Forum OSKKO - wątek

TEMAT: księgowa a komisja socjalna?
strony: [ 1 ]
urszula lysak10-03-2009 11:56:40   [#01]

czy księgowa może nie mieć wglądu we wnioski z zfśs? czy może wypłacać tylko na podstawie protokołu?

czy znacie jakąś pp?

zapomniane konto10-03-2009 13:03:10   [#02]
nikt poza pracodawcą przyznającym swiadczenie nie ma prawa wglądu do wniosków w których pracownicy podają dane chronione Ustawą o ochronie danych osobowych (dochody rodziny). Ustawa jest własnie ta podstawą prawną, a księgowa wypłaca na podstawie pisma w którym pracodawca okresla wysokośc świadczenia do wypłaty dla danej osoby. komisja socjalna tez nie ma prawa bytu , jej istnienie nie jest nigdzie w przepisach uwarunkowane, wyłącznie pracodawca przyznaje świadczenie w porozumieniu ze zz (jesli takie są w placówce), bo pracodawca za to odpowiada.
kubek10-03-2009 13:16:15   [#03]
Chyba, że ktoś weźmie odpowiedzialność za określenie czy trzeba naliczyć podatek od danego świadczenia czy nie. Moim zdaniem księgowa powinna mieć dostęp do wszystkich dokumentów związanych z wydatkami niezależnie z jakiego tytułu. Za to jej płacą między innymi.
alicja210-03-2009 13:17:24   [#04]
A czy komisja socjalna ma wgląd do wniosków?
Karolina10-03-2009 13:20:20   [#05]
jeśli dyrektor powierzył jej taką rolę tak - inaczej po co by istniała?
DYREK10-03-2009 13:25:43   [#06]
"Powołanie w regulaminie ZFŚS komisji socjalnej (komisji ZFŚS)

Nie ma obowiązku powołania w regulaminie ZFŚŚ tego typu organu kolegialnego. Niemniej jednak pracodawca może powołać komisję socjalną lub komisję funduszu jako organ opiniotwórczy i służący pomocą techniczną (przyjmowanie wniosków, przygotowywanie umów dotyczących zasad udzielania pożyczek z ZFŚŚ itp.). Natomiast decyzje w kwestiach ZFŚS, w tym dotyczące tego, komu przyznać świadczenie, podejmuje pracodawca. On bowiem administruje środkami funduszu, co oznacza m.in. odpowiedzialność za właściwe (zgodne z ustawą) wydatkowanie tych środków, a także obowiązek zapewnienia obsługi funduszowi. Jeżeli więc świadczenie zostanie przyznane np. z pominięciem kryterium socjalnego, pracodawca nie będzie mógł się uwolnić od odpowiedzialności, twierdząc, że taką decyzję podjęła komisja socjalna (komisja funduszu)."
 
alicja210-03-2009 13:31:37   [#07]
Oczywiście jest to zrozumiałe. Jesteśmy w trakcie porządkowania nieprawidłowości w funkcjonowaniu ZFŚS, dyrektor jest zdania, że przyznawanie świadczeń socjalnych nalezy "sprawiedliwie" uzależniać od części etatu i tego czy  jest to pierwsze czy drugie miejsce zatrudnienia. Wg tych kryteriów najbardziej korzystają pełnozatrudnieni, choć to właśnie oni zgłosili tę nieprawidłowość. Ustawa mówi wyraźnie o kryterium socjalnym.
Ania Sz10-03-2009 13:34:34   [#08]
U nas gł. księgowy jest członkiem Komisji Socjalnej i ma prawo wglądu do tych dokumentów. Ja jako osoba naliczająca płace również mam prawo do wglądu. Ma również prawo wglądu kasjer bo podanie o np. zapomoge jeśli jest płacone w kasie musi przejść przez jej ręce...
Ludzie, nie dajmy się zwariować...
elkap10-03-2009 14:11:04   [#09]
Aniu Sz, kasjer powinien mieć wgląd jedynie w listę wypłat zapomóg i innych świadczeń, a osoba naliczająca, w decyzję dyrektora dotyczącą przyznanych świadczeń. Na pewno nie powinno się pracownikom księgowości udostępniać wniosków o przyznanie świadczeń.
DYREK10-03-2009 14:22:56   [#10]
szczególnie, gdy dołączono do nich: PIT, zaświadczenie o chorobie, wyrok sądu o rozwodzie, zaświadczenie o wysokości alimentów itp.
Ania Sz10-03-2009 14:35:13   [#11]
U nas podanie o zapomogę podłącza się pod listę wypłat zapomóg. Decyzje dyrektora w sprawie przyznanych świadczeń sporządzam ja, poza tym na tych podaniach robię adnotację czy podlega opodatkowaniu czy nie. Każdy robi tak jak ma w swoim regulaminie. Ja przedstawiłam jak to u mnie w szkole wygląda.
zapomniane konto10-03-2009 18:12:48   [#12]

