Forum OSKKO - wątek

TEMAT: księga protokołów
strony: [ 1 ]
mika03-07-2003 14:17:32   [#01]
Poradźcie proszę, gdzie jest napisane (jakieś przepisy prawne) jak ma wygląda księga protokołów. Z uchwałami czy bez, ręcznie czy można na komputerze, co może być załącznikem. Jakie w ogóle macie rozwiązania?
Basik03-07-2003 14:42:55   [#02]

przepisów jako takich nie ma. Sprawa powinna być okreslona w regulaminie rady ped. Równie dobrze może to być księga pisana odręcznie, jak i zapis na dysku.Rejestr uchwał prowadzę oddzielnie dla wygody, a uwierz mi - jest to wygoda.

Załącznikiem może być wiele dokumentów, które wcześniej zostały na posiedzeniu rady przedstawione. U mnie są to sprawozdania nauczycieli i wychowawców ( klasyfukacyjne i końcoworoczne), moje sprawozdanie z pracy szkoły ( wg nowego rozporządzenia będzie tam raport ), sprawozdanie z nadzoru. Piszę to na komputerze i nie widzę potrzeby, by protokolant rzecz przepisywał.

                                              Pozdrawiam

mika03-07-2003 17:32:52   [#03]
Dzięki serdeczne!
beera04-07-2003 08:24:22   [#04]

Basiu?

masz to konkretnie napisane w regulaminie rady?

Mogłabyś podeslać niżej podpisanej?

Zola05-07-2003 00:18:10   [#05]

Asiu ;-))

wyżej,wyżej ;-)))))
JarTul05-07-2003 09:41:10   [#06]

A może di Wymiany plików

dałoby się ten dokument wciągnąć :-)))
Ewa z Rz05-07-2003 14:39:09   [#07]

u mnie...

Całe protokoły na kompku. Wogóle nie mam książki protokołów a segregator.

Oczywiście wszystko jak trzeba opisane w regulaminie rp.

JarTul05-07-2003 17:21:24   [#08]

Ewo z Rz

A można regulmin do wymiany plików albo na priv? :-)))
rena08-07-2003 17:04:54   [#09]

Protokół

Ewo, tez bym bardzo prosiła o taki regulamin i o wskazówki jak protokół ma wygladac w wersji elektronicznej. Jestem "świeżym' dyrektorem więc może bym zaczęła jak należy. Pozdrawiam.

Zewa08-07-2003 22:57:59   [#10]

czytam i ... zazdroszczę, bo

od lat zajmuję się naszymi protokółami i robię to, niestety ręcznie ;-(   - i to nie z własnego, świadomego wyboru, tylko... no właśnie. Nasza Pani Wizytator - na nieśmiałe, ponawiane co jakiś czas, zapytania mojej Dyrekcji o możliwość komputerowego protokółowania - odpowiada niezmiennie, acz stanowczo: "absolutnie, nie, nie można itp. Tylko i wyłącznie księga, ręka i długopis!" A moja ręka, szczerze mówiąc, odmawia posłuszeństwa, szczególnie po radach półrocznej i rocznej, jak sobie tak napisze 18 - 20 stroniczek A4! Ciężkie życie, ale teraz odpoczywam od pisania, aż do ... końca sierpnia ;-)
Ewa Z.
Hanna09-07-2003 07:05:48   [#11]

ja w kwestii "18-20 stroniczek"

 czy jest to protokół czy stenogram z posiedzenia RP? Jak piszecie dokładnie opisujac co , kto, kiedy itd.? Pozdrawiam
Ewa z Rz09-07-2003 07:54:19   [#12]

dlaczego nie można?!!

To jak można prowadzić protokołowanie nie zależy od widzimisie (misie!!!) pani wizytator, tylko, zgodnie z prawem, jest decyzją samej RP!!!

Zgodnie z zapisem UoSO RP sama sobie ustala regulamin - nie musi go uzgadniać z nikim. Ustawa mówi TYLKO, że posiedzenia RP MUSZĄ być protokołowane, nic nie mówi o tym jak. KO (w jego imieniu pani wizytator) może JEDYNIE zakwestionować te zapisy, które są SPRZECZNE z prawem. I musi to UZASADNIĆ!

