Forum OSKKO - wątek

TEMAT: socjalny a małżonkowie w szkole
strony: [ 1 ]
Marcelina14-11-2008 16:11:53   [#01]

wiem, że był już podobny wątek, ale nie mogę go odszukać :(

Czy nauczyciele (małżeństwo)  pracujący w jednej szkole otrzymują dwa świadczenia (np. paczkę dla dziecka) czy jedną?

joljol14-11-2008 16:26:26   [#02]
odpowiem pytaniem:
a czy wnoszą jeden odpis do tego funduszu, czy dwa?
rzewa14-11-2008 16:38:27   [#03]
odpis nie ma nic wspólnego z prawem do świadczenia

wszystko zależy od zapisów regulaminu - tj. cz to jest świadczenie dla dziecka czy dla pracownika

czyli, jeśli nauczyciel składa wniosek o świadczenie w postaci paczki bo ma dziecko w odpowiednim wieku, to każdy z rodziców ma takie same prawo(takie same dochody) by to świadczenie uzyskać

ale jeśli to dziecko dziecko jest uprawnione do świadczeni wtedy jedno dziecko = jedna paczka - np. jeśli robimy imprezę choinkową dla dzieci pracowników, na której dzieciaki otrzymują paczki (w takim wypadku jeśli dziecka na imprezie nie ma, to nie znaczy że musi taką paczkę otrzymać)
joljol14-11-2008 16:50:12   [#04]
rzewo,
generalnie paczki robi się przed imprezą uwzględniając wszystkich uprawnionych
a to, że dziecko nie przyszło na imprezę to dlaczego mama nie może odebrać jej następnego dnia
rzewa14-11-2008 16:52:47   [#05]
nie napisałam, że nie może...

:-)
DYREK14-11-2008 17:08:48   [#06]

O zasadach korzystania ze świadczeń socjalnych przez pracowników współmałżonków powinen rozstrzygać regulamin.

W/g mnie 

Jeżeli świadczenie (np. paczka, talon, dopłata do kolonii) jest adresowane do dzieci, to nie ma uzasadnienia, żeby przyznać je dwa razy, tylko z tego powodu, że współmałżonkowie są pracownikami jednej  szkoły. 

W tym wypadku świadczenie adresowane jest do osoby uprawnionej - dziecka. Nie jest adresowane do pracowników (współmałżonków), a uprawnienie  rodziny pracownika zostaje zrealizowane.

Warto też pamiętać, że świadczenia z zfśs nie są  roszczeniem ze stosunku pracy. Uprawnienie do korzystania z funduszu nie daje prawa do otrzymania świadczenia.

beera14-11-2008 19:34:09   [#07]

Dyrku, ale paczka jest adresowana do "dziecka pracownika"

Kazdy z tych pracowników - i żona i mąż mają dziecko.
Więc dzieci pracowników uprawnionych do funduszu nie jest w tym przypadku jedno lecz dwoje.



Chyba, że regulamin mówiłby "dziecku pracownika nalezy się paczka tylko od jednego rodzica i dla jej otrzymania potrzebne jest zaświadczenie z zakladu pracy współmałzonka, że nie pobrano tam tego swiadczenia - dotyczyło by to zarówno tego, jak i innego zakładu pracy, lub jak w przypadku opieki nad dzieckiem - oświadczenie rodzica potrzebne byłoby - ale takie żądania to przecież absurd)

 

jatoja14-11-2008 19:38:07   [#08]
I mnie się wydaje, że to myślenie jest z czasów powszechnych rodzinnych - świadczenia na dziecko otrzymywał ten rodzic, który rodzinny pobierał
joljol14-11-2008 20:17:23   [#09]
dodam jeszcze, że jeżeli dziecko ma rodziców pracujących w dwóch szkołach to dostanie dwie paczki, dwóch w jednej - dostanie jedną
generalnie nie o sprawiedliwość tu chodzi ale.........
beera14-11-2008 20:26:43   [#10]

w ogóle nie o sprawiedliwość

socjalny sprawiedliwy nie ejst - niech chociaz bedzie logiczny;)

joljol14-11-2008 20:33:37   [#11]
niech go już nie będzie, bo to tylko problem
DYREK14-11-2008 22:25:22   [#12]

kwestia wspólmałżonków zatrudnionych w jednym zakładzie pracy nie jest uregulowana w ustawie o zfśs

uważam ,że kwestię współmałżonków należy uregulować w regulaminie zfśs

przedstawiłem jeden punk widzenia (inny jest tak samo uprawniony)

tu inny: http://rp.pl/artykul/56632,217869_
Malzenstwo_w_jednej_firmie_moze_dostac_dwie_zapomogi_.html

 

 

 

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]