Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przemówienie dyrektora
strony: [ 1 ][ 2 ]
jotabp29-08-2008 23:22:01   [#01]
Kochani, poratujcie. Tak jestem przejęta ogromem nowych obowiązków, że całkowicie straciłam natchnienie i nie udaje mi się stworzyć przemówienia na rozpoczęcie. Co i jak można powiedzieć, aby nie było to nudne i banalne? Z góry dziękuję.
Ala29-08-2008 23:23:05   [#02]
dopiero co było tu o tym, wrzuć w szukajkę :-)
Ala29-08-2008 23:24:37   [#03]
http://oskko.edu.pl/wymiana_plikow/index.php?category=12&sortby=dd
bogdan29-08-2008 23:33:15   [#04]

Przemówienie

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Witam wszystkich bardzo serdecznie po wakacyjnej przerwie, która pozwoliła zregenerować nasze umysły i siły witalne, byśmy teraz mogli efektywnie kontynuować wspólną pracę.

Wysiłki podejmowane przez grono pedagogiczne mają służyć jed-nemu celowi – stworzeniu naszym uczniom dogodnych warunków do nauki oraz zapewnieniu im wysokiego poziomu kształcenia. Jesteśmy przekonani, że młodzież nie tylko to doceni, ale i chętnie zaangażuje się w zgłębianie wiedzy, co pozwoli jej rozwijać własne zainteresowania i umiejętności, a także dostrzec sens uczniowskiego trudu. Gimnazjalny etap nauki przygotowuje młodego człowieka do podejmowania ważnych wyborów, które będą mieć wpływ na wiele najbliższych lat. Każdy z Was, Drodzy Uczniowie, obierze własną ścieżkę edukacji. Już teraz życzymy, by podążanie nią przyniosło Wam radość i satysfakcję z osiąganych sukcesów.

Szkoła to także miejsce kształtowania ludzkich postaw i charakterów.

Tu uczymy się obowiązkowości i współpracy. Wiele na tym polu zależy od pedagogów, ale wydaje się, że jednak najwięcej od samych uczniów. To oni tworzą społeczność, którą winny cechować pozy­tywne i twórcze relacje. Wówczas panująca w niej atmosfera będzie sprzyjać owocnej pracy. Wzajemna otwartość, zaufanie do nauczy­cieli także niezmiernie ułatwiają osiąganie celów dydaktycznych. Dlatego wszyscy postarajmy się stanąć na wysokości zadania.

W tym miejscu pragnę zwrócić się z ogromną prośbą do wszystkich rodziców i opiekunów. Szanowni państwo, na ile to możliwe, moty­wujcie chłopców i dziewczęta do tego, by traktowali szkołę z nale­żytą powagą. Jednak starajmy się nie poprzestawać na obarczaniu ich kolejnymi obowiązkami, ale ukazujmy pozytywne aspekty nauki. Dzięki temu przyswajanie wiedzy przez uczniów będzie odbywać się z pełną świadomością celu, do którego sami zechcą się przybliżać.

Wreszcie wypada mi skierować kilka słów do nauczycieli. Bardzo się cieszę ze współpracy z osobami, które podchodzą do swoich zajęć niezwykle profesjonalnie, potwierdzając w ten sposób swoje wyso­kie kwalifikacje i wykazując się dużą kreatywnością w realizacji zało­żeń programowych. Ufam, że rozpoczynający się właśnie kolejny rok szkolny przyniesie państwu nowe możliwości dalszego rozwoju zawodowego. Niech uczniowie darzą Was szacunkiem, gdyż w pełni na niego zasługujecie. Ogromnie dziękuję za Wasze zaangażowanie, które pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość naszego gimna­zjum, a przede wszystkim uczącej się w nim młodzieży.