Żadne przepisy nie zabraniają komputerowego protokołowania. Ba, przepisy pozwalają na takie wypełnianie świadectw i arkuszy ocen i innych dokumentów, czyli w tym również protokołów RP.

A jak u was są pisane i gromadzone protokoły Rady Gminy/Miasta? Ja, wzorowałam się właśnie na zasadach tam obowiązujących.

Technicznie to wygląda w ten sposób, że protokolant ma taki "szymel" protokołu, który wypełnia podczas posiedzenia, wszelkie wystąpienia przygotowane wcześniej (sprawozdania) zostaja dołączone do protokołu, uchwały też są wczesniej przygotowane (ramowo, tak że można istotne zmiany wprowadzić). Po posiedzeniu protokolant, zgodnie ze swoimi zapiskami, wprowadza właściwe wpisy do kompa w szablon protokołu i uchwał, potem to drukuje i wkłada w segregator.

Segregator, zatytułowany "Księga protokołów RP", posiada wykaz (podobny jak teczka akt osobowych), w który protokolant wpisuje nowy protokół i podpisuje wpis. Protokolant składa też swój podpis na końcu protokołu i na każdym załączniku.

Protokoły drukuje się tak, że na każdym widnieje informacja o ilości stron protokołu oraz dacie i godzinie drukowania oraz numerze wydruku.

Dyrektor, podpisujac protokół opatruje każdą jego strone pieczęcią nagłowkową. Po zatwierdzeniu ostatniego w danym roku szkolnym protokołu, księga zostaje oprawiona.

Regulamin umieszczę w wymianie ale później, bo mam go na szkolnym kompie, który przez najbliższy miesiąc będzie "niezdolny do użytku".

BożenaB13-07-2003 15:21:56   [#13]

Po dwóch latach..

prowadzenia księgi protokołów podobnie jak Ewa z Rz. dostaliśmy 6+ za protoklarze. A na początku były gromy. Nie trzeba się przejmować.
U nas wszyscy oddają protokolantowi swoje materiały na dyskietce i protokolant składa w całość oraz dopisuje ze swoich notatek. Też mamy szblony. I rejestr protokołów. Numerowanie stron prowadzimy kolejno; np czwarty protokół ma wstawione numerowanie stron np od str 34; jest więc zachowana kolejność numeracji stron w protokolarzu.
Co do ilości stron, to zależy: są protokoły 2-stronicowe i kilkudziesięcio z załacznikami. Na przykład w prot z klas śródrocznej są załączniki - zestawienia ocen (podobne jak z tyłu w dzienniku); to dlatego, że nie ma ich w arkuszach ocen. Nie piszemy uzasadnień ocen ndst i ndp - nigdzie.
fredi29-07-2003 13:07:59   [#14]
Jak numerujecie protokoły?
krystyna29-07-2003 13:37:16   [#15]

nieśmiała prośba...

...do Ewy i Bożeny  -  a może taki szablon protokołu mogłybyście umieścić w wymianie plików (np. druki) ?

Do takiej właśnie formy protokołowania próbuję przekonać moją dyr., bo i tak wszyscy piszą na kompie, a potem jest to wklejane do normalnej księgi, która staje się przez to wklejanie okropnie gruba !

pozdrawiam - krystyna

JarTul16-08-2003 13:38:13   [#16]

Początek roku bliżej i bliżej...

przydałby się ten regulamin... ;-)))
krystyna21-08-2003 18:41:48   [#17]

Ewuniu kochana, jak tam Twój szkolny komp ???? Czy już zdrowy ???

Dzisiaj przekonałam swoją dyr. do tej formy ptotokołowania RP !!!

Mam trzech stałych protokolantów RP, którzy od teraz będą zapisywali to wszystko, co zostanie omówione podczas zebrania rady, zbiorą od innych dyskietki z np. sprawozdaniami itp...itd...  -  to wszystko przekażą do mnie (vice) - a ja zrobię z tego piękny protokół ....

Dlatego proszę chociaż o fragmencik regulaminu, no i kawałeczek szablonu !!!!

A czy drukujecie jedno-  czy dwustronnie ??

krystyna21-08-2003 23:09:33   [#18]

to znowu ja...

