Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Oświatowy przegląd prasy 2009
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]
Paula06-05-2009 19:54:33   [#151]
A co, może jeśli nie dzwoni, ale odbiera i wychodzi z sali obserwator ?
JarTul06-05-2009 20:00:49   [#152]
Treść jednego ze slajdów prezentacji użytej w czasie szkolenia i udostępnionej dyrektorom szkół w internecie:
O czym nie wolno zapomnieć podczas szkolenia zespołu egzaminacyjnego (szkolenie SZE do 24 kwietnia)
- obowiązek dokładnego sprawdzania dowodów osobistych osób spoza szkoły.
- bezwzględny zakaz wnoszenia do sali egzaminacyjnej telefonów komórkowych i innych urządzeń telekomunikacyjnych (nie dotyczy nauczycieli).
- obowiązek przypominania zasad kodowania (paski kodowe!) i czytania instrukcji przez zdających na każdym egzaminie pisemnym oraz sprawdzania poprawności kodowania przez zespoły nadzorujące
- bardzo uważne rozdawanie arkuszy egzaminacyjnych w sytuacji, gdy w sali egzaminacyjnej przeprowadza się egzamin na dwóch poziomach oraz z wykorzystaniem arkuszy niestandardowych.

------------------------------------
A tak na marginesie:

Z procedur CKE:

Zdający nie może wnosić do sali egzaminacyjnej żadnych urządzeń telekomunikacyjnych i elektronicznych nośników informacji, ani z nich korzystać. Nieprzestrzeganie tej zasady stanowi podstawę do unieważnienia egzaminu.

W przypadku stwierdzenia niesamodzielnej pracy zdającego, zakłócania przez niego przebiegu egzaminu z danego przedmiotu, lub wniesienia na salę egzaminacyjną urządzenia telekomunikacyjnego albo elektronicznego nośnika informacji, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego (dyrektor szkoły) przerywa egzamin tego zdającego, unieważnia jego egzamin i nakazuje opuszczenie sali egzaminacyjnej. Fakt ten odnotowuje w protokole przebiegu egzaminu. Zdający ma prawo przystąpić do egzaminu z tego przedmiotu w kolejnej sesji egzaminacyjnej.

[Przewodniczący ZN] Dopilnowuje, aby do sali egzaminacyjnej nie zostały wniesione żadne urządzenia telekomunikacyjne ani elektroniczne nośniki informacji poza tymi, które są stosowane w danym egzaminie.

[Członkowie ZN]
2. Przygotowują salę egzaminacyjną, w tym:
[...]
g) dopilnowują, aby do sali egzaminacyjnej nie zostały wniesione żadne urządzenia telekomunikacyjne ani elektroniczne nośniki informacji, poza tymi, które są stosowane w danym egzaminie.
Gaba06-05-2009 20:13:03   [#153]

1. Siostra zakonna, tzw. katechetka (nie z mojej szkoły...) - siedziała sobie w swojej szkole i czekała... nie wiem na co, na mnie? na szczęście, na...  a miała przyjść do nas jako tzw. osoba z zew., a ona sobie siedziała i nie wiedziała, co ma robić.

2. Wypadek, zaspanie, itp. - jest na porządku dziennym.

3. sklady komisji i składanie komisji to dla nas gehenna.

AnJa06-05-2009 20:17:43   [#154]
przy 3 egzaminach?, bez ustnych? i bez obowiazku kogos z zewnątrz w kazdym składzie?
w duzym mieście? i tym samym OP?

oj, Koleżanko- cienkaście organizacyjnie, cienkaście... ;-)
Gaba06-05-2009 20:33:34   [#155]

cieńkam, cieńkam... oj i jak!

- brak Ci* jeszcze kilku danych... np. niby tylko 13 osób z niemieckiego w... tylko 3 komisjach, z czego 2 komisje po 3 osoby miały tylko jednego dojczowatego deliwenta (dot. języków...) ;-)

 

* przejeżdżałam przez Grajewo 1 maja, a grajewiczanin mlodszego pokolenia w tym czasie nocował był na podusze moje doczki. Nawet mnie rozpoznał i powiedzial Dzien dobry z tym Waszym cudnym zaśpiewem... 2 maja.

AnJa06-05-2009 20:38:55   [#156]
ufff

a ja myślałem, ze dzieciak ma tylko wtedy koszmarne pobudki, gdy ja go budze, pójście do szkoły wymuszając:-)
...
tego na myślniku to nijak nie rozumiem- bo po co dla 13 osób 3 komisje?
Gaba06-05-2009 21:06:20   [#157]

170 osób... a mam ci ja ino sal 11. W 170 gromada drobna-li tylko z germańskiego, a w tej germańskiej grupie normalni, normalnie wydłużeni, normalni inaczej. Ja ino z Krakówka a nie z CKE, ty mnie więc nie pytaj!

A trudno u Was załatwić Internat? bo jakos moję pacholę twierdzi, że maturę zda w roku 2010... hmmm...

AnJa06-05-2009 21:11:25   [#158]
aha

no to nie przyjmuj takich co komplikują albouwalaj w trakcie
...
internat? chałupę moge udostępnić- a ja sie do internatu wyprowadze

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]