Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kwalifikacje nauczyciela w liceum profilowanym
strony: [ 1 ]
bogna22-03-2002 14:15:33   [#01]
Czy ktoś wie jakie studia powinien mieć ukończone nauczyciel kształcenia ogólnozawodowego w liceum profilowanym. Zastanawiałam się nad profilem "kształtowanie środowiska" i doszłam do wniosku,że to gość, który będzie mieć przynajmniej ukończone:
    - budownictwo
    - architekturę (planowanie przestrzenne)
    - inżynierię środowiska
    - ochronę środowiska
    - no i jeszcze coś ekonomicznego lub prawniczego
    - i oczywiście będzie to człowiek przygotowany pedagogicznie.

Może znacie takiego gościa, który chętnie podejmie pracę w szkole?
stan22-03-2002 17:36:07   [#02]

!!!?

Zwłaszcza wtedy są potrzebne takie kwalifikacje jak zajęcia będą realizowane w sugerowanych przez MENiS blokach przedmiotowych.  Trzeba też do tego dodać brak podręcznika (do napisania takiego podręcznika będzie potrzebny encyklopedysta, ale co to dla nas).Sprawa jest jasna. Takie "bloki przedmiotowe" siłą rzeczy można zrobić "po łepkach", nauczyciel przyuczony, uczniowie coś nie coś będą wiedzieli, wszyscy zdają, 80 % populacji ma maturę, i tylko ja się qrna ... czepiam... no i bogna.
Ten wątek można wkleić do wątku " w co grają ludzie ?"... Jak umotywować człowieka po wyższych kierunkowych studiach do prowadzenia takich .... "przedmiotów" ? Takie bloki programowe są we wszystkich profilach liceum.
Tak wiem czepiam się. Absolwent liceum ma mieć jedynie ogólne pojęcie o zawodzie, którego w przyszłości nauczy się w szkole policealnej (1-4 semestrów ), a na początek tylko wykształcenie ogólne.
Pietrzak, wyśmiewając kiedyś komunę, śpiewał o ogólnym specjaliście dobrym na każde stanowisko.
Pozdrawiam
stan

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]