Forum OSKKO - wątek

TEMAT: CKE: wstępne wyniki egzaminu szóstoklasistów
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]
ewadan28-05-2009 17:29:29   [#51]
Szala nie wiem czy pamiętasz o tym, że musisz się zalogować do ISA swojej OKE ( kodem i kluczem szkoły) i tam pobrać wyniki swojej szkoły. One nie są ogólnie dostępne. To tam gdzie wklepywałaś dane z hermesa.
Tara28-05-2009 17:40:37   [#52]

Adaa nie do końca się z Toba zgodzę że wynik jest tylko zasługą bądź nie; kadry.Miałam w tym roku 4 klasy.W trzech uczył ten sam nauczyciel języka polskiego i matematyki.W dwóch klasach wynik 24,5 i 24,3 a w jednej 17,9.Wiedziałam ze mam takie dzieci.Co myśmy się napracowali zeby wynik był lepszy.Jak widac niewiele to dało.A tak jak piszesz i wyrównawcze i kółka z projektów.Analiza frekwencji,spotkania z rodzicami,rozwiazywanie róznych zadań.

Jestem i tak zadowolona .

Szala28-05-2009 17:41:12   [#53]
Czy ktoś mi powie, bo nadal nie wiem, jestem w obiegu , w serwisie dla dyrektora, kody szkoły i hasła ok, ale nadal wyników nie widzę! Co robie nie tak???
beera28-05-2009 17:42:39   [#54]

Tylko nauczyciele

z jednym zastrzerzeniem, moim zdaniem nie takim niewaznym

jesli są dobrzy nauczyciele, którzy są podstawą, muszą mieć przeciętnego choc szefa i będzie dobrze

złym nauczucielom dobry (nawet doskonały) szef nie pomoze
ale dobrym bardzo kiepski szef może zaszkodzić

nie wiem, jak tam z adą jest:)

 

 

beera28-05-2009 17:43:10   [#55]

ten tego

post spóxniony o około 2 godziny;)

Adaa28-05-2009 17:46:07   [#56]

alez Taro!

a jak wczesniej? Ci sami nauczyciele w I-III, ta sama pani od przyrody, plastyki, muzyki, historii - przeciez sprawdzian bada nie tylko wiedze z matematyki i j. polskiego

tych dwóch nauczycieli jest tylko częscia systemu kadr

Adaa28-05-2009 17:51:31   [#57]

do asi:-)

specjalnie o dyrektorze nie pisałam bo i tak sie obawialam, że posądzicie mnie o chwalipiectwo

nauczycieli docenialam, juz siebie nie smialam:-)

.........................

co do dyrektora to oczywistym jest, ze jest on animatorem tego wszystkiego

jestem zdania, ze nauczyciele, tak samo jak pewnie i uczniowie lubia miec ustalane granice i stawiane wymagania - to gwarantuje jakis porzadek

 

Szala28-05-2009 17:52:59   [#58]
To może jeszcze raz zapytam, jest ktoś z OKE Krakow i ma wyniki swojej szkoły i oświeci mnie jak je znaleźć na stronie, bom jakaś ciemna czy co??? Rozumiem, że nie są ogólnodostępne, nigdy nie były, że obieg, że serwis dyrektora , klucz, hasło i nic, ostatnia wiadomość z 25.05????
jxg28-05-2009 17:53:44   [#59]
Szala po zalogowaniu szukaj w materiałach
Adaa28-05-2009 17:53:45   [#60]

no to jak nie ma to nie ma

28 jeszcze sie nie skończył

jxg28-05-2009 17:56:04   [#61]
SĄ W ZAKŁADCE MATERIAŁY
Tara28-05-2009 18:28:36   [#62]

Adoo parząc pod tym kątem masz rację,ale nie wiem dlaczemu jak gdyby najwiecej odpowiedzialności składam na karb nauczycieli tych właśnie przedmiotów.Moze dlatego że tych zadań w sprawdzianie jest najwięcej?Przecież robię badanie wyników i po klasie trzeciej,aby na przejściu przez próg nauczyciele 4-6 wiedzieli jaki "materiał" dostają.Robie też badanie wyników w klasie 4,5,a potem próbne w szóstych.Z tym że ta właśnie klasa była zawsze taka.Poza tym nie ukrywam ze zazdraszczam tym co to maja wysokie wyniki.Czy w tych duzych szkołach też tak jest?Bo chyba w małych uczyć łatwiej?