Pozwolę sobie także pozdrowić wszystkich pracowników szkoły. To właśnie oni dbają o to, byśmy mogli pracować w dobrze przy­gotowanych salach lekcyjnych. Zapewniam, że bardzo doceniamy państwa wysiłek. Wszyscy razem tworzymy zgrany zespół, dzięki czemu łatwiej pokonywać wszelkie trudności, których przecież na co dzień nam nie brakuje. Zachęcam także rodziców, dobroczyńców czy sponsorów do włączania się w projekty czyniące naszą placówkę oświatową coraz nowocześniejszą. Niech jej mury opuszczają świet­nie wyedukowani, ambitni absolwenci, potrafiący z powodzeniem stawić czoło wymogom współczesności!

joljol29-08-2008 23:36:20   [#05]
ożesz ty mój!!!
jatoja29-08-2008 23:36:49   [#06]
sorry, bogdanie...ale pewnie nie dałabym rady tego powiedzieć...
o kształtowaniu ludzkich postaw
osiąganiu celów dydaktycznych
realizacjach założeń programowych
jatoja29-08-2008 23:39:00   [#07]
( chyba, że to dowcip, a mnie przymuliło ;-) )
jotabp29-08-2008 23:40:57   [#08]
Alu - Tak jestem przejęta ogromem nowych obowiązków, że nie zauważyłam.
Ala29-08-2008 23:43:05   [#09]

tylko że w wymianie jest to, co wkleił bogdan ;-) i jeszcze jedno od raabe

innych nie szukałam

a najlepiej powiedz coś zupełnie spontanicznego, od siebie :-)


post został zmieniony: 29-08-2008 23:45:32
zgredek29-08-2008 23:44:05   [#10]
czyli to raczej nie dowcip;-)
bogdan29-08-2008 23:44:44   [#11]
Rodzice "doskonale" rozumieją ten język (przedsionek "sacrum"). Nadaje powagi itp., itd., ble, ble...
jatoja29-08-2008 23:45:30   [#12]
ja sie na godziny wynajmę z tym przemówieniem, co? ( znaczy, co mi tam)
Gośka3929-08-2008 23:45:33   [#13]
Na stronie kuratorium zachodniopomorskiego, jest "piękny" list Pani Minister i Pana Kuratora, myślę, że do wykorzystania pewnych fragmentów.
zgredek29-08-2008 23:45:59   [#14]

szkoda, że nie przemawiam - ja bym to odczytała - założę się, że wszyscy by tak zbaranieli, że wysłuchaliby z należytą powagą

;-)))))))

bosia29-08-2008 23:50:25   [#15]

właśnie dlatego nigdy nie wklejam swojego

cobyście sobie nie poużywali;-)

bogdan29-08-2008 23:51:20   [#16]

To jest jeszcze

lepsze

 

MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

Katarzyna Hall

Drodzy Uczniowie,

1 września jest szczególnym dniem w kalendarzu polskiej oświaty - po wakacyjnej przerwie wracacie, odświętnie ubrani, do swoich szkół. Spotykacie się z długo niewidzianymi koleżankami i kolegami z klasy. Witacie Waszych nauczycieli, gotowych wprowadzać Was w świat wiedzy i umiejętności. Spotykacie także nowych, najmłodszych kolegów, którzy dziś po raz pierwszy przekraczają progi Waszej szkoły. Zapewne wszyscy jesteście ciekawi - co Was czeka w nowym roku szkolnym?

Szkoła ma Wam pomóc poznać siebie samych, otaczający Was świat i ludzi, dobrze przygotować Was do dorosłego życia. Abyście mogli w nim odnosić sukcesy i cieszyć się ze swoich osiągnięć, szkoła musi być przyjazna, a zarazem wymagająca. Dobry nauczyciel ustawi Wam wysoko poprzeczkę, ale zapewni też wsparcie, które sprawi, że jej wysokość okaże się możliwa do pokonania.

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele,

rozpoczynający się rok szkolny będzie rokiem spokojnej pracy oraz systematycznych przygotowań do wprowadzenia od roku szkolnego 2009/2010 ważnych i bardzo potrzebnych zmian: upowszechniania edukacji przedszkolnej, rozpoczęcia obniżania wieku szkolnego oraz kroczącej korekty programowej. Za trzy lata wszystkie polskie dzieci, podobnie jak większość dzieci w Europie, będą rozpoczynały naukę szkolną - poprzedzoną przynajmniej rokiem edukacji przedszkolnej - w wieku 6 lat, zaś precyzyjny opis podstawy programowej w języku wymagań przyczyni się do istotnej poprawy efektów kształcenia. Chcemy, żeby i sześciolatki i siedmiolatki jak najłagodniej wchodziły do szkoły, żeby rodzice mogli mieć zaufanie, że ich pociechy znajdą w niej dobrą opiekę i mądre powiązanie zabawy z edukacją.