moi drodzy widzę, że nie mieliście do czynienia z PIP, żadna komisja socjalna istnieć nie może, bo nie ma prawnych uwarunkowań, nikt poza pracodawcą przyznającym świadczenia nie ma prawa wglądu do wniosku pracownika i jego danych o dochodach! A jak pracownik doniesie na was, że udostępniacie jego dane jakiejś komisji socjalnej i innym takim to.... życzę zdrowia w tłumaczeniu waszych intencji, bo one akurat PIP-u nie interesują i możecie zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej za udostepnianie informacji objętych ustawą o ochronie danych osobowych osobom niepowołanym! I to tyle, albo aż tyle!

Jedynie elkap wie o co chodzi. i MA RACJE!!!

AnJa10-03-2009 18:18:37   [#13]

mieliśmy, mieliśmy- i z PIP i RIO i nawet NIK

moze być

jak pracownik taki drażliwy- niech nie składa wniosku

a czlonkowie komisji zobowiazują się do zachowywania informacji uzyskanych podczas pełnienia funkcji w tajemicy

że moga nie zachować? księgowy, kadrowy, kasjer, zz - tez mogą nie zachować, a jakiś tam dostep mają do tych danych

krzyma10-03-2009 21:25:39   [#14]
oświadczenia o dochodach zbieram ja, komisji przekazuję tylko grupę. Komisję mam / bo śladem LW/ nie jest zabroniona. Nauczyciele podpisali kwity o zachowaniu tajemnicy służbowej. A jaki podatek naliczyć księgowa wie / kto emeryt, kto pracownik, ile w danym roku już dostał i co/ bez zaglądania w oswiadczenia i podania.
Ania Sz10-03-2009 22:56:22   [#15]

W ubiegłym roku mieliśmy kontrolę ZFŚS. Nikt się nie przyczepił do sposobu prowadzenia dokumentacji. Każdy z pracowników ma podpisane upoważnienie do dostępu do danych i oświadczenie że zobowiązuje się do zachowania tajemnicy służbowej.

Do #14 - jaki podatek należy odprowadzić od zapomogi nie zależy tylko od tego czy sie jest emerytem czy pracownikiem (trzeba ustalić przede wszystkim czy należy odprowadzić a później w jakiej wysokości).

zapomniane konto11-03-2009 10:09:35   [#16]

do #13

jak pracownik taki drażliwy- niech nie składa wniosku - to niestety nie jest zachowanie godne pracodawcy, jakikolwiek by pracownik nie był ma swoje prawa, a ty masz obowiazek je respektować!

tu nie chodzi o drazliwośc pracownika, ale o trzymanie sie przepisów prawa  i przestrzeganie ich oraz szacunek dla pracownika jako człowieka - jesli to dla ciebie nie jest problem to ogłoś tu na forum ile zarabiasz, jakie dochody ma twój współmałożonek oraz inne dochody które osiagasz poza pracą! A my podpiszemy kwity o zachowaniu tajemnicy, bla, bla bla..... wyjatkowo lekko podchodzisz do takich osobistych spraw pracowników, chyba im nie zazdroszczę