Piszemy o roli nauczyciela.Dobrze.Nie mniej jednak w sposób zdecydowany sprzymierzeńcem nauczyciela są rodzice.Akurat w tej klasie nie mam rodziców z ambicjami aby ich pociechy miały lepsze wyniki.Wielu z tych rodziców jest po rozwodach,część z nich pracuje za granicą.Jestem zdania że skoro rodzicom nie zależy to i dziecku z rzadka.Tylko wyjątki garną się w rodzinach dysfunkcyjnych do nauki.

Szala28-05-2009 18:48:47   [#63]
jxg - dzięki , już znam wyniki, jednak ze mnie blondynka!!! Na swoje usprawiedliwienie mam tylko tyle, że ... jestem blondynką???? Ma sie rozumieć telefon do przyjaciela (jxg) mnie uratował! Jedno pewne nadal szkoła ma 7 stanin, w zasadzie odetchnęłam z ulgą, bo powiem szczerze, w mojej ocenie sprawdzian był trudny i można było się spodziewac zniżki formy!!!!!
Ala28-05-2009 18:59:11   [#64]

dzisiaj się cieszę, za rok spodziewam się, że może być gorzej

a spadać będziemy z wysoka :-(

juasia28-05-2009 19:45:26   [#65]
Czy ktoś mi może powiedzieć kiedy możemy rodzicom i uczniom przedstawić wyniki? Myślałam, że w dniu uwolnienia wyników. Dzisiaj zwątpiłam, gdy w lokalnych wiadomościach podano informację, że uczniów możemy powiadomić najwcześniej w poniedziałek.
jxg28-05-2009 19:48:52   [#66]
ups...
Wioleta D28-05-2009 19:52:32   [#67]

Zgodnie z komunikatem Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotyczącym terminów upublicznienia wyników egzaminów i wystawienia zaświadczeń w roku 2009 informujemy, że elektroniczne przekazanie wyników do szkół nastąpi:

    * sprawdzian – 28 maja 2009 r.
    * egzamin gimnazjalny – 10 czerwca 2009 r.

Począwszy od tego terminu, uczniowie będą mogli sprawdzić w systemie OBIEG uzyskane punkty wraz z przypomnieniem treści zadań. Mogą także zobaczyć swój wynik na tle wyników swojej szkoły, gminy, powiatu i całego województwa.

 

Jeżeli na stronie oke. kraków jest taki komunikat to co mi tam lokalne media..

dota c28-05-2009 19:56:25   [#68]
Możemy upubliczniać. Brak pp, ze nie możemy. A zaświadczenia ze świadectwami. 
dota c28-05-2009 20:08:13   [#69]
Oczywiście upublicznić w sensie: przekazać bezpośrednio zainteresowanym :)
juasia28-05-2009 20:54:06   [#70]
Bardzo dziękuję. A przy okazji- ciekawe dlaczego oke Gdańsk nie ma opcji OBIEG?
irula28-05-2009 21:24:55   [#71]
Zgadzm się w 100% z Adaa (44)"nauczyciel to jest 99% sukcesu szkoły - i moim zdaniem od tego nalezaloby zaczynać analizę niskich wynikow szkół". U mnie wiejska szkoła- 25,7 ale kosztuje to dużo pracy naszych nauczycieli,dobra kadra to sukces.
teka5728-05-2009 21:56:16   [#72]
jak można pobrać wyniki z oke-poznań,jeśli w moim komp. nie mogę wejść do danych dla dyrektora oraz indywid. dla U-po zalogowaniu.Pokazuje mi ,że są zabezpieczenia i koniec.ani przez explorera ,ani przez mozillę-czyżby nowsza wersja XP była tego przyczyną?
elrym28-05-2009 21:57:56   [#73]

ja też mam powód do zadowolenia

:-)))

się zadowalam wynikami

:-)