Będzie to także - zgodnie z obietnicą Premiera Donalda Tuska - drugi rok wdrażania podwyżek wynagrodzeń. Tak w roku przyszłym, jak i w kolejnych latach, będą następowały znaczące podwyżki płac nauczycieli. Jednocześnie wprowadzone zostaną skuteczne mechanizmy kontroli tego, jak samorządy terytorialne wywiązują się z obowiązku utrzymywania co najmniej średnich wynagrodzeń dla nauczycieli określonych w Karcie Nauczyciela.

Zamierzamy tak uprościć prawo oświatowe, by doprowadzić do zmniejszenia biurokracji oraz do tego, że to dyrektorzy szkół oraz nauczyciele, wspierani przez rodziców, będą decydować o takich ważnych dla społeczności szkolnej sprawach jak programy, podręczniki czy stroje uczniów. Chcemy także zadbać o jak najnowocześniejsze wyposażenie szkół oraz o dobre warunki do rozwoju fizycznego uczniów.

Szanowni Rodzice,

istotą szkoły bezpiecznej, przyjaznej i wymagającej jest tworzenie klimatu współpracy, wzajemnego szacunku i dialogu. Tylko w atmosferze zaufania, zrozumienia i wsparcia ze strony rodziców, dzieci i młodzież mogą rozwinąć cały swój potencjał. Wasze dzieci


bardzo potrzebują mądrych, świadomych, uczciwych i przyjaznych dorosłych, którzy pomogą im stać się ludźmi odpowiedzialnymi, otwartymi na innych, potrafiącymi współdziałać, konstruktywnie rozwiązywać konflikty, budować poczucie własnej wartości. Podstawowym i naturalnym środowiskiem wychowawczym dla każdego dziecka jest rodzina; zadaniem szkoły jest ją wspierać w trudnym procesie wychowywania dzieci. Dlatego zapraszam rodziców do szkoły. Obecność Państwa w szkole może przyczynić się do tego, by potrzeby Waszych dzieci - poczucia bezpieczeństwa, rozwoju, sukcesów - zostały zaspokojone. Szkoła bezpieczna i przyjaźnie wymagająca to miejsce, w którym nauczyciele i ich rodzice są partnerami.

W najbliższym roku szkolnym będziemy ściśle współpracowali z rodzicami w procesie przygotowania szkoły do objęcia dobrą opieką uczniów najmłodszych. Będziemy wspierać rodziców w jak najlepszym przygotowaniu dzieci do nauki w szkole.

W rozpoczynającym się roku szkolnym rozszerzony zostanie zakres pomocy materialnej dla uczniów. Narodowy Program Stypendialny umożliwi zarówno wspieranie uczniów szczególnie zdolnych, jak i wyrównywanie szans edukacyjnych tych uczniów, którzy tego potrzebują. Program Wyprawka dla ucznia ułatwi szkolny start uczniom szczególnie potrzebującym, w tym ofiarom ostatnich klęsk żywiołowych.

Drodzy Przyjaciele Polskiej Oświaty,

wprowadzona przed 10 laty systemowa reforma oświaty dała rodzicom i społecznościom lokalnym możliwość bezpośredniego wpływania na kształt szkoły. Międzynarodowe badania mierzące efekty nauczania dobitnie potwierdzają, że decyzje dotyczące decentralizacji oświaty były słuszne.

Samorządy terytorialne są ważnym partnerem we wszystkich zmianach w edukacji, bo to właśnie one mają rozstrzygający wpływ na jakość i organizację kształcenia. Świadoma polityka edukacyjna władz samorządowych jest niezbędnym ogniwem całego systemu oświaty.

