Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy mam prawo do urlopu na poratowanie zdrowia ?
strony: [ 1 ][ 2 ]
Leszek09-02-2009 16:09:32   [#51]

oczywiście zawsze będzie pytanie - kto może ustalić nabycie prawa nauczyciela do emerytury...

pozdrawiam

Elżbieta St09-02-2009 18:14:17   [#52]

Robiłabym jak "dyrlo":

- uprawnienia emerytalne mają osoby legitymujące się trzydziestoletnim okresem zatrudnienia (w tym 20 lat kredy),

- mają je też osoby, które przy obliczaniu kapitału poczatkowego zaliczały sobie studia (czy krowy), jest to w aktach osobowych i to im daje jak wyżej.

Inne - nie mają i mogą korzystać z urlopu dla poratowania zdrowia - póki jest!

Leszek09-02-2009 20:28:29   [#53]

czy możesz Elżbieto "ustalić nabycie prawa nauczyciela do emerytury"?

czy może to tylko zrobić ZUS, znam przypadki, iż wszyscy w szkole włącznie z nauczycielem sądzili, iż ma on prawo do e., a ZUS powiedział że jeszcze nie...

zatem jako dyrektor nie kusiłbym się o łatwe odmawianie udpz tylko z tego tytułu...

lepiej, jesli sądzę, że nauczyciel symuluje, odwołać się od orzeczenia, zrobię mniej szkody...

pozdrawiam

Ala09-02-2009 20:55:44   [#54]
ale jak nie symuluje, co widać na pierwszy rzut oka bo złamanie miał, to bez sensu jest się odwoływać
czesiak09-02-2009 23:24:23   [#55]
Zdecydowanie popieram stanowisko Leszka. Dyrektor nie może ustalać nabycia praw do emerytury. Na szczęście zdrowie mi służy i nie potrzebuję z urlopów korzystać. Ale to co innego nie chcieć, a móc. No i złości to, że mam sobie wliczać studia jako okres nieskładkowy. A jak mi się tak przewróci w głowie że będę chciała pracować do 60 (65 lat) ?
Elżbieta St10-02-2009 10:28:08   [#56]

Leszku,

moja wypowiedź nie dotyczyła przypadków granicznych, gdzie nikt (może poza ZUSem) niczego nie jest pewny.

Jednak...

Jeśli o urlop ubiega sie osoba, która wzięła jubileusz "35" i raczej nie chorowała, dyrektor raczej nie może udawać, że oślepł i nie widzi art. 73

czesiak10-02-2009 11:15:22   [#57]
Znam podobny przypadek trochę mniej bo 32 lata pracy. ok. 5 lat doliczone za pracę w gospodarstwie, na początku kariery 6 lat urlopu wychowawczego, później niewiele zwolnień ale w sumie lat z kredą nie ma ... i uprawnień też. Nie mnie o tym decydować czyli krzywdzić ludzi czy prezentować udpz.
DYREK10-02-2009 14:18:20   [#58]

a może warto dokonać zmiany w zapisach art. 73 KN

będzie okazja przy wprowadzaniu ustawy o świadczeniach kompensacyjnych dla nauczycieli

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/112427,
nauczyciele_poczekaja_na_swiadczenia_kompensacyjne.html

czesiak10-02-2009 15:12:51   [#59]
No właśnie! Z tego powodu , że to niejasny przepis tę sprawę poruszyłam.
madera17-02-2009 13:12:04   [#60]
A ja chciałabym zapytać troszkę inaczej.
14 lutego skończył się udpz wychowawcy w internacie, kobieta nie zgłosiła się do dziś do pracy, kontaktu nie było, telefonów nie odbierała.
Dziś zadzwoniła do wicedyrektora i powiedziała, że nie chce wrócić jeszcze do pracy. Mówi o zwolnieniu lekarskim, podpytuje o urlop bezpłatny.

Co może dyrektor, jakie jest wyjście z tej sytuacji - jak rozwiązać problem?
czesiak17-02-2009 20:30:18   [#61]
Nie wiem jak ze zwolnieniem lekarskim może renta jej się będzie należała jeśli nadal chora. A urlop bezpłatny możesz jej dać jeśli odpowiada to Twojej organizacji pracy a ona uzasadni potrzebę i Cię przekona.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]