Forum OSKKO - wątek

TEMAT: opieka na dziecko
strony: [ 1 ][ 2 ]
AnJa26-11-2008 23:11:38   [#51]
a dlaczego mam nie sądzić? w wolnym kraju żyję to i mam prawo sadzić jak sądzę

chciałem tylko zauważyć, że na Twoje pytanie odpowiedziałem krótkoi merytorycznie, dalej też ppisalem bez żadnych odniesień

to co zacytowałaś odnosiło się tylko do postu Asi i było całkowicie odkonkretnione
bosia26-11-2008 23:14:51   [#52]

ok

macie wszyscy rację

badas27-11-2008 08:53:40   [#53]

to nie jest jednoosobowo fukcjonujący zakład pracy, to jest szkoła, a szkoła dla mnie to przede wszystkim dzieci, a nie fabryka, gdzie można wyłączyć jedną czy dwie maszyny jak pracownika brak

TAK NA KONIEC MAŁA REFLEKSJA

Najlepiej zatrudniać, bezdzietne, bezrodzinne stare panny i kawalerów z mnóstwem czasu, który gotowe/ gotowi są poświęcić tylko i wyłącznie innym. Istne Siłaczki i Siłacze z pamiętnej nowelki...

Zaznaczam, ze naprawdę jestem solidnym i sumiennym pracownikim, wychowującym małe dziecko. Korzystam z prawa do opieki- dlaczego nie. Jedno nie wyklucza drugiego. można być solidnym, jednocześnie korzystając z własnych przywilejów.

bosia27-11-2008 08:59:09   [#54]

Badas, a może przeczytaj o co pytałam w #01 i nie przypisuj mi treści, których nie ma.

Bo napisałam też coś o swojej radzie i jej składzie

i nie rozumiem tego czepiania się mnie.

uważam ten temat za wyczerpany

NIE OCZEKUJĘ JUŻ ŻADNYCH ODPOWIEDZI W TYM WĄTKU.

badas27-11-2008 09:12:00   [#55]

 To już tak na koniec opowiedź dotyczyła - [#36]i wyniknęła z rozwoju sytuacji:)

przepraszam za odpowidź pomimo braku oczekiwń.

beera27-11-2008 09:21:18   [#56]

bosiu - Ty nie chcesz  odpowiedzi, ale tu raczej kometarze

i ja tez mam ochotę na jeden:

co tu ma piernik do wiatraka, czyli  co ma bezdzietna nauczycielka do potrzeby uzgodnień, dośc normalnej i naturalnej w kazdej sytacji - nawet w sytuacji tej twierdzy oblężonej, jaką mentalnie jest polska szkoła

jeśli dla nauczycieli konieczność uzgadniania dni opieki na dziecko z innymi pracownikami powoduje potrzebę wychodzenia na barykady i palenia się i dyrekcji na stosie, to to jest dowód pewną... jakby tu powiedzieć...

AnJa27-11-2008 09:56:12   [#57]
... wyjątkowośc oświaty na tle innych branż?
Gaba27-11-2008 10:14:01   [#58]

ja także napisałam, że chodzę ostatnio tylko na rękę młodym matkom, nie napisałam tego, co mi tu imputują - nikomu niczego nie wzięłam, ani nie utrudniam niczego.

W moim miasteczku dostęp do wszelkiego typu specjalistów jest szeroki i można dac także szansę zakładowi pracy, by funcjonował normalnie.  Mam takie dziewczyny, gdzie mi zgłaszają problem i ustalamy, jak to zrobic, by był wilk i owca cała. I to jest normalne, oczekuję drobnej elastyczności.

Mam też dziwne osoby i będę dla nich dziwna, nawet mi ręka nie drgnie, gdy odpowiem - nie da się Pani koleżanko, nie da się - Jak Kuba Bogu... - Żegnam Panią. Wolę tych, co się liczą z dobrem swoim i zakładu pracy. Jest w czym wybierać.

slos27-11-2008 12:52:44   [#59]
Gabuniu, to jest (przy wielu wadach) uroda naszych niewielkich miasteczek przeciwpołożnie na mapie ulokowanych, że działają już prawa konkurencji i bezrobocie. Utworzenie poczucia wspólnoty i odpowiedzialności w gronie - to najlepsze rozwiązanie. Pochwalę się, że dziwnych nie mam (w końcu sasm wyłaniałem z dziesiatek podań o pracę). Czasem normalne mają przypływ dziwności, ale zaraz im przechodzi, jak sensownie sie o tym porozmawia. A średnia wieku moich niska, dostawanie młodych i opieka (choroby itp) nad nimi z natury intensywna, ale wszystko dialogiem mozna osiagnąć, jak się ma do czynienia "z niedziwnymi". Na "dziwnych" trza użyć przepisa. Na szczęście mam to poza sobą (odpukam na wszelki wypadek) ;-)
Gaba27-11-2008 12:58:18   [#60]
o, to, to Panie kolego - dialog, elastyczność i branie pod uwagę wielu racji, szkoła to nie produkcja surówki czy koszenie trawy, to autentyczne robienie w dzieciach, państwowych, bo państwowych, ale szkoła to autentyczni ludzie, młodzi ckolowiek i i ta... misja tzw. by zrozumieć, że trzeba troszeczkę rezgynowac z mojego, mnie chodzi tylko o troszeczkę.
slos27-11-2008 13:03:06   [#61]
Amen, choć to pierońsko trudne czasami, ale warto.
Jasiu24-10-2017 12:32:03   [#62]

Czy nauczycielowi należy się godzinowy urlop z tytułu opieki nad dzieckiem?