AnJa11-03-2009 10:51:03   [#17]
około 60 000 brutto rocznie (razem ze świadczeniami socjalanymi- ok.1 200 zł)

prowadzę 1 osobowe gospodarstwo

około 600 zł roczne w ub. roku z innych źródeł

szacunkowe dane z PIT i oświadczenia majątkowego(nie wypełnialem jeszcze PIT tegorocznego - ale róznice będą niewielkie)

coś Cię jeszcze interesuje?
...
pokaż mi miejsce, gdzie nie respektuję praw pracowniczych - a sam siebie do PIP zakabluję

a potem podaj 1 przypadek, kiedy nie szanowałem pracownika jako człowieka

możesz przyjechać do szkoły i popytać- zwróce Ci koszty przejazdu (na zasadzie podrózy służbowej- czyli bilet w załączeniu)i ułatwię kontakt z pracownikami
Karolina11-03-2009 11:44:59   [#18]

mnie jeszcze coś interesuję ale boje pytać bo jak publicznie zaczniesz odpowiadać to omamulu ;))))

AnJa tyś niemożliwy jest!

zapomniane konto11-03-2009 12:44:07   [#19]
do AnJa! no cóż, tylko rozmawialismy, mnie to nie interesowało, podawałam przykład, a swoją drogą nie wiem, czy zauwazyłeś, ze taka twoja postawa świadczy o drażliwości?! czy teraz łatwiej zrozumieć ci pracownika?! POZDRAWIAM I BEZ NERWÓW!!!!!
jatoja11-03-2009 12:53:23   [#20]
AnJa...nie chciałbyś zmienić pracy?
Z chytrości pytam ;-)
AnJa11-03-2009 13:09:11   [#21]
chciałbym- słyszałas o czymś ciekawym?

gdzie te nerwy i drażliwość?

ta garstka ogólnie znanych faktów (BIP sie kłania) i deklaracja poddania się weryfikacji moich wyobrażeń o sobie jako pracodawcy?
Power411-03-2009 18:46:32   [#22]
An-Ja:-)))))
zobowiązuję się zachować to w tajemnicy:-)))
kubek11-03-2009 19:13:36   [#23]

Jeszcze raz powtarzam, że szczególnie księgowa powinna mieć dostęp do wszystkich dokumentów dotyczących wypłat zapomóg socjalnych i to powinno być w dokumentach księgowych. Ze względu np. na podatek i różnego rodzaju kontrole. Jeżeli Np. po czterech latach od zdarzenia przyjdzie kontrola skarbowa i okaże się, że jest wypłacona zapomoga socjalna, a w dokumentacji jest tylko lista wypłat nie ma żadnych dokumentów świadczących o tym, że to jest rzeczywiście zapomoga to jak ta księgowa udowodni, że to jest zapomoga, a nie np. zwykłe świadczenie opodatkowane. Nawet jak ktoś odnajdzie te dokumenty to bez wyjaśnienia pisemnego się nie obejdzie. Jeżeli ktoś napisze o zapomogę socjalną, a nie poprze tego żadnymi dokumentami i księgowa na podstawie tego podania wypłaci nieopodatkowane świadczenie, to będzie to wina księgowej , a nie dytektora czy związków zawodowych.Poza tym księgowa sprawdza dokumenty pod względem formalnym i nie podpisze listy wypłat zapomóg, jeżeli nie będzie miała wszystkich dokumentów świadczących o tym, że ta zapomoga się rzeczywiście należy.

Ania Sz11-03-2009 19:16:00   [#24]
Zgadzam się z kubkiem i wciąż lubię AnJę :-) Pozdrówki :-)
ixja511-03-2009 19:22:27   [#25]
"jeżeli nie będzie miała wszystkich dokumentów świadczących o tym, że ta zapomoga się rzeczywiście należy."

Czyli jak......?
Dyrektor przyznał zapomogę (wniosek ma w swoich dokumentach),
dał do księgowości pismo o wypłacenie
a księgowa może stwierdzić, że się nie należy????
Ania Sz11-03-2009 19:26:19   [#26]
Księgowa sprawdza czy należy od tej zapomogi naliczyć podatek i w jakiej wysokości.
Power411-03-2009 19:29:47   [#27]
a księgowa nie wie czy od zapomogi losowej albo socjalnej należy pobrać podatek???
Aniu zupełnie nie rozumiem:-(
wniosek pracownika o tym przesądza ? czy rodzaj przyznanego świadczenia socjalna lub losowa??
Ania Sz11-03-2009 19:31:50   [#28]

Wie jakiego rodzaju są podatki i od czego należy je pobrać. Tylko skąd ma wiedzieć jakiego rodzaju jest zapomoga jeśli dostaje tylko pismo o wypłacie? Z sufitu?