Tara28-05-2009 21:58:05   [#74]
Co to znaczy dużo pracy?Czy miernikiem określenia dobra kadra to jest to że masz wynik ze sprawdzianu 25,7?Jestem innego zdania.Dla mnie miernikiem oceny opracy kadry to nie tylko "suchy"wynik ze sprawdzianu.Na ocenę pracy nauczycieli jak wiesz składa się wiele elementow.W moim przekonaniu warto stawiać na wszechstronny rozwój ucznia.Oczywiście jesli za tym sukcesem ze sprawdzianu idą jeszcze inne to oki,ale tylko średnia to zdecydowanie za mało.
stapo28-05-2009 22:05:30   [#75]
Witam,ja w tym roku nie należę do tych najszczęśliwszych bo mam tylko 19,4pkt.Troszke się nie zgodzę ,że to zależy tylko od kadry bo u mnie uczą ci sami nauczyciele co w zeszłym roku a wtedy było bardzo ok,no trudno nie zawsze może być wspaniale.teka57 ja do Ciebie zignoruj zabezpieczenia i naciśnij że chcesz kontynuować ,powinno iść,mi poszło .
dota c28-05-2009 22:09:24   [#76]

A ja zadowolona z wyników jestem. Rodzice dzieci (zwłaszcza tych z najlepszymi wynikami) - NIE

Troszkę to koresponduje z wątkiem obok (o przenosinach dziecka ze szkoły do szkoły) ;-))

Adaa28-05-2009 22:09:32   [#77]

przepraszam,ze to powiem , ale zdumiewa mnie taki tok myslenia :uczą ci sami nauczyciele co w zeszłym roku a wtedy było bardzo ok

a pierwszy etap edukacyjny?- przeciez to w zasadzie najwazniejszy okres nauki

zrób analizy, czasami fajne rzeczy wychodzą, moze sie okazać, ze akurat te konkretne oddziały wypadaja gorzej bo...no wlasnie:-)

i jeszcze jedno- zanim zaczniecie narzekac, że xle, dobrze, sprwadxcie wynik staninowy dla kraju (w przynaleznych mu srednich punktach)

moze sie okazac, że nie tak fatalnie

irula28-05-2009 22:33:13   [#78]
Sięgałam również wstecz i robilam analizy porownawcze trzecioteściku i wyników sprawdzianu i rzeczywiście ciekawewnioski mi sie nasuwały. Dobry nauczyciel to nie tylko świetne wyniki na sprawdzianie ale np pozytywne informacje zwrotne z gimnazjum , ze są dobrze przygotowani , diagnozy wstępne w gimnazjum wypadają moim absolwentom znakomocie , lepiej niż innym itp
dorisss28-05-2009 23:14:47   [#79]

proszę powiedzcie dlaczego te skale staninowe się różnią

wczoraj podane wstępne wyniki:

http://www.bip.cke.edu.pl/?cid=165&bip_id=722

i dzisiejsza informacja:

http://www.oke.krakow.pl/inf/filemgmt/singlefile.php?lid=2222

Która skala jest prawdziwa?

Swój wynik umiejscowiłam w tej wczorajszej skali i był :) a teraz patrzę i jest :(

