Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Rusza zespół ds reformy szkolnictwa zawodowego
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
bosia31-10-2008 20:24:01   [#101]

to akurat złapałam, żeby płynęła

ale co do czego?

wojciechm31-10-2008 23:45:19   [#102]
To o czym pisze Nasz Dyrektor jest (i mi sie wydaje dobrym punktem zaczepienia) - ulgi dla pracodawców, którzy zdecydowali się wspierać kształcenie zawodowe. Pomysł świetny - tylko obawiam się o jego inkadrynację. Ewentulane ulgi powinny dotyczyć (by były skuteczne i dla szkolnictwa zawodowego i dla pracodawców) preferencji podatkowych (fisklanych), a zmiany w sytsemie podatkowym poza okresem "wyborczym" to trudna sprawa.
Być może dojdziemy do swego rodzaju specjalizacji w ramach szkolnictwa zawodowego - w zależności od regionu i od potrzeb, być może pewne regiony geograficzne będą się"specjalizowały" w kształceniu takich, czy takich specjalistów. Problemem chyba będzie to o czym się mówi - systemowe podejście, na tyle mądre i osadzone w rzeczywistości, by jego wdrożenie przełożyło sie na efektywne i w miarę nowoczesne kształcenie (biorac pod uwage postęp techniczny i techologiczny). Kierunek prac Zespołu jest chyba właściwy - tylko niech Zespół wybierze dobrego Sternika, który jest realnie osadzony w kształecniu zawodowym, a nie teoretykiem nie mającym pojęcia o realiach kształcenia zarówno pod wzgledem kadr jak i zaplecza technicznego.
AnJa01-11-2008 00:11:14   [#103]
sternik to ma raczej pojęcie o mapie, kompasie i innych takich mieć

oraz krzepę w łapach by tym kołem kręcić

bosman ma byc realista
...
jatoja- Ty chyba coś tam o wodzie wiesz- to powinnaś potwierdzić
bosia01-11-2008 00:13:57   [#104]
chyba jednak sternik dobry potrzebny
jatoja01-11-2008 00:16:10   [#105]

potwierdzam ( o bosmanie)

dobry  kurs trzeba mieć...oficer nawigacyjny potrzebny, żeby na mieliźnie nie osiąść albo gdzie

sternik pokręci kołem tak,  jak mu będą kazali

Marek Pleśniar01-11-2008 00:26:08   [#106]
myślę że bez nas się nie obędzie tam:-)
jatoja01-11-2008 00:27:51   [#107]
z zawodów... to ja tylko miłosne ;-(((
AnJa01-11-2008 00:39:40   [#108]
pewnie, że nie obędzie się

ponieważ na wiatr nie ma co liczyc galernicy będą niezbędni
Marek Pleśniar01-11-2008 00:48:35   [#109]
byle robota galernicza nie skończyła się: "no tośmy dopłynęli, rozejrzeliśmy sie i wracamy" ;-)
słonko01-11-2008 09:16:14   [#110]
na wiatr nikt nie liczy, a on wciąż obecny
wiatr w oczy ;(
jatoja01-11-2008 10:52:21   [#111]

a mnie się dowcip przypomniał:

płynie łódką ślepy z jednookim, śłepy wiosłuje, a jednooki steruje. Machając wiosłami ślepy "łup" jednookiego wiosłem...wybił mu jedyne oko. Jednooki ironicznie:

- No...i  dopłynęliśmy!

I ślepy wysiadł....

bosia01-11-2008 23:02:24   [#112]
wiódł ślepy kulawego;)
bogna05-11-2008 17:14:05   [#113]

Informacja ze spotkania Zespołu opiniodawczo-doradczego do spraw kształcenia zawodowego

W dniu 30 października 2008 r. w gmachu MEN przy ul. Szucha 25 odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu opiniodawczo-doradczego do spraw kształcenia zawodowego, powołanego Zarządzeniem Nr 5 Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 czerwca 2008 r.

...

Podczas spotkania zostały przedstawione zadania Zespołu:
• Przygotowanie projektu założeń zmian organizacyjnych i programowych w szkolnictwie zawodowym oraz opracowanie harmonogramu prac z tym związanych, na bazie propozycji nowych rozwiązań przygotowanych przez Departament Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego MEN.
• Udział w przeprowadzeniu szerokich konsultacji społecznych w środowisku instytucji/organizacji uczestniczących w pracach Zespołu na temat projektowanych zmian w szkolnictwie zawodowym, w tym uczestnictwo i prezentacja stanowisk w ogólnopolskiej konferencji podsumowującej konsultacje.
• Opracowanie projektu koncepcji zmian organizacyjnych i programowych w kształceniu zawodowym i ustawicznym, z uwzględnieniem „wkładu” członków Zespołu, jako dokumentu programowego, zawierającego propozycje zmian w obowiązujących przepisach prawa oraz skutki finansowe proponowanych zmian.

Eksperci przedstawili w formie prezentacji efekty prac prowadzonych w grupach roboczych na temat:
- proponowanych kierunków zmian w kształceniu zawodowym i ustawicznym
   w perspektywie krótko i długoterminowej,
- sylwetki absolwenta szkoły zawodowej,
- doradztwa zawodowego w systemie oświaty,
- systemu egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Członkowie Zespołu uczestniczyli w dyskusji dotyczącej proponowanych zmian w kształceniu zawodowym oraz wnieśli propozycje dotyczące organizacji pracy Zespołu.
Kolejne spotkanie Zespołu zostało zaplanowane na 18 grudnia 2008 r.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]