Do tej pory w tradycyjnej księdze wpisywane były również protokoły z zebrań zespołów (dydaktycznego, wych. - opiek., przedmiotowych...), będących przecież integralną częścią RP.

Jak sobie organizujecie protokołowanie zebrań zespołów ???

A może mają oddzielne księgi ???

Odezwijcie się !!!   Za kilka dnie pierwsza RP !!!

krystyna21-08-2003 23:29:45   [#19]

a teraz mam problem z jedną małą literką:

Czy powinno być tak:

" Księga protokołów z zebrań Rady Pedagogicznej........."

Czy tak:

" Księga protokołów zebrań Rady Pedagogicznej........."

Ewa z Rz22-08-2003 01:52:48   [#20]

Księga protokołów posiedzeń RP

regulamin wkrótce,

cierpliwości, ale mam małe urwanie głowy...

hania22-08-2003 07:24:25   [#21]

zespoły

u nas w szkole każdy zespół rady ma sobie swój odrębny segregatorek, stoja u wice, tam są protokoły spotkań i wszelkie inne rzeczy wypracowywane przez zespoły: plany pracy, regulaminy i dokumentacja konkursów, badań wyników nauczania itp....... elegancko drukowane, uporządkowane przekładkami..... Podobnie mamy segregator pt: WDN, mierzenie jakości.........
BożenaB22-08-2003 13:08:33   [#22]

Protokół posiedzenia (zebrania) ....

Księga protokołów posiedzeń Rady ...

Bez literki z

BożenaB22-08-2003 13:20:17   [#23]

Drukujemy jednostronnie. Wychodzi nam więc jedna kartka = jedna strona protokołu.

U nas też zespoły mają podobnie jak u hani. Księga protokołów  zawiera protokoły posiedzeń plenarnych RP, czyli takich, na których zbiera się cała rada.

W poniedziałek postaram się umieścić również nasze wzorce i regulamin.

Myślę, że warto przeczytać, co napisałam (dosyć szczegółowo) przed kilkoma miesiącami o tym, jak wprowadzaliśmy protokołowanie w naszej szkole - wątek sprzed kilku miesięcy.

Życzę powodzenia.

BożenaB

krystyna22-08-2003 13:48:28   [#24]

Wielkie dzięki za wszelkie rady !!!

Za literkę "z" też !!!

Bożenko - oczywiście, zanim napisałam tu, wyszukałam wszystkie możliwe dyskusje na ten temat, a zwłaszcza wprowadzanie tej formy protokołowania w Twojej szkole !!!

Elusia22-08-2003 14:48:30   [#25]
A co zrobić, jeżeli n-l powie, że nie będzie pisał sprawozdań na komputerze? Można jakoś zobligować? A jak się nie dostosuje - jakie "restrykcje"? Jak to macie zorganizowane?
BożenaB23-08-2003 17:21:18   [#26]

Zobligować nauczyciela?

Nie rozumiem Cię Elusiu. Co to znaczy "nauczyciel powie, że nie będzie pisał"? Toż to dziecinada zwykła. To pracownik, a nie dziecko - uczeń.

Wprowadzenie komputerowego protokołowania zapisane jest w regulaminie RP. Ten regulamin rada przyjeła przez głosowanie - uchwałą RP. W regulaminie stoi, ze członek rady ma wykonywać uchwały rady. Nawet gdyby głosował przeciw komputerowemu protokołowaniu, to przyjęcie uchwały obliguje n-la do jej wypełniania. Jak mu się nie podoba, to może sobie szukać innej pracy.

U nas nie było tego problemu. Natomiast była zorganizowana pomoc dla poczatkujących.

BożenaB23-08-2003 17:24:52   [#27]

Restrykcje

upomnienia.

Ja (protokolant) zapisywałam w protokole ze dwa razy w ciągu tych lat coś w rodzaju: Nauczyciel nie dostarczył informacji w formie przyjetej w regul RP. Jak potem n-l chciał jakieś wyciągi z prot do awansuj, to mu sie przygotowało i z tymi zapisami ;-). Teraz też moze dyr przy ocenie ze stażu .... itd.