elkap28-05-2009 23:25:21   [#80]
Wyniki skal staninowych różnią się, dlatego, że pierwsze odnoszą się do szkół w całym kraju, a drugie do szkół z obszaru OKE Kraków.
teka5728-05-2009 23:30:24   [#81]
niestety -dalej nie mogę otworzyć dyrektorskich danych/poznan.Różne kombinacje nie wchodzą w rachubę-nic.
Jeśli jest między nami informatyk-niech podpowie.
Kiedyś, gdy miałem podobny problem,to odpowiedziano mi ,że OKE ma inny system(stary) i dlatego te nowsze wersje XP-ka nie otwierają.
Ale czyżby tak miało faktycznie być?
skrzat28-05-2009 23:32:21   [#82]
Adao, twierdząc, że liczy się wyłącznie (czy przede wszystkim) kadra, przeczysz badaniom OECD.Wynika z nich, że na pierwszym miejscu jest status rodziców, potem liczebność klas...potem gdzieś dopiero nauczyciel. Nie ma co kruszyć kopii: obie piszecie o szkołach wiejskich, ale może być wiejska popegeerowska albo bogata szkoła podmiejska. Może w niej być 10 uczniów, a może i 25. Można uczyć wszechstronnie - a można i "pod sprawdzian". MOżna mieć wyrównawcze w każdej klasie - a można i 4 godziny na szkołę.

(u nas wyników jeszcze dziś nie było)
teka5728-05-2009 23:35:48   [#83]
ja już mam wyniki dla U. dostarczone przez pocztę.
Wioleta D28-05-2009 23:45:56   [#84]
U nas skacze. Raz wyżej - raz niżej. Pracujemy tak samo a wyniki różne.Skłaniam się do zdania skrzata.
Maelka29-05-2009 06:03:05   [#85]

Adaa podała swój (sprawdzony) pomysł na czyste, nauczycielskie sumienie. Dzięki temu sposobowi, uczniowie napisali sprawdzian, wykorzystując wysoki procent swych mozliwości. Bo przecież o to chodzi, a nie o morze maksów.

Ja ten pomysł kupiłabym bez wahania. Dziury w całym poszukałabym wtedy, gdyby te proste sposoby zawiodły.

Ale jakoś dziwnie spokojna jestem, że nie musiałabym.

Tara29-05-2009 06:04:05   [#86]
Cieszę się że skrzat i ku mojej opinii sie przychylił.Nie znałam badań OECD a o roli rodziców też pisałam.
grafi729-05-2009 07:53:37   [#87]
Włączę się do dyskusji, choć ja licealna. Podstawówki w mojej dzielnicy wypadają słabo. Słabo? Najsłabiej w mieście, powiedzmy sobie szczerze. Niedaleko nas jest szkoła - czerwona latarnia wszystkich. Wiem, widzę ile starań, wysiłku i pracy wkładają nle. Wyniki kiepskie. Środowisko w przeważającej części patologiczne. Nie będę rozpisywać się, wiecie, co to znaczy. Bój o przetrwanie, dosłownie. Te dzieci trzeba ubrać, nakarmić. Nauka to ostatnia z potrzeb. Od dwóch lat moi uczniowie wolontariusze pracują z tymi biedulami. Wyniki poprawiły się, nieznacznie.  Jakże krzywdząca byłaby opinia, że 99% sukcesu czy niepowodzenia zależy od nauczycieli.
beera29-05-2009 08:17:59   [#88]

wiesz, ja myślę, że to tak na dwie strony.

W każdej sytuacji sukces dziecka, to 99% wysiłku nauczycieli - nic więcej. W tych środowiskach, które są słabe, tym bardziej.

Pisząc, trochę się opierałam na własnych doświadczeniach - w mojej gminie jest kilka porównywalnych szkół ( z porównywalnym środowiskiem).
Różnice pomiedzy wynikami w tych szkołąch, to zazwyczaj niewielkie wahnięcia, które przy analizach się bierze pod uwagę. I wyraźnie widać różnicę w nauczaniu - w jednej stale konkursy matematyczne, osiągnięcia i świetne wyniki na egzaminie z matematyki. W innych - nie. Czy to więc jednak nie nauczyciel? ( usprawiedliwieniem innych matemtyków - zwłaszcza w tych najsłabszych szkołach, jest to, że mają "gorsze" dzieci.

Masz jednak rację, ze naprawdę są środowiska i śroowiska. Znam też sytuacje, o jakich piszesz i wiem, ze się zdarzają wcale nie tak rzadko.

