Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Place zabaw w szkole - pomóżcie!
strony: [ 1 ]
Grzegorz24-03-2002 10:02:50   [#01]
Jak trwoga to do ...dyrektora. :-)

Bardzo proszę szanownych dyrektorów o pomoc.

Mamy tu taki problem:
Uczniowie z Technikum Budowlanego w ramach swojej pracy dyplomowej we współpracy z RR wykonali dla szkoły mojej córki ścieżkę zdrowia (różne slalomy, równoważnie, drabinki, pomosty, drążki, itp.)

Kiedy uzgadniałem z kierownikiem adm. szczegóły instalowania wspomnianej ścieżki, usłyszałem pytanie: A atest jest? Trochę mnie to ścięło, ale spokojnie.

Oczywiście ścieżka została wykonana zgodnie z obowiązującymi normami(dla wtajemniczonych podaję nawet symbole: PN-EN 1176-1, PN-EN 1177). Czy w związku z tym jeśli praca zostanie zaliczona przez komisję egz., to czy nie wystarczy to zamiast jakiegoś tam atestu, który swoją drogą jest podobno horrendalnie drogi? Czy mieliście kiedykolwiek taki przypadek? Czy jak jakaś firma sprzedaje wam tego typu rzeczy, to ma jakieś atesty, czy może wystarcza zgodność z normami?

Bardzo proszę, pomóżcie, jak to załatwić, bo szkoda by było kilkumiesięcznej pracy uczniów i rodziców.

grzegorz
Marek Pleśniar24-03-2002 10:06:07   [#02]

musicie zatrudnić eksperta:-(

zadzwoń do NOTu oni powinni wiedzieć

my robiliśmy  (sp3) jakieś ekspertyzy koszom, więc u kier. ad. powinny być jakieś telefony do ludzi. Może ktoś zrobi tanio albo jako gest.

Gaba24-03-2002 10:29:19   [#03]

Bardzo mi przykro, ale..

To bardzo ważne, to jest związane z UE, pozkazywano nam zdjęcia autentycznej bramki samoróbki i tablicy samoróbki z Limanowej, które zabiły uczniów, uczulano nas na szkoleniu BHP dla dyrów na certyfikaty i atesty.

Ja zbieram i żądam od wszytskich producentów sprzętu szkolnego - ubawiła mnie ostatnio firma krakowska bardzo duża, która mi wciskała kity, że nie trzeba certyfikatów. Jeden telefon do prezea i wraz z kozłami, siatkami, drabinkami pojawiły się atesty.

Jeżeli dyrektorzy nie chcecie siedziedź - żadnych samoróbek, żadnych samoróbek budowlanych bez dopuszczenia do użytku, odbiory techniczne przez uprawnionych, kontrole, przeglądy przez firmy, atesty, certyfikaty nawet na meble. Komisje chodzą i sprawdzają... jeżeli zrobice cokolwiek innego, to Wy ponosicie odpowiedzialność, wy idziecie siedzieć, a nie rodzic, który zespawał społecznie balustradę i się urwała, albo wypadł dzieciak, bo była o 5 cm za krótka. Strasznie mi prezykro, ze tyle zapewne fajnej pracy nie zostanie wykorzystane, napiszcie do firmy normalizacyjnej z prośba o darowizne ekspertyzy. W internecie jest pismo ATEST, wejdź na ich strone, może oni Wam pomogą.

Gaba
Grzegorz24-03-2002 17:48:54   [#04]

To się zmartwiłem na poważnie :-((

Dzięki za informacje. No cóż, będę dzwonił do NOTu :-(

Swoją drogą Gaba pisze: "Jeżeli dyrektorzy nie chcecie siedzieć ..."
Otóż byłem z tą sprawą u dyrektorki już w październiku, potem jeszcze kilka razy wspominałem na ten temat przy różnych rozmowach i ani razu mi nic nie mówiła o tym nieszczęsnym ateście. Wiedziałem, że ścieżka musi spełniać normy, dlatego do nich dotarłem. Uczulałem też uczniów na to. Intencje były szczere. Niestety, pierwszy raz w życiu coś takiego robiłem. Człowiek się uczy na błędach.

W każdym razie bardzo dziękuję.
grzegorz
Marek Pleśniar24-03-2002 19:14:48   [#05]

może Ci poszukam czegoś?>

napisz na priva jeśli chcesz - ja mogę jutro pogadać w pracy - kto nam atestował i czy było drogo (i czy warto:-))

tzn ja jestem w pracy teraz, ale jakoś dziwnym zbiegiem okoliczniości tylko ja i dozorca:-)))
Ewa z Rz24-03-2002 19:21:47   [#06]

Jak to się nazywa?

Pracoholik! Natychmiast do lekarza, bo nie dotrzesz na zlot... będziesz w pracy!!!
Marek Pleśniar24-03-2002 19:26:52   [#07]

dzwonię po karetkę:-)

juz - natychmiast!
Ewa z Rz24-03-2002 19:41:28   [#08]

Hi, hi, hi

Ja też w pracy :)))))))
Marek Pleśniar24-03-2002 19:50:36   [#09]

tak???

wariaci mnie otaczają!!!!!!
nie ma dla nas więc nadziei:-)
Marek N25-03-2002 02:14:04   [#10]
To nie jestem sam!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]