiwum z wyjątkowo cennymi wypowiedziami i oznaczanie gwiazdkami forumowiczów będących autorami tychże ;)
Dragon30-06-2009 22:19:45   [#158]
A po co takie archiwum?
Wystarczy wrzucić w szukajkę "Janusz Pawłowski", albo "Dragon".
:-))
Adaa30-06-2009 22:20:19   [#159]
i nie bedzie gwiazdki ale GWIAZDA:-)
malgala30-06-2009 22:46:01   [#160]
"malgala - ciekawe wydają Ci się rozważania nad stereotypami, obiegowymi opiniami o nauczycielach i dyrektorach? dostrzegasz w nich coś, czego nie słyszałaś do tej pory?"

opinie słyszałam i czytałam różne, rozważania ciekawe czasami bywają

a dla równowagi pozytywną zasłyszaną dziś w sklepie przytoczę: "Jak wy z tymi dzieciakami w szkole wytrzymujecie, ja mam w domu tylko dwoje i po tygodniu wakacji już mam ich dość. Za tą cierpliwość to medal wam się należy"
Małgorzata30-06-2009 22:53:01   [#161]
mogę dorzucić zasłyszane w radiu - zawody cieszące się największym prestiżem społecznym - nauczyciel na 2 miejscu :)
AsiaJ30-06-2009 23:04:49   [#162]

Uderz w stół ...;-)
kojąc się ze wstydu wrzucam coś, co może nawet i zrzeszonych taksówkarzy zainteresuje:-)

Wg  http://so.pwn.pl/

Zasady pisowni i interpunkcji

[143] 29.1. Wyrażenia przyimkowe to połączenia przyimków z rzeczownikami lub przysłówkami, liczebnikami i zaimkami. Zasadniczo pisze się je rozdzielnie bez względu na ich znaczenie pierwotne lub przenośne, np.

po części, po kolei, po omacku, po południu, po prawdzie, po hiszpańsku, po szlachecku, po prostu, po dwadzieścia, po trochu, po troszkę, po drugie, po trzecie, po swojemu, po wszystkim, po co, po cóż, po czym, po staremu;

A swoją drogą, Małgosia ma siłę;-)) 


post został zmieniony: 30-06-2009 23:09:37
walkiria5730-06-2009 23:43:07   [#163]
To o przewietrzaniu kadry było letko nie halo:#61.

Stęchlizną i złą mazią (KING), pachnie prawie wszędzie, a najmniej to w publicznych klozetach, chyba.
Małgorzata01-07-2009 07:16:34   [#164]
Asiaju - jakby tu - powinnam najpierw sprawdzić, kto tak napisał?
teraz muszę się pilnować ;)

Walkiria - ja naprawdę lubię czasami poczytać to, co piszesz - jedno trzeba Ci przyznać - jesteś wyrazista i niepowtarzalna :)
otarłam też łzę wzruszenia, gdy przeczytałam to nie halo - bo to jakbym moją 22 - letnią córkę słyszała
no widzisz i muszę do pozostałych elementów się odnieść - Kinga czytałam w stanach depresyjnych będąc - też Cię dopadło?
no bo kadrą kierownicza nie jesteś, więc i wietrzenie jej nie powinno Cię wzruszać...
pio01-07-2009 11:33:52   [#165]
manipulacja na taksówkarzu

na bidę
"ech ileż ja się osłucham o tych nauczycielach. Człowiek się stara, z siebie wyłazi, ale jeden błąd i mu wytkną, ze wozi dookoła miasta zamiast wprost do celu i jeszcze zdzierca wziął trzy razy więcej za kurs niż można było. Na pewno cwaniak ma pole i płaci KRUS i gdzie ta kasa fiskalna?"

rozmycie odpowiedzialności
"ech ileż ja się osłucham o tych nauczycielach, ale nas jest ponad pół miliona i zawsze pamiętają o tych niedołęgach i leniach, a o dobrych się zapomina. Tak jak pamięta się o księżach pedofilach czy hazardzistach albo o glazurniku partaczu, pijanym lekarzu o głębokich kieszeniach czy mechaniku oszuście co zdarł całe przednie zawieszenie moduł, a wystarczyło łącznik stabilizatora wymienić"

na Monthy Pythona

"ech ileż ja się osłucham o tych nauczycielach, ale i tak prawdy nikt nie powie, ze zakleja się buzie uczniom, którzy zbyt dużo gadają. Nauczyciele kawę na lekcji piją, a uczniom zwykłej wody zabraniają. Zwłaszcza w upały i po WueFie. A starsi to już o nic nie dbają i na przerwach w kantorkach wuefisty wódkę chleją. Nie dziwne, ze potem głupoty na lekcji plotą. Ale czy to dziwne jak przyjdzie taki na 3 godziny do pracy i o 11 wolny to co ma później robić. Albo te stare panny co chłopa nie miały to przecież normalne nie mogą być. Siedzą w szkole od kilkudziesięciu lat i nie rozumieją dzisiejszych czasów."