Taka dyskusja, to pewne skróty - ja go popełniłam.

czesiak29-05-2009 09:11:22   [#89]
Czy można teraz zobaczyć wyniki innych szkół tak jak kiedyś na scholaris ?
dota c29-05-2009 09:38:47   [#90]

nie

możesz tylko zapytać zaprzyjaźnionego dyrka. może Ci powie ;)

czesiak29-05-2009 09:41:00   [#91]
Ok. I już nie będzie wcale takich informacji, czy tylko tymczasowa blokada ?
dota c29-05-2009 09:43:41   [#92]

CKE twierdzi, że wyników nie opublikuje, przekazywane będą tylko zainteresowanym (rozumiem, że do końca swiata lub do zmiany decyzji ;)

Cos tam mówili o wartosci dodanej, ale kiedy, co i jak ?????

malgala29-05-2009 14:56:20   [#93]
ale narzędzi do pomiaru EWD w szkołach podstawowych chyba nie mają

a wracając do tematu, to i Ada i skrzat mają rację

u nas w tym roku słabiutko, ale ta klasa już w nauczaniu bardzo słaba była

od klasy IV rodzice zainteresowanie dopiero pod koniec roku zaczynali okazywać i pytać, czy dziecko zda

nie chcę, żeby to zabrzmiało jako szukanie przyczyn zewnętrznych takiego wyniku

sama uczę ich matematyki od klasy IV i od wczoraj głęboko analizuję, co mogłam jeszcze zrobić, żeby wynik był lepszy

z tą samą grupą będę pracować w gimnazjum i wiem, że ta praca będzie inna niż w pozostałych klasach, ale bez współpracy z pozostałymi nauczycielami, rodzicami i zaangażowania ze strony samych uczniów, sama wielkich efektów nie osiągnę
dota c29-05-2009 18:17:22   [#94]
Miałam kiedys ucznia w szkole, który doszedł do nas w szóstej klasie i wszyscy na nim psy wieszali, że nie uczy się, że niezdolny, że wszystko olewa i że nic z niego nie można wykrzesać. Jakież było ich zdumienie, gdy na karte motorowerową zdał spiewająco. Najlepiej ze wszystkich. Dzieci uczą się, jeśli mają motywację. Tylko często trudno do nich dotrzec i trzeba jakąś "ścieżką przez ogródek" :)
malmar1529-05-2009 18:20:52   [#95]
do [#90]

dota, to nie do końca tak

np.

OKE Poznań
"wyłącznie dla pp. Dyrektorów wyniki wszystkich szkół podstawowych naszego okręgu w postaci współczynników łatwości|trudności za cały test oraz poszczególne obszary umiejętności (pobranie danych po zalogowaniu...)"


i tu możesz sobie zobaczyć wszystkie szkoły w okręgu

wczoraj z samego rana były również dostępne bez logowania tzw. tendencje rozwojowe, a od około 11 też tylko po zalogowaniu
beera29-05-2009 18:27:00   [#96]

ciekawie pisze o tym Śliwerski na swoim blogu:

czwartek, 7 maj 2009

Wyniki tajne przez poufne? Protestuję!

Kto zajrzy na stronę: www.wynikiegzaminow.pl przeżyje rozczarowanie. Nie znajdzie na niej danych, które jeszcze tak niedawno były powszechnie dostępne. Chodzi tu nie o jakąś banalną informację, tylko o to, co się należy obywatelom państwa demokratycznego, a mianowicie o wgląd w wyniki egzaminów zewnętrznych po szkole podstawowej i gimnazjum w wybranej przez nas placówce. Na wspomnianej stronie znajdziemy jedynie komunikat następującej treści:

Serwis wynikiegzaminow.pl był prowadzony przez OSI CompuTrain we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną. Projekt został zawieszony. Prowadzone są rozmowy na temat kontynuacji działania serwisu. Jeżeli uważacie Państwo, że taki serwis publikujący dane statystyczne o wynikach egzaminów zewnętrznych w szkołach jest przydatny, to bardzo prosimy o wyrażenie swojej opinii w liście do nas na adres: wyniki@computrain.pl. Takie głosy bardzo mogą pomóc sprawie. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli kontynuować publikowanie danych o egzaminach.OSI CompuTrain S.A.
email: wyniki@computrain.pl