Wejście Polski do Unii Europejskiej, a w szczególności układ z Schengen, dały Polakom nowe możliwości nauki i pracy. Rozpoczynając rok szkolny pamiętamy o polskich uczniach poza granicami kraju, uczących się języka polskiego w szkołach i szkolnych punktach konsultacyjnych przy ambasadach, szkołach sobotnich tworzonych przez organizacje polonijne i stowarzyszenia rodziców. Dziękuję wszystkim rodzicom i nauczycielom tych uczniów za ogromne zaangażowanie w tworzenie im warunków do nauki.

Serdecznie życzę wszystkim Uczniom, ich Rodzicom i Nauczycielom pełnej realizacji zamierzeń i marzeń, które towarzyszą nam na progu rozpoczynającego się dziś nowego roku szkolnego 2008/2009.

Warszawa, 1 września 2008 r.

Ala29-08-2008 23:51:35   [#17]
ale to przemówienie nie nasze, to z raabe, w dodatku zeszłoroczne
post został zmieniony: 29-08-2008 23:52:36
bogdan29-08-2008 23:57:39   [#18]
Przecież nie mówiłem, że moje. Ja bym tego nie wygłosił. Koleżanka prosiła o "coś" to dałem pierwsze z brzegu. Swoje zostawiam dla siebie - każdy ma własną "specyfikę".
Adaa29-08-2008 23:59:47   [#19]

moim zdaniem to jest dobre, choc mogłoby byc troszke krótsze :

Witam wszystkich zgromadzonych
 
Mam zaszczyt powitać wszystkich na uroczystości z okazji rozpoczęcia NOWEGO ROKU SZKOLNEGO.
 Jeszcze tak niedawno staliśmy tu, aby przeprosić, podziękować a przede wszystkim życzyć sobie udanego wypoczynku.
Teraz spotykamy się żeby rozpocząć nowy semestr w szkole. Wracamy tu po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej pracy. Pracy, którą każdy uczeń rozpoczyna zawsze pierwszego września.
W naszym życiu wiele rzeczy uległo zmianie. Nie tylko jesteśmy starsi, mądrzejsi, ale także mamy nowe postanowienia na ten rok szkolny. 
Jeszcze raz pragnę powitać wszystkich bardzo serdecznie, a w szczególności Rodziców , niestrudzone Grono Pedagogiczne, oraz wszystkich uczniów. Życzę wszystkim, samych sukcesów, dobrych ocen, a wam kochani nauczyciele dużo cierpliwości i wytrwałości.
 
 
Adaa30-08-2008 00:04:59   [#20]
a tu następne - w sam raz
 
Witam wszystkich
 
Spotykamy się znowu na tej Sali, żeby rozpocząć kolejny rok szkolny.
Odpoczęliśmy podczas wakacyjnych wyjazdów, odetchnęliśmy od zeszytów i podręczników.Teraz, z wielkim żalem żegnając wolne dni, wracamy z zapasem pozytywnej energii, kolejnymi postanowieniami, a także większą motywacją.

W związku z tym, życzę wszystkim samych sukcesów.
bogdan30-08-2008 00:09:55   [#21]

A tu dalsze...:)

Witam wszystkich.

Spotykamy się znowu na tej Sali, żeby zacząć od nowa, jeszce raz to samo. Do roboty!!!

wojjak30-08-2008 08:07:05   [#22]
Do roboty!!!
tegie30-08-2008 10:33:08   [#23]
No - i ja muszę coś dodać. Najlepsze - moim zdaniem:-)przemówienie na rozpoczęcie czy też zakończenie roku szkolnego zaproponował AnJa.Zainteresowanych odsyłam do szukajki lub autora. Życzę wszystkim podobnego podejścia do tematu:-)Szkoła ma bawiąc uczyć i uczyć bawiąc - to nie moje, ale sensowne...
drops31-08-2008 19:21:21   [#24]
A ja posiłkowałam sie różnymi pomysłami i napisałam coś takiego:) Chociaż bardzo podoba mi się #22 - krótko i na temat:)


Witam wszystkich serdecznie po dwumiesięcznej przerwie, która - jestem tego pewna - zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli minęła zbyt szybko.

