Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Gimnazjum dla Dorosłych
strony: [ 1 ]
Małgorzata1025-03-2002 22:56:42   [#01]

Witam wszystkich ciepło i serdecznie

mam kolejny problem tym razem ze słuchaczem Gimnazjum dla Dorosłych.

Otóż, słuchacz ma lat 17 i uczęszczał do gimnazjum, w którym jest system semestralny. Napisałam uczęszczał, ponieważ nie zaliczył semestru V i zgodnie z zapisem w statucie szkoły został skreślony z listy słuchaczy. Oczywiście jest odpowiednia uchwała rady pedagogicznej. Informacje o skreśleniu przekazałam do szkoły, w obwodzie której zamieszkuje słuchacz. I właśnie z tejże szkoły proszą mnie o przekazanie decyzji administracyjnej, a ja nie wiem, czy wystarczy w niej powołać się na statut, czy przywołać inny zapis prawny (ale jaki?). Proszę, pomóżcie!

Gaba26-03-2002 04:14:03   [#02]

proszę o podstawę prawną

Skreslajac ucznia powinnaś wydac decyzję administracyjną, np.

DECYZJA z dnia... nr.../.....

Zgodnie z (rozp.) pkt, paragraf... oraz statutem naszej szkoły pkt./paragraf ucz. XY, ur.... zamieszkały.... zostaje skreślony z dniem .... z listy uczniów z powodu .....................

Od niniejszej decyzji że przysługuje prawo odwołania się do Kyratora Oświaty z siedzibą w, adres... w terminie do 14 dni od otrzymania niejszego pisma.
Marek Pleśniar26-03-2002 05:25:46   [#03]

17?

a to przy 17tu wolno wywalić?
Ewa z Rz26-03-2002 05:50:14   [#04]
Ale to nie jest właściwe obwodowo gimnazjum, można wywalić i młodszego! Tylko szkoła właściwa ze względu na miejsce zamieszkania ucznia musi się z nim męczyć.
Gaba26-03-2002 06:39:19   [#05]

Ewcia, mów szybko o tych zmianach, bo jeszcze dzis z 3 decyzje

Ewa, bardzo to ciekawe prawo... bardzo bym chciałam cie prosić o podstawę prawną, że można "wywalić" siedemnastoleniego, by gdyby nie daj Boże, tobym se i... wywaliła kilku...
Ale powazniej - sądzę,  nie masz racji! Uczń ma prawo i bowiazek uczyć się, cokolwiek by dla naszego prawa oznaczało, tj. jest dla niego miejce w tej szkole, gdzie został przyjety. jedynie możesz wyprosić 18. kiedy ewidentnie naruszył Ci statut.

:)

Gaba
Ewa z Rz26-03-2002 07:01:28   [#06]

Nie całkiem tak

 Obowiązek przyjęcia ma szkoła, w której obwodzie uczeń mieszka! Inna nie, a co za tym idzie trzymać go też nie musi! Byla u nas taka sprawa i właśnie taka była odpowiedź z ko.

A podstawa? Rozporządzenie o przyjmowaniu i przechodzeniu uczniów... nie pamiętam dokładnie tytułu i tych numerków, ale wiesz o co chodzi.

Marek Pleśniar26-03-2002 07:04:23   [#07]

coś kręcicie?

aż muszę poczytać

ale nie teraz:-)

teraz śniadanie jakieś muszę ...

Zola26-03-2002 07:06:56   [#08]
Ja idę do szkoły,na kawę oczywiście.
HenrykB26-03-2002 08:21:04   [#09]

Popieram Gabę

Wydaje mi się (bez rozporządzenia), że Gaba ma rację.
Małgorzata1026-03-2002 11:40:20   [#10]

Co robić?

Dzięki za podpowiedzi, ale to 17 lat...

Tylko, jeżeli jest to Gimnazjum dla Dorosłych ( a zatem nie w obwodzie) to czy nie można powołać się na statut i już? Sęk w tym, że ów młodzieniec nie ma gdzie powtarzać semestru, bo takowego nie ma (gimnazjum kończy swoją działalność).

Zatem skłonna jestem skorzystać z rady Ewy (dzięki), ale wątpliwości Gaby i Henryka podzielam...

Rety!!! Co robić?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]