BożenaB25-08-2003 09:30:38   [#28]

Już jest

w wymianie plików, w dziale Regulaminy, plik TIprotokoly.

Dodatkowo, w dziale Różności, plik egz-OKE2003. PLik Excela do analizy wyników egz gim. Dla 7 oddziałów po 32 uczniów max, Opracowałam do raportu OKE Jaworzno.

BożenaB

Marek Pleśniar25-08-2003 09:31:28   [#29]

:-)

lecę zobaczyc!
beera25-08-2003 13:16:17   [#30]

i ja :-)

bożenko dzieki za regulamin, lecę czytać
krystyna25-08-2003 17:04:12   [#31]

Bożenko !

Przeczytałam i jestem pod wielkim wrażeniem !!!

........nic to, że obiad będzie "trochę" późnawy po takiej dawce strawy dla ducha - tylko czy rodzinka to zrozumie ???

BożenaB25-08-2003 17:07:21   [#32]

:-)

Bardzo się cieszę :-))
AnJa25-08-2003 18:04:42   [#33]

No,to przygotowywanie szablonów do wypełnienia  na Radę mam z głowy :-)))))

Dzięki bardzo, bardzo;-))))

"Żaczka" poznałem gdzieś ze 2 lata temu, nawet parę osób z mojej poprzedniej szkoły z niego korzystało :-)

BożenaB25-08-2003 18:15:36   [#34]

:-)

Żaczek ma też do towarzystwa Nawojkę. Oboje są tam, gdzie był Zaczek.

Cieszę się AnJa. Powodzenia.

JarTul25-08-2003 21:51:18   [#35]

Do BożenaB...

Duże podziękowania za pliki w Wymianie plików :-)))
Małgorzata1025-08-2003 23:17:46   [#36]

Podziękowania

I ja też dziękuję, skorzystam na pewno.

ellys26-08-2003 06:04:25   [#37]

do BożenaB

Przeczytałam z wielkim zainteresowaniem. REWELACJA! Po niewielkich zmianach można wykorzystać dalej. Bardzo dziękuję za ułatwienie życia i pracy. Pozdrawiam.
BożenaB26-08-2003 09:20:20   [#38]

Do Gosi i nie tylko ...

Otrzymałam od Gosi pytanie: "Podpowiedz, czy trzymacie w szkole protokoły tylko w segregatorze, czy na dysku?
  Czy macie stałego protokolanta, czy sprawdza sie powoływanie na każdą radę nowego?"
Odpowiadam tutaj, może jeszcze ktoś wykorzysta.
1. Protokoły wydrukowane są protokołami oficjalnymi; są w segregatorze, u dyrektora. Po zebraniu protokołów z całego roku szkolnego, oprawia się je w księgę.
Wszystkie protokoły są też na dysku w komputerze wicedyrektora. Tam umieszcza je protokolant, ochronione hasłem przed zmianami. Moje hasło znam tylko ja - protokolant. Drugi protokolant ma swoje hasło i ja go nie znam.
Te protokoły można otwierać tylko do odczytu.
Gromadzimy tam tez pliki Global z poszczególnych klasyfikacji oraz np. pliki z wynikami egzaminów.
To się bardzo przydało podczas wypełniania arkusza informacyjnego (mierzenie zewnętrzne). Szereg danych wystarczyło skopiować do tego arkusza.
2. Potrzebny jest stały protokolant, a najlepiej dwóch; u nas - wybierany na dwa lata. Po dwóch latach najlepiej ponowić wybór tych samych osób. U nas przez dwa lata ja byłam tym protokolantem, bo to moja wizja się realizowała. Jednocześnie praktykował kolega z wygasającej SP, pisząc protokoły SP. Teraz on będzie pierwszym protokolantem (musi przypominać n-lom o terminach itd.) a ja będę drugim.
Dawniej mielismy protokolantów wybieranych co semestr. Każdy pisał jak potrafił ... no , lepiej te protokolarze schować głęboko ...
Pisanie protokołów wymaga pewnej wiedzy, dlatego lepiej mieć stałą dwójkę.
3. My mamy też ekipę komputerową, która pracuje podczas klasyfikacji, drukowania świadectw i, od tego roku, drukowania arkuszy. Do klasyfikacji potrzeba 4 osoby (2 pary); mają pracę na 2 godziny max. Po tym mamy gotowe dane do uchwały, wydrukowane załączniki ( wykazy ocen uczniów), skopiowane i ułożone w jednym pliku protokoły klasowe. Robi się to dzień przed konf klasyf.
BożenaB26-08-2003 09:23:18   [#39]

do frediego

Przepraszam, że tutaj, ale co mam zrobić Fredi? Wysłałam to o co prosiłeś.