Szczególnie ciepło witam w naszym gimnazjum uczniów klas I i ich rodziców. Drogie pierwszaki! Niektórzy twierdzą, że "nauka jest oknem na świat". Ale jak to w życiu bywa - są różne okna i różne za nimi widoki. Jestem przekonana, że nasze gimnazjum będzie dla Was takim oknem, które daje wielkie perspektywy rozwoju. Musicie tylko pozwolić, aby nauczyciele mogli przed wami to okno otworzyć!

Witam uczniów klas II - poznaliście już naszą szkołę, znacie obowiązujące w niej zasady i to nie wy jesteście już najmłodsi. W związku z tym mam do was ogromną prośbę: pomóżcie klasom pierwszym odnaleźć się w naszym gimnazjum. Bądźcie dla nich prawdziwymi starszymi kolegami i koleżankami. Pamiętajcie - bycie starszym zobowiązuje... I ufam, że nie zawiodę się na Was!

Witam nareszcie uczniów klas III! Wasza droga gimnazjalna niedługo się kończy. Przed wami egzaminy i podejmowanie ważnych wyborów, które będą miały wpływ na wasze dalsze życie. Już dzisiaj życzę Wam abyście uzyskali jak najwyższe wyniki na egzaminach i dokonali tylko właściwych wyborów - takich, które pozwolą Wam w pełni się zrealizować.

Witam niemniej serdecznie wszystkich nauczycieli. Bardzo się cieszę że mogę współpracować z osobami, dla których zawód nauczyciela to prawdziwe powołanie! I którzy nie raz udowodnili, że nie są tu z przypadku. Życzę Państwu aby uczniowie darzyli Was należytym szacunkiem, gdyż w pełni na niego zasługujecie!

Dzisiaj jest 1 września. Wszyscy są pełni radości, wspominają minione wakacje. Jednak nie sposób zapomnieć o pamiętnym - historycznym dniu 1 września. Nierozerwalnie związany jest on z dwoma ważnymi dla każdego Polaka wydarzeniami - przypadającą w tym roku 69 rocznicą Wybuchu II Wojny Światowej oraz 28 rocznicą Porozumień Sierpniowych. Dzięki bohaterskiej postawie naszych - pradziadków, dziadków oraz ojców - żyjemy dziś w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Nie zapominajmy o tym!

Już niebawem pierwszy dzwonek... i pierwsze lekcje... W codziennych trudach wspierać Was będą doświadczeni nauczyciele. Większość z nich znacie.
Teraz przedstawię wychowawców klas I: 1A ...; 1B ..., 1C ..., 1D ....

Kończąc - życzę wszystkim uczniom dużo zapału do nauki oraz osiągania jak najlepszych wyników w nauce i zachowaniu... nauczycielom życzę cierpliwości i wytrwałości, wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy, natomiast pozostałym pracownikom szkoły docenienia wartości i zadowolenia z wykonywanej pracy.
Tara31-08-2008 19:25:52   [#25]
A ja w swoim jeszcze poproszę o wyrozumialość i cierpliwość w związku z toczącym się do 15 grudnia remontem szkoły.
Małgoś31-08-2008 19:29:04   [#26]

"Witam .......................................

Dziekuję .......................................

Życzę .........................................."

 

W miejsca wykropkowane wpisać słowa adekwatne do sytuacji ;-)

Tara31-08-2008 19:35:37   [#27]
Małgoś a za co dziękujesz na początku roku?ja chyba nie mam za co;-)
beera31-08-2008 19:36:23   [#28]

mnie zawsze jakos kręciło robienie szoła

żeby dzieciaki krzyczały swoje imiona, nazwiska wychowawców, żeby się pokazywały pierwszaki, rodzice pierwszaków, ostatnie klasy.