Jeśli dotychczas byłem zainteresowany sprawdzeniem i porównywaniem wyników egzaminów zewnętrznych w szkole X, szkole Y i szkole Z w interesującej mnie miejscowości, to wpisywałem ją i natychmiast uzyskiwałem niezbędne o nich informacje. Od pewnego czasu strona została zablokowana przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, który stwierdził, że - Te wyniki to nie informacja, ale dezinformacja. Nie przyłożę do tego ręki. Projekt został zawieszony.


Jest tu jakaś sprzeczność. Na stronie internetowej CKE publikowany jest bowiem Kwartalnik o tytule nomen omen: „Egzaminy naszych uczniów”, w którym zamieszczone są opinie odwrotne od tych, jakie prezentuje nowy dyrektor tej instytucji.

Sam wynik, niepoparty dodatkowymi informacjami, nie może być podstawą do wyciągania wniosku o dobrej czy słabej pracy dydaktycznej szkoły – pisze Leszek Pawelski w artykule: „Egzamin zewnętrzny – interpretacja wyników” w Kwartalniku CKE 2008 nr 3.


Ba, słusznie dr Leszek Pawelski wskazuje także na to, że (…) interpretacja wyników egzaminów zewnętrznych jest umiejętnością bezcenną. Bez niej ani organ prowadzący szkołę, ani dyrektor i nauczyciele nie są w stanie poprawić pracy szkoły i podnosić jej poziomu. (...)Poza raportami OKE i CKE niezbędne wydaje się popularyzowanie w mediach, szczególnie w Internecie, sposobów odczytywania wyników egzaminów zewnętrznych. Powinno to dotyczyć w równej mierze nauczycieli i rodziców. Przecież to oni decydują o wyborze szkoły dla swojego dziecka, zatem powinni posiadać niezbędną w tym zakresie wiedzę. Wierzyć trzeba, że dyrektorzy szkół, dbający o wysoki poziom dydaktyczny, dyrektorzy twórczy i poszukujący – zaglądać będą częściej na stronę www.wynikiegzaminow.pl

Nikt nie przewidział, że przyjdzie walec - jak w piosence W. Młynarskiego - i wyrówna. Ten sam autor w Kwartalniku CKE 2008 nr 2 pisze:

Słów kilka o wynikach. Ich publikacja przez OKE wzbudza poruszenie w lokalnych środowiskach. Oczywiście, że każdy widzi w nich to, co chce widzieć. Zachwycają się więc niektóre samorządy, że ich szkoły są w czołówce województwa, ale już niewielu dostrzega, że województwo zajmuje przedostatnie lub ostatnie miejsce w Polsce. Porównywanie się w lidze najsłabszych i strojenie w pióra zwycięzców zaciera ostrość spojrzenia na braki, które występują w gminach. Wyniki poniżej 30 punktów ze sprawdzianu po szkole podstawowej są żenujące, a dyrektorzy tych szkół winni natychmiast przystąpić do pisania i realizowania programów naprawczych lub podać się do dymisji. Takie wyniki nie mogą być przyczyną dobrego samopoczucia władzy lokalnej i tej szkolnej.

To może o to chodzi? Może komuś jest nie na rękę, że dane o wynikach egzaminów były powszechnie dostępne?

