Forum OSKKO - wątek

TEMAT: CKE: wstępne wyniki egzaminu szóstoklasistów
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]
Julia19-06-2009 22:15:20   [#151]
Zgadzam się z Markiem (#148). Taka szkoła środowiskowa, z wieloma problemami bytowymi uczniów nie jest w stanie osiagnąć sukcesu w ogólnoplolskim rankingu.
gdyby nie ciężka praca edukacyjna, wychowawcza i poświęcenie nauczycieli, większość uczniów nigdy nie miałaby szansy na sukces. Tylko dla nas sukcesem jest, jak dziecko zrobi postępy i nie są to wysokie staniny. Cieszymy się bardzo z 5. W tym roku jest gorzej, niestety. Ale grupa też była inna. Zdolny uczeń osiąga to, co powinien-niestety większością są ci słabsi, z problemami.
Adaa19-06-2009 22:52:26   [#152]

Julio, a dlaczego ma osiagnac sukces w ogólnopolskim rankingu? Czy to takie istotne dla Waszego środowiska, regionu?

Czy, znakomia wiekszość kobiet w wieku do 20 lat powinna czuc sie pozbawiona szansy na sukces z tego powodu, ze nie maja szans w Miss Polonia?

Czy ja powinnam sie czuc gorzej, że nie dane mi bedzie zaistniec w "Mam talent" ?

Zakazac Miss, Mam talent - bo uświadamia nam to brak szansy na sukces?;-)

A co wtedy z tymi co maja szansę zaistnieć?

Podawanie wyników szkół i tworzenie rankingów szkół nie jest moim zdaniem szkodliwe. Dlaczego ma ich nie być? Szkoły sa publiczne, wyniki tez powinny takimi byc.

Szkodliwym jest brak obiektywnej oceny sukcesu szkoły w zaleznosci od warunkow w jakich przyszlo jej funkcjonowac- i to nie na poziomie krajowym, a na poziomie lokalnym. Kompleksy ( w sensie poczucia) szkół tez sa szkodliwe - bo oznaczaja, ze choc tak im zalezy na sukcesie dziecka, choc krytykuja owe rankingi jako nie decydujace o sukcesie to i tak patrza w stronę tych rankingów, uznając je jako kierunek sukcesu.

Powiedz sama, obchodza Cie rankingi szkoł z innego województwa?
A jak myslisz?, mowic moze coś zestawienie wyników szkoł z tej samej gminy?

Bo moim zdaniem mówi bardzo duzo. Jesli na obszarze podobnym, ekonomicznie, społecznie, finansowo jest ogromny rozrzut w wynikach - który dodatkowo ma stała tendencje to chyba o czyms swiadczy.

Żeby nie było, że jestem bezlitosna to wspomne o tym , o czym juz kiedys pisalam : orka i siew na ugorze, choć duzo trudniejsza i mozolniejsza nie przyniesie takich plonów jak w przypadku żyznej gleby - to powinno byc oczywiste.

 

 

Julia22-06-2009 19:22:03   [#153]
Ado, masz rację. Nie powinnam się bardzo przejmować rankingiem. Nie przejmowałam się aż do teraz, ponieważ wychodziliśmy zawsze powyżej gminy i powiatu. W tym roku słabsza klasa i od razu pytanie organu prowadzącego "...co się stało?"
Wiemy, że nasza szkoła jest dobra, bo wychowuje, zapewnia bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne dzieciom i pracownikom szkoły oraz edukuje dzieci z wielkim zaangażowaniem. Dodatkowo zajmuje się problemami rodzinnymi, bo nie ma kto. My to wiemy, ale czy kogoś obchodzi kontekst? Są surowe wyniki i tyle.

Wynik w rankingu niestety stał się istotny w środowisku, bo przyzwyczajono się do wyższych staninów.
Zwojka24-06-2009 16:28:56   [#154]
Co z tym publikowaniem wyników ? Czy mogę do prasy podać jakie wyniki moja szkoła uzyskała ze sprawdzianu i egzaminu i porównać je do wyników województwa czy kraju? Bo czytam i mam wątpliwości,a jak wątpliwości to OSKKO i Wy Kochani:)
AnJa24-06-2009 16:31:12   [#155]
to co Ty zrobisz z wynikai uczniów waszej szkoły jest Twoją sprawą

oczywiście bez ujawniania danych osobowych
Zwojka24-06-2009 16:33:05   [#156]
AnJa dziękuję za szybką odpowiedź;) Bardzo, bardzo dziękuję

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]