Power411-03-2009 19:33:09   [#29]
kubek:
a co Wasza księgowa ma w swej dokumentacji aby podeprzeć się w razie kontroli, że pracownik ma 19% wysługi??
moja ma pismo kadrowe,a Wasza ma świadectwa pracy tych ludzi??
Ania Sz11-03-2009 19:35:33   [#30]

?

Tym razem ja Ciebie nie rozumiem...

Power411-03-2009 19:38:18   [#31]
Aniu nie z sufitu tylko z tej listy "do wypłaty"
imię i nazwisko, kwota, rodzaj świadczenia(losowa, zdrowotna,socjalna,grusza itd), a jak ma wątpliwości niechaj pyta-informację zwrotną na pewno dostanie, może być też na piśmie, regulamin też jest do wglądu, o rodzaj może zapytać, upewnić się, co nie znaczy ze wniosek pracownika musi widzieć albo oświadczenie o dochodach i w swej dokumentacji mieć:-)
Power411-03-2009 19:44:02   [#32]
"kubek: Np. po czterech latach od zdarzenia przyjdzie kontrola skarbowa i okaże się, że jest wypłacona zapomoga socjalna, a w dokumentacji jest tylko lista wypłat nie ma żadnych dokumentów świadczących o tym, że to jest rzeczywiście zapomoga to jak ta księgowa udowodni, że to jest zapomoga, a nie np. zwykłe świadczenie opodatkowane."
a u Was taka zapomoga nie jest opodatkowana??
Ania Sz11-03-2009 19:44:56   [#33]

Tylko niekoniecznie w liście wypłat może być pozycja "rodzaj świadczenia". Pisałam swoje posty zakładając że tej pozycji nie ma.

A poza tym każdy ma inaczej uregulowane sposób prowadzenia dokumentacji i najlepiej niech się tego trzyma :-)

Ja przedstawiłam jak to wygląda w mojej szkole i tyle :-)

A zgadzam się z kubkiem, zwłaszcza w kwestii kontroli z Urzędu Skarbowego :) Choć sama jestem po kontroli i wszystko było dobrze, żadnych zaleceń pokontrolnych.

 

Ania Sz11-03-2009 19:46:19   [#34]
W mojej szkole opodatkowanie zapomóg zależy od tego jakiego rodzaju ona jest.
kubek11-03-2009 20:04:53   [#35]
W mojej szkole dyrektor upoważnił księgową w ZUS i US jako pracownika odpowiedzialnego za rozliczenia podatkowe i naliczanie składek i nie wyobrażam sobie innej sytuacji, po to ta księgowa jest. Do "Power4" ksiegowa otrzymuje kserokopię umowy o pracę. No właśnie jeżeli to losowa to jest nieopodatkowana, jeżeli socjalna to opodatkowana.
Power411-03-2009 20:39:30   [#36]
tzn że chodzi WAM tylko o losowe zapomogi ?
Jak najbardziej wymaga to uzgodnień z księgowością,
księgowa może być członkiem komisji ale nie musi
jeśli nim nie jest nie może widzieć ani dostać zaświadczeń pracownika,
oświadczeń i wniosków,
może natomiast uzyskać informację szczegółową czy wpłynęły, od kogo i
co wpłynęło w tej sprawie w stosunku do osób których
wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie
(nie wszystkie wnioski pracowników musiały wiązać się z przyznaniem świadczenia),
dostać protokół lub listę do wypłaty czy jak to kto ma w zakładzie pracy zorganizowane:-)
no: ja to tak rozumiem :-)
DYREK11-03-2009 20:58:03   [#37]
Instrukcja obiegu dokumentów;-)
danucha11-03-2009 22:58:55   [#38]
a nasza księgowa ( w zespole) żąda wszelkich możliwych dokumentów a następnie w gminie odbywają sie dyskusje kto co i dlaczego.
Sprzeciwiłam się żądaniom nowych dokumentów od pracownika gdyż dostarczył wszystko co jest wymagane regulaminem ja napisałam decyzję a ona juz tydzień nie wypłaciła ,bo ma być tak jak ona sobie życzy.
W jakim terminie powinna wykonać decyzję dyrektora o wypłacie środków z funduszu?
Złożyłam skargę u dyrektora zespołu i nadal nic ( ten sie jej niestety boi):))
Wioleta D11-03-2009 23:17:48   [#39]
"Poza tym księgowa sprawdza dokumenty pod względem formalnym i nie podpisze listy wypłat zapomóg, jeżeli nie będzie miała wszystkich dokumentów świadczących o tym, że ta zapomoga się rzeczywiście należy."(#23)
Ja się już pogubiłam w tym wszystkim, to kto właściwie odpowiada za ten fundusz? Dyrektor czy księgowa? Nasza szefowa zawsze nam mówiła, że grozi jej odpowiedzialność karna jak coś źle przydzieli czy naliczy, a z tej wypowiedzi wynika, że to nie dyrektor,a księgowa odpowiada za fundusz.
Ala11-03-2009 23:31:08   [#40]