Witaj. Ta wiadomosc zostala wygenerowana przez system pocztowy
Wirtualnej Polski.

Dostarczenie Twojej wiadomosci okazalo sie niewykonalne, nasz
serwer pocztowy nie bedzie staral sie wyslac jej ponownie.
Dokladna przyczyna niedoreczenia listu znajduje sie ponizej.
===
Hi. This message was created automatically by mail system
at Wirtualna Polska.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

<rcez.fredi@wp.pl>:
rcez.fredi@wp.pl: Podane konto nie istnieje / Sorry, no mailbox here by that name. (#5.1.15.2000.0)

beera26-08-2003 12:11:08   [#40]

yhm

pakiet jest naprawde przepastny i bardzo się nam przyda- jestem pod wrażeniem.

I jeszcze coś Bożenko- znalazłam takie coś na innym forum, co oznacza, że stajesz się netową slawą :-)) :

Autor: Regina (---.zgora.sdi.tpnet.pl)
Data:   25.08 19:07

Bardzo interesują mnie materiały, które umieszczono w wymianie plików
na stronie "Vulcan". Niestety nie mam do nich dostępu.W jaki sposób mogłabym skorzystać z tych materiałów ? Bardzo mi na nich zależy?
Może ktoś mógłby mi pomóc?

25.08.2003 BożenaB
Pakiet dla wprowadzających komputerowe protokołowanie zebrań RP. Regulamin RP, wzory uchwał, wzory protokołów klasowych z klasyfikacji, lista ob z przyjęciem protokołu, w celach "dydaktycznych" - przykładowy protokół. Zacznij od "Wi
Pobierz: TI protokoly.exe* (190 KB)

Woron podał adres do rejestracji na naszym forum, wiec Regina także na pewno ten pakiet pobierze :-)

BożenaB26-08-2003 12:24:29   [#41]

:-))

:-))

A to zacznij od "Wi to miało być od "Witaj, czytaj to". Coś mi zeżarło ....

beera26-08-2003 12:41:54   [#42]

to było najciekawsze, bo zagadkowe ;-)))

a witaj przeczytałam i tak jako pierwsze- fajny taki list, czlowiek z takich wychyna :-))

Renata26-08-2003 14:37:20   [#43]

Bożenko, w końcu my też ruszamy z pomocą Twoich doświadczeń. Jeszcze raz dzięki za wskazówki.:)

Cokolwiek ze mną.., to w piątek przedstawiam cały projekt do przegłosowania na radzie, trzymajcie kciuki.:)

BożenaB26-08-2003 15:36:17   [#44]

Za wszystkich ..

... trzymam kciuki. Dziękuję za życzliwe słowa. Wzruszyłam się ... :)))
elka4029-08-2003 15:38:00   [#45]
Bożenko, dziękuję serdecznie za wspaniały materiał. Protokołujemy komputerowo od tego roku szkolnego. Gratulacje za dobry materiał.
Marek Pleśniar29-08-2003 15:48:17   [#46]

Bożena, słyszę baaardzo dobre recenzje tego materiału:-)

gratuluję:-)

Małgorzata1030-08-2003 00:52:16   [#47]

Protokoły

Bożenko, protokołujemy komputerowo!

Dziekuję za materiał.

 Przekonywałam radę do "nowego" tak usilnie, że aż wypieków dostałam :))

Protokoły, a tyle emocji..

Dzięki jeszcze raz.

Renata30-08-2003 20:46:26   [#48]

i po radzie cała;)))

ruszamy do przodu - czas na wdrażanie, a potem już tylko stukanie w klawiaturki przed, na i po radzie..:)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]