Zeby odpowiadały chórem na moje powitania i żeby głośno, chórem wykrzykiwały swoje obietnice na rok cały

Zawsze gdy przemawiałam, to przeplatałam tym własnie :)

znaczy prowadziłam zabawę wspólną - ale ja to byłam mała podstawowka :))

 

dyrlo31-08-2008 19:36:54   [#29]
Za to, że przyszli jednak do TEJ OKROPNEJ SZKOŁY po pięknych wakacjach.
Marek Pleśniar31-08-2008 19:38:12   [#30]
27.08.2008 Marek Pleśniar Bezpłatny materiał od wydawnictwa RAABE - przydatny w przygotowaniu przemówienia na rozpoczecie roku szkolnego. Pochodzi z publikacji "Wystąpienia publiczne na każdą szkolną okazję" Jest to poradnik przygotowany specjalnie dla dyrektorów szk
Pobierz: Inauguracja roku szkolnego w gimnazjum i liceum.zip* (51 KB)
Tara31-08-2008 19:39:06   [#31]
No coś Ty?choć powiem że gdybym był tak jak Ty dyrkiem w LO to pewnie bym i dziękowała że wybrali moją a nie inną szkołe:-)ale w obowiązkowej podstawówce?;-)
dyrlo31-08-2008 19:41:39   [#32]

Żarty mi się dziś trzymaja bo jutro do szkoły dzieci przyjdą :)

Tara, rodzicom to ja na pierwszym zebraniu dziękuję, że obdarzyli nas takim zaufaniem i powierzyli swoje dzieci,

Małgoś31-08-2008 19:45:50   [#33]
dziękuję za to, że ...są, że mają nadzieję, że się uśmiechają, że ładnie wyglądają ....zawsze się znadzie powód ;-)
Tara31-08-2008 19:46:48   [#34]
Aha;-)
bosia31-08-2008 20:36:46   [#35]

ja może takiego szołu nie robię jak Asia, bo szkoła większa i ponadgimnazjalna, ale też lubię sobie pogadać z dzieciakami

 

dorota2131-08-2008 21:59:30   [#36]
A ja się zasanwiam czy mnie ktoś przedstawi jako nowego dyrektora czy będę przedstawić się sama. Po co mi się chciało startować w tym konkursie. Oby do wtorku!!!
Małgoś31-08-2008 22:01:15   [#37]

hmmmmmm ......

nie chcę zawiewać pesymistycznie, ale w/g mnie powitanie to pikuś w porównaniu z tym, co czeka świezo upieczonego dyrektora po 1 wrzesnia ;-)

beera31-08-2008 22:03:33   [#38]
:)))))))))))))
bosia31-08-2008 22:03:54   [#39]

potwierdzam to co Małgoś

Dorota i byle do końca roku;-)

dorota2131-08-2008 22:06:53   [#40]
T0 DZIĘKI ZA "DODANIE" SKRZYDEŁ....
bosia31-08-2008 22:11:18   [#41]

zaczynam trzeci rok

przed pierwszym myslałam, że już trudniej nie może być

w tym wiem, że może

ale też juz tak nie marudzę, bo to, że robię co robię to mój wybór

to trzymaj się i byle do końca roku;-)

dorota2131-08-2008 22:12:22   [#42]
DZIĘKI
Małgoś31-08-2008 22:14:15   [#43]
Dorota, jesli nie ma chętnego do przedstawiania nowej dyr. to po prostu zrób to sama :-)
AsiaJ31-08-2008 22:31:12   [#44]

Jak zostałam dyrektorem w nowo utworzonym gimnazjum to przedstawiał mnie prezydent miasta i nominację wręczał na rozpoczęciu roku.

Dzień wczesniej dowiedziałam się że taki będzie scenariusz.

Na ogół OP się zapowiadają.

Mawe31-08-2008 22:58:02   [#45]
Mam podobnie jak Dorota. Myślę, że nikt mnie nie przedstawi ale jakoś sobie poradzę. Zastanawiam sie tylko czy mnie trema nie zje przy przemawianiu. Trzymajcie kciuki za dobry początek :)))
bosia31-08-2008 23:00:54   [#46]
trzymam;-)
AsiaJ31-08-2008 23:04:54   [#47]
Mawe, dasz radę, nowemu jest naprawdę łatwiej....:-)
Mawe31-08-2008 23:05:03   [#48]
dzięki napewno sie przydadzą :)))
Mawe31-08-2008 23:06:27   [#49]
może i łatwiej, ale jakoś się denerwuję :)))
AsiaJ31-08-2008 23:07:58   [#50]
Wszyscy się jakoś denerwują:-)
strony: [ 1 ][ 2 ]