ps. Proszę nie podtrzymywać miejskiej legendy, że nauczyciele mieli w tym roku podwyżkę. Te 5% to ledwie rewaloryzacja skutków ubiegłorocznej inflacji. Tak wyczytałem na forum nauczycieli.
Marek Pleśniar01-07-2009 15:59:39   [#166]
misie generalnie nie chce komentować w taksówce, więc chyba nieatrakcyjny ze mnie pasażer
Adaa01-07-2009 16:18:49   [#167]

pio - po co manipulować?

by osiagnąć rezultat rozmowy taki jaki nam pasuje?

kazda manipulacja jest do kitu

 

 

AnJa01-07-2009 16:26:49   [#168]
nie każda

skuteczna jest ok
Adaa01-07-2009 16:28:05   [#169]
dla manipulatora:-)
bosia01-07-2009 16:35:54   [#170]
w słusznym celu też jest OK dla manipulowanego
Adaa01-07-2009 16:42:58   [#171]

żadna manipulacja nie jest ok

manipulacja to złe dzialanie :

Ogólnie, manipulacja jest formą zamierzonego i intencjonalnego wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by nieświadomie i z własnej woli realizowała działania zaspakajające potrzeby/(realizowała cele) manipulatora.

w słusznym celu przeprowadza sie interwencję

 

AnJa01-07-2009 16:50:07   [#172]
podaj jeszcze kryteria słuszności
Adaa01-07-2009 16:54:12   [#173]
powinienes byc ich swiadom jako dorosły facet
pio02-07-2009 14:58:44   [#174]
Po co manipulować? Codziennie to robimy mniej lub bardziej świadomie.
Opinie zebrane w taksówce też są manipulacją, a stara zasada propagandowa mówi, ze "kłamstwo wielokrotnie powtórzone staje się prawdą."
Choć mam świadomość, ze walka ze stereotypami to walka z wiatrakami, ale trudno mi pozostać obojętnym.
Jednak skoro "winny się tłumaczy" to zamiast się tłumaczyć można pomanipulować. Cel jest prosty. Niech zmanipulowany następnym razem bardziej krytycznie podejdzie do rewelacji rozżalonych pasażerów.
Adaa02-07-2009 15:33:59   [#175]

bez znaczenia celu, przyczyny, motywow manipulacja jest zła, a tym bardziej zła jesli poza nia nie widzi sie innych metod , albo wybiera się ja jako pierwszą z mozliwosci

i tylko tyle


post został zmieniony: 02-07-2009 15:35:47
Małgoś02-07-2009 23:08:26   [#176]

MANIPULACJA...

"zatrzymano Józefa K. podejrzanego o molestowanie nieletnich"

albo

"zatrzymano nauczyciela Józefa K. podejrzanego o molestowanie nieletnich"

...

w doniesieniach z mediów nie zdarzaja sie w takich przypadkach informacje o zawodach: księgowy, operator dźwigu, logistyk itp.

Wystarczy raz, dwa razy umieszczenie informacji o zawodzie NAUCZYCIEL, żeby odpowiedno ukształtowac opinie publiczną ;-)

Adaa03-07-2009 15:35:03   [#177]

stare ale aktualne:

Przewodnik po technikach manipulacyjnych

Oto sześć uniwersalnych zasad opracowanych przez prof. Roberta Cialdiniego, znanego amerykańskiego psychologa, autora książki "Wywieranie wpływu na ludzi". Według niego owe sześć zasad w uniwersalny sposób opisuje zachowania ludzi, a wszystkie szczegółowe techniki negocjacji (manipulacji) są tylko ich hybrydą lub modyfikacją.

Wzajemność

Taką zasadę stosowali członkowie sekty Hare Kriszna na dworcach lotniczych w USA, obdarowując przypadkowych pasażerów kwiatem, a następnie prosząc o datek, który zwykle otrzymywali. Wykorzystywali w ten sposób psychologiczny nawyk, który wymaga od nas, abyśmy rewanżowali się za to, co otrzymujemy

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]