Apeluję zatem do Minister Edukacji Narodowej - pani Katarzyny Hall, której CKE podlega, by unieważniła decyzję dyrektora CKE. Uniemożliwienie dostępu do kluczowych wskaźników edukacyjnych, a jednym z nich są wyniki tych egzaminów, jest naruszeniem prawa do swobody prowadzenia badań naukowych. Dotychczas moi magistranci i doktoranci, którzy potrzebowali danych o wynikach tych egzaminów, żeby właściwie uzasadnić dobór szkoły do badań naukowych, zaglądali na tę stronę i mogli rzetelnie wskazać na jedno z wielu uwarunkowań wyników procesu kształcenia. Teraz zostali tego prawa pozbawieni. Nie bierze się pod uwagę faktu, że dyrekcje szkół nie chcą tych danych ujawniać z bardzo różnych powodów. Liczę jednak na to, że Dyrektor CKE jako autor podręcznika na temat prowadzenia badań oświatowych - wycofa swoją decyzję w tej sprawie. Rodzice nie są jedynymi osobami, które są żywotnie zainteresowane powyższymi danymi.


Czyżby w CKE nie wiedziano, że oświata w III RP jest publiczna? A może nie wiedzą co to znaczy i w klimacie obchodów 20 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wolą socjalistyczne praktyki udostępniania danych tylko nielicznym? Gratuluję! I przypominam treść, która widnieje na stronie CKE:

Nowy system oceniania zewnętrznego, wprowadzany sukcesywnie od roku 2002, pozwala na zdiagnozowanie osiągnięć edukacyjnych uczniów, ocenę jakości oddziaływań edukacyjnych szkoły oraz obiektywną i faktyczną porównywalność zaświadczeń, świadectw i dyplomów bez względu na miejsce ich wystawienia.
Adaa29-05-2009 18:38:56   [#97]

przekleje z watku o sprawdzianach, bo uwazam, ze warto by jak najwiecej osob to przeczytało

oburza mnie fakt, ze dyrektor CKE wygłasza argumenty za zamknieciem serwisu, które rzekomo maja wsakazywac jego troske o dobro ogółu

a prawda jest banalna- forsa

by nie było, ze wrózę z fusów prosze :

Tajemnice egzaminów

Decyzją CKE oburzeni są rodzice. Firma Osi Compu Train, która prowadziła serwis, ma już około stu protestów. - Przekażę je Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, by uzmysłowić, że rozpowszechniania informacji o średnich wynikach szkół za egzaminy nie da się uniknąć i że one należą się rodzicom - tłumaczy prezes Mieczysław Łais.

Na dodatek między firmą Osi Compu Train a CKE toczyła się w sądzie sprawa ugodowa. Przez trzy lata firma nie otrzymała pieniędzy za publikowanie wyników. Ponieważ robiła to na podstawie ustnych umów z komisją, sąd uznał, że nie ma tytułu prawnego, by domagać się pieniędzy. Prezes Łais zastanawia się nad złożeniem pozwu cywilnego przeciw CKE.

Dyrektor Konarzewski zarzeka się, że nie miało to wpływu na decyzję o położeniu kresu publikacji wyników egzaminów.

http://wyborcza.pl/1,75478,6578670,Tajemnice_egzaminow.html

i jeszcze tu :

http://www.dziennik.krakow.pl/Artykul-01.965+M512c368fcd1.0.html

Vincia29-05-2009 18:41:46   [#98]
a w dzisiejszym poznańskim wydaniu "Wyborczej" po staremu posprawdzianowy ranking poznańskich podstawówek
malmar1529-05-2009 19:07:36   [#99]

Małopolscy uczniowie zdają coraz słabiej

Dwa lata temu uczniowie polegli na zamianie minut na godziny, rok temu na obliczaniu czasu na podstawie kalendarza, teraz na wyliczaniu kosztów benzyny potrzebnej do przejechania 40 km. Leży wykorzystanie wiedzy w praktyce, bo nauczyciele nie wyciągają wniosków z porażek

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35803,6663030,Malopolscy_uczniowie_zdaja_coraz_slabiej.html

malmar1529-05-2009 19:11:43   [#100]

Małą maturę najlepiej zdali bydgoszczanie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała w czwartek wyniki sprawdzianu szóstoklasisty. W regionie najlepsze rezultaty uzyskali uczniowie z Bydgoszczy. Nie obyło się jednak bez przygód - wyniki nie dotarły do szkół.

http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35594,6663149,Mala_mature_najlepiej_zdali_bydgoszczanie.html

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]