Np 1 godzinę dziennie przez cztery dni traktowane jako jeden dzień urlopu?

kerto24-10-2017 13:04:06   [#63]

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/stanowisko-men-w-sprawie-przyslugujacych-nauczycielowi-dni-wolnych-z-tytulu-wychowywania-dziecka-w-wieku-do-14-roku-zycia.html

izael24-10-2017 13:21:08   [#64]

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/stanowisko-men-w-sprawie-przyslugujacych-nauczycielowi-dni-wolnych-z-tytulu-wychowywania-dziecka-w-wieku-do-14-roku-zycia.html

 

 podświetliłam:)


post został zmieniony: 24-10-2017 13:21:25
Jasiu24-10-2017 15:21:22   [#65]

W wyjaśnieniu jest napisane Nauczyciel ma prawo do 2 dni zwolnienia od pracy, a ten, który zdecyduje się wykorzystać zwolnienie od pracy w wymiarze godzinowym, powinien być rozliczany z wykorzystanych godzin w odniesieniu do ośmiogodzinnego, dobowego wymiaru czasu pracy, bez względu na liczbę przydzielonych w planie zajęć w konkretnym dniu.

Problem polega na tym, że nauczyciel może się zwracać z wnioskiem o opiekę nad dzieckiem np. w sytuacji gdy ma 1 godz. z uczniami danego dnia (np. piątek). W ten sposób może korzystać z urlopu przez kolejnych 16 tygodni (każdy piątek): 1 godzina zajęć x 8 godzin dobowego wymiaru czasu pracy x 2 dni. Jeśli ma 2 godziny zajęć z uczniami to może wykorzystać w sumie 8 dni x 2 godziny (np. 8 kolejnych czwartków po 2 godziny). Bo jak zmusić nauczyciela do siedzenia pozostałych godzin w pracy jeśli nie ma zajęć z uczniami? Rozwiązanie godzinowego zwolnienia od pracy w stosunku do nauczycieli przy pensum 18 godzin (40 godzin teoretycznej pracy na tydzień) raczej absurdalne.

Może ktoś poradzi jak to rozwiązać?

Jasiu24-10-2017 17:51:16   [#66]

Ponawiam prośbę.

I dodaję jeszcze jeden problem.

Nauczyciel techniki traci realizację 16 godzin (1 godz. w tygodniu x 16 godzin - akurat dotyka tej konkretnej klasy). Ne mam innego nauczyciela z kwantyfikacjami. Jak zrealizować materiał programowy dla tej klasy, skoro nauczyciel jest na urlopie z tytułu opieki nad dzieckiem?


post został zmieniony: 24-10-2017 17:52:04
beba124-10-2017 17:51:36   [#67]

ja to rozumiem tak: bez względu na to, czy nauczyciel ma 1 godzinę lekcyjną, czy np. 5 godzin lekcyjnych, jak składa wniosek o 1 dzień opieki nad zdrowym dzieckiem - udzielamy 8 godzin opieki w danym dniu.

 

Jasiu24-10-2017 18:04:24   [#68]

Ale może w myśl  KP złożyć pierwszy wniosek o urlop godzinowy i należy mu się w tym momencie 16 godz. urlopu. 2 dni x 8 godz. = 16 godz. Co do pracowników niepedagogicznych w szkole nie ma problemu. Problem jest z nauczycielami i ich pensum. Jak traktować nauczycieli, czy z KP czy z KN. Oczywiście nauczyciele zawsze wybierają opcję wygodną dla siebie. A jak ma problem rozwiązać dyrektor, np w odniesieniu do postu 66?

beba124-10-2017 18:08:24   [#69]

stanowisko MEN jest jednoznaczne

Nauczyciel ma prawo do 2 dni zwolnienia od pracy, a ten, który zdecyduje się wykorzystać zwolnienie od pracy w wymiarze godzinowym, powinien być rozliczany z wykorzystanych godzin w odniesieniu do ośmiogodzinnego, dobowego wymiaru czasu pracy, bez względu na liczbę przydzielonych w planie zajęć w konkretnym dniu.

jerzyk24-10-2017 21:06:05   [#70]

 

Na dzień dzisiejszy ma prawo na godziny ale od 1.01.2018 planowana jest zmiana

http://oskko.edu.pl/wymiana_plikow/download.php?id=17

KN

Art. 67e. /od 1.01.2018/ l. Nauczycielowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy w wymiarze 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

2. Prawo do zasiłku za czas nieobecności w pracy z powodu konieczności sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem regulują odrębne przepisy.

3. Jeżeli oboje rodzice lub opiekunowie dziecka są zatrudnieni, z uprawnienia, o którym mowa w ust. l, może korzystać jedno z nich.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]