zawsze odpowiada dyrektor

ale z powodów różnych usiłują nami rządzić np. ksiegowe

krzyma12-03-2009 21:00:16   [#41]
#15 w nawiasie napisałem " i co". miałem mnn na myśli jaką zapomogę. I księgowa dostaje decyzję od umiejącego odróżnić np. zapomogę losową od socjalnej dyrektora. I to dyrektor jest odpowiedzialny z fundusz. A jak się nie ma wiedzy to pokusa by /współ/odpowiedzialność tworzyć.
DYREK12-03-2009 21:45:31   [#42]

"Za całość gospodarki finansowej jednostki sektora finansów publicznych odpowiedzialny jest kierownik tej jednostki i to najczęściej jemu stawiane są zarzuty naruszenia dyscypliny finansowej. Zdarza się, że oprócz kierownika jednostki przed komisjami orzekającymi staje także jej główny księgowy. Jednakże zakres odpowiedzialności głównego księgowego obowiązujące przepisy określają bardzo wąsko."

z: http://finanse-publiczne.pl/artykul.php?view=491

anna34513-03-2009 15:37:13   [#43]
Czy od zapomogi socjalnej dla emeryta, odprowadza się ZUS i podatek?
Ania Sz13-03-2009 23:00:57   [#44]
10% zryczałtowany podatek. Od świadczeń z ZFŚS nie płaci się ani składek społecznych ani zdrowotnych.
Dan6716-12-2011 13:51:40   [#45]
Mam pytanie o dokumenty wymagane regulaminem, składane przez pracowniów chcacych otrzymać pomoc z FŚS. Pracownki złożył zaświadczenie z UG o dochodzie z gospodarstwa rolnego - otrzymał świadczenie, w tym samym roku składa wniosek o inną pomoc z funduszu, czy można skserować zaświadczenie, które złożył wcześniej /a jest aktualne/, księgowa wszystkie dokumenty numeruje i na kopii zaświadczenia pojawia się drugi numer. Czy to w czymś przeszkadza? nie mamy w regulaminie zapisu, że może być oświadczenie. Proszę o podpowiedź!
Gaba16-12-2011 13:54:49   [#46]

ludzie, nie róbcie z ludzi wariatów, jasne, że może - trzeba napisać na dokumencie, gdzie się znajduje oryginał.

 

u mnie nawet zaświadczeń nie przynoszą, że się dzieciaki dalej uczą powyżej 16 roku życia - proszę o ksero legitymacji szkolenj lub studenckiej.

bosia16-12-2011 18:31:53   [#47]
możesz też w ogóle nie kserować, a w decyzji przyznającej świadczenie napisac, ze na podstawie zaswiadczenia ......
post został zmieniony: 16-12-2011 